Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

DonDżonson

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DonDżonson

  1. Za byle jaką A4 na wstępie dostawało się 16% i to samo przy Skach i już niechętnie dawali więcej, jak indywidualnie wyszarpie się więcej to jest dobrze, ale to kwestia pojedynczych %
  2. Jeszcze jest Carrera T za 536 tys. to nie wiem coś Ty tam dawał, bo zrobiłem właśnie i wyszło mi za jakieś 730 tys, w skórze z pełną elektryką na fotelach plus, aktywnym tempomatem, pakietem chrono, aktywnym zawieszeniem , BOSE itp. Fakt bez ceramiki za 45 tys tylne osi skrętnej czy sportowego wydechu, więc raczej nie normalnych opcjach a nawet z tymi wychodzi dodatkowe 70 tys, czyli koło 800 tys. Więc jak dla mnie musiałeś wybierać z tych indywidualnych rzeczy które sporo podnoszą wartość jak lakierowane znaczki, jakieś wypaśne skóry, lakierowanie felg, wykończenia deski itp. Ale nie przesadzajmy że przeciętna 911 4S musi kosztować koło bańki.
  3. skonfigurowałem RS4, prawie 590 tys, wywalając ceramikę i tak 555 tys zł, a bez kamer 360, asystentów parkowania, head-upów, skóry. Naprawdę konkretnie. Oczywiście fajny ten samochód i jak dla mnie robi lepszą robotę niż pozostałe oferowane przez Audi, ale jakbym chciał coś z założeniem bardziej na dalsze trasy i komfortowego to chyba bym poszedł w A8 bo w tej samej cenie dałoby radę. Albo np Q8 czy tam SQ8 chcąc coś bardziej pakownego.
  4. DonDżonson odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    3.0 masz w S4. Jak cię stać to bierz S4, zupełnie inna jazda
  5. Jak modne to ja na przekór zrobiłbym biały ??
  6. Mi nawet nie chodzi co jest prawdziwa skórą co nie, z jakiego zwierzęcia czy mojego sąsiada czy jego psa. Tylko że wcześniej nawet jeśli to był plastik to przynajmniej wizualnie a tym bardziej w dotyku był on przyjemny. Teraz w A6 jak zobaczyłem górę deski pomyślałem ale zaoszczędzili, strasznie tandetna ta wersja podstawowa, później przeglądając wyposażenie dowiedziałem się że to jakaś skóra za wcale niemałe pieniądze. A z tą zdobiąca alcantare to chodzi ci tapicerkę foteli alcsntarowych ze skórzanymi boczkami?
  7. nowoczesne może i tak, ale czy ładniejsze, lepsze to bym nie powiedział. Dla mnie takie A4/5 czy Q7 wygląda całkiem fajnie jak jest dobrze wyposażone. Archaiczna to można powiedzieć jest poprzednia A6. Ale żeby środek tych A4/5, Q7 był na minus w porównaniu do obecnych A6/7, Q3/8 bym nie powiedział, a już w ogóle w kwestii jakości. Siadam w A6 z deską obszytą skórą, jakimś wykończeniem elementów deski w metalu czy coś i przynajmniej ja odczuwam tandetę, skóra jest dla mnie jakimś wytworem skóropodobnym, jakość gorsza niż w poprzednich wersjach.
  8. Konfigurator na RSy już ponownie działa. Na polskiej stronie jeszcze nie ale to letnie kwestia kilku dni
  9. DonDżonson odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    W B9 w stanach na pewno jest informacja o czasie do zmiany świateł, więc zakładam że to też będzie oferowane
  10. DonDżonson odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    u Ciebie siedzi tiptronic więc to inna bajka @Kosmita szybszy?
  11. Byłem z dzieckiem 2 letnim samochodem we Włoszech, byłem też samolotem i nie zauważam mankamentów podróży samolotem. Na lotnisko jeśli z mojej miejscowości wyjeżdżam na ok 1.5 godz przed odlotem nadaje bagaże i dalej już każdy ze swoim plecakiem z podręcznymi rzeczami idzie. Jak z innego miasta, to też podjeżdża buss pan ładuje bagaże, siadam i jadę. Jak dolecę na miejsce, bagaż do busa i po sprawie jestem pod hotelem, mam wszystko gdzieś, żarcie mi mogą przynosić, jak chcę idę na miasto zjeść co chcę, chcę zwiedzić biorę samochód jaki mi pasuje czy to większy, czy cabrio, czy suva. Chyba że ktoś faktycznie jadąc pakuje się w 2 największe walizki, bo też czasami widzę ludzi co biorą chyba cały swój dobytek jadąc na tygodniowe wakacje, to może być jakaś niedogodność podróży, ale i tak to tą niedogodność mają 2 krotnie i przez krótką chwilę. Następne samochodowe (letnie) zaliczę pewnie jak dziecko będzie miało koło 8 lat i jak wcześniej pisałem bardziej zwiedzania żeby poznało Europę/historię.
  12. Dla mnie też jest że lepiej czuję się lepiej jednak w swoim samochodzie więc oczywiście że wolałbym swoim. Jednak jak głównym celem jest odpoczynek, pewne warunki itp, to wolę polecieć gdzieś dalej wiedząc że pogodę będę miał pewną, niż jechać gdzieś gdzie nie wiem co mnie spotka, bądź podróżować kilkanaście godzin. Jak założenie jest że dojazd np z Polski na powiedzmy Sycylię wiąże się z tym że po drodze zwiedzam mnóstwo miejsc, to jak najbardziej super sprawa. Tyle że takie wakacje jak dla mnie mają sens jak jadę nie na 2 tygodnie tylko jednak na znacznie dłużej i podróżuję sobie spokojnie każdego dni w miarę rozsądne dystanse, zatrzymując się w ciekawych miejscach i dalsza podróż. Jak taka podróż ma być głównie przemieszczeniem się z domu do miejsca docelowego, to nie widzę obecnie większego sensu, bo to ani dla mnie wypoczynek, ani bezpieczeństwo, ani nic tym bardziej zdrowego dla małego dziecka, które spędza w foteliku tyle czasu. I żeby nie było zwiedziłem pół Europy od 6 roku życia jeżdżąc autobusem dojeżdżając np do Wielkiej Brytanii czy Grecji więc jednak jakieś większe odległości, byłem kilkukrotnie samochodem w Chorwacji dojeżdżając do Dubrownika więc patrzę na to z własnego doświadczenia. I każdy mój wyjazd uważam za udany, tyle że było to w pełni przemyślane, bo te dalsze wyjazdy autobusem to były wycieczki zorganizowane indywidualnie i wiązały się z dłuższymi wakacjami z dużej mierze ludźmi z którymi się znaliśmy, jakimiś atrakcjami na całej trasie co powiedzmy max 300-400km i było to przede wszystkim zwiedzanie. I na taki wyjazd jak najbardziej bym się wybrał w ten sposób. Ale już indywidualnie samochodem do takiej Chorwacji, czy Włoch jak jeździłem tym bardziej z małym dzieckiem raczej bym się nie wybrał, tylko jednak wolałbym gdzieś lecieć, bo jedno że wyjdzie sprawniej, szybciej, a drugie że też taniej. A jak dziecko podrośnie to ewentualnie wówczas na zasadzie rozłożenia podróży np na 4-5 dni, zwiedzając coś już począwszy do Niemiec/Austrii czy Czech, najwyżej kilka dni gdzieś nad morzem wypoczynek i tak samo powrót zwiedzając kolejne rzeczy.
  13. Oczywiście, jednak to stwierdzam że jak już to na zasadzie dłuższego wyjazdu ze zwiedzaniem po drodze i raczej przy większych już dzieciach, bo przy małych to nie ma sensu, żadnej korzyści dla dziecka, wręcz męczarnia, a my też w pełni nie wykorzystamy. A już takie w wieku powiedzmy 8 lat to jak najbardziej bo dużo wiecej zrozumieją i mogą być w pełni zainteresowane, a przede wszystkim będą pamiętały że były w danych miejscach. Jeszcze przy większej grupie ja bym rozważył wynajęcie jakiegoś busa i wyjazd takim.
  14. Obecnie w większości wypadków zrezygnowałem z wyjazdów samochodem na letnie wakacje, tylko samolot i ewentualnie na miejscu samochód i objazd tamtejszych rejonów. A już na pewno nie pchałbym się samochodem powiedzmy do Hiszpanii/Portugalii, czy południe Włoch i spędzać w samochodzie po jakieś 2 dni w każdą ze stron. Jedno że strata czasu który mogę wykorzystać na wypoczynek, zwiedzanie w miejscu docelowym, drugie koszty przejazdu, wolę wówczas lecieć już faktycznie gdzieś dalej do tropików.
  15. 304 tys za sedana było, a kombi 310 tys zł. Za niewiele mniej jak te 226 tys to jest 2.0 benzyna 245KM? czy lekką, na B9 dawali 16%, żeby więcej wyciągnąć już trzeba było się bardziej wysilić. nie wiem jak w przypadku M5, ale ja na serię 5 niezależnie od silnika dostawałem jednak sporo więcej. Wówczas dopiero wchodziło M5, ale również takie 550i/d było dużo lepiej rabatowane.
  16. w APL wykup jest opłacalny, bo coś mi się kojarzy że tam jakaś dodatkowa papierologia opłaty itp. Przynajmniej takie info dostałem jakiś czas temu że to mało opłacalne bo faktycznie kosztuje dużo więcej. jakoś niezbyt chce mi się wierzyć w taki spokojnie rabat 20% na każdy model teraz sprzedaj samochód za 150 tys na umowę kupna sprzedaży. Wystawisz samochód na jakieś otomoto i na 99% pierwsze pytanie klientów będzie pytało czy faktura vat. Niedawno nawet sam przerabiałem temat i jak dowiadywali się że umowa KS to kończyli rozmowę nie będąc w tym wypadku zainteresowanymi samochodem
  17. Jak będą chcieli to i tak się do czegoś doczepią, bo zawsze może coś wymyślić, na upartego może uznać że ma wrażenie że jesteś poszukiwany i cię zwinie, więc jaki sens zakładania innych tylko jak rozumiem dla innej czcionki. Trafisz na innego to najwyżej każe ci przełożyć, a jeszcze inny machnie ręką i powie jedź, wszystko zależy kogo spotkasz na drodze
  18. tak jest. Choć to wydaje mi się i tak sporo mniej nawet doliczając te 18,6 akcyzy, bo raczej masz dość dobrze doinwestowaną wersję. Z ciekawości kojarzysz ile było u was za podstawę S4. Kojarzę że jak konfigurowałem S4 to mi wychodziło coś koło 430 tys a i tak nie brałem wielu rzeczy w stylu B&O, carbonu, adaptacyjnego zawieszenia, czy tych foteli S, a już to by podniosło cenę o kolejne jakieś 20 tys. Trochę szkoda że teraz będzie to w dieslu? Ogólnie bardzo fajnie się prezentuje i super kolorek. Ostatnio widziałem w tym kolorze na ulicy i bardzo mi się podobał.
  19. 60 tys Funtów. Mówisz netto czy brutto? Wychodzi jakieś 290 tys zł, u nas podstawa była chyba za 310 tys zł + wspomniane wyposażenie i dochodzimy do 400 tys zł. Jeśli to brutto to ładnie od nas zdziera VW Group i nasz rząd
  20. Na niemieckiej stronie pojawiło się 2.0 245 KM (45 TFSI) Quattro, więc na dniach u nas pewnie też się pojawi
  21. nowe ma mieć koło 500KM to aż się prosi o napęd na 4 przy wozie na co dzień. Może wsadzą coś jak w nowym M5, na 4 łapy z możliwością odłączenia przodu
  22. a kiedyś robili? Ja kojarzę tylko w E46 jako prototyp, ale nigdy z fabryki takie nie wyjeżdżało. Też w warunkach Turdziego jednak napęd na 4 koła jest lepszym rozwiązaniem, a M3 wyłącznie na tył, zatem jako daily raczej nie ma podejścia
  23. nie będzie już silnika o tych parametrach, po dostosowaniu do WLTP będzie miał 245 KM. Wprowadzenie cały czas jest przesuwane niby na dniach ma się pojawić, choć tak już pojawia się od kilku tygodni. W Porsche czy A6 silnik ten już od jakiegoś czasu jest dostępny, w A4 mają jakiś problem. Modele S dostaną diesle i póki co czeba poczekać na wprowadzenie ich. RS też ma wrócić ale jak kojarzę bliżej połowy roku
  24. Mi się podobają OZ? Lubię też rude, niektóre, ale też niektóre blondynki, brunetki też? Zresztą zadałeś trochę pytanie w stylu A4 czy Nissan. A jakby to był Skyline to raczej to bym wybrał, niż gdybym miał do wyboru pomiędzy A4 a np Juke
  25. Zobacz w konfiguratorze. Jest tylko wskaźnik kontroli ciśnienia w oponach. Chyba że to samochód przeznaczony na inny rynek, bądź RS4, bo w tym modelu były oferowane za dopłatą czujniki kontroli ciśnienia. Ewentualnie jako akcesoria można dokupić czujniki i dołożyć centralkę odbiorczą. Co ciekawe o ile dobrze pamiętam B8 oferowało, przynajmniej przez jakiś czas czujniki ciśnienia

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.