Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pila24

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pila24

  1. pila24 odpowiedział(a) na Karamba38 temat w 2.4
    Ma już działać przez chwile po przekręceniu kluczyka. Wystarczy ze daje za mało paliwa i nie odpalisz. Nie wiem dlaczego fis nie działa,jakieś błędy z zegarów?
  2. pila24 odpowiedział(a) na Karamba38 temat w 2.4
    A jak przekrecasz kluczyk to w ogóle ją słychać?
  3. pila24 odpowiedział(a) na David84 temat w Audi A4 B5
    Pierw wymiana samego sterownika,masz błąd zasilania zaworów a nie napędu pompy. Kodowanie takie samo jak na starym.
  4. pila24 odpowiedział(a) na Karamba38 temat w 2.4
    Połącz kompem z silnikiem i zrób test podzespołów,będzie słychać czy pompa działa
  5. pila24 odpowiedział(a) na Karamba38 temat w 2.4
    Podłącz pod kompa,a nóż widelec coś podpowie. Może pompa paliwa zawieszona?
  6. Chyba z wielozawór puszcza i otworem wentylacyjnym ucieka,wówczas w czasie jazdy nie poczujesz zapachu gazu. Spalanie masz z kosmosu,przy spokojnej jeździe powinno połowę tego spalać.
  7. pila24 odpowiedział(a) na xKuuBa temat w 2.4
    To spalanie to w 70% miasto gdzie z reguły zbyt dużych prędkości nie rozwija się ale nie zamulam i jeżdżę dynamicznie.
  8. pila24 odpowiedział(a) na xKuuBa temat w 2.4
    Każdy będzie swoje bronił,w 2.4 nie ma osprzętu do turbo wiec sporo elementów odpada które mogą się zepsuć. Poza tym to prosta v6,konstrukcja z lat 90 tych po lekkich modyfikacjach,moim zdaniem najtrwalszy silnik benzynowy w a4b6. A koszta utrzymania zależą od tego jak o auto dbał poprzednik. Ja wybrałem 2.4 ze względu na trwałość jednostki,kulturę pracy i ciszę w trasie(nie ma nic gorszego niż jechać kilkaset kilometrów i słuchać burczenie silnika).
  9. Jeden czort,białe i zielone różnią się tylko kolorem. Rozrzut rezystancji podobny. Poza tym oryginale potencjometry miały pozycję w której rezystancja wskazywała zero (i to wcale nie była skrajna pozycja) a te nowe najniższa rezystancje mają około 0,15K. Poza tym wymiana potencjometru w jednym silniczku potrafi wpłynąć w mniejszym stopniu na odczyt w innym... nie wiem czy wersja panelu klimy ma w tym udział.
  10. pila24 odpowiedział(a) na ryniud temat w Audi A4 B6/B7
    Klima Ci nie działa. Sprawdź błędy.
  11. To co on powiedział to ogólna korekta długoterminowa,a chodzi mi o korekty krótkoterminowe które zmieniają się cały czas,mają się znosić w kierunku zera pod każdym obciążeniem. Długoterminowa korekta nie pokazuje jak dokładnie zachowują się krótkie pod różnymi obciążeniami,przy niskich może zalewewać a przy wysokich brakować paliwa-mimo to korekta długoterminowa wyjdzie w okolicach zera a instalacja ustawiona jest źle.
  12. Zrób nastawy podstawowe i zobacz czy ruszą czy wywali błąd przekroczonej adaptacji potencjometrów. Ja v158 to 4 razy już wyciągałem,pozostałe to pestka. Silniczki nie mają bezpieczników,panel steruje nimi i monitoruje prąd jaki przechodzi przez silniczek.
  13. A regulowali lpg podczas jazdy auta? Powinno to się zrobić na korekty STFT. Sprawdź jakie masz korekty w blokach pomiarowych silnika kanał 32
  14. pila24 odpowiedział(a) na poziek temat w Audi A4 B6
    Projektory są różne ale soczewki takie same.
  15. A adaptacje przepustnicy się tam robi? Kiedyś miałem w a3 taki sam problem-po podłączeniu aku od razu odpaliłem (a trzeba w takim przypadku odczekać 30s by się sama zaadoptowała)i przy 1/3 wciśnięcia pedału miałem pełny gaz. Adaptacja kompem pomogła.
  16. pila24 odpowiedział(a) na xKuuBa temat w 2.4
    Spalanie i osiągi w 1.8T bfb bez programu będą w zasadzie takie same jak w 2.4 Koszty eksploatacji według mnie to w 2.4 niższe ze względu na mniejszą ilość osprzętu. Masz tutaj spalanie u mnie z 2 lat,70% miasto 30% trasa
  17. pila24 odpowiedział(a) na Tomek 13 temat w Audi A4 B6/B7
    Ja zazwyczaj nie odłączam aku przy poduszkach,ważne aby kluczyki z dala od stacyjki trzymać. Poduszka podpięta tez tak łatwo nie wystrzeli,odpięcie jej na włączonym zapłonie spowoduje deaktywacje systemu i błąd w sterowniku.
  18. Te moje z cabrio na tył również jak nowe,stare to nie dość że uklepane okrutnie to jeszcze jedna pękła,od przechyłu aż pancerz linki ręcznego wbił się w osłonę podłogi...
  19. pila24 odpowiedział(a) na Tomek 13 temat w Audi A4 B6/B7
    Trzeba mieć na palcach założone klemy podłączone do aku podczas demontażu poduszki by była taka możliwość.
  20. Jak porównywać to tylko na nowych sprężynach,używki mogą być zużyte w różnym stopniu i na takiej zajechanej 10 klasie może być niżej niż na klasie 9 w dobrym stanie. U mnie na tyle są 3 klasy wyżej niż było fabrycznie,dodatkowo butla lpg dociąża i jest równo z przodem. Sprężyny kupiłem w dobrym stanie z cabrio(ciężko zajechać sprężyny w takim aucie bo nie ma przestrzeni ładunkowej).
  21. pila24 odpowiedział(a) na Tomek 13 temat w Audi A4 B6/B7
    Kolego wszystko znajduje się już na forum,jak nie odpowiada Ci szukajka forumowa to wpisz na Google a4 b6 tempomat i znajdziesz temat o tym jak zamontować i co będzie potrzebne.
  22. Problem jest taki iż te potencjometry nowe mają duży rozrzut rezystancji. Oryginalne miały po 4,7K (teoretycznie) a te z allegro mają od 4,2K do ponad 5,0K. Jak trafimy na taki ze zbyt niską lub wysoką rezystancją to od razu wywali błąd po adaptacji. Trzeba mierzyć rezystancje tych nowych potencjometrów bo nie każdy się nada. Od 4,4K od 4,7K z reguły jest ok. Jest podwieszony temat o tym jakie ramy wartości w blokach pomiarowych mają mieć poszczególne potencjometry silniczków.
  23. pila24 odpowiedział(a) na Tomek 13 temat w Audi A4 B6
    Też kiedyś montowałem coś w tym stylu i oczywiście po czasie dowód zawineli. Często są zakłócenia różne np. radia,sterownika abs. Jak już chcesz na jakimś zestawie bez homologacji jechać to mniej pracy jest z diodami h7. Osobiście wybrał bym doprowadzenie swoich lamp do najlepszego stanu-czyszczenie soczewki,inspekcja odbłysnika i żarówki dobre. Można ori xenon to raczej powyżej 2 tyś.
  24. pila24 odpowiedział(a) na Patyczeq temat w 3.0
    Zrób skan wszystkich błędów i tutaj wklej. Dodatkowo z bloków ustawienie rozrządu. Nie chce być złośliwy ale jak przeczytałem że zakupiłeś te auto to spodziewałem się że taki temat założysz... jak spora część nabywców aut z tym motorem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.