Treść opublikowana przez wuPiotrek
-
Wymiana kierownicy ze zwykłej na multi plus w A4 B9
wina może nie leżeć w przyciskach z kiery bez łopatek, a nawet w samym kablu łączącym lewe przyciski z prawymi. w kierownicy bez łopatek może nie być wszystkich przewodów (tam jest ich z 8 w wersji z łopatkami, komunikacja między stronami jakoś dziwnie jest rozwiązana)
-
Wymiana kierownicy ze zwykłej na multi plus w A4 B9
łatwo zdjąć kierownicę, bardzo trudno zdjąć przyciski bez ich uszkodzenia. trzeba też uważać na kabel łączący lewe przyciski z prawymi - łatwo popsuć kostki. ja bym ściągnął kierownicę, to chwila roboty (jedna śruba) i niczym nie grozi. tak na aucie to porysujesz sobie coś na desce albo samą kierownicę i będziesz zły
-
Audi connect
Mam obdeleven ta pierwsza wersje w bialym kolorze ktora dziala tylko z andoid moge Ci sprzedac ja kupilem tą nowszą ktora dziala z apple urządzenie tanie i jak najbardziej przydatne, warto mieć
-
Skrzynia S-tronic w Audi A4 B9 wrzuca na N w czasie jazdy
jeśli faktycznie wrzuca na N (pokazuje N na liczniku i lewarku) to jest faktycznie jakiś duży problem ze sterowaniem. Chociaż wydaje się to niemożliwe żeby sam później z N wrzucił na D (raczej procedura by nie przeszła bez wciśnięcia hamulca i przycisku na lewarku). to że w 50% przypadków włącza się żeglowanie to normalne - są warunki które muszą być spełnione żeby się załączyło. w praktyce jest to jazda po równym i powolne odpuszczenie gazu. z ciekawych rzeczy - żeglowanie można włączyć samemu prawą manetką jak się nie załączy, dotknięcie hamulca wyłącza żeglowanie. ja u siebie z tego zrezygnowałem bo zawsze mnie denerwowało jak dojeżdżałem do świateł i auto zamiast hamować silnikiem się toczyło.
-
Skrzynia S-tronic w Audi A4 B9 wrzuca na N w czasie jazdy
uściślij - wrzuca na luz czy wrzuca na N. stronic w trybie drive ma tryb żeglowania i po odpuszczeniu gazu wysprzęgla skrzynię, na ekranie jest D bez liczby. wyłącza się to tutaj:
-
Elektryczna klapa otwierana gestem nogi w A4 B9
Mam dość nisko wyposażoną wersję z Belgii, mam keyless, elektryczną klapę i czujnik otwierania nogą. Otwieranie nogą musiało być tam w pakiecie tak jak piszesz, nie wierzę żeby ktoś za to dodatkowo zapłacił w tym aucie. Tak samo jak pewnie ta elektryczna klapa była w standardzie na tamten rynek.
-
Elektryczna klapa otwierana gestem nogi w A4 B9
Jak nie ma keyless, na pewno nie ma otwierania klapy gestem nogi. Brak dwóch przycisków wyklucza tą opcję - dokładnie tak jak napisałem.
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
albo wsypać jakieś opiłki do silnika
-
Elektryczna klapa otwierana gestem nogi w A4 B9
jak patrzysz na ogłoszenia to: - jeśli ma w klapie dwa przyciski (zamykanie i kłódka), to jest szansa że ma zamykanie gestem - jeśli ma jeden przycisk to na pewno nie ma (brak dostępu keyless) Żeby się dowiedzieć na 100% trzeba rozkodować vin
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Robią to co mają robić, jak wprowadza się w autach jakieś modyfikacje odstępujące od VIN'u to trzeba o tym od razu mówić. Jak coś nie wychodzi to przywracają wszystkie sterowniki do fabryki, zagrywają od nowa z bazy. Jak miałeś chiptuning to też już go nie masz. O takich rzeczach trzeba mówić przy oddaniu auta bo to jest normalna procedura w ASO a nie ich błąd. Żebyś mnie nie zrozumiał też źle, bo nie bronię aso - nie popisali się z czasem wykrycia usterki w Twoim aucie, ale do tej pory jedyne co zrobili źle to to że tyle im się z tym zeszło na przyszłość pamiętaj żeby mówić o takich rzeczach doradcy nawet jak będziesz miał stłuczkę i oddasz na naprawę bezgotówkową do ASO - ja bym już dwa razy miał usunięty soft silnika bo była akcja serwisowa i gdybym nie patrzył co podpisuję (zlecenie) to bym miał spowrotem fabryczny program. A jak ktoś Ci wjedzie w tył i nie powiesz o modyfikacji, to nie dość że z automatu zamówione zostaną złe światła (wg vin) i wydłuży to czas naprawy to będzie jeszcze zamieszanie z softem
-
A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
błąd źle odczytuje pewnie vcds, ogólnie 46 pokazuje usterki tych świateł. Jak dla mnie to padły lampy, to że padły dwie jednocześnie jest co prawda tak samo prawdopodobne jak usterka układu paliwowego w 2.0 tdi ale jak widać się zdarza. podjedź do kogoś kto ma b9 podmień lampy, albo do kogoś kto sprzedaje, zakładam że zaczną świecić
-
Błąd od Adblue w A4 B9 - P20C4
- Błąd od Adblue w A4 B9 - P20C4
Większość błędów adblue a4 b9 to zamoczony (uszkodzony) sterownik. Poszukaj, było o tym sporo ostatnio na forum. Do wymiany sterownik który jest pod autem za lewym kołem pod osłoną. Ma otwór odpowietrzający przez który dostaje się woda i utleniają się ścieżki.- A4 B9 2.0TDI stanęło podczas jazdy
Przecież 'te kutasy z aso' mają też wytyczne od producenta, producent nie da im nowego silnika w tej chwili - pewnie są zalecenia na test poboru oleju dopiero po pierwszych 30k km. Przecież sami nie będą na swój koszt Ci silnika wymieniać bo to nie ich wina że dostali wadliwy egzemplarz. Swoją drogą, przy takim poborze oleju to cała ekologia będzie też do wymiany, koszt naprawy będzie naprawdę duży.- Jakich silników unikać w Audi A4 B9?
A jakie są zalecenia producenta? Jaki jest interwał wymiany, jaki lać olej? W żadnym aucie nigdy nie wymieniałem oleju w skrzyni, ja wiem że można, że być może warto, czytałem że niektórzy producenci skrzyń jasno mówią o tym nawet że tego oleju się nie wymienia.- Jakich silników unikać w Audi A4 B9?
wymiana tylko statyczna, olej plus filtry w skrzyni, mało który serwis wymienia filtry musisz tego pilnować. w części mechanicznej oleju raczej się nie wymienia, jak quattro to warto wymienić w dyfrze. poszukaj na forum są te wszystkie informacje- B9 Fellows
Nie i nie będę miał- Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
miałem w którymś aucie lusterka bez składania, a prawe zjeżdżało w dół przy cofaniu, chyba w passacie, to nie zależy od składanych lusterek raczej coś zrobiłeś źle- B9 Fellows
jak wyłączyć pdc w tej najuboższej wersji bez przycisku? jadę z rowerem i mi piszczy przy cofaniu, nie znalazłem w mmi Inteligentny ruch swobodny to pływanie? Czym są informacje przewidywalne w mmi?- Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Masz ustawiony przełącznik na prawe lusterko? Pozycję po zjechaniu ustawia się osobno, do pamięci. Włącz wsteczny i poczekaj chwilę. Później ustaw lusterko niżej tak jakbyś chciał gdyby było opuszczone. Włącz bieg do przodu i rusz - może zadziała. Być może pozycję 'dolną' masz ustawioną taką samą jak 'górną'- Jak aktywować Lane assist w module Carista ?
tak- Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
mówicie o lewym lusterku czy prawym? ja mam składane lusterka, brak elektryki foteli, prawe lusterko zjeżdża w dół przy cofaniu jeśli mam pokrętło ustawione na prawe lusterko. Trochę to głupio zrobione bo wyklucza się z podgrzewaniem sterowniki mam mid- Audi a4 b9 2.0 tdi czy warto
Handlarze nie zawsze znają się na wszystkich modelach nie ma co tak na to patrzeć Jest tam też informacja o oponach runflat czy zawieszeniu sportowym co też jest bzdurą- Jak aktywować Lane assist w module Carista ?
Jak już pisałem w którymś temacie, auto nie zawsze czyta dobrze pasy. Na autostradę jest to może i fajna opcja (nie mogę się przyczepić do działania w dobrych warunkach), ale jadąc w zimę po mieście skręcał mi sam na krawężniki i wysepki. Chociaż w ogóle według mnie to jest najbardziej zbędna opcja wyposażenia. I tak nie można na tym polegać, a tylko może doprowadzić do mniejszego skupienia na drodze w trasie.- Audi a4 b9 2.0 tdi czy warto
Bardzo fajne i fajnie wyposażone auto, tylko tak jak wcześniej, cena jak dla mnie jest duża. 2016 bez pełnej faktury .. Za to przebieg bardzo mały. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić w tym aucie. - Błąd od Adblue w A4 B9 - P20C4