Treść opublikowana przez fend18
-
[B5 ACK] Dziwne objawy i błąd przepływomierza
najlepiej podmien od kogos np na jakims zlocie i wszystko bedziesz wiedziec. najlepiej nowy ale 1tys wydac to troche duzo, ja bym kupil jak musial uzywke oryginal
-
[ALL] Rdza na audi a4 b6? czyżby bite?
mialem w poprzednim audi tez odprysk na masce rdza byla w punkcie uderzenia i to wszystko przejezdzilem 3 zimy i nic nie poszlo dalej, lakier tez sprawdzany czujnikiem, pozniej mialem mercedesa w210 w nim ciezko bylo znalezc miejsce bez rdzy.
-
[B5 AHL] Zamiennik silnika AHL
za takie pieniadze to chyba nowa uzbrojona glowice kupisz, uzywki uzbrojone kilka stowek
-
[ALL B5] Zsunięty pasek od alternatora ??
napinacz do wymiany
-
[B5 AJL] Pompa paliwa od czego będzie pasować?
Witam jak w temacie muszę wymienić pompę paliwa, czy od 1.8T 150KM np AEB będzie pasować ewentualnie od jakich jeszcze modeli?
- [B5 ADP] Remont silnika
-
[ALL B6] Błąd P0601 Usterka sterownika czy chip?
kurde teraz jestem na wczasach i wszystkiego nie pamietam, stag 300+, reszte jak wroce do chaty zczytam i Ci podam. juz zaplacilbym komus podwojnie zeby mi to ogarnął, spalanie gazu jest takkie ze na 38 l robie ok 300 km wiec nie wiem czy to duzo czy malo, ale te bledy o za bogatej mieszance sa wk........, powiem Ci ze on mi mowil, ze przez ten blad to wywanoly ecu soft, jest zle dawkowanie paliwa, ze nie ma normy zachowanej, np. ze na postoju powinno sie wahac 3 do 0 a mi skacze 8 -0 itp. nie wiem juz sam sterownik nie jest drogi na alledrogo koszt ok 200 zl, koles mi tez ogarnie wlozenie tego z kodowaniem itp. ale strace moc po chipie wejde na serie i czy to pomoze..... skoro na benzynie nie ma bledu to na gazei tez nie moze byc, albo zmien gaziarza (postrasz ze jak nie zrobi to zadasz zwrotu pieniedzy) albo jedz do innego.
-
[B6 ALZ] Spala benzyne i gaz??
Przeczytaj wszystko jeszcze raz. ja czytalem 2x i tez nie zrozumialem
-
[B5 ADR] Układ chłodzenia-problem
sprawdzales na vagu lub na klimatroniku temp? moze czujnik zawyza?
-
[B6 AVJ] Montaż gazu do AVJ
mam u siebie brc 24sq na faro i jezdzi
-
[B5 AJL] Jaki tłumik zapodac do B5 (AJL) Avant Quattro ?????
oo moze spawasz tez do motocykli np yamaha dragstar 650 ?
-
[B5 AEB] Przewód olejowy turbiny
ori idzie nad kolektorem wydechowym i jest sztywny,więc na pewno go nie wygniesz,żeby go puścić drugą stroną,z resztą po co z przodu?jak wymienisz na nowy,to przez najbliższe 10 lat się nie zapcha-będziesz tym autem tyle jeździł? zrobie zdjecie jak bede przy samochodzie
-
[B5 AEB] Przewód olejowy turbiny
przeloz sobie przewod olejowy tak aby szedl od strony rozrzadu i pozniej do turbiny
-
[ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
jak jest z klimatronikiem? wystarczy przelozyc czy cos trzeba rzezbic?
-
[B5 AWT] K03 a K03s
raczej od dolotu powietrza,no chyba ,że masz takie długie palce,żeby przez wylot z kompresora palcami dotknąć łopatek palec grzebalec
-
[B5 AWT] K03 a K03s
zdejmij waz od turbiny ten co idzie do intercoolera zlap za wirnik i poruszaj, obejrzyj stan lopatek czy nie wytarte i wszyskto bedziesz wiedziec
-
[ALL B6] Poziom płynu chłodzącego w aucie z LPG...
Bo konstruktor założył sobie konkretną ilość płynu, a instalka to ingerencja w jego założenia, które tego nie uwzględniały, poza tym, same kreski min-max tak naprawdę są dla zwykłego użytkownika, żeby było łatwo dbać o odpowiednią ilość płynu, a może tak z innej strony: co się stanie jeśli będziemy lać za dużo płynu bez instalki...Układ jest hermetyczny... ma byc pomiedzy min a max i juz nie ma co dywagowac, chcesz ponizej minimum to trzymaj tylko pilnuj temp zeby ci nie rosla za szybko
-
[B5 AEB] Zapowietrzony układ? Termostat ? szybko sie grzeje 1.8T 150KM 1996r
odpowietrzenie jest na wezu do nagrzewnicy. jest na nim mala dziurka i na kroccu jest dziurka wystarczy zgrac i wypuscic powietrze, druga rzecz to wyjmij termostat (10min roboty) i zagotuj i wszystko bedzie jasne.
-
[B5 AEB] Przełącza się na benzynę przy mocnym przyspieszeniu
ten zestaw jest grubo powyzej 200koni nie wiem dokladnie ile, ale do twojego silnika (mialem taki sam) wystarczy slabsza instalacja, tj reduktor genius 1500 i pomaranczowe wtryski. bez komputera nikt ci tu nic nie powie, oddaj im niech pojezdza i ustawia tak jak ma byc. zadzwon do czakramu i zapytaj to Ci dokladnie powiedza do jakiej mocy masz instalacje
-
[B5 AEB] Analiza logów
nie lepiej i taniej podlaczyc jakis manometr i sprawdzic ile dmucha?
-
[B5 AEB] Wymiana katalizatora na rure
e tam, w poprzednim a4 aeb wyrzucilem katalizator zaraz po kupnie i przejezdzilem prawie 3lata i nic sie nie dzialo, teraz tez wyrzucilem i roznicy nie ma w dzwieku czy czyms takim, co prawda wywalalem z koniecznosci zamontowania lpg bo po zamontowaniu od razu sie mulil.
-
[B5 AEB] Przełącza się na benzynę przy mocnym przyspieszeniu
genius max i zolte wtryski sa do mocy grubo powyzej 200km wiec podstawowe elementy sa dobre, bardziej to kwestia ustawienia elektroniki w sterownikiu lpg
-
[B5 AEB] Wymiana katalizatora na rure
a po co cokolwiek wstawiac? wywalic katalizator z puszki, puszke przykrecic i jazda
-
[ALL B6] A4 1.8t Instalacja gazowa a chip silnika
zmień gaziarza, ma jezdzic tak jak na benzynie.
-
[B5 AEB] Klimatronic ciągle grzeje na szyby
silniczek od regulacji temp znajduje sie przy nogach pasazera, odkrecasz schowek, i z lewej strony masz silniczek pierwszy na wierzchu, odpinasz wodzik, przesuwasz ramie silniczka w druga strone i bedziesz mial zimne, prawdopodobnie bedziesz musial go wymienic, koszt 2 lata temu jak to robilem to okolo 20zl za silniczek.