Treść opublikowana przez pila24
-
Jakie radio do A4B6 sedan w cenie do 350 zł?
Możliwe iż niektóre moduły wefa mają problemy z niektórymi konfiguracjami. Ogólnie to chińszczyzna więc losowość występuje. Nie wiem czy znajdziesz coś w cenie 350 zł by grało lepiej niż ori concert 2. Radia innych producentów zazwyczaj mają problemy z wykorzystaniem ori wzmacniacza antenowego przez co kiepsko fale ściągają. Poza tym brak informacji na fisie odnośnie słuchanego utworu/stacji FM. Możesz zainwestować te 350 zł i zrobić konwersję na 2 din i wsadzić radio concert 2 plus z b7,ono gra naprawdę fajnie i wygląda ok.
-
Chinskie radio sterowanie z kierownicy
Powinienem być tylko błąd komunikacji z radiem. Według mnie jakiś problem z modułem kierownicy jest,bądź jego instalacją.
-
Problem z klimatyzacją i klimatronikiem
W chłodnicy klimatyzacji,przy lewej lampie. Oddaj ten co zamówiłeś czujnik jak tylko dojdzie. Zamienniki nie działają jak należy. Ten błąd również się pojawia jak jest za mało czynnika w układzie. Ale te zachowanie na klimatroniku nie jest normalne,nie może od pokazać 5 stopni lub 54 bo to poza jego skalą.
-
Wyciek ze skrzyni biegów
Możesz sprawdzić czy nie ma pęknięcia obudowy skrzyni.
-
Moduł BT dokładany
A słychać choćby cichy szum z suba lub tylnych głośników? Jeżeli jest cisza absolutna to możliwe iż wzmacniacz nie działa.
-
Wyciek ze skrzyni biegów
Ustal dokładnie miejsce wycieku,często z silnika jest wyciek i płynie po skrzyni .
-
Chinskie radio sterowanie z kierownicy
Skoro brak komunikacji to coś z modułem się dzieje,albo z instalacją.
-
VCDS nie widzi RNS-e w Audi A4 B7
Muszę sprawdzić,ale tam chyba jest blokada przed całkowitym wykręceniem.
-
VCDS nie widzi RNS-e w Audi A4 B7
Tak oni w skp regulują,oby jak najniżej by świeciło 10 metrów przed auto... najlepiej nauczyć się samemu ustawiać światła. Wtedy będzie świeciło daleko i bez świecenia po gałach.
-
VCDS nie widzi RNS-e w Audi A4 B7
To jak będziesz kursował przez Koszalin to daj znać,ogarnę Ci to od ręki ?
-
Migający xenon z lewej strony
Palnik się kończy.
-
Moduł BT dokładany
Pin 9 to wybudzenie a nie zasilanie,zasilanie to pin 23 (+12v) i 22 (-12v). Sprawdź czy jest napięcie na 23
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja na regumie mam zrobione chyba 20tys km,z czego 70% to latanie po dziurawych drogach miejskich. Nic się nie dzieje,wszystko sztywne jak na początku.
-
Moduł BT dokładany
Woltomierzem,jakby nie patrzeć są to sygnały elektryczne.
-
B7 Crew
Z czego kojarzę to w b7 był s-line wewnętrzny również z ubogo wyglądającymi fotelami welurowymi typu sport. Widziałem już kilka takich b7 z tymi fotelami w wersji s-line. Ale możliwe iż to był tylko dodatek do zewnetrzego pakietu s-line,taki a'la s-line wewnętrzny.
-
Radio
Standardowo polecam wefę jako emulator zmieniarki (muzyka z telelefonu poprzez bluetooth) ,w tej cenie nie ma nic lepszego. Jeżeli chcesz tradycyjną zmieniarkę na płyty to trzeba będzie zmienić schowek na taki który ma półkę na zmieniarkę,oraz zrobić wiązkę. Więc wyjdzie drożej niż wefa. https://allegro.pl/oferta/adapter-bluetooth-audio-in-vw-audi-seat-skoda-8536806468
-
VCDS nie widzi RNS-e w Audi A4 B7
.
-
VCDS nie widzi RNS-e w Audi A4 B7
Wlutowanie się w przewód 0,35mm² sprawi iż po 2 miesiącach on pęknie z powodu przegrzania żył miedzianych które nie zniosą drgań. Nie bez powodu w autach nie stosują producenci żadnych metod lutowania przewodów. Przewody się zaciska aby połączyć ze sobą,można to zrobić gdzieś w wiązce używając tulejek,konektorem przy wtyczce lub specjalnym konektorem do naprawy przewodów(jak na foto).
-
VCDS nie widzi RNS-e w Audi A4 B7
No nie gadaj ze kilka miesięcy już to trwa a Ty nadal w tym samym miejscu... ogólnie to max 15 minut roboty jeżeli trzeba by było pociągnąć linie K z klimatronika. Wygląda to jakby ktoś wywalił niebieską kostkę,jeżeli jej nie ma to wsadź tą która kupiłeś i pociągnij linie K z panelu klimatyzacji. Kostka D pin 11
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Lepard oczywiście lepszy,ale ten o którym Kamil pisze kosztuje jakąś 1/3 ceny Leparda. Więc za takie pieniądze jest ok. Też mam taki i działa bezproblemowo.
-
Komunikat (P)
Pierw sprawdź kostkę przy silniczku,tam najczęściej problemy się pojawiają. Jak będzie ok,to miernikiem sprawdź wiązkę od kostki silniczka do kostki sterownika. Jeżeli wiązka będzie zdrowa to silniczek padł.
-
Uszczelnianie silnika
Zapewne z głowic się leje przy wałkach wydechowych wprost na kolektory wydechowe + wycieki z broków również na kolektory ,to norma po czasie w tym motorze. Dół jest ok,tam wycieki raczej nie mają miejsca. Jak chcesz uszczelniać,to od razu simmeringi wałków rozrządu,uszczelki napinaczy,półksiężyce pod napinacze,broki (wyłącznie z aso),uszczelki dekli i świec (elring) + masa uszczelniającą VR na zagięcia uszczelek,dodatkowo warto zrewidować odmy i wymienić separator na nowy. U mnie po takim zabiegu zrobiłem 40 tys km i nadal sucho. A przed tym świece tonęły w oleju,a na światłach waliło spalonym olejem niczym świeżym asfaltem. Tutaj masz fajny temat z opisem "Naprawa Audi A6 C5 - zrób to sam - krok po kroku.": Uszczelka pokrywy zaworów, uszczelka nastawnika (napinacza) wałka rozrządu - głowica LEWA - wymiana. A6C5.BLOGSPOT.COM Przewodnik „zrób to sam” umożliwiający „krok po kroku” samodzielne naprawy samochodu Audi A6 C5. Opisy i zdjęcia z przebiegu prac. Inf. serwisowe, numery części, ceny, itp. Ja za odmę długą,separator,uszczelki,simmeringi i broki zapłaciłem około 600 zł. Wszystko było wykonane razem z wymianą rozrządu i kilku innych drobnostek,łącznie 2 pełne dni roboty u mechanika. 20171202_121250_002.mp4
-
Niefabryczne radio-brak zasilania
To wtyczka od fabrycznego telefonu/navi zegarowego. Nie ma nic do rzeczy. Musisz odpowiednio podłączyć zasilanie,w dołączonej do radia przejściówce musisz podłączyć zasilanie stałe pod odpowiedni pin (standardowo jest stałe napięcie podłączone pod acc w radiu-czyli po stacyjce,więc trzeba przepiąć je pod stałe napięcie radia). A poza tym musisz z instalacji auta wyprowadzić +12v po załączeniu stacyjki,będzie to napięcie budzące radio. Kolejna sprawa to te chińskie przejściówki,jeżeli nie masz BOSE to się pozbądź ich, pin 13 rem out z radia podłączasz pod wybudzenie wzmacniacza,a sygnały na tył puszczasz z cinch radia (rear audio out). I wszystko będzie działało jak należy. Jeśli nie rozumiesz co należy zrobić to zleć to elektrykowi,ogarnie to w 30 minut.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Kolego prawie wszystkie moduły w a4 b7 są zasilane na stałe,są usypiane poprzez can,bądź po dłuższym czasie bezczynności danego modułu (brak sygnały can z innych modułów). Sprawdź miernikiem co ciągnie prąd wyciągając bezpieczniki po kolei. Dodam od siebie że jak aku jest słaby i jego napięcie za bardzo spadnie podczas uśpienia modułów (auto zamknięte) to nagle zaczynają się wybudzać moduły i ciągną prąd bardzo. Więc po pierwsze zainteresuj się akumulatorem, a jak nie pomoże to szukaj co ciągnie prąd.
-
Problem z Navigation plus
Odczekaj godzinę z włączonym zapłonem to będziesz mógł wpisać kod. Tylko że navi będzie chciała się uśpić po 30 minutach ,więc przed upływem tego czasu powciskaj coś na nim.