Treść opublikowana przez ecobuda
-
Pytanie dotyczace pompy oleju
Profilaktycznie to się można przeciw malarii zaszczepić. Kupuj auto, zwalaj miskę i sprawdzam napęd pompy tz. Imbus i wałek w którym jest gniazdo tego imbusa, czy nie jest zużyty imbus i czy gniazdo w wałki nie jest wyrobione. Jak jest gniazdo ok to kup nowy imbus koszt w ASO 16 zł i zakładaj. Jak gniazdo jest wyrobione to ściągaj całą pompę i wysyłaj do Futurum w Gdyni. Koszt regeneracji ok 500 z nowym zabierakiem. Nie kombinuj i nie odpuszczaj. Ja po kupnie auta z Niemiec olałem temat pompy i już silnik wymieniłem. Jest tylko jeszcze inna opcja, że ktoś założył pompę od 1.9 , to wtedy nie robisz nic, ale jak jest pompą z wałkami równowarzącymi to napęd warto sprawdzić. Pompy z wałkami mają dwa rodzaje przeniesienia napędu, albo koła zębate albo łańcuch ale w obydwóch zabierakiem jest pierdolo.y imbus( w wersji z łańcuchem warto też wymienić napinacz). Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Marcin, napisz z czego posklejałeś i jak to działa. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Mocy mu nie brakuje, wydaje mi się nawet że ma więcej niż 140KM. A orientujesz się jaki jest koszt takiego strojenia? Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Na ori od bpw.Tylko dpf usunięty fizycznie i programowo. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Niby tak. U mnie burdel był totalny. Zanim bpw wyzionoł ducha z dpfem nie było problemu. Po swapie słupka od 1.9 i osprzętem z bpw tz. Wałek, pompki turbo i całą resztą bez strojenia dopiero się zaczeło. Wiem też że turbo trochę przeładowuje i po wywaleniu Dpfu trochę kopci na czarno i już sam nie wiem czy jak ogarnę to Przeładowanie to przestanie kopci czy nic to nie zmieni. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Multitronik to bardzo fajna Skrzynia. Uwielbiam, mam już dwa lata. Max moment to 400 Nm. Tyle powinna wytrzymać. Jak dobrze utrzymana to będzie ok. Olej tylko co 50tyś wymieniać i wio. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Interfejs + Laptop czy Skaner ?
No to pierwszego grosza na laptopa już masz a przy okazji sprawne gniazdo zapalniczki[emoji2] Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Tak ale coś jest na rzeczy z tym wałkiem. Pamiętasz jak w Niemczech zapchał mi się dpf i nie chciał się już dopalać. Po powrocie na lawecie wywaliłem dpf i tydzień później zaczęło się dudnienie z filtra. Diagnoza, wałek. Po wyjęciu okazało się że Krzywki jak śliwki [emoji4] i to pewnie miało wpływ na to że nie chciał się już poddać aktywnej regeneracji. Podsumowując,: wysokość i kształt krzywej ma znaczenie w prawidłowej pracy dpf. Ponadto do prawidłowej pracy dpf musi sprawnie działać egr. Jeszcze w Niemczech z zapchanym odbytem mojej audi pojechałem do mechanika z prośbą żeby coś pokombinował. Pierwsze co zrobił to blaszką zaślepił egr, podłączył kompa uruchomił procedurę dopalania i wio na autobahn. [emoji853] nic z tego. Nie chciał już się dopalić. Czyli jak wałek wytarty i egr do bani to dpf można tylko palnikiem wypalić i święty boże nie pomoże. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Nie, bo jak mój się wytarł to sprawdzałem po numerach i był to wałek od awx. Teraz mam silnik awx a wałek od bpw[emoji4] Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Interfejs + Laptop czy Skaner ?
Zawsze możesz też ładowarkę samochodową do laptopa zapiąć. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Piotrek, jak pamiętasz ja też zmieniłem bpw na awx i wałek z awx nie ogarniał Dpfu ale jak już się zapaliła kontrolka to regenerację dało się zrobić. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie samochodu tylko na postoju, video
No to Piotrek miałeś rację. To jak to teraz ogarnąć. A propos. Ja swojego kopciucha jeszcze nie ogarnełem. Od kiedy wycięłam dpf trochę dymi, poza tym jest ok. Przelatałem już ponad 9tyś i nic się nie dzieje. Wałek tylko zmieniłem bo się skończył. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie samochodu tylko na postoju, video
Tak Piotrek. Masz rację. Jeśli chłodniczkę puszcza płyn a na zimnym silniku i na wolnych obrotach egr jest otwarty, to płyn recylkulacją leci do cylindrów i z tąd dymienie. Jak silnik rozgrzany i pod obciążeniem egr jest zamknięty i dymienia nie ma. Mój wniosek: cieknąca chłodniczka egr. Egr sprawny. Propozycja diagnozy: zaślepić na próbę egr, Jak dymienie ustąpi to chłodniczka do wymiany. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie samochodu tylko na postoju, video
A nie łatwiej zaślepić egr. Blaszka z puszki po piwie pomiędzy chłodniczkę a egr na tym łącznik i już. Jak chłodniczka puszcza płyn to to i tak niewiele doleciał do silnika. Z opisu kolegi wynika że chyba tak jest. Jak silnik jest zimny i na jałowym to egr jest otwarty, jak chłodniczkę puszcza to stąd ten dym. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Jak masz silnik bpw to dpf i kąt jest integralną częścią. Jak coś wywalasz wszystko. Sprawdź najpierw wałek rozrządu, czy Krzywki jeszcze ostre czy już śliwki. Ja u siebie wywaliłem dpf bo też mnie wkurw... A dwa tygodnie później okazało się że wałek mam wytarty,przez co niedomagał dpf. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Wałbrzych
Na Chrobrego obok kiedyś małego shella. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Procedura wypalania DPFa, VCDS
Z tego co wiem to nie da się uruchomić procedury wypalania na postoju w bpw. Wiem bo miałem bpw. Tylko podczas jazdy. Prędkość 60 km/h i 2500rpm. Najlepiej autostradą. Uruchamiasz procedurę i czekasz na analizy. Jeżeli będzie potrzeba rozpocznie proces dopalania jeżeli nie wywali komunikat że nie ma potrzeby. Tak było u mnie. Teraz już temat mi obcy bo moja cegła już usunięta i święty spokój. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
[B6 AVF] Zalety napędu Quattro ?
Chociaż sam jeżdżę ośką to moim zdaniem jak audi to tylko quatro. Mieszkam w górach i często zimą ubolewam że moje tylne koła się tylko toczą za mną a nie pchają mnie do przodu[emoji2][emoji2][emoji2]. Polecam filmiki z YouTube z audi quatro w roli głównej. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
a4 b6 2.0 ALT Wymiana silnika
Oooo, i to jest dobra opcja. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
a4 b6 2.0 ALT Wymiana silnika
Moim zdaniem za dużo. Ja za wymianę silnika bpw na avf + nowy rozrząd, dwumas zapłaciłem 1400 + graty oczywiście Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Odpala nie od pierwszego "strzała "
Diesel czy benzyna? Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Regenarcja napędu pompy oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
Ja pierdo.e, łep urwać i też przyspawać Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Skradziono Audi, z zamkniętego podjazdu.
Powinien ktoś przyjść. Dokumentów nie wysyła się kurierem. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Wypadek Szkoda całkowita PZU
Lepiej do prawnika. Później są koszty związane z rehabilitacją, pogorszenie stanu zdrowia i inne koszty. Za wszystko płaci ubezpieczyciel. Jak dobrze to ogarniesz to b7 w quatro kupisz. Powrotu do zdrowia życzę i powiedzonka. P.S. Bez prawnika nie rozmawiaj z pzu bo cię zaszczekają. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Potrącenie psa. Pęknięty zderzak
Marne szanse. Trzeba znaleźć psa, ustalić właściciela i poznać go do sądu, chyba że będzie chciał się dogadać. Innej opcji nie ma. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka