Treść opublikowana przez Klawisz-84
-
logi zaplonu 1.8t bfb a4 b6
Wybacz źle napisałem korekty mówię o lambda mój błąd. A korekty na wtryskach masz faktycznie duże które wskazują na spalanie stukowe - miałem identyczne i podczas przyspieszania było słychać metaliczny dźwięk już przy 3-4tyś obr. Druga sprawa, dv, świece, wtryski to podstawa jaką trzeba mieć w 100% dobrą. Do tego dochodzi pompa, listwa i same przewody. po trzecie co z tego że masz 198KM jeśli jednostka pracuje jak traktor? Też mogłem tak pozostawić i się cieszyć 200KM ale co z tego jak za chwilę będzie silnik do du..y?! Niech Ci zmniejszy dawki i będzie może 180-190KM ale zniknie stukowe, nie patrz na to że chce mieć 200 jeśli silnik tyle nie daje rady Ps. szkoda z tym laptopem. A miałem być dziś w wawie i byśmy zrobili logi na nowo ;P
-
logi zaplonu 1.8t bfb a4 b6
Jak dla mnie masz spalanie stukowe przy robieniu swojego coś tam się poduczyłem i starałem się mieć grupę 020 na 0 korekty masz naprawdę w miarę dobre lecz jakoś doładowania brak, sprawdzałeś DV? U mnie po wymianie auto stało się inne, żwawsze i lepiej się zbierało. http://vaglog.com/log-002_033_020_93pi6.html u mnie są duże korekty bo to było na lpg robione i będzie jeszcze mieszanka poprawiana.
-
Demontaż kolektora ssącego, przepustnicy i odmy
Tam są trzy wężyki tylko je odepnij i zaślep. Wyczyść zbiornik i tyle. A płyn chcesz zmienić bo masz letni? Jeśli jest zimowy to go nie ruszaj dolej świeżego i tyle. Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
Demontaż kolektora ssącego, przepustnicy i odmy
Ty chcesz to zrobić pod blokiem :-)? samo czyszczenie układu odpowietrzenia spoko, kolektor + przepustnica ok, wymiana dv można wejść pod auto lub z góry (wyjmij obudowę filtra powietrza i jest troszkę miejsca, problem to tylko zdjęcie opasek). Co do płynu chłodniczego to ciężko tak pod blokiem rozlewać :-) chyba że masz szybkie ręce i zdejmuj rurkę i zatykasz korkiem od wina. Sam pojemnik wyczyścić się da i tyle :-) Pracę bardziej czasochłonne niż wymagające jakiś studentów inżynierskich wszystko na spokojnie i będzie dobrze :-) Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka Ten niedobór mocy może być z różnych przyczyn :-) Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
Przełączanie gazu na benzynę po 3500obr/min
wtryski barracudy 115 a reduktor to jaki? bo ac w01 to listwa wtryskowa, po za tym trzeba podejrzeć parametry podczas jazdy co się dzieje z ciśnieniem itd. AC r02 (czerwony) wybacz źle napisałem. Lecz jak dla mnie gaz był ok (praca silnika) bo po logach było troszkę za bogato w przedziale do 5 tyś/obr a później troszeczkę za ubogo więc jeśli byłoby zagięcie jakieś to b.dziwne bo wcześniej miałbym te objawy a one występują dopiero dziś. Dla mnie sam wielozawór przy butli to pomyłka Achille at02 czy jakoś tak i teraz jak się uczepiłem tej pojemności może go w końcu wyregulowali ale on nie daje rady z obciążeniem i ciśnienie jest za małe albo po prostu wada fabryczna?
-
1be avant, tył wyżej niż przód
kolega z okolicy ;P
-
Przełączanie gazu na benzynę po 3500obr/min
Moja nadgorliwość o dbanie o każdy detal doprowadziła do niezłej zabawy Tydzień temu odebrałem auto i butla 70l przyjmowała 40-42L. Dziś po regulacji zaworu przy butli Tomasetto mechanik poprosił bym zatankował do pełna Weszło 43l gazu ( przed regulacją miałem może z 10L i spuścili całość), heca taka że niby 3 tankowania zawór się dostosowuje ;P ale u mnie po tym zabiegu wyłącza mi zasilanie gazowe powyżej 3500obr/min O_o wtf? Tego poprzednio nie było 1, 2, 3, 4, 5 i po przekroczeniu 3000/3800tyś słyszę dźwięk i przełączenie instalacji na benzynę. Problem w tym że mam pełną butle i 40 l wylać w ... mi nie na rękę. a dzisiaj jadę do rodzinki więc Panowie co to może być z tym wyłączaniem instalacji? Za niskie ciśnienie bo może reduktor nie daje rady? Autko troszkę rezane 180KM/290Nm i te NM mam dość szybko łapane pod 3tyś obr Instalacja Stag Qnext+barracudy 115nl+ AC W01.
-
Czy felgi stalowe 16" wejdą na tarcze 320mm?
Zwykle 16. Identyczne zaciski są w silniku 2.0t i 3.0tdi i nie ma specjalnych felg do nich :-) Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja lalem w tym tygodniu 5w40 motul bierz i się nie zastanawiaj :-) kup dobry filtr Mann i jeśli wymienisz 1raz po long life to użyj płukania np. lm taki specyfik. Wlewamy do oleju auto chodzi 15-20 min i spuszczamy że starym olejem. Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
ubywa olej, kopci dp,
A wypadanie zapłonu to stare cewki. U mnie były od daty produkcji i po założeniu lpg padły 2. Kup nówkę i podmień a zobaczysz że problem zniknie. Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
Jakie graty pod maske?
wozisz zapas?
-
audi navigation problem z wykrywaniem smartofna
Miałem problem z bt po wgrywaniu mapy i zdjalem kleme, z powrotem podłączyłem i zrobiłem wg wcześniejszych ustaleń i działa. Gdzieś czytałem że moment od zapłonu i znalezienia bt nie powinien przekroczyć 30sek Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka Taki resecik zasilania nie zaszkodzi a tra raptem 5 minut Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
audi navigation problem z wykrywaniem smartofna
wyłacz bt w telefonie. wejdz do auta i przekręć kluczyk w tym momencie włącz z powrotem bt w telefonie ale tak w miare szybko i zadziała.
-
Jakie graty pod maske?
To co przedmówca napisał jest 1 pytaniem. W sumie jak zaplanujesz program to od serca ze 190 pojedzie do 240KM więc zestaw z 2 postu jest i tak w dalszym ciągu bardzo opłacalną opcją. Stag q box + AC R01 +wtryski i po sprawie masz kombi to ładuj butlę 70-72L pamiętaj by się o to troszkę postarać bo usłyszysz że się nie da a ja na siłe powiedziałem że chce 70 i ma być bo gdzie indziej pójdę i o zgrozo weszła
-
podświetlenie zegarów nie działa na włączonych światłach
A masz vaga lub vcds-a bo może być błąd na przełączniku lub zwarcie i tyle w sumie ogarnięty elektryk powinien to zrobić w parę minut
-
[BFB] Błędy: 16514,17536 / Analiza logów / ROZWIĄZANY
najlepiej rób po 2 2+33/115+118/ 3+20 niby zmniejsza to tolerancję pomiarową czytaj dokładność
-
Gazownik woj. warmińsko-mazurskie
Chłopaki ja do Predko idę z gazem, jakoś Ede nie jest gorsze ale znajomy dał mi kupon/katrę z rabatem i zmieniłem kierunek i daję stag qbox+ac 01+brakudy i 70-72l butlę Instalację już mam. Na razie 30km zrobiłem i jest ok. Jedyne co mi się nie podoba to umiejscowienie wtrysków szkoda bo mogło być lepiej. Plus przy sprawdzaniu auta na gazie wypadał zapłon z jednej cewki więc została wymieniona teraz jest spokój. Gwarancja 2 lata + 3 na komputer STAG-a więc można się cieszyć bez ograniczeń km ;P
-
Nowicjusz - wątek powitalny
dzień doby. a co tam za pomiary robiłeś ?
-
Zaciski tył TRW 38 z a6c5 czy pasują na tył?
Tak myślałem właśnie bo podobne są do 1.9tdi a gdzie w traktorku 288mm z tyłu. No nic szukam dalej :-) Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
Zaciski tył TRW 38 z a6c5 czy pasują na tył?
Hej znajomy z pracy wyjął zaciski ww. Auta i chce je sprzedać w dobrej cenie, problem w tym że nie wiem jak to jest z otworami w mojej a4b7. U niego siedzi 1.8T niby to samo co i w moim aucie. Czy taki zestaw będzie pasował na tył mojego auta? http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3014161716140-BHN182E-O8947-zacisk-hamulca-tarczowego.html tak wyglądają. Czy one są pod 288 czy mniejsze tarczę? Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
Jaki koszt turbiny
Dlatego też brałem z polecenia :-) Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj
-
ChipTuning, Hamownia 4x4, Diagnostyka, Elektronika
Co tu dużo pisać już wielu wypowiedziało się pozytywnie na temat kolegi Galetto a ja mogę dodać tylko kolejny plus Sofcik auta plus wyłączenie kilku zbędnych pomiarów był dość żmudny gdyż odbywał się na odległość ale to nie sprawiło problemów by osiągnąć sukces, okraszony wynikiem .... tu musimy poczekać do wtorku będę poddawał auto hamowaniu i będzie wiadomo ile ten mój "dziadek" potrafi. Ogólnie miły kontakt, szybka odpowiedź, dobre i wyrozumiałe słowa + polecam taką współpracę
-
Jaki koszt turbiny
Repik To też jest rozwiązanie ale sam wiesz że to loteria. Jak pisałem wcześniej mi w 1.9tdi nie brała zbytnio oleju i zrobiłem regenerację w dość dobrej cenie. Tu mogą być luzy ale nieznaczne i cena naprawy będzie przystępna. Ogólnie są 3 rozwiązania. Nowa wiadomo najlepsze ale też najdroższe. Regeneracja jeśli dobra to w cenie 1/3 masz nówkę turbinkę. Używka najtaniej ale różnie z tym bywa. Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
-
Jaki koszt turbiny
Czyli już otwierałeś przewód, jeździsz ostro czy spokojnie bo mi np. przy spokojnej jeździe nie pił nic oleju teraz jak robiłem program i obroty latały pod 6-7tyś troszkę poszło oleju ale na teraźniejszą jazdę nie obawiam się co do samej kondycji turbiny. Przemyśl to spokojnie bo kupno nowego turbo to sporo kasy ale jeśli masz zaufany serwis gdzieś w okolicy to dobra regeneracja jest opłacalna