Treść opublikowana przez DonDżonson
-
Koniec skrzyń manualnych
a jaką korzyść dale to przeciąganie? dla mnie ta A4 z założenia jest bardziej takim dziadkowozem niż sportowym samochodem. Do tego jakie daje możliwości ten samochód ów Stronic, czy Tiptronic w zupełności wystarcza i bynajmniej go nie ogranicza.
-
Koniec skrzyń manualnych
A jakie zalety ma ten manual w typowym dupowozie w codziennej jeździe?
-
Rodzaje reflektorów i lamp w Audi A4 B9
Zimą ciemno robi się dość szybko i raczej mało kto pracujący jet w stanie poruszać się wyłącznie kiedy światła nie przydają mu się do polepszenia widoczności. Zresztą nawet jeśli to kiedyś jeden wyjazd może okazać się tym kiedy lepsza widoczność może zaważyć o czyimś być albo nie być. Więc dla mnie światła są jedną z tych opcji które są na liście must have, zważywszy kiedy poruszam się drogami z prędkościami większymi niż osiąganymi wyłącznie w ruchu miejskim w godzinach szczytu.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
właśnie kolega ma z tego co rozumiem całość na jednym sterowniku. Jeszcze możesz spróbować na zasadzie przykręcenia trochę termostatów na grzejnikach, wtedy wymusisz dłuższe działanie podłogówki. Co też teraz tak pomyślałem, że te termostaty w skrzynce z rozdzielaczem to nie do końca dobry pomysł, w zamkniętej skrzynce też temp może zrobić się wyższa i zawór zamknie obieg. Mimo że temp w pomieszczeniu nie będzie jeszcze osiągnięta, to podłogówkę już odetnie i grzanie będzie szło tylko na same grzejniki. Jak dla mnie tam powinny być zwykłe proste zawory działające na zasadzie otwarty zamknięty, a nie termostaty które tak naprawdę działają na zasadzie zamykania i otwierania w zależności do osiągniętej temp.
-
B9 Fellows
można wybrać opcję ze znaczkiem bądź bez
-
Czyżby koniec prawdziwego Quattro...?
modele "S" jak najbardziej zwykłe quattro, w B9 to co na tiptronicu powinno mieć quattro, to co na Stronicu obecnie już ultra
-
Czyżby koniec prawdziwego Quattro...?
3.0TDI występuje z Tiptronickiem więc prawdopodobnie będzie tam klasyczne quattro. W wariancie mocniejszym jest nawet możliwość wyboru sportowego mechanizmem różnicowym więc tam już na pewno
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
może być, może nie być, przekonasz się w przyszłym sezonie grzewczym? ale jak piszesz jak zadajesz wyższą temp to grzeje, wiec sama podłogówka jednak działa, zatem obstawiam jedno niższą temp co już może być mniej odczuwalne, zważywszy że już ciepło więc też mniej odczuwalna różnica. A drugie że szybciej wyłącza, o ile w ogóle jeszcze ją włącza przy panujących już temperaturach. A sterownik daje ci możliwość sprawdzenia temp podłogówki na zasilaniu i powrocie, ewentualnie masz w instalacji zamontowane termometry żeby sprawdzić co tam się dzieje
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Przynajmniej u mnie na dworze w ciągu dnia robi się już pod 20 st C to już zbytnio nie ma co odpalać. Też może tak być że przy zbliżonej temp zewnętrznej do zadanej w pomieszczeniu jeśli masz moduł pogodowy i również grzejniki sterowane oddzielnie to że względu na większą akumulacje ciepła podłogi już nie załącza podłogówki żeby nie przegrzewać. Chodziło mi co odpowiada za ustawianie temp, czy tylko na piecu masz, czy jest oddzielny sterownik do ogrzewania, czy jest moduł pogodowy, czy masz tylko ogrzewanie podłogowe czy również grzejniki, jeśli sterujesz jakimś sterownikiem bezprzewodowym/przewodowym w danym pomieszczeniu to jak masz to rozwiązane czy jeśli grzejniki po podłogówka to oddzielne sterowniki czy jeden na wszystko.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Przecież sam piszesz że nagrzewa ci pomieszczenie to ta podłoga nie będzie cały czas ciepła czy podczas grzania wyraźnie cieplejsza jak dobiera inną krzywa grzania i grzeje niższa temperatura skoro nie musi tyle dogrzewać jak kiedy było zimniej. Jeszcze jeśli masz pogodówkę podpięta to tym bardziej. Ale nic nie napisałeś jak odbywa się sterowanie
-
Drgania w czasie jazdy na niskich obrotach
Z drżeniem podczas jazdy to ogólnie objaw zbyt szybkiej zmiany przełożeń, przerabiałem to już w niejednym Vagu. I serwis (ASO) raczej, chyba że coś się zmieniło, nic nie pomoże. Założenie ich jest pewnie jazda z najniższymi obrotami i z założenia przez to uzyskiwania niższych zużyć paliwa, jedynie jestem ciekaw czy panewki równie entuzjastycznie do tego podchodzą? zresztą ma to niezbyt korzystny wpływ na wiele podzespołów jak i na psychikę podróżujących. Co do drżenia jak mówisz przy ruszaniu, to mówisz że tylko przy skręconych kołach masz ten objaw? Nie miałeś ostatnio coś robione z centralnych dyfrem, wymieniany cały, olej, cokolwiek, albo właśnie nic nie było robione, ewentualnie z elektroniką coś nie robili. Trudno mi się odnieść z czego wynikają te wibracje, ale pierwsze co mi przychodzi jeśli to nie od silnika to, że dyfer zbyt mocno spina i przy skręconych kołach i różnicach pokonywanych dróg przez przednią i tylną oś wpada w wibracje. Sprawdź też na jakimś luźnym podłożu czy ten objaw występuje, a przynajmniej czy nie jest w mniejszym stopniu, jeśli na piachu będzie mniej/wcale ja bym szukał w tym kierunku.
-
Zmiany w konfiguratorze
Ja w ogóle nie widziałem w konfiguratorze 2.0 245KM bez quattro
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
nie no oczywiście, cyfrowe zegary dają nieograniczoną możliwość konfiguracji. Jakby chcieć można by mieć wizualnie zegary z pierwszych automobili. Chodzi mi o seryjne dostępne opcje, chyba że w Audi można dokupić pakiet zegarów RS. Choć pewnie zażyczyliby sobie niemałe pieniądze kiedy faktycznie sam proces trwa koło 5 minut, wpiąć wtyczkę, wgrać i koniec roboty. Jedyne nie wiem co chyba nie da rady, przynajmniej samym softem, to kontrola ciśnienia w oponach, bo nie sądzę że wkładają moduł odbiornika z czujników, więc nie wystarczy dołożenie czujników w kołach i wgranie softu.
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
A fotele są faktycznie inne, prócz oczywiście innych tapicerek. W budowie chyba są takie same, S sport ze zintegrowanymi zagłówkami i tak samo sportowe w jednym i drugim chyba się nie różnią. VC faktycznie inny, już w Skach się trochę różni, w RSach jeszcze bardziej.
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
a co ma do tego czy czytają czy nie? A może jednak czytają. Jeśli publicznie proszą o nie umieszczenie takich informacji to chyba można uszanować
-
A4 B9 2019 40TFSI (2.0) 190km
A to luz. Myślałem ze zrobią jak w niektórych że te ramki bez otworów a wydech kończony się za, czy tam przed, zależy jak patrzeć i skierowane w dół
-
A4 B9 2019 40TFSI (2.0) 190km
Ale że leci przez te widoczne końcówki, czy spod spodu?
-
B9 Fellows
Tylko to dotyczy przodu, a po to jest tylna klima żeby mógł sobie ktoś ją ustawić, a nie że może sobie klikać a i tak nie będzie wiało, wiec na nic mu się to zda. U mnie z tego co kojarzę wiało zawsze i najwyżej zamykało się pokrętłem nawiewy jeśli nie chcieliśmy. Swoja drogą w nowej 3 z Monachium tylna klima ma możliwość ustawienia nadmuchu na kratki, nogi, albo i tu i tu.
-
A4 B9 2019 40TFSI (2.0) 190km
To co widać to są atrapy. Faktycznie rura wydechowa jest schowana za tymi atrapami.
-
B9 Fellows
ok, bo gdzieś się spotkałem że jak w obu miałeś podaną np wysoką temp to w 3 nie było można zrobić niskiej, czy odwrotnie, ale nawet nie kojarzę w czym to było. Czyli tu zwyczajnie zrąbali że zwyczajnie by mogło być że zawsze wieje na nogi i przez kratki, a jedynie jak nie chce się przez kratki to pokrętłem się je zamyka
-
B9 Fellows
Ale z tą klimą to przykładowo jak dajecie na przód powiedzmy po obu stronach 18 st to na tył da radę np 28 czy i tak nie będzie dmuchało ciepłym, bądź odwrotnie, przód na gorąco a tył na chłodno
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
jak dla mnie jedyny minut to przednie reflektory, brakuje ciemniejszego wykończenia ich wnętrza i byłoby super. Jednak to już trochę sporo roboty i pewnie cenowo tez sporo, ewentualnie reflektory z RS4, bo tam chyba są ciemne, ale to też raczej tanio nie wyjdzie
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
w sensie mi chodzi że jest po środku. Tablica ma to niebieskie po lewej, do tego jeszcze dochodzi pusta bała przestrzeń po tej stronie między literami a cyframi i to potęguje. Zdejmij tablicę i zobacz wtedy, sądzę że złudzenie zniknie. Ewentualnie zobacz czy na zderzaku, gdzieś poniżej jest jakiś element na środku żebyś wiedział że to środek, przywiąż sznurek do anteny i spuść do tego miejsca i zobaczysz wówczas czy znaczek jest symetrycznie
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI 252 KM Quattro S-tronic S LINE
chyba jest, spójrz względem antenki na dachu, chyba że ona też krzywo? zasłoń sobie tablicę efekt braku symetrii znacznie znika, więc to raczej kwestia tablicy
-
System operacyjny Android
ale przecież to nic wyjątkowego, właśnie w ciemnościach to działa dużo lepiej, bo działa na podstawie skanowania podczerwienią, a w ciemności nie aż tylu źródeł które to zakłócają