Treść opublikowana przez wrestling1000
-
Pojedyncze problemy z odpalaniem
Jakie błędy w kompie? Czy jest lpg. Może czujnik położenia wałka rozrządu albo wału
-
Olej na skrzyni avj
To czerwone to płyn chłodniczy i na pewno ci ubywa. Cieknie z krucca plastikowego z tyłu silnika wychodzącego z glowicy
-
napinacz paska
Większość zakłada teraz mechaniczne
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza logi
Mam ten sam temat tylko że -7 po włożeniu napinacza swaga bez solenoidu. Jeżdżę już tak ponad pół roku i nic się nie dzieje. Przed wymianą na starym Ori napinaczu wałków było 0
-
Stuki na zimnym po mroźnej nocy, ułamany ząb, popychacze, lańcuch i napinacz
Jeżeli ciśnienie ok nie ma wycieków ani błędu od napinacza to bym nie ruszał tak ma być a raczej jest dopuszczalne. Sprawdź tylko w grupie 93 ile stopni ma być blisko zera.
-
Duże spalanie - 1.8t - lpg -
Ile pokazuje ci na zegarach temp, albo w vcds w grupie 2 engine
-
Problem z zapalaniem auta rano
LPG jest?
-
Duży pobór oleju pomocy
Od strony gorącej nic raczej nie zobaczy będzie czysto bo się spala. Kiedy dp zakładałeś? Jeżeli po rozgrzaniu śmierdzi spalonym olejem to raczej turbo. Zobacz czy jest luz na wirniku
-
A4 b6 1.8t podciśnienie
Koło turbiny grzybek to jest DV a ten na górze przy ścianie grodziowej to co innego. Podjedź do kogoś i zobacz czy masz dobrze podłączone to wszystko. Jeszcze jest jeden zaworek pod kolektorem dolotowym taki maly i to ten najczęściej jest winny zasysania korka
-
A4 b7 1.8t -brakującą cześć/zaślepka przy zakończeniu rurki
Wsadź tam korek od wina lub jakiś gumowy jak masz i owiń izolacja, trochę druciarstwo ale spełni swoją role
-
1.8T po wymianie katalizatora na nowy wywala blad 16804
Na pierwszą sondę sterująco nie zakłada się żadnego emulatora. Na drugą owszem jeżeli katalizator niesprawny lub już pusty to może pomóc taka tuleja. Zaczął bym od ustawienia porządnie LPG. Katalizator pewnie zamiennik?
-
A4 b7 1.8t -brakującą cześć/zaślepka przy zakończeniu rurki
W prawym nadkolu masz dmuchawę pompę sai .powinna być połączona z tą właśnie rurka
-
Problem z Dymieniem. A4 b6 BEX 1.8T
Czy to dymienie występuje jak się zagrzeje czy tylko na zimnym także. A może po remoncie jakimś się to zaczęło. Może kata wyciąles. Śmierdzi wtedy palonym olejem?
-
Czujnik temperatury oleju 1.8t BEX
Jest czujnik w misce olejowej widać go od dołu. Ma dwie funkcje poziom i temperatura oleju. Vcds w silniku kanał 134 albo 137 nie pamietam pierwsza kratka
-
Sensor oil
Ten błąd dotyczy temp oleju i winny jest czujnik oleju który szwankuje i pokazuje 130 stopni. Jakiej firmy kupiłeś ten czujnik bo też musze zmienić?
-
Twardy górny wąż od chłodnicy
A ubywa przybywa płynu, są wycieki?
-
Problem z wyskakującym Check Engine
Zapewne masz już katalizator niesprawny. Masz LPG?
-
Kopci po wymienię kata na dp
Turbo kolego miałem identyczną sytuację jak u ciebie, po wywaleniu kąta zaczął kopcić jak lokomotywa
-
Problem z wypadaniem zapłonu na 4cyl. 1,8t (cewki świece nowe)
Podmieniałes świece w tej fajce. Może sama świeca jest uszkodzona i ma przebicie
-
Problem z wypadaniem zapłonu na 4cyl. 1,8t (cewki świece nowe)
Iskra przeskakuje z włożona świeca w cewkę czy bez?
-
[A4B7 Avant] Uciekający płyn chłodniczy
Powinno być mokro i czerwono bo taki pewnie masz płyn no i kruciec będzie wilgotny jak są małe wycieki to wtedy może byc biały osad
-
[A4B7 Avant] Uciekający płyn chłodniczy
No jak nie ma tragedii to nie ruszaj. Najlepiej to zrobić jak będziesz rozrząd zmieniał wtedy dobre dojście jest i tak czy siak wymień wtedy zaślepkę bloku bo jest bezpośrednio za pompą wody
-
[A4B7 Avant] Uciekający płyn chłodniczy
Krycie jest z tyłu silnika. Tutaj cieknie ci z termostatu lub zaślepki bloku. Wymieniłem termostat już?
-
[A4B7 Avant] Uciekający płyn chłodniczy
sprawdzaj wycieki z a silnikiem z tyłu będzie mokro na skrzyni oraz w okolicy termostatu będzie wtedy mokro przy podstawie miarki oleju. jeżeli tam będzie mokro to masz już przyczynę ciśnienia w zbiorniczku
-
Dymi 1.8t
zdejmij rurę od intercoolera i zobacz czy wirnik ma luzy wzdłużne, zobacz tez czy olej jest w icku.