Treść opublikowana przez WYSKUN
-
1.8T AVJ Prośba o analize logów
Ja kupilem z bosha na aledrogo za ok 400 i smiga juz 8 miesiecy
-
1.8T Sprawdzenie czasów wtrysków
002
-
Para tylko z lewej rury - 1.8T BFB 163KM
Nic sie nie dzieje. A Mam DP, wyryski z BEXa i Soft
-
Para tylko z lewej rury - 1.8T BFB 163KM
nie wiem czy powinno z obu ale mi raz dymi z lewej raz prawej a raz obu
-
Para tylko z lewej rury - 1.8T BFB 163KM
jak ci nie ubywa płynu chlodniczego ani oleju to jest ok mi przestaje dymic dopiero jak jest +15 stopni na dworze dymi tak od zawsze (moze troche wiecej od kad nie mam katalizatora) przy lpg zawsze wiecej dymi czasami para leci mi z lewej, czasem z prawej a czasem z obu rur
-
1.8T - kwota
kupilem rok temu a4 b6 1.8t avj z 2001r za 17k (szukałęm auta kilka miesięcy, głównie e46 lub e39 silniki tylko 2.5 lub 3.0 benz lub jakiekolwiek auto z 1.8t - obejrzalem z 20 aut i a4 bylo w najlepszym stanie z tych wsyztskich) do końca serwis w niemczech, 1 właściciel. lakier 100% ori (co zdarza się bardzo zadko) Mimo tak zadbanego auta i tak musiałem wymienić -filtry,olej, czyszczenie smoka, rozrząd, świecie, przepływomierz, odma, łączniki stabilizatora przód, tarcze i klocki na przód i klocki z tyłu, dokupić koła na zime.
-
1.8t auto nie odpala, błędów na VAGu brak
Podchodze do auta, próbuje odpalić i odpaliło normalnie.... ciśnienie paliwo 4bary pod obciazeniem błędów brak. auto zagadka....
-
1.8t auto nie odpala, błędów na VAGu brak
Ale tak nagle? Myslalem ze stopniowo bedzie padac:D dzis dprawdze manometrem bedzie cos wiadomo
-
1.8t auto nie odpala, błędów na VAGu brak
Dzien dobry! A w zasadzie dzień zły:D Wracam sobie wczoraj w nocy do domu, zatrzymałem sie pod sklepem po 2 piwka wracam do auta, odpalam, pochodzilo ok 3sek i zgaslo i juz nie odpalilo. Kolega mnie ściągnął pod dom. Na VAGu 0 błędów. Bezpieczniki ok Na drugim kluczyku tez nie odpala ( czasem pochodzi 1-2sek i gasnie) Dzis po pracy sprawdze cisnienie paliwa na listwie. Co jeszcze moge sprawdzic?
-
Zmiana wtrysków BFB czy jest konieczna?
hmmm, nie wiem. Ja od razu miałem to i to
-
Zmiana wtrysków BFB czy jest konieczna?
tak
-
Zmiana wtrysków BFB czy jest konieczna?
jest konieczna
-
Zniszczony silnik?
A kolega chociaz poczuwa sie do winy ?
-
Zniszczony silnik?
najłatwiej może zacząć od sprawdzenia kompresji? to tylko moja myśl niech fachowcy się wypowiedzą. Tak czy siak kolega powinien pokryć 100% kosztów a jak się bedzie wypierał to wal w ryj. życzę aby się sprawa dobrze zakończyła
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Juz kiedys pisalem ale podziele sie jeszcze raz swoim doswiadczeniem. Plukanke robilem. Czyszczenie smoka tez. Olej LM 5w40 od "dzika" Przebieg 175tys (sprawdzony) Napinacz siedzi jeszcze ori Jak jest cieplo na dworze to zadko mam porannego 1 sekundowego grzechotnika. W zime zawsze prawie zaterkocze przez sekunde. Wiec uwazam ze wzzystko jet ok. A cisnienie mam takie (kiedys nagralem dla forumowicza)
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
Tak to bardzo wazna rzecz. Moze Cie uchronić przed zatarciem silnika. Jak sie kontrolja zapali to już często jest po zawodach. Polecam zrobic Plukanke Wyczyscic smoka i miske Zalac dobry olej typu liqui moly sht 5w40 lub motula x cess 5w40
-
Dyskusje i porównanie osiągów aut
Bry:) Wszyscy tu po 250-300koni + Nawet 1.8t 450kunia To ja ze swoją biedą pokaze swojego sedana w ośce Seryjne 1.8t avj -muł I po wstawieniu DP 2'75 cala, wtryski BEX i bezpiecznym sofcie (w planach mam fmic albo IC od b5 tdi bo faktycznie w zime lepiej jedzie)
-
Przyspieszenia po modyfikacjach mechanicznych lub elektronicznych (all silniki)
O widzisz
-
Przyspieszenia po modyfikacjach mechanicznych lub elektronicznych (all silniki)
Witam Noworodek mi w końcu zasnął i mi się nudzi i wpadłem na taki pomysł aby kto ma ochotę niech wrzuci filmik z przyspieszeń swojego auta po jakiejkolwiek modyfikacji (i niech napisze jakie modyfikacje są poczynione) Mogę zacząć od siebie jeśli to kogoś w ogóle interesuje Jeśli temat nie zaskoczy to niech moderator wrzuca do śmietnika
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja tam podpisuje sie pod tym co pisze kolega "Wylye" Ale oczywiscie każdy niech sobie zmienia olej co ile chce i na jaki chce. Wasze auta, Wasze pieniążki, Wasze decyzje:) Ja teraz po remapie napewno będę zmienial częściej niż jak miałem serie. Każdemu forumowiczowi życzę udanej eksploatacji i Milego dnia i zakończymy już te rozmowy o olejach:) już chyba wszystko zostało napisane:)
-
[BEX] Po chipie czy bardzo dobra seria?
coś bardzo pofalowany ten wykres. Ale kombi+quattro + butla lpg to z 200kg wiecej niz moja ośka w sedanie wiec osiągi napewno nie są zadowalające jak mialem serie to też sie wkurzałem
-
AUDI A4 1.8T ABT LY6R 193 KM
żadko spotykany kolor:) mam ten sam:)
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
myślałem o tym i zawsze mogę to w chwile moment mieć to usunięte. Ale narazie napinacz jeszcze ori smiga mi ok. Nawet teraz jak jest +15 na dworze to porannego terkotania nie mam. w kanałach 090, 091, 093 jest "-1" więc tip top jak narazie
-
1.8T dziwny dźwięk po montażu DP
ja miałem ten kątowy i wywalało checka co 200-300km. ale programowo już usunięte, SAI też i przy okazji wirusek jest
-
Trakcja w a4 B5 1.8t+
"Szersza opona = slabsze hamowanie na mokrym" no nieźle, czyli wniosek z tego taki że zeby na mokrym dobrze hamowalo to trzeba wlozyc opone od roweru bo jest wąska... Rozumiem że jak pada a masz głębokość bierznika 2mm to może dojść do aquaplaningu i wtedy faktycznie jest lipa. Ale jak masz solidy bierznik to o aquaplaning ciężko. Wiec szersza opona lepiej zachamuje na mokrym niż węższa. Milego dnia