Treść opublikowana przez adrian242424
-
Wypadania zaplonu na PB gdzie szukac przyczyn?
Zrób logi 003+020 sprawdź na którym cylindrze masz wartości inne od zera, podmien cewke tego cylindra i znowu zaloguj 020, jeśli wartości przejdą na inny cylinder masz wadliwą cewke. Jeśli zostaną to trzeba szukać dalej.
-
LOGI
Według logów masz korekty na poziome 5% co jest dobrym wynikiem, masz LPG? Błąd ubogiej mieszanki ECU wywala dopiero od 25% więc coś nie halo. Po za tym masz dużą temperaturę w dolocie, ile było stopni na zewnątrz jak robiłeś logi? W dolocie masz prawie 60 stopni, do sprawdzenia IC. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Wypadania zaplonu na PB gdzie szukac przyczyn?
Jeśli będą wypadać zapłony to automatycznie będzie je cofać i wszystko wyjdzie na kanale 20, sprawdzone wiele razy.
-
Wypadania zaplonu na PB gdzie szukac przyczyn?
PS. U mnie był podobny objaw okazało się że przewody co idą do cewek są całe spękane ze starości, skoczyło się tak że główny przewód zasilajacy złapał masę i wywaliło główny bezpiecznik koło ECU Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Wypadania zaplonu na PB gdzie szukac przyczyn?
W kanale 020 masz wypadanie zapłonów, zrób dynamiczne z tego kanału i będziesz wiedział czy wypadają, powinny być tam same zera. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
[BFB] Anomalia nie do wyjaśnienia?
Daj logi z kanałów 002+033, 002+020. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Napinacz łańcucha, błąd P0012 po wymianie czujnika.
Ten czujnik w napinaczu odpowiada za pseudo zmienną fazę rozrządu, steruje opóźnieniem wałka ssącego co by emisja spalin była mniejsza, z czujnikiem czy bez nie odczujesz żadnej różnicy, jest o tym temat na forum poczytaj, ja proponuję wywalić ten czujnik programowo w ECU i po problemie. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Wycie przy odpalaniu A4 B6 1.8T
Czy wycie dobiega jakby z tyłu samochodu i towarzyszy w czasie odpalania? Jeśli tak, to na 100% pompa paliwa, czasami wystarczy wymiana filtra jeśli nie pomoże to nowa pompa. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
1.8t BFB wartowci przeplywki
Ok 135g/s Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Poduszki silnika
Spróbuj popuscic poduszki i odpalić silnik, żeby się ułożyły potem zgaś i dokręć. Powinno pomóc.
-
Poduszki silnika
Dodam, że prawa była lemfordera, a lewa z corteco w oryginalnym zapakowanym pudełku lemfordera
-
Poduszki silnika
Ja kupiłem 2 szt z lemfordera w cenie jednej z ASO i wszystko jest ok, zero wibracji itp. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Spadek Ciśnienia oleju A4 b6 1.8 T AVJ CHIP
Na moje panewki do sprawdzenia, jak stuka to pewnie obróciło. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Ile u was trwał montaż gazu ?
Trzeba było zażyczyć sobie zrobienie paru zdjęć przy ściąganiu kolektora.
-
Posiadam audi A4 b5 1.9tdi 110koni 97 r ucieka mi prad nawet podczas jazdy
Sprawdź czy masz ładowanie na aku, wygląda to tak jak byś nie miał podpiętego alternatora pod akumulator.
-
czujnik poziomowania lamp - problem
W ASO niestety sama obudowa, do której musisz dokupić piny 000 979 009 E, najlepiej na allegro koszt ok 50gr szt. i zaciskasz nowe piny na przewody, możesz także zakupić pin z od razu zakutym przewodem o długości ok 25cm. Ja polecam zakupić całą kostkę z pinami i uszczelkami od tego allegrowicza http://allegro.pl/webasto-thermo-top-c-wtyczka-wtyk-zlacze-6-pin-i5045505992.html
-
czujnik poziomowania lamp - problem
Numer wtyczki 7M0 973 119, cena w ASO ok 34zł.
-
Tempomat
Na 98% uszkodzony czujnik sprzęgła, tak jak piszesz. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Problem ciekawostka czujnik
Jest to eletrozawor sterujący zaworem SAI, który jest w głowicy koło napinacza, sprawdziłem u mnie w BFB i mam tak samo. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
-
Spotkania na drodze
Są jacyś klubowicze pracujący na zakładach przemysłowych w Tychach?
-
Instalacja do 1.8t BFB 163 KM
Wtryski mogłeś wpakować inne np baracudy. Jaka średnica miedzi/faro z wielozaworu do redaktora? Spalanie z kompa czy z tankowania?
-
Zdejmowanie haka westfalii
- Pomiar poziomu oleju .
W przypadku AUDI producent zaleca Temperatura oleju silnikowego min. 60°C. Samochód stoi poziomo. Po wyłączeniu silnika odczekać kilka minut, aby olej mógł spłynąć z powrotem do miski olejowej. Wyjąć miarkę poziomu oleju, wytrzeć czystą szmatką i ponownie wsunąć miarkę do oporu. Następnie ponownie wyjąć miarkę i odczytać poziom oleju.- Wyłączenie drugiej sondy w ecu gdzie i za ile ?
Ogarnij wydech, resztę gratów i jedz na wirusa, zrobią ci to od razu w cenie, przy okazji wyłącz pompę SAI, osobno za wyłączenie sondy zapłacisz ok 400zł. Nie da się tego zrobić vagiem tylko trzeba ingerować w mapy ECU i wyłączyć diagnostykę katalizatora, dlatego robi się to przy okazji zmiany softu.- Podlaczenie wzmacniacza pod seryjne audio
Chodzi o to czy we wzmacniaczu tym co dokładasz do tuby jest filtr, który odseparuje sam bass, żeby tuba nie grała jak tylny głośnik, możesz także po zastosowaniu dławika podpiąć się pod ori głośnik od subwoofera. - Pomiar poziomu oleju .