Treść opublikowana przez pila24
-
Szarpanie silnika na gazie
Gazownik podmieniał wtryskiwacze miejscami? Zapłon wypada ciągle czy losowo?
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
A dobrze jest ramię dokręcone? Ściągnij osłonkę nakrętki i przy ruszaniu ramieniem zobacz czy rusza się samo ramię,czy rusza się również sworzeń na którym jest gwint. On potrafi się z czasem obrobić,i ramię wówczas nie będzie trzymało.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Jakby coś źle zbierały po wymianie to sprawdź ustawinie ramion,z czasem lekko się odginają i trzeba je wyrównać,wychodzi to często po zmianie wycieraczek.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
To zleć komuś wymianę ramion,bo naprawdę warto. U mnie był dramat z ori wycieraczkami-skakały,piszczały,mazały kilka dni po wymianie.... do tego dysze spryskiwaczy zapychały się niemiłosiernie. Wymiana ramion na aero,wymiana spryskiwaczy na mgiełkowe dały w końcu efekt należyty.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Zmienić ramiona wycieraczek na takie jak są w b7 (aero),po tym otwiera się możliwości zakupu lepszych i często tańszych wycieraczek niż tych z b6. Ja używam visee pod ramiona aero i dają radę,a koszt to jakieś 40 zł.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Piny pokrywają się,po prostu w wyższych wersjach MK jest dołożone dodatkowe okablowanie pod piny które nie są wykorzystywane w niższych wersjach. A jakie masz błędy w innych modułach? Nie ma problemów z canem?
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
A na starym MK takie same objawy były co na tym nowszym? Przewody we wtyczkach przeglądałeś we wtyczkach z czego pisałeś-sprawdź czy gdzieś nie było pomyłki,brak komunikacji ze sterownikami drzwi to padnięty MK,albo źle podłączone przewody po przekładce.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
A w vcds jakie błędy pokazuje? Widzi w blokach pomiarowych wszystkie zamki drzwi?
-
Klima z jednej strony grzeje, z drugiej chłodzi - Adaptacja Siłowników Klap
Możliwe że cięgno od jednej z klap urwane jest,albo silniczek wyczepił się lub jest połamany. Zrzucaj schowek i sprawdź silniczki,te na prawo od radia.
-
Wolno opadają obroty po wcisnieciu sprzegła
Sprawdź czy czujnik sprzęgła działa,znajduje się tuż przy czujnik hamulca. Można sprawdzić jego działanie vcdsem,bodajże bloki pomiarowe grupa 66 w silniku.
-
Brak regulacji lamp
Nie pamiętam,możliwe iż nie. Ogólnie światła obniżyły się niebezpiecznie,zasięg po ciemku wynosił jakieś 15 metrów a siostra jeździła tak kilka miesięcy. Na zegarach żadnej informacji o braku poziomu,sterownik poziomu nie odpowiadał.
-
Brak regulacji lamp
U siostry sterownik poziomu w b7 się zawiesił i nie działał w ogóle ,a błędu na zegarach było brak - mimo iż komunikacji nie było ze sterownikiem. Odpiąłem,podpiąłem ponownie sterownik i wrócił do życia ,światła zaczęły znów poziomować.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Masz jakieś 90% szans na powodzenie że sam to ogarniesz procedurą vcds,chodzi tutaj o to że ECU w silnikach benzynowych w b6 (me 7.x.x)nie robi problemów przy dopisywaniu licznika. Bo taki edc15 niestety nie zezwala na dopisanie z procedury. Kabel kkl od viakena powinien dać radę z vag eeprom.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Pin służy tylko do dopisania immo,a przypisuje się licznik do ECU-to inna czynność. U Ciebie powinno pójść bez problemów,vag eeprom da radę.
-
Dziwne dźwięki silniczków
To są te same silniczki,tylko w poprawionych wersjach. Jest temat o silniczkach na forum,poza tym od kierowcy to dostęp jest dobry.
-
Dziwne dźwięki silniczków
Kup calą nagrzewnice z exeo lub a4 b7 i przełóż wszystkie silniczki do siebie,one już są poprawione i nie wysypują się tak często jak te z b6,można też wymienić potencjometry same-ale różnie z nimi bywa. allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
Raczej sterownik,bloki raczej nie padają.
-
Olej Tiptronic
Możesz narobić im szkód nie pozwalając na to by skrzynia się zepsuła z powodu braku wymiany oleju. Nie sprzedadzą Ci wówczas części,oleju,ani jakiegoś nowszego auta na którym mogli by Cię kroić. A tak na serio to producent skrzyni zaleca wymianę co 60 tys km.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Głośniki od bose mają impedancję 2 Ohmy,ori głośniki 4 Ohmy. Czyli dasz za głośno i jest szansa że spalisz końcówki mocy w radiu.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Da radę,ja z kilkadziesiąt razy bixy zakładałem i bez problemów ze spasowaniem. Długą przedłużką łapie śruby z tyłu(pierw wsadzam nasadkę na śrubę,następnie ustawiam lampę (wówczas jest około 1cm od zbiorniczka płynu wspomagania) dociskając ją w stronę zbiorniczka i dokręcam śrubę. Spód lampy musi iść w jednej lini ze zderzakiem,a bok dolegać uszelką do błotnika.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
To chyba zależy od rocznika i wyposażenia ,ja mam modelowo 2004r i wiązka z prawej strony sięga z zapasem,a ori w aucie był zwykły xenon.
-
Moduł BT dokładany
Sprawdź czy dochodzi napięcie wybudzające wzmak z tyłu. Jest to pin nr 9 w wzmacniaczu harmana.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Po 2030r rowery i transport publiczny dla plebsu,dla bogatych elektryki. Spalinowe i hybrydy dla służb zostaną.
-
Regeneracja klimatronik
Da się zregenerować,ale jak chcesz to komuś zlecić to już bardziej opłaca się kupić ładny nowszy panel np. z exeo i przełożyć front z przyciskami do swojego. allegro.pl ALLEGRO.PL
-
B8 TrOOOOp
To chyba kolega ma zwykle lampy halogenowe że tak często wymienia żarówki. W lampach halogenowych to rzeczywiście można nie dostrzec różnicy w rozchodzeniu się wiązki po ponownym przykręceniu lampy,wiązka z takiej lampy to jak wylane pomyje na jezdni wygląda ? przy xenonie od razu w oczy się rzuca wiązka która wygląda jak schody przed ustawieniem,dla mnie musi być zawsze co do milimetra ustawione - jakieś zboczenie ?