Treść opublikowana przez pila24
-
[ASN] A4 B6 2002
Wyregulować instalacje lpg na korekty ecu,oczywiście tylko w trakcie jazdy autem jest to możliwe,a nie poprzez poklikanie na mapce która niczego nie odzwierciedla. Trzeba sprawdzić też czy reduktor wyrabia ciśnieniowo i termicznie.
-
Nie działa webasto
Z czego sprawdziłem to panel sterujący występuje jako opcja. Może być sam panel,sam pilot lub jedno i drugie. U Ciebie jest sam pilot,aczkolwiek nie wiadomo czy jest to dobrze podłączone,trzeba pierw uruchomić sam piec (choćby na stole) by upewnić się ze działa,a następnie szukanie przyczyny w samym podłączeniu.
-
Dokładany subwooder A4 b6 AVANT
Można zrobić to w na niefabrycznej tubie w ori miejscu,ale koszta sporo większe. Przykład (bez wzmaka) Zestaw Audi A4 B6/B7 Avant obudowa + subwoofer - Sklep internetowy AGD i RTV - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz ✅ za 849 zł - Zestaw Audi A4 B6/B7 Avant obudowa + subwoofer (11181002173) w kategorii Zestawy głośnikowe - RTV i AGD. Allegro.pl - Najwięcej ofert, opinii i sklepów w jednym miejscu. Radość...
-
Dokładany subwooder A4 b6 AVANT
Prawą stroną się puszcza te okablowanie,ściągasz osłony,odciągasz wykładzinę i jest dostęp do korytek którymi idą przewody. W takiej cenie nic lepszego nie uzyskasz,a co do basu to mógłbyś się zdziwić jak potrafi zagrać sam sub. Tylko że musi on zasilać max 2 kanały wyjściowe oraz kodowanie dsp musi być odłączone (brak masy na wejściu bose we wzmaku). Jak wszystko jest podłączone jak producent zaplanował to moc wzmacniacza jest mocno ograniczona.
-
Nie działa webasto
Teraz pytanie: Czy ten zestaw działał wcześniej w tym aucie? Bo nie wiadomo czy coś uległo awarii,czy też nigdy nie ruszyło z różnych powodów (złe podłączenie,usterki itd).
-
Dokładany subwooder A4 b6 AVANT
Chyba nie ? za 200 zł można ogarnąć ori tubę bose i przewody. No i pasuje to idealnie
-
Dokładany subwooder A4 b6 AVANT
Możesz zamontować sam woofer od bose,ale potrzebujesz przeciągnąć trochę przewodów do niego. Zasilanie,wybudzenie,sygnały z radia. Wówczas zagra sam woofer i będzie grał mocno i groźnie. On zaczyna łagodnieć gdy dołączymy do niego 4 głośniki oraz przewód masowy bose (zmienia się wówczas charakterystyka pracy wzmacniacza,jest czyściej ale ciszej i mniej basu). Jak chcesz podłączyć wszystkie głośniki pod wzmak bose to dodatkowo potrzebujesz 8 lub 10 (w opcji z głośnikiem w desce) przewodów puścić bezpośrednio do głośników,lub pośrednio poprzez wtyczkę która masz za radiem.
-
Nie działa webasto
Widać że było rzeźbione,zobacz czy od góry widać piec ogrzewania postojowego. Jak nie widać to odkręć lewe przednie nadkole i zrób fotkę pieca. Ten ori z b6/7 nie zadziała z tym odbiornikiem easystart, możliwe iż ktoś chciał właśnie zastąpić ori odbiornik tym który teraz masz i nie działa. Masz panel z menu w tunelu środkowym?
-
Dokładany subwooder A4 b6 AVANT
Jak już chcesz zakładać woofer na tył to nie zakadaj harmana bo jest słaby,jak już to bose. Musisz wymienić wówczas wszystkie głośniki średniotonowe (ori są z 4 Ohmową impedancją,a bose 2 Ohmy) by zmusić wzmak bose do pracy. Opcjonalnie wymienia się również wysokotonowe oraz głośniczek w desce (prawdopodobnie nie masz go,a warto bo ten od bose jest mocny). Jak będziesz chciał wrzucić ori radio to trzeba będzie pociągnąć z licznika cany oraz linię K.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Czy tak jest czy nie,powinien się wywiązać. Albo lampy sprawne,albo kasa do zwrotu.
-
Buczenie podczas jazdy
A takie kombi daje możliwość załadowania 200kg do bagażnika i wówczas te z tyłu mają też ciężko ? u mnie po zakupie sprężyny z tyłu były uklepane mocno,poprzednik często obciążał auto z tyłu i łożyska dostały.
-
Buczenie podczas jazdy
Z tym ustaleniem które łożysko huczy nie jest takie proste. U mnie zaczęło huczeć z tyłu to usiadłem na tylnej kanapie i nadsłuchiwałem podczas gdy kolega prowadził auto, i na 100% słyszałem z prawej strony. Więc poszło łożysko na wymianę z prawej a dalej huczało.... pojechałem na warsztat w którym mieli sprzęt który napędzał tylko 1 koło (taki silnik elektryczny z dużym i szerokim kołem )z dociskiem, podczas gdy auto było na podnośniku. I okazało się że to lewa strona huczała,a słychać było z prawej wewnątrz auta ?
-
Moduł AUX lub bluetooth Concert 2
No to nie to samo co AUX z linku powyżej,taki AUX zadziała w radiach Concert 2+,chorus 2 +,symohony 2+,rnse,bns 5.0. W innych radiach nie zadziała bo nie ma obsługi auxa poprzez dodatkowy tor audio.
-
Moduł AUX lub bluetooth Concert 2
Skoro wiesz że temat był poruszany wielokrotnie to masz wiedzę iż aux nie działa w tym radiu. Tylko zmieniarka zatrybi.
-
Nie działa webasto
- Demontaż osłony słupka A - kurtyny powietrzne
Dlatego ja zaczynam puszczać przewód pierw wpychając pomiędzy słupek A i deskę,po tym przewodem idę w górę słupka i do lampki. Oczywiście można osłonę słupka odkręcić,ale jest małe ryzyko ułamania ząbka od zaślepki z airbag.- [B7] Idzie jesień więc bixenon musiał się zepsuć. Ręce mi opadają. Potrzebuje pomocy!
No to trzeba obadać,aczkolwiek wiązka od silnika jest ma dodatkowy oplot z włóknem szklanym wewnątrz by gryzonie nie podjadały jej.- [B7] Idzie jesień więc bixenon musiał się zepsuć. Ręce mi opadają. Potrzebuje pomocy!
Tam za komunikację odpowiadają cany,wejdź w sterowniki w których jest błąd komunikacji i sprawdź blok 125,i wklej jaka jest wartość z tego bloku. Robiłeś jakiegoś softa w ecu?- Demontaż osłony słupka A - kurtyny powietrzne
Wsadzasz pomiędzy osłonę słupka a szybę przednią plastikowy klin (np. do podważania tapicerek) i tworzy się szpara w którą wsadzasz przewód. 5 minut i cały będzie ukryty.- A4 B6 Quattro 1.8T - rozwala opony.
U mnie przy oponach 235/45 r17 i ori felgach s-line od opony do łączenia górnych wahaczy jest około 20mm. I to jest na seryjnych gratach,a na "obcych" felgach z wyższym ET i na szerszych oponach ile będzie? Może 5mm, 2mm lub mniej ? ?- [BEX] Dolphin Gray | E4J | 320/288mm | 222HP/335Nm | TIP+DP | 380cc | Ulter Φ90 | CLH | Auto_Gauges | 18"_RS4 | by R4xx
Ewentualnie za 20stym razem pójdzie,ale się uda ?- Klimatronik
Silniczek v159 wymień,kup z exeo lub a4 b7. Tutaj masz temat- [B7] Idzie jesień więc bixenon musiał się zepsuć. Ręce mi opadają. Potrzebuje pomocy!
To nie problem z masą tylko z komunikacją pomiędzy sterownikami,nie wywala błędu na lini can więc możliwe iż któryś ze sterowników zakłóca komunikację.- [B7] Idzie jesień więc bixenon musiał się zepsuć. Ręce mi opadają. Potrzebuje pomocy!
W zegarach też masz ten błąd?- [B7] Idzie jesień więc bixenon musiał się zepsuć. Ręce mi opadają. Potrzebuje pomocy!
Zrób foto jak świecą przed ścianą,jeżeli zejchały mocno w dół to może być problem z samym sterownikiem zasięgu świateł. Problem jest tam taki iż są to 2 płytki z elektroniką połączone ze sobą bolcami poprzez przelotki. A w takich rozwiązaniach po czasie brakuje styku na przelotkach i zaczynają się fiksacje. Przylutowanie bolców w przelotkach uleczy sterownik zasięgu. Ale pierw ogarnij wtyczki,skoro jest tam problem to już nie są hermetyczne lub zatrzask trzymający ułamany został. Foto sterownika z b6,w b7 winno być podobnie. - Demontaż osłony słupka A - kurtyny powietrzne