Treść opublikowana przez pila24
-
Nowy żarnik i spalona przetwornica
Możesz zrobić zaślepkę z blachy zewnętrznej od przetwornicy i uszczelkę ori dać ,lub dociąć na kształt blachę i uszczelnić klejem poliuretanowym. Ładne zaślepki też miał @kamil-vag na sprzedaż,może ma jeszcze jakieś. Zaślepka od Kamila Zaślepka docięta z blachy Uszczelnienie klejem od środka
-
A4 b6 2.0 alt. abs esp
Poszukaj z takim z takim samym numerem na bloku pompy i z taką samą wersją oprogramowania (S) i sprzętową(H) na sterowniku. Jak się połączysz ze sterownikiem abs to odczytasz wersję oprogramowania i sprzętową,a poniżej masz foto jak na pompie znaleźć te oznaczenie.
-
A4 b6 2.0 alt. abs esp
Od spodu pod wtyczką jest numer, one głównie się oprogramowaniem różnią i wersją sprzętową,tylko pod Q jest inny,ale wówczas jest inny numer na bloku pompy. Ja kupiłem używkę za 50 zł i działa bez problemów od 2 lat. Tam jest problem z zimnymi lutami od wstrząsów,naprawa sterownika polega na ściągnięciu czapki sterownika i poprawieniu lutòw.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
To jest norma i nie tylko w b6 ,u mnie przy +35°C na zewnątrz ładowanie spadało do 13V,przy 20°C jest 14.2V, przy 10°C 14,8V. To jest ochrona akumulatora w czasie upałów i tak ma być,mój tani moduł drl nawet przy 13V działał bez problemu. Omijać moduł od Proelteca szerokim łukiem bo jest problematyczny.
-
Radio czuwa
Odczytaj błędy pierw,możliwe że jest usterka któregoś z modułów.
-
A4 b6 2.0 alt. abs esp
W tym temacie masz opisane jak zakodowac sterownik abs
-
A4 b6 2.0 alt. abs esp
Tak,to czarne pudko na pompie to sterownik. Numer sterownika odczytać możesz vcdsem,jak się łączysz z abs to na górze jest podany numer sterownika,normalnie ten numer odczytasz dopiero jak odkręcisz sterownik.
-
A4 b6 2.0 alt. abs esp
Nie,sam sterownik. Odkręcą się go od pompy bez potrzeby jej demontażu. Sterownik szukaj o takich samych numerach jaki masz teraz. Oczywiście kupisz razem z pompą bo tak sprzedają,odkręcisz od tej kupionej i dołożysz do swojej ten sterownik.
-
A4 b6 2.0 alt. abs esp
Sterownik pompy abs się sypie prawdopodobnie,na forum jest instrukcja jak go wymienić i dopisać do auta.
-
Nowy żarnik i spalona przetwornica
Wtyczkę wywalasz i zaciskasz 2 wsuwki na przewodach-jak na foto powyżej. Przerobiłem tak kilka kpl lamp na te przetwornice,sam mam je u siebie i jest bezproblemowo.
-
Nowy żarnik i spalona przetwornica
A po co Ci nowa? Trzeba w niej uszka mocujące obciąć by weszłam. Komplet używek można wyrwać za nieco ponad 100 zł.
-
Problem z kostką iso zmiana radia z 1din na 2din rns-e
Ta czerwona to od telefonu i od navi zegarowego,nie ma tych modułów to nie ma kostki.
-
Nowy żarnik i spalona przetwornica
Jeżeli chodzi o ori przetwornice valeo to niestety nowe palniki potrafią uwalić ich układ regulacji napięcia. Nowsze wersje tej przetwornicy,lub też chińskie klony lepiej sobie radzą z tym problemem. Zróbm małego moda który wyleczy te problemy,daj inną przetwornice niż valeo. Może być hella 5dv 009 000,mała,tania. W porównaniu do ori valeo to jest niezniszczalna. Dajesz zaślepkę w miejscu ori przetwornicy i mocujesz do niej przetwornicę hella.
-
A4 B6 1.8T 163KM 2002 r. - powrót do Audi po nastu latach :)
Jak po każdym deszczu szyby parują (a osoby wsiadające nie mają na sobie mokrych ubrań), to wilgoć dostaje się gdzieś do auta,trzeba wówczas obadać czy wykładzina pod dywanikami nie jest morka.
-
A4 B6 1.8T 163KM 2002 r. - powrót do Audi po nastu latach :)
Tak naprawdę klima w b6 działa cały czas,jak włączysz Econ to ona pracuje z minimalnym wydatkiem,ale nadal pracuje. Najlepiej jest ustawić dla siebie optymalną temperaturę np 19°C i zostawić na auto z wyłączonym econem,klima przy niskiej temperaturze będzie pracowała na małej wydajności a z kratek nie będzie wiało zimnem.
-
Wymiana modułu kierownicy Audi A4 B7 pod tempomat
N do B6 jest i obsługuje multi,montowałem wiosną taki jednemu koledze z forum. A kolega do b7 szuka. Od b6 nie zadziałają w b7,tylko w drugą stronę to działa (w b6 z b7). Jakby co to mam na zbyciu Q
-
Brak komunikacji VCDS
A nie szybciej jest wyciągać navi i sprawdzić kostki z tyłku? I tak musisz to zrobić,chyba że wolisz by ktoś inny to zrobił i skasował ile trzeba.
-
Brak komunikacji VCDS
To wcale nie jest powiedziane ze była tam fabrycznie,sprawdź gdzie linia K wchodzi.
-
Brak komunikacji VCDS
Przewidziało mi się że dołożyłeś ori rnse.. sprawdź czy jest napięcie na lini K w kostce przy rnse. Powinni być ok 10V No i czy wcześniej była komunikacja?
-
Brak komunikacji VCDS
-
Podłączenie moduł Bluetooth pod radio Concert w Audi A4 B6
Zadziała,to emulator zmieniarki. Wciśnij CD w będąc w trybie CD i wlaczy się wówczas tryb zmieniarki CDC. I można już puszczać dźwięki z tel. Aby sparować to normalnie po włączeniu radia wyszukaj przez bt wefa i sparuj.
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Bicie tarczy względem piasty sprawdzałeś po montażu?
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Przerabiałem to ,chyba z 5 różnych urządzeń miałem uniwersalnych bt + mikrofon . Ostatecznie pod względem jakości wygrał fabryczny bt + rozmów i zmieniarka bt do muzyki.
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Nie polerka tylko usunięcie warstwy ochronnej fabrycznej aż do gołego klosza (by zniknęły mikropęknięcia) I ponowne polakierowanie. Sama polerka bez zdarcia warstwy fabrycznej nie da efektów żadnych,polerka po zdarciu warstwy fabrycznej da ładny efekt,ale klosz nie będzie zabezpieczony. Po chwili będzie niszczył się od UV i od kamyczków. Można dać folie ochronną,ale lepiej pierw polakierować a następnie folia.
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Ja tam dawałem płyn do naczyń,albo jakieś mydło w płynie i zawsze było ok. Te pierwsze które za mocno wypłukałem to załatwiłem samą wodą ? ciepła woda i płyn dają radę.