Treść opublikowana przez fend18
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Witam, znalazlem warsztat w Szczecinie http://www.vacom.pl/# zajmujacy sie regeneracja wahaczy, facet regeneruje 6 z 8 nie regeneruje dolnych prostych wahaczy, daje gwarancje na rok, a koszt to 360zl za komplet zregenerowanych 6 wahaczy. Czy ktos slyszal o tej firmie, moze ktos u nich cos regenerowal? lub ewentualnie jakis warsztat zajmujacy sie regeneracja w okolicach gorzowa, tj szczecin, poznan zielona gora.
-
[B5 AEB] Turbina w Audi 1.8T
seryjne 1,8T ma okolo 210 niuta-po chipie,lub MBC wzrosnie i wtedy mozna odczuc roznice-wciskanie w fotel-to pojecie wzgladne...dla mnie seria nie wciska w fotel,a dopiero 265,jakie mam teraz zaczalem odczuwac choc okolo 50 niuta roznicy jechalem ostatnio passatem awx i tam czuc wieksze wciskanie w fotel niz w moim aeb seria, podobno Nm sa wazne na drodze a moc na papierze
-
[B5 AEB] Turbina w Audi 1.8T
ale chyba malo ktory samochod 10-14letni trzyma serie ? i z tych 8.4 robi sie 10.4 a czasami i wiecej
-
[B5 AEB] Problem z przyspieszeniem
nie
-
[B5 AEB] Turbina w Audi 1.8T
a w tym silniku turbo jak laduje sprawdzisz tylko podlaczajac manometr plus do tego parametry z przeplywki i bedzie mniej wiecej mozna powiedzeic czy jest tak jak powinno byc czy cos nie tak
-
[B5 ADR] Badanie sondy lambda bez specjalistycznego osprzętu
Bo pali w trasie 9, a po mieście 16 rownie dobrze moze to byc przeplywomierz
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
70 zł tyle biorą koło wawy, po 50 górne kolego, mozesz podac jakies namiary na ten warsztat/sklep? nie orientujesz sie czy wysylaja?
-
[B5 AEB] Problem z przepływką - brak mocy
albo nic, ja jezdze bez wywalonego kata, bez wstawionej rurki i cisza spokoj zadnych dziwnych nieporzadanych dzwiekow
-
[B5 ADR] Badanie sondy lambda bez specjalistycznego osprzętu
Z tego co pamiętam z nauk - sonda daje sygnał o składzie spalin. Jeśli ją odłączysz computerek uzna, że mieszanka za uboga i zarządzi dolanie więcej paliwa. Powinno więc być to odczuwalne na biegu jałowym. Dobrze myślę ? Zdradzisz co to za model ? kupilem od tego uzytkownika http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10001818&order=p&change_view=1&gr_id=28413
-
[B5 AHU] Spotkanie z kamieniem
allegro, albo szrot i wymiana przewodow http://moto.allegro.pl/search.php?string=a4&from_showcat=1&category=49190&description=1&country=1 tylko uwazaj bo to aluminium i mozna gwint uszkodzic podczas odkrecania czy dokrecania, oczywiscie do tego nowe oringi, 1600zl to chyba ze zlota mialbys te przewody.
-
[B5 ADR] Badanie sondy lambda bez specjalistycznego osprzętu
fakt moze za 50zl nie dzialaja ja kupilem za 45zl czy 40zl i dziala do tej pory, laczy sie ze wszystkimi sterownikami.
-
[ALL B5] Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji
wyciagasz kratki po bokach zderzaka i masz tam dwie sruby imbusy, odkrecasz, sciagasz zderzak z zaczepow i zderzak sciagniety, sprawdz bo moze od gory bedzie cos widac nie koniecznie trzeba od razu sciagac zderzak
-
[ALL B5] Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji
czujnik znajduje sie pod zderzakiem, niedaleko chlodnicy od klimy, raczej bez sciagania zderzaka sie nie obejdzie, sprawdz wszystkie kable idace do sprezarki czy sie nie przetarly, u mnie wlasnie powodem wyrzucenia tego bledu byly przetarte kable od sprezarki.
-
[B5 ABC] Czy dobry silnik ?
w kazdym automacie sie olej wymienia
-
[INNE] Zmiana skrzyni tiptronic DDT na inną
Witam, kolega kupil passata b5 97r. 1.8T AEB tiptronic o oznaczeniu DDT sprowadzonego z usa, padla mu skrzynka koszt naprawy jest znaczny, czy mozliwa jest przekladka skrzyni+sprzeglo na cos bardziej popularnego np na tiptronic EBU ? czy konieczna jest zmiana takze komputera? lub ewentualnie co jeszcze? polosie?
-
[ALL B5] Silnik z A4 do S4
1Z albo ADP sorry ale nie moglem sie powstrzymac
-
[ALL B5] Kto ogarnia klimatronik ?
w jaki sposob to robisz? masz jakas instrukcje?
-
[B5 AEB] Nie działa turbina
nie zgodze sie z tym, krotkotrwale odlaczenie wydechu w celu sprawdzenia droznosci katalizatora mozna stosowac, ja tak zrobilem po sprawdzeniu wszystkiego innego wczesniej, wg klapka, n75 przeplywka sonda itp itd podejrzenie padlo na katalizator i po odlaczeniu samochod odzyl, oczywiscie jak ktos chce sprawdzac inaczej neich srpawdza, ja tak zrobilem u siebie i pozaru, zaplonu silnika czy innych tego typu rzeczy nie uswiadczylem, poza glosnym i przyjemnym dzwiekiem silnika
-
[B5 ADR] Jak odkręcić śrubę spustu oleju ?
w lewo
-
[B5 AEB] Nie działa turbina
5tys,czy wiecej obrotow-to troche za duzo ,ja bym obstawial nieszczelnosc-nie widze innej mozliwosci,chyba,ze turbo jakos powoli sie kreci i nie dmucha,a przy zapchanym katalizatorze auto nie wkreciloby sie tak wysoko wkreci sie i do 6tys obrotow, tez mialem problemy z zamuleniem auta, po wyjeciu katalizatora auto odzylo, zawsze mozna rozpiac turbine z katalizatorem i sie przejechac nic nie kosztuje w koncu odkrecenie trzech srub, jesli auto odzyje to sprawa prosta katalizator do wywalenia. puknij się w głowe, w ten czas auto będzie jeszcze słabsze Nie prawda, auto nie będzie wcale słabsze. Jakiś ostateczny sposób na sprawdzenie to jest. Trzeba tylko uważać i przejechać się dosłownie kawałek i nic więcej, bo istnieje niebezpieczeństwo pożaru! No i trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do tego, bo auto będzie jakby to powiedzieć.... GŁOŚNE!! Szczególnie jak otworzy się WG glosne? dla mnie to byl piekny dzwiek, fakt, mozliwosc pozaru jest, bo oddzielilem kawalkiem deski i po jezdzie byla lekko nadpalona, ale dzwiek piekny
-
[B5 ADR] Trochę ciepła i problemy - rozwiązanie
ten kabelek na zdjeciu powyzej to o ile jest mocowany do radia oryginalnego przynajmniej tak jest u mnie
-
[B5 ADR] Temperatura silnika 127 stopni C
nie wiem czy dobrze rozumiem, benzyna co smaruje? pierscienie tloki? czy moze panewki?
-
[B5 AJM] Opadniety zderzak po obtarciu o krawężnik
najprawdopodobniej wypadl z zaczepow z tego co pamietam jest jeden na dole i dwa u gory, u mnie jak opadnie uniose na odpowiednia wysokosc i stukne i wskakuje w zaczepy, czasem trzeba troche mocneij zeby zlapalo
-
[B5 AHL] Przepływomierz - po wymianie dalej to samo
duzo pieneidzy kupujac kolejne przeplywomierze, zainwestuj w kabel pozycz laptopa jak nie masz i sprawdzisz sobie przeplywomierz zanim go kupisz, nie wiem czy sa przestawiane mapy wtrysku czy cokolwiek wymaga adaptacji do nowego przeplywomierza (wydaje mi sie ze nie) ja jak wymienialem wsadzilem odpalilem sprawdzilem odjechalem, taka powinna byc kolejnosc w przypadku kupowania uzywanego przeplywomierza
-
[B5 AEB] Spada ciśnienie doładowania
n75 cyka, dzisiaj moze zajme sie tym grzybem (dv) dzieki za wskazowki. wyczytalem na forum passata taka rzecz: jest to miarodajny test? czy jest inna mozliwosc sprawdzenia DV ?