Treść opublikowana przez pila24
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
Jak nie przeniesiesz lini K i zostawisz w 5B to zablokujesz ją i nie będzie działała diagnoza w całym aucie,rnse ma pin lini K w 7c i tam należy ten pin umieścić. Wówczas będzie działała diagnoza i kodowanie radia zrobisz. A dlaczego masz obciętą wiązkę od bt? Montujesz moduł czy juz miałeś go wcześniej? Interesują Cię te kolorowe kabelki i ten przewód czarny w którym są 2 żyły-zielona i czarna (do mikrofonu). Ten grubszy czarny przewód z wieloma żyłami nie interesuje Cię,jest od podstawki telefonicznej.
-
Wymiana Concert 2 DIN na RNS warto?
Musisz z tej dużej kostki wyciągnąć jedną mniejszą wtykaną i przenieść pin K-line do drugiej małej kostki. Jak na poniższym zdjęciu. Dodatkowo kup antenkę gps do rnse,koszt około 30 zł. Poza tym licznik,adaptacje kanał 62 i dodaj navi do wartości wyświetlonej (vcds podpowie jaka to wartość).
-
Pilot do auta gubi pamięć.
- Parujące szyby, gdy samochód stoi
Od środka klapy odchyl część tapicerki by było widać otwory techniczne i 3ci stop. Śrubokrętem przesuń w prawo szary plastik aż kliknie,wówczas możesz delikatnie od środka wypchać na zewnątrz stopa. Później pozbieraj blaszki klinowe jak juz go wyciągniesz,przed włożeniem składasz do kupy i blokujesz plastik.- 2.4 bdv EGR
To nie są zawory EGR tylko kombi-zawory od pompy SAI,tam nie trzeba nic czyścić.- Parujące szyby, gdy samochód stoi
No mój po 16 latach na aucie nie wyglądał i przeciekał nieźle. Ale jakiejś tragedii z parowaniem nie było,trochę go odświeżyłem i zrobiłem uszczelkę "uniwersalną" (if you know what i mean... ?). Taki wyciągnąłem a taki po lekkim odświeżeniu i uszczelnieniu.- Parujące szyby, gdy samochód stoi
Ten 3ci stop tez nie wygląda na szczelny.- Smród benzyny w aucie, Pomocy!
Obczaj zbiorniczek węgla aktywnego,tam idą opary ze zbiornika. Możliwe iż coś w jego okolicy się rozszczelniło- Problem z podłączeniem radia
Rzeczywiście tam była iluminacja w rnsd pod tym pinem. Trzeba podpiąć separator antenowy pod któryś zacisk kl15 (+12v po stacyjce) jak nie ma w radiu.- Problem z podłączeniem radia
Jest pin A3,zobacz czy jest tam +12v po włączeniu radia.- Parujące szyby, gdy samochód stoi
Zrób tak,rozgrzej auto w środku na maxa. Następnie otwórz wszystkie drzwi i bagażnik na minutę(na otwartej przestrzeni-im zimniej tym lepiej). Na drugi dzień nie będzie zaparowanych szyb.- Pilot do auta gubi pamięć.
Kupujesz transponder id48 i sam dopiszesz do immo,kabel kkl wystarczy. TRANSPONDER MEGAMOS CRYPTO 48 ID48 VW AUDI SKODA Kraków - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz z Kraków - TRANSPONDER MEGAMOS CRYPTO 48 ID48 VW AUDI SKODA, na Allegro.pl, za 8,50 zł w kategorii {Układ elektryczny, zapłon} - {Stacyjki i kluczyki}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę...- Pilot do auta gubi pamięć.
Nie trzeba immo dopisywać,transpondery zostają stare. Jedynie dorobienie nowego grota(lub przerobienie mocowania starego grota z b6) i zakodowanie pilotów z MK. Twój MK jest nowszą wersją i zadziała z pilotami b7. Albo MK "traci" pamięć,albo pilot ma jaki problem z elektroniką,innych opcji nie ma.- Doświetlanie zakrętów B7
W innych vagach(a3 8p i nowsze),odczyt z czujnika skrętu poprzez can idzie do bordnetza(mce). Na starej platformie b6 nie działa,na b7 poprzez licznik idzie coś wymodzić z dodatkowym modułem,chyba @kamil-vag miał taki moduł.- Doświetlanie zakrętów B7
Na forum było już poruszane (bodajże przez @ElectricShock) ze halogenki w naszych autach świecą zbyt wąsko by skutecznie doświetlać zakręty. Taki bajer wizualny bedzie najwyżej.- Pilot do auta gubi pamięć.
Może już czas na piloty z b7? ?- Uszkodzony moduł komfortu?
Niestety lutowanie w aucie to zły pomysł,szczególnie w miejscu gdzie wiązka pracuje. Jak będziesz znów naprawiał przewody w tym miejscu to najlepiej dać nowe przewody na odcinku pracującym,piny zarobić a ewentualne łączenie przewodów zrobić łącznikami rurkowymi zaciskanymi gdzieś w miejscu w którym wiązka nie pracuje.- Multifunkcja w audi a4 b6 / dokladka
Wtyczki do sprawdzenia,szczególnie ta czarna wchodząca do modułu kierownicy od strony silnika.- Silnik bierze olej. Porada!
Napisz jeszcze jakie masz interwały wymiany oleju.- [B7 TDI] SWAP 1.9TDI VP do B7 ?
Póki ropa jest to koncerny paliwowe będą blokowały i utrudniały dostęp do wodoru. Nie trzeba będzie tankować,woda w baku + wydajny generator gazu Browna i jazda.- [B7 TDI] SWAP 1.9TDI VP do B7 ?
Panieee to juz średniowiecze z parowozami,wodór teraz jest bardziej na czasie....- [B7 TDI] SWAP 1.9TDI VP do B7 ?
Wiadomo iż vp pojedzie na tym co się wleje do baku,dlatego pewnie kolega chce na pompie ?- [B7 TDI] SWAP 1.9TDI VP do B7 ?
Do zrobienia mechanicznie jak najbardziej. Tyle ze ecu musi być odpowiedni dla silnika,więc immo off,nie wiadomo jak z ESP(sygnał ograniczenia momentu obrotowego). Reszta powinna działać normalnie(ewentualnie klima nie będzie chwilowo odłączana przy bucie).- Wymiana kierownicy pytanie o taśmę
A co tam ma się zepsuć?to jest czujnik optyczny i nic delikatnego tam nie ma.- Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi
Wersja 193A na 100% działa z kamerką. O ile jest to ta wersja a nie składak z inną elektroniką w środku. Kostka C pin 2 - RFSL obecny w tej wersji. - Parujące szyby, gdy samochód stoi