Treść opublikowana przez kaman5151
-
Prośba o analize logów
Nieszczelność + przepływomierz. Miałem to samo u siebie. U Ciebie przepływka pokazuje za dużo. Miałem podobne logi z niej. Po wymianie znaczna różnica i więcej błąd z ubogą mieszanką (17536) się nie pojawił.
-
Zgrzyt po dodaniu gazu w BFB
Bardzo możliwe że to napinacz lub wyciągnięty łańcuch. Rozumiem że jeździsz z odpowiednim stanem oleju? Ciśnienie oleju też w normie? Czasami zdarza się tak że to zapchane sito w napinaczu powoduje takie zachowania ale nie mogę Ci tego zagwarantować że to akurat to. Innymi słowy jak już słychać zgrzyty podczas przyśpieszania to szukałbym już winowajcy takiego objawu ponieważ może się to skończyć tragicznie. pzdr.
-
Dziwna praca silnika
Możesz się rozwinąć skąd go najmocniej słychać? W jakiej części silnika? Najlepiej jakiś filmik poglądowy by się przydał.
-
Logi do wgladu. Brak mocy...
Przepływka czasem nie wskazuje za mało?
-
ciężko pali na cieplym silniku
Czujnik wału może być.
-
[1.8T AVJ 150KM] Check Engine - 17524
Niech skasuje błędy i zrobi logi dynamiczne wtedy można coś wywnioskować. Ma ubogą mieszankę więc tu może leżeć wina w wielu miejscach. Problemem przykładowo może być przepływka, sonda lambda, zapchany kat czy nawet nieszczelność.
-
ciężko pali na cieplym silniku
Według mnie trzeba sprawdzić te nieszczęsne czujniki temperatur. Skoro od temp silnika zależy to czy odpali to pierw skupił bym się na tym. Dodatkowo sprawdź czy masz jakieś błędy zapisane w sterowniku.
-
Podnoszące się obroty przy wciśnięciu sprzęgła
Miałem podobny objaw na zimnym silniku gdy ruszyłem i wcisnąłem pedał sprzęgła to obroty jak głupie na 2 tyś leciały. U mnie winowajcą okazał sie nieszczelny dolot do turbo. W miejscu opaski zaciskowej pękł przewód.
-
Napinacz łańcucha 1.8T
W sumie to dobrze wiedzieć bo szczerze nie wiedziałem o tym że można to tak ocenić. Ale co w przypadku gdy łańcuch jest rozciągnięty ? Z tego co mi wiadomo to bez wyjęcia go nie jesteśmy w stanie sprawdzić jego kondycji. Ale czy da się go ocenić gdy jest w środku?
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
Pewnie trafiłeś lepszy egzemplarz. Ja pisze z własnego doświadczenia. Mi niestety ten autlog nie wypalił.
-
Bierze olej i sporadycznie kopci. Turbo, uszczelniacze, pierścienie?
Dwa lewarki i heja ale nie wiem czy na łom nie będzie mało miejsca.
-
Jakie części wybrać.
Po pierwsze o jaki nastawnik Ci chodzi? Napinacz łancucha rozrządu? Ten z tyłu spinający wałki przez łańcuch? Po drugie przed zmianą półsyntetyku na full proponowałbym zrobić płukankę. Ryzyka tu nie ma.
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
Najpierw mechanik kupywał w Intercarsie tego właśnie AUTLOG'a i była lipa. Potem zrobił reklamacje i wziął napinacz z takiego sklepu " JOTA". Miasto - Legnica. I po 3-4 tysiącach km jest spokój. Możliwe że za krótki jeszcze dystans ale odpala aż miło. Dodatkowo praca silnika znacznie cichsza niż przed wymianą. Kurde z ciekawości zadzwonię do mechanika na dniach który mi ten napinacz wymieniał i zapytam o markę jakiej on był. Bo sam jestem teraz zainteresowany A nie wiem czy można go jakoś sprawdzić od góry czy ma jakieś logo albo nazwę marki. Dodatkowo byłem raz u innego mechanika który mi oglądał auto bo szukałem jakiejś pierdoły i akurat spojrzał na ten napinacz i mówił że to bardzo dobry zamiennik zbliżony do oryginału.
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
Nie polecam AUTLOG'a napinacze. Miałem na taki wymieniany i od razu wywalał błędy z fazami rozrządu (czikita się oczywiście świeciła) Co do tematu i filmiku który podał Stg to na 10000% napinacz + łańcuch rozrządu. Przerabiałem to w dwóch swoich autach z tym silnikiem. Najgłośniej było słychać ten terkot na zimnym. Na rozgrzaniu przy nachyleniu się nad pokrywą silnika z tyłu było słyszalne również terkotanie. Potrafił nawet pozgrzytać na ciepłym silniku po 20-30 minutowym postoju. Pamiętam to do dzisiaj. Byłem w warsztacie u jakiegoś mechaniora i coś tam robił, kazał mi odpalić a tam głośny terkot z tyłu silnika, mina mechanika jak na mnie popatrzył bezcenna. Dał mi do zrozumienia że to rozrząd na łańcuchu... Aktualnie mam wstawiony jakiś zamiennik włoskiej marki (nie pamiętam jakiej) i wszystko gra jak należy narazie. Kosztował mnie 900zł + 150zł łańcuch + 400zł robota. Suma nie mała
-
Wypadanie zapłonu 16684, 16685
Skoro na LPG szarpie a na PB hula to jaka jest sensowna odpowiedź? Sprawdzić LPG trzeba. Może trefne wtryski ? Takie moje logiczne domysły na szybko. Cewka wywalała by problemy niezależnie od paliwa na jakim się dawkuje. Prawda?
-
Głośna turbina, dym z rana
Jeśli dzieje Ci się coś takiego po odpaleniu to uszczelniacze zaworowe. Ja na szczęście nie mam czegoś takiego
-
Bierze olej i sporadycznie kopci. Turbo, uszczelniacze, pierścienie?
Ile wyniosła Cie regeneracja tej turbinki? + jakie koszty robocizny przy demontażu/montażu?
-
Głośna turbina, dym z rana
A możesz nagrać jak bardzo głośno świszczy Ci ta turbina? I również ten dym na zimnym po odpaleniu z rury wydechowej.
-
Ile wam bierze oleju ? 163km
Mi nawet potrafi wypić 0.5l oleju na 1000km jak jeżdżę agresywnie.
-
Odpalanie na zimnym 1.8t bfb
U mnie przyczyną telepania silnikiem po odpaleniu (najczęściej na zimnym) była nieszczelność z rury dolotu do turbiny. Przewód był pęknięty na opasce zaciskowej i ledwo się tam trzymał. Szukaj pierw nieszczelności.
-
cieknie z napinacza
Prędzej uszczelka pod napinaczem
-
[BFB] Problemy z odpalaniem poniżej 1/4 stanu paliwa w baku/ROZWIĄZANY
Zdecydowałem się na używkę oryginalną od 2.0 benzyniaka. Pasowała jak ulał. Chodzi o wiele ciszej. Żadnego przerywania w wyższym zakresie obrotów. Póki co jestem zadowolony.
-
LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory
Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Panowie (i Panie, Jeżeli takie są ), Mam u siebie w aucie zamontowane żarówki LED w postojówkach, w przeciwmgłowych oraz na podświetleniu tablicy rejestracyjnej z tyłu. Po przekręceniu na zapłon mrugają przez chwile wszystkie te LED'owe żarówki . Zaznaczę od razu że kupiłem tak samochód a efekt bardzo mi się podoba gdy się świecą bo ładnie zlewają się z xenonami i dlatego chciałbym je zostawić. Co powinienem zastosować aby ten problem zniknął? Czytałem kilka stron w tym wątku i każdy ma indywidualne propozycje. Nie jestem jakimś fachowcem, nie znam się na tym dlatego prosiłbym o jakieś podpowiedzi, adresy do akcesoriów jakie powinienem kupić. Autko mam niecały rok czasu. Żarówek w ogóle nie wymieniałem. Święcą się do dzisiaj. Tylko właśnie to mruganie przy zapłonie... Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam serdecznie.
-
Problemy z kodowaniem (wyłączenie testu sprawdzania żarówek)
Ok dzięki wielkie za odpowiedź.
-
[BFB] Problemy z odpalaniem poniżej 1/4 stanu paliwa w baku/ROZWIĄZANY
Jaki jest numer części pompy paliwa do 1.8T [bFB] z 2003 r? Sedan ofc. Szukam szukam i każda wygląda inaczej albo jest niekompletna rozbita na kilka numerów. Tutaj chyba trzeba szukać pod VDO, znalazłem taki numer i nie wiem czy on pasuje do mnie: 8E0 919 051 @AKTUALIZACJA Wymiana pompy paliwa pomogła. Odpala bez zadyszek poniżej 1/4 stanu paliwa w baku Pozdrawiam i dzięki za rady.