Treść opublikowana przez pila24
-
Zmiana zawieszenia tył z 1bv na 1ba
Z tym dobraniem to nie jest tak łatwo,nigdy nie wiadomo jak siądzie auto. Szczególnie jak masz nowe sprężyny od innego producenta to nie ma do czego się odnieść. Ogólnie to wypadkowa masy na osi i stanu sprężyn które chcesz wsadzić. Jak są w dobrym stanie to bierz te 11 klasy,efektu nikt nie zagwarantuje.
-
A4 B6 Problem z ESP
Jakie błędy?
-
Zmiana zawieszenia tył z 1bv na 1ba
Skoro masz 1bv to szukasz sprężyn z 1be/bv a nie 1ba. Sprężyny na tył podejdą z b6 do b7,są minimalnie szersze ale można montować bez problemów.
-
Zmiana zawieszenia tył z 1bv na 1ba
Najlepiej by było kupić ori używki z dobrym stanie do zawieszenia sportowego,minimalnie 3 klasy wagowe wyższe niż obecna.
-
Dziwne stukanie w silniku audi a4 b6 2.0 alt
To sobie odpowiedziałeś ☺ kiedyś pakowałem wtryskiwacze w otuliny by były ciche(były ukryte pod kolektorem więc śmieszny wygląd nie przeszkadzał).
-
Dziwne stukanie w silniku audi a4 b6 2.0 alt
Odgłos łańcucha wałków... dotknij pokrywy głowicy i sprawdź czy nie czuć wibracji z częstotliwością tego tarcia. Sprawdzili czy pokrywa okolic łańcucha nie jest przytarta?
-
RS4 diesel edition v2
Piękne autko,vfiz zamiast budzików bardziej by pasował i nie zmniejszał by pola widzenia ?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Pierw warto ten czujnik ciśnienia wymienić na ori tak jak mateo pisał. Identyczne objawy w b7 szwagra było przy zamiennikach tego czujnika,ustało po wymianie na ori.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth - podłączenie elektryczne
No rzeczywiście pod siedzeniem kierowcy,duża obudowa i w niektórych wersjach jest w systemem start-stop w tej obudowie. Wersja N to tez high,wiec dobrze się zgra z rnse,można ustnie dodawać kontakty do książki telefonicznej ale to czasochłonne i upierdilwe,raczej ciekawostka-do wybierania głosowego z Google trochę brakuje ale to inna epoka była.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth - podłączenie elektryczne
Tam jest moduł komfortu,bt siedzi fabrycznie pod tyłkiem pasażera. Rozpiske jak podłączyć masz na naklejce radia,pomijasz linie K a moduł kodujesz na komunikację poprzez can.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth - podłączenie elektryczne
A sprawdzałeś czy nie ma już modułu w aucie? Podłączenie analogiczne jak w a4,łączysz się z radiem które różni się od tego z a4 jedynie kształtem. Możesz wykorzystać ori wiązkę i poprzepinać piny.
-
Sterownik klimatyzacji
Masz komunikat o awarii sterownika wentylatorów,ogarnij go.
-
Audi nie kręci,brak reakcji na kluczyk
Gdybyś miał manual to na pych,z tipem takie metody mogą się skończyć uszkodzeniem skrzyni. Laweta i na warsztat,chyba że sam wydłubiesz rozrusznik z pod auta.
-
Sterownik klimatyzacji
Pewnie na drugi bieg wchodzą od razu z powodu awarii ich sterownika. Przy włączonej klimie powinny działać na 1 biegu. A zrobiłeś adaptacje po wymianie panelu?
-
Audi nie kręci,brak reakcji na kluczyk
Elektromagnes nie wysuwa,rozrusznik do rozebrania.
-
Wymiana ekranu fis
Nie da się, inny płyta główna licznika
-
Uszczelka pod głowicą tylko?
Te trójniki nie są nieszczęsne tylko gazownicy w ramach oszczędności montują opaski typu "norma" które puszczają po czasie lub od razu. Wystarczy zastosować opaski typu gsb i problem rozwiązany-nie puszczają oraz trzymają mocno. Nie wiem czy przy chłodniczce będzie odpowiedni przepływ płynu by reduktor wyrabiał termicznie.
-
A4 B6 CABRIO by KawaDesign
-
A4 B6 CABRIO by KawaDesign
Ogólnie zegary w a4b6 są ładne,nawet z czerwonką nie jest źle. Ale kolor robi efekt,tarcze to już masz z b7 stąd ta ikonka nowsza. Pomyślę może i u siebie podmiankę zrobię,gdzieś mam taką tarcze.
-
Uszczelka pod głowicą tylko?
Nikt Ci nie zabrania ? Twój silnik,zrobisz jak zechcesz
-
Uszczelka pod głowicą tylko?
90% audi a4b6 z lpg ma tak wpięty reduktor bo jest to rekomendacja producentów reduktrów. To jest podłączenie równolegle i nie ma prawa niczego zakłócać. Czego nie można powiedzieć o połączeniu szeregowym z chłodniczką,w tym przypadku zasyfiony reduktor mocno by zmniejszył lub uniemożliwił przepływ płynu do chłodniczki oleju(miałem taki przypadek).
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Jak zamarzają to jest problem z rozpreżaniem czynnika,sądzę iż u Ciebie jest nieszczelność.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Niech Ci sprawdzą ilość czynnika,niskie ciśnienie masz i sądząc po temperaturze za parownikiem klimy to w ogóle nie chłodzi. Sprawdź czy rurki metalowe pod maską nie zamarzają .
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Kamil widzę że przestrzegasz wytycznych i auta nie myjesz ?
-
Uszczelka pod głowicą tylko?
Równolegle z nagrzewnicą,takie wpięcie nie zakłóca działania układu chłodzenia.