Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

DarekS4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DarekS4

  1. Pytanie zupełnie z innej beczki i trochę odgrzewam temat.... ktoś wie jak się ma wyrzucanie komunikatów po przeróbce licznika FIS czerwonego na color 3d MFA ? Bo rozumiem że samo wyrzucenie komunikatu ciśnienia na FIS jest uwarunkowane tylko dla kolorowego FISa ? OD pewnego czasu na bęben wrzuciłem moda z zestawem od 3d mfa - kupiłem go i można go bez problemu zamontować z miejsce czerwonego FISa Ale pytanie co w wypadku kontroli ciśnień np ?
  2. Jak ja kupiłem to już nie było. NA wykresie z hamowni teoretycznie tego nie widać ale po sunięciu katów czuć pogorszenie dołu. Następne hamowanie robię już z wałkiem. Moim zdaniem musi być żeby cały sens V6 miał byt
  3. Tobie to i tak już dobrą flache wisze. Ktos kojarzy czy pin 13 w sterowniku xenonu jest bezpośrednio wpięty w pin 34 w sterowniku ABS ? Czy jest in line? Bo wdg schematu w wersji bez xenonu idzie do wtyczki na słupku A czarnej i zmienia się tam z czarnego na biało niebieski i to u mnie się zgadza ale nie mam telefonu . Bo pokazuje sterownik od tel. Więc nie wiem gdzie ten przewód idzie
  4. Ni ma szans ... Kwas i spoinka tig wszystko pikobelo.
  5. Fajnie ze przybywa ASNów Dla mnie to auto fajne widać ze trzyma się kupy. Bardzo dobra baza Fajnie ze ogarnąłeś sobie fazatory i silnik. Co do katów to tylko + że ich nie ma. Możesz pokazać korekty STFT na jałowym bez katów ? Tak z mojej ciekawości Wałek z klapami masz sprawny ? Czy tez już ktoś wywalił ? Też Ci tak fajnie warczy na środkowym z eski na postoju jak u mnie ? Tylko ja mam jeszcze końcowe z eski. u mnie po montażu Xpipe i reszt z eski nie wiem dlaczego ale z prawego tłumika na zimnym para leci mocno a z lewego prawie wcale.
  6. Możesz zmieniać. Walnij płukankę wcześniej jeżeli jesteś pewny stanu silnika. Proponuję po wymianie pomierzyć ciśnienia oleju na zimnym i rozgrzanym.
  7. Powoli wieczorkami idzie to jak jednej Pani w deszcz. Niestety musiałem zrezygnować. Z wpinania się w kostkę na słupku A . Totalnie schematy nie pokrywają się z tym co jest w wersji bez xenonu czyli u mnie . Kable które mają iść do kostki idą bezpośrednio do przełącznika te co mają iść do przełącznika regulacji idą do MCE to co ma iść do MCE idzie gdzie indziej. Na schemacie pokazuje że ma być kostka ta a jest inna. Żaden schemat mi nie pasował całościowo żeby przepalić moje kable dlatego zrobiłem nowa wiązkę od modułu xenonu do lamp. Czujniki mam wpięte lampę lewa mam zrobiona została mi prawa jakiś sygnał z alternatora i ABS + can chyba tyle. Mam nadzieję że się to obudzi wszystko i będą się ruszać te lampy.
  8. DarekS4 odpowiedział(a) na s3ns temat w Audi A4/S4 B6
    Tylko thermo schield
  9. Kurde petarda foty... Co do oleju to też ostatnio lalaem go do MiTo klientowi zobaczymy jak będzie wyglądał. Po następnej wymianie. Też mam go w planach na następną wymianę u siebie . Kurde najbardziej marzy mi się jakiś fajny 3d mfa z podglądem na parametry oleju. Ja zmieniam często więc chętnie bym porobił porównania. Kiedyś w S3 miałem dodatkowe wskaźniki do ciśnienia i temp i sobie porównywałem milersy i inne topowe oleje.
  10. Tak też już zrobiłem .... Ogólnie zrobiłem nowa solidna wiązkę część jest połączona na słupku A część leci do tyłu do czujnika a to co idzie do lampy przód wypuszczam słupkiem B .... Bo sterownik dałem pod schowek . Ogólnie wszystko podłączone jak na schemacie bez kombinowania . Trochę się z tym pierdziele w wolnych chwilach ale tak jak mówię wiązka musi być solidna. Poniżej tak to wygląda wstępnie bo resztę luźnych kabli już dopinam i skracam na aucie.
  11. ok i wszystko wiadomo czyli odpinam kable od MCE i przerzucam je na modół od xenonu w odpowiednie miejca i na koniec po podłączeniu wrzucam kodowanie na xenon
  12. @HOLMATRO nie wiem dlaczego mi tak odp ale już też zamówiłem przez pośrednictwo kolegi z forum @_małyTM_ @kamil-vag Wracając do poziomowania bixów bo już mam prawie uszytą wiązkę. I moje pytanie jest takie. Aktualnie po kodowaniu wszytsko działa jak powinno na aktualnym pinoucie z MCE do lamp. Wdg schematu powinienem ze sterownika poziomowania wypościć na lampę prawą pin 1,6,7,8 a na lewą 2,3,4,6 .... Czy na pewno jest to konieczne skoro aktualnie działa? Nie wystarczy wypuścić tylko tego jednego pinu który jest pusty u mnie na wtyczce do lampy i wchodzi do silniczka autopoziomowania ?
  13. Ni jak.... będzie buczeć.... 16k ?? Gdzie masz takie ceny ? Chyba Armytrix albo akrap Musisz zrozumieć jeszcze jedną rzecz ... i mniejsza średnica układu wydechowego ty układ bardziej jest podatniejszy na wpadanie w rezonans i dźwięk robi się bardziej pierdzący i taki no jak to ucięty tłumik. Dlatego nowy cały układ o większej pojemności z odpowiednimi tłumikami + klapy zrobi diametralną różnicę niż oryginalny wydech z uciętym końcowym tłumikiem a niestety taki efekt da to co chcesz zrobić.
  14. Kamilku na razie dzięki ... będę polować na skorupę pod PDC przód i tył. i potem pomyślę. Zostawię to na wiosnę przyszły rok. Ale wiem czym byś mnie mógł poratować bo autodata nie ma takiego schematu .... Mam fotele któe kiedyś kupiłem do B7 .... podobno są z S5 ale S6 C6 ma tez identyczne . To jest fotel bez zagłówka ten taki w całości. Potrzebuję schematy wtyczki tego fotela że podpiąć moje grzanie + dorobić elektrykę do regulacji fotela i ciekawe czy airbag zadziała. To są fotele na 99% 4F0 Znalazłem w etce taką wiązkę ale nie jestem pewny czy to będzie to .... zamówiłbym sobie wtyczki z pinami żeby to po bożemu było podpięte. aha i ponawiam pytanie moze ktoś wie jak podmienić to podświetlenie tego cupholdera żeby tego nie uszkodzić.
  15. Dzięki dobrodzieju tego forum.... Przyda się jutro przy szyciu wiązki. Mam pytanie czy ktoś przekładał podświetlenie z cupholdera ? Mam dwa jeden chrom i drugi czarny. I czarny na podświetlenie a ten drugi nie ma. Nie wiem jak ten pasek wyjąć żeby go nie uszkodzić moimi niezdarnymi paluchami. Z nowości to wpadł kmpl zestaw z wiązka przełącznikiem itp PDC z B7 przód + tył Więc napewno będę chciał pod RNSE dołożyć kamerę cofania + PDC Nie wiem kiedy ale zestaw sobie sam zdemontowalem jest kmpl ile się dało więc mam nadzieję że będzie dało się to dograć będzie trzeba naruchać tylko zderzaki bo do przodu potrzebuje i tak spryski ze względu na zmianę lamp dwa dokładka dół jest i tak już poleczona tyle razy że przypuszczam że po zimie szału nie będzie więc będę polować na zderzak do przodu że spryskami i pod PDC .... O ile w b6 takie były bo nie wiem. Przekodowalem też lampy i teraz wszystko działa tak jak powinno. Czujnik zmierzchu też działa pikobelo więc muszę tylko dograć DRL i mam nadzieję że będzie żyć.
  16. Chyba wydech a nie silnik ... Wsadź porządny tłumik .... możesz włożyć też tłumik z klapami .
  17. No dokładnie.... zadzwonię tam potwierdzę dostępność i zamawiam. BTW. Ma ktoś rozpiskę pinów przy lampie bixenon ? interesuje mnie podłączenie przewodu sterującego silniczkami + podłączenia czujnika przód tył + moduł
  18. JA albo jestem jakiś lewy albo nie ogarniam tego.... na ali nic takiego nie znalalzłem.
  19. Ale my mwóimy o przycisku który występował w S4 i RS4 jako aktywator wydechu lub inne funkcje np w RS4 utwardzał zawias. znalazłem jeszcze takie coś na jednym widać że przycisk S występuje też jako przycisk pomiędzy przyciskami a widziałem go na żywo jako ten w miejscu ESP a drugie foto to chyba ktoś sobie dorobił bo mam aktualnie w garażu RS4 i nie ma tam takiego przycisku
  20. Dokładnie tak Piła tez mi o tym pisał. Więc tak bo temat nie zakończył się z jednego powodu ... nie moge kupić tego przycisku S ... Kumpel szuka mi go na USA ... Sygnał jest puszczany tak jak z tego przełącznika DRL czyli też mam zwykły przekaźnik. Ja wykorzystałem przekaźnik typu mini 4pin. to steruje zaworem N75 na 12v. ja wykorzystałem jakiś z 1.8T co mi leżał... wpięty jest w akumulator podciśnienia i tyle. Gruszek nowych jeszcze nie wspawałem bo zrobię to jak będę już miał przycisk. Ogólnie ja muszę mieć to zrobione tak ze wykorzystuje to co dała fabryka. Nie dorabiam żadnych przełączników itp bo po prostu dla mnie to jest tandeta. Dlatego dopóki nie kupie przycisku S to nie kontynuuje tematu.
  21. u mnie tylko do CLH głownie bo DRL mam pod te armatki ledowe, Modół już uruchomiony ale nie działa to do końca tak jak chce. Muszę pokombinować bo chce to mieć uruchamiane z ori przełącznika z B7.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.