Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adrian242424

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adrian242424

  1. adrian242424 odpowiedział(a) na Revont temat w 1.9TDI
    Ja dusiłem 2,5tdi kolegi, wszystko ocalało, a silnik miał już odcięcie. Najlepiej użyć 3 biegu i bardzo mocno zacisnąć hamulec.
  2. Tak, u mnie mam taki panel i wszystko dziala, musisz wtedy podpiąć się pod pin telematik.
  3. Nie testowałem, ale podejrzewam, że nie wyciągnie pinu z RB4, niech się wypowie ktoś kto testował.
  4. Wszystko wygląda, że w porządku, po skasowaniu nadal wywala ci ten błąd? Od razu czy po czasie?
  5. Niestety tylko do pinu, korekty przebiegu, wgrywaniu softa zegarów, koszt odpowiedniego kabelka z programem od 1500zł w górę.
  6. Zgodnie z notą 34,35, mierzysz piny 3 i 4 sondy na rozpiętej wtyczce w temperaturze otoczenia ~20*C rezystancja 2,5-10 Ohm, silnik zgaszony Napięcie mierzysz na rozpiętej wtyczce pin 3 i masa od strony sterownika, silnik odpalony na biegu jałowym (Engine idling), napięcie od 11-14v.
  7. Turbo późno u ciebie wstaje, dobrze widać to na wykresie, sprawdź czy nie masz zapchanego kata, możesz także sprawdzić szczelność dolotu, przy samym końcu zaczyna ci podbijać ciśnienie, możesz zerknąć do DV czy jest sprawne.
  8. Do tej kwoty pozostaje ci podjechać jedynie, do kogoś kto się tym zajmuje np. do kogoś kto dorabia kluczyki za wyciągniecie pinu powie ci max 100-200zł. Comanderem i chińskimi kablami lepiej nie podchodź do licznika RB4 bo go uwalisz.
  9. Faktycznie, nie wiem czemu umknął mi ten 2 błąd, byłem pewny, że chodzi o ten 17511. Jeśli sonda nowa, sprawdź czy jest zasilanie na grzałkę. Niżnej masz jak sprawdzić.
  10. Ja zawsze sprawdzałem tak, że nagrzewałem auto, żeby szklanki się napompowały, ustawiałem wałki w GMP cylindra dla którego sprawdzałem szklanki, następnie brałem jakieś drewienko czy tyczkę i próbowałem wcisnąć szklankę jeśli była sztywna to dobra, jeśli miękka lub opadała (nie trzymała oleju) to znaczy że uszkodzona.
  11. Ściągnij pokrywę zaworów i wybij, gorzej z nabiciem nie wiem ile masz tam miejsca jeśli nie dojdziesz to pozostaje albo próbować opuścić silnik albo zdemontować głowice. Numer części tej zaślepki 078103113E koszt w ASO ok 42zł. PS. Ta zaślepka dodatkowo jest wklejana na sylikon wg. tego co podaje Etka.
  12. adrian242424 odpowiedział(a) na martinger416 temat w Audi A4 B7
    Wszystko masz w tym temacie https://a4-klub.pl/topic/121098-zamienniki-listw-drzwiowych-s4-s-line/
  13. Tym programem możesz co najwyżej uwalić zegary.
  14. Potrzebujesz VAG COM lub VCDS, możesz go pobrać z tego tematu https://a4-klub.pl/topic/350881-vag-com-3112-pl-en-vcds-lite-12-informacje-instalacja-problemy/#comment-2546828 resztę robisz jak na filmie
  15. 17511/P1103/004355 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating; B1 S1: Performance too Low, błąd dotyczy pierwszej sondy (regulacyjna), zastosowałeś na niej tulejkę? Po co? Zapewne tulejkę masz na na 2 sondzie za katem, jeżeli masz nowa sondę (ori Bosch?) to błąd 17511 lubi wyskakiwać jeżeli masz źle wyregulowane LPG, które widzę, że masz. Zapodaj logi 002+033 i podaj wartości z kanału 32 przed skasowaniem błędów.
  16. adrian242424 odpowiedział(a) na Mirek95 temat w 1.8T
    1. 17887/ P1479/005241 - Brake Boost Vacuum System: Mechanical Failure 2. 17963/P1555 - Boost Pressure Control: Upper Limit Exceeded 3. 17748/P1340/004928 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation 4. 16685/P0301/000769 - Cylinder 1 Misfire Detected 5. 16687/P0303/000771 - Cylinder 3 Misfire Detected 6. 17536/P1128/004392 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult): System too Lean 7. 16514/P0130/000304 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit Wiec tak, pierwsze 2 błędy są powiązane z podciśnieniem, 1 błąd brak podciśnienia na serwie hamulca, 2 błąd przeładowanie turbo, N75 do sprawdzenia, musisz sprawdzić wężyk, zaworki zwrotne jak to zrobić i co gdzie szukać opisane jest na forum. Błąd 3 złe ustawione wałki, rozciągnięty łańcuch lub uszkodzony czujnik G40/G28, czujnik G40 znajduje się na wałku ssącym pod obudową rozrządu. Błąd 4 i 5 masz przerwy w zapłonach na 1 i 3 cylindrze. Błąd 6 i 7 coś jest z paliwem (słabe cienienie, wtryski lub nieszczelny dolot --> problem z podciśnieniem) możliwe, że przez to masz przerwy w zapłonach. Do pełnej diagnozy potrzebne są logi dynamiczne, kanały 002+033, 115+118, 003+020, jak zrobić logi masz na forum. Schemat podcisnienia
  17. adrian242424 odpowiedział(a) na Revont temat w 1.9TDI
    Jest klapka która tylko ma za zadanie "miękko" zgasić silnik, przy rozbiegnięciu nic ci ona nie da, jedyna opcja to zdusić auto na biegu, przy automacie patrzeć jak silnik umiera.
  18. Auto ma ok 180-185KM , masz duże czasy wtrysków (26ms), masz problem z paliwem, słabe ciśnienie lub za mało wydajne wtryski, do tego masz dużą temperaturę w dolocie sprawdź czy masz kratkę z otworami przed IC. Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
  19. DV przepuszczał ciśnienie od strony IC do podciśnienia (pęknięta membrana dźwigająca tłoczek), założyłem nowy z ASO, różnicy brak, idzie tak jak szła, dziwnych odgłosów brak, jednak po logach widać, że ciśnienie po puszczeniu gazu wzrasta (niżej wykres) muszę sprawdzić N249 czy jest sprawny i całe jego podciśnienie, aktualnie czekam na wakuometr i porobimy testy. Mam jeszcze pytanie, czy obroty zamieszczone na poniższym filmie opadają normalnie? Przy wkręceniu i puszczeniu gazu, obroty opadają jakby dziwnie powoli, a od 3-4tys już bardzo szybko, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi i nie wiem czy tak ma być i to normalne czy coś jest skopane.
  20. Też bym nie oszczędzał na geodecie, tym bardziej jak masz takich sąsiadów, znajomy też jest skłucony z sąsiadami, wybudował sobie podjazd i chodniczek z kostki, nie miał pozwolenia czy coś mu się tam nie zgadzało, nie znam dokładnie tematu i przywalili mu 120tyś kary przez meldunek sąsiadów.
  21. Zostaje jeszcze szukać zakładu co zajmuje się regeneracją skrzyń, zapewne będą mieli, wtedy ewentualnie próbować pożyczyć lub odkręcić na miejscu.
  22. Trzymaj, M46 zamek kierowcy, pin 1 to prawdopodobnie masa, pin 2 i 9 sygnał (+) M48 zamek pasażera M47 i M49 zamek drzwi tył (lewy i prawy)
  23. Trzeba było najpierw zrobić program, a potem stroić pod niego LPG
  24. Zbuduj szlaban i pobieraj opłatę

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.