Treść opublikowana przez pila24
-
[BEX] Dolphin Gray | E4J | 320/288mm | 222HP/335Nm | TIP+DP | 380cc | Ulter Φ90 | CLH | Auto_Gauges | 18"_RS4 | by R4xx
Zalety estetyczne ? funkcje te same,menu w b6 wymuszasz panelem w tunelu,w b7 jest dostępne z manetki.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
@Langista wygłuszał auto i dach też robilł,niech się wypowie. Osobiście bym dachu nie ruszał bo dużej różnicy nie będzie.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Klik i pierwszy link.
-
Odpala, zero reakcji na gaz i gaśnie... 1.8T +LPG
99,5% mechaników nie wie co to bloki pomiarowe.... odczyt i kasowanie błędów to ich cała diagnoza.
-
Brak sygnału radia z VCDS'em
Wyciągnij radio i zrób zdjęcie dużej kostki ,w niej są mniejsze kostki (niebieska i zielona) obczaj w którą wchodzi linia K (kabelek zielony z niebieskim paskiem). Możliwe iż wcześniej siedziało tam rnse....
-
Brak sygnału radia z VCDS'em
Godosz Pan, w b7 vcds lite nawet ogarnia radio bo jest diagnoza na lini K. Mój klon hex-v2 póki co do 2015r auta ogarnia (nowszych nie miałem okazji sprawdzać).
-
Rodzaj lamp a4 b7 s-line
Kostki też takie same.
-
SWAP z concert 2 na rnse plus Audio system
Tutaj masz opis po angielsku z dużą ilością zdjęć,kodowanie sam ogarniesz kablem kkl za 30 zł. DIY: RNS-E retrofit & double DIN conversion (picture heavy) WWW.AUDIZINE.COM DIY: Replace single DIN Concert II headunit with double DIN RNS-E Navigation system. Heads up from a new member from Norway! I have been reading a lot on Audizine since I got my first B6 last year, and... Opis z forum
-
Rodzaj lamp a4 b7 s-line
Tak,lampa jest taka sama jak z pomarańczowym.
-
Wymiana reflektorów
Kup ori lampy valeo angliki(tam aura nie niszczy tak kloszy jak u nas ) w ładnym stanie (za 200 zł wyrwiesz ładny komplet),rozkręć je i wyciągnij odbłysniki,przekręć blaszkę przesłony na drugą stronę (te co na foto) i będą światła świeciły jak na Europę. Oni nie używają świateł w dzień więc odbłysniki powinny być ładne a instalacja lampy w dobrym stanie.
-
SWAP z concert 2 na rnse plus Audio system
Ale niezadowolony w jakim sensie?jakości dźwięku? Będzie podobnie. Półka pod radiem zniknie więc miejsca na pierdółki ubywa,jak potrafisz używać prostych narzędzi typu śrubokręt,brzeszczot to powinieneś sam ogarnąć przeróbkę. Na forum jest opis co i jak,w 3 godziny ogarniesz.
-
Wymiana zacisków tył.
Dobrze jest go pierw zalać płynem z tłoczkiem częściowo wysuniętym,wtedy szybko idzie.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Heh,u mnie też nieszczęsny gates zawiesza. Myślę że najlepszy będzie z aso
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Zegar tak ma pokazywać,dopiero jak temperatura przekroczy 108°C to na zegarach ruszy się wskazówka ponieważ temperatura nie jest bezpieczna dla silnika. U mnie jest problem z termostatem (za wolno się otwiera i nie wystarczająco) i latem podczas stania w korkach temperatura odczytana z ecu skakała do 108°C,na zegarach oczywiście trzyma 90. Więc problem i u Ciebie musi być w termostacie problem,mimo iż masz zupełnie inny.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
A podpinałeś vcds by sprawdzić czy temperatura z zegarów pokrywa się z temp. silnika gdy tak skacze?
-
[B6] Kierownica MF a funkcjonalność (RNS-E i moduł BT)
B6 pod koniec produkcji dostało rnse zamiast rns-d,takie rnse z b6 działa w pełni poprawnie z kierą MF tylko z b6. Analogicznie jest z radiami concert 2,wersje z b6 działają z MF z b6 i odwrotnie. A rnse led jest kompatybilny ze zwykłym rnse z b7.
-
[B6] Kierownica MF a funkcjonalność (RNS-E i moduł BT)
Ma braki ergonomiczne i estetyczne ? wygodniej się obsługuje funkcje rolkami niż guziczkami. Funkcje poza obsługą komunikatów navi i rozpoznawania mowy są takie same. Aczkolwiek jest jeszcze kwestia przełączania utworów,radia z b7 nie rozpoznają sygnału do przełączenia utworu/stacji na module kiery z b6. Musiał byś mieć stare rnse z b6 (chyba bez literki na końcu kodu modelu) by przełączanie działało.
-
[B6] Kierownica MF a funkcjonalność (RNS-E i moduł BT)
MF w b6 nie obsługuje wywoływania komunikatów głosowych oraz rozpoznawania mowy. Będziesz mógł wchodzić do książki telefonicznej na fisie ,ale nie ma możliwości wchodzenia w rejestr połączeń z poziomu kiery MF (możliwe jest to tylko na modułach fiscona),połączenia odbierasz i kończysz z kiery. Rejestr połączeń masz na rnse w menu telephone. Moduł Q nie współpracuje z kierownicą MF z b6 ,potrzebujesz moduł pod MF dla b6 (np. N,P,L),moduł trapezowy do obsługi przycisków MF,taśmę airbag do b6 MF i kabelek do airbaga b6.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Myślę że nie było by jakiejś tragedii przy takim swapie,przeszczep motoru z całą wiązką i licznikem powinno wystarczyć do uruchomienia motoru. Oczywiście pomijam cały układ przeniesienia napędu,wydech,hamulce,pompę paliwa bo też trzeba by było zmienić,dawca w postaci b7 2.0tfis z UK za 8 tys można nabyć a po sprzedaniu reszty gratów( z dawcy i swoich ) może się zwrócić inwestycja (bez kosztów robocizny i nowych części typu uszczelki,rozrząd itd).
-
Ceny paliwa marzec 2026
Jestem pewien że niebawem lpg będzie po 4 zł a pb po 8zl (95). Oczywiście nadal będą rosły ceny,plan "fit for 55" musi być wykonany.
-
Ceny paliwa marzec 2026
W 2012r było w Kołobrzegu również lpg po 3 zł,ale wówczas pb 95 kosztowała jakieś 3,75zl....
-
Napęd przednich wycieraczek w A4 B7
Ta blaszka to część tego mechanizmu. To taki "wodzik" ramion wycieraczek. Nie kupisz osobno
-
Napęd przednich wycieraczek w A4 B7
Mechanizm wycieraczek.... na alledrogo masz tego wysyp.
-
Problem z rozrządem? 2.4V6 BDV A4 B6
Według oficjalnego stanowiska audi,jeżeli na zimnym terkotanie łańcucha nie trwa dłużej niż 2-3 sekundy to nie ma się czym martwić bo to normalne. Kiedyś miałem a3 8L 1.8 AGN i tam był taki odgłos przy odpaleniu na zimnym,przez kilka lat i jakieś 100 tys km... po czasie zrobiłem sekcje zwłok silnika (przekręciło panewkę),w głowicy absolutnie nie było żadnych śladów od łańcucha,również na pokrywie klawiatury żadnych śladów.
-
Problem z rozrządem? 2.4V6 BDV A4 B6
Taki dźwięk jest w 90% tych silników po odpaleniu jak postoi przez noc.