Treść opublikowana przez zbychzz
-
[B5 AFN] Całkowity brak mocy, lepiej jeździ w trybie awaryjnym
ja ostatni również chciałem zabrać się za czyszczenie turbawki. Przed trasą (400km) kupiłem sobie uszczilki i nawet popsikałem gdzie ponikąd wd40 do lepszego odkręcania (głównie chodziło mi o czyszczenie egr ale jak już jeden kolektor wymontowywałem to dlaczgo by i wydechowego nie wymontować). Tak więc zabrałem się za czyszczenie egr'a i miałem brać się za turbo ale patrzę na sztangę i ruszam nią a ona jak nówka - żadnych oporów i innych jak przed podróżą. Wystarczyło dobrze przedmuchać turbawkę i teraz chodzi samochodzik jak rakieta. Co do tej przepływki to można kupić u Tomka (TOM77 oryginał taniej).
-
[ALL] Gdzie i jaki przepływomierz w dobrej cenie ?
najlepiej to napisz do Tomka (tom77) a na pewno będziesz zadowolony - ja również kupowałem u niego przepływkę i za dobrą cenę kupilem oryginał http://www.a4-klub.pl/smf/czesci_w_super_cenach_z_hurtowni_duze_upusty_dla_klubowiczow-t30793.225.html ps ale następnym razem poszukaj trochę na forum bo to akurat jest na wierzchu
-
[B5 ALL] Quattro - jak rozmieszczony układ napędowy w %
ciekawe co by się stało gdybyś wyjął bezpiecznik od abs'u ?
-
[B5 AKN] Mocne kopcenie
dołożyłbym jeszcze sprawdzenie przewodów od dolotu (może gdzie się jaka dziura zrobiła)
-
[B5 AFN] Auto oszalało
a jak sprawdzisz ten moduł od centralnego to ja bym jeszcze zobaczył czy woda sie nie nazbierała pod dywanikiem kierowcy (wiążki no ale dochodzi też moduł komfortu).
-
[B5 ATJ] Problem z czujnikiem otwartych drzwi
możliwe że mikrostyk w zamku w drzwiach się zaczął zacinać. Więcej zobaczysz pod tym linkiem: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t33380.0.html;highlight=drzwi
-
Spoty Olsztyńskie
no to ilu tam was w końcu dojechało do Skrzypka ?
-
Spoty Olsztyńskie
eeee no chłopaki - na zjazd bez swojego audi ??? dzięki Mareczku za dobre chęci ale mimo co podziękuje. a tak przy okazji dziś przejechałem się lubeską żeby zobaczyć co to za dziura mnie tak urządziła (jak pokrzywiłem felgę to nie miałem za bardzo czasu jej się przyglądać) no i szok - nie ma tam żadnej dziury ale są studzienki. Wygląda na to że przejechałem się po studzience bez pokrywy
-
Spoty Olsztyńskie
no i mnie nie będzie ;(((((((( felgę mi się udało wyprostować dzisiaj ale też dziś wyszło że opona przebita. Na zapasówce raczej nie wybiorę się tak więc ja sobie załatwiam oponki a wam udanej zabawy.
-
Spoty Olsztyńskie
no właśnie nie wiem - zależy od kilku rzeczy (min. od tego czy uda mi się felge naprawić w stosownym czasie)
-
Spoty Olsztyńskie
a mi dziś felge pokrzywiło - by to ... jechałem sobie lubelską no i jak to te nasze piękne szerokie i plaskie jak stół drogi dały znowu robotę - na szybciora dojechałem na stację i wymieniłem kapcia na zapasówkę i ok. Ale nie dam sie i zabiorę się za ten nasz super zarząd dróg - nie daruję
-
[B5 AJM] Gdzie można sprzedać pęknieta głowicę?
:>
-
[B5 AVG] Listwa boczna szyby przedniej - jak ściągnąc ?
no więc tak: bierzesz i chwytasz tę listwę np. od góry i ciągniesz ! no i masz zciągnięte (co do listwy bocznej, przedniej szyby). U siebie to również ściągałem bo miałem tam rdzę - uszczelki pościągałem przeczyściłem i zanitowałem (bo w dolnym rogu mi nit póścił-prowadniki podtrzymujące te listwy czy też jak kto woli uszczelki śa mocowane na nity). A i jeszcze coś: u sibie przy ściąganiu zauważyłem już sfatygowane te uszczelki no i też dlatego wymianiałem je sobie (tobie też polecam kupić sobie drugi komplecik)
-
[B5 AFN] Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika - gdy jest zimny ok
przyznam się że na swoim afn'ie nie miałem okazji bawić się z wodą, ale robiłem to na wcześniejszym silniczku (jeszcze jak miałem golfa 3 1,9td). Polewanie wodą i sprawdzanie - nic pompie nie powinno zaszkodzić (o elektronikę to raczej bym się nie obawjał
-
[B5 1Z] Czy da się tak łątwo dołożyć quattro ?
temacik już był taki poruszany na forum - wniosek to lepiej kupić qattro niż rezać (b.b.trudna sprawa z przeróbką)
-
[B5 AFN] Proszę o schemat przekaźników który od czego jest
no kolego - nie taki nowicjusz z ciebie żeby takie pytania zadawać :gwizdanie: poniżej linka podaję ale jak to mówią niektórzy że szukajka nie gryzie (choć ponoć dzieci porywa tym co używają ) http://www.a4-klub.pl/smf/schemat_bezpiecznikow_do_a4_aeb_18_t_b5_prosba-t35108.0.html;msg406921#msg406921
-
[B5 AFN] Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika - gdy jest zimny ok
możnabyło by sprawdzić pompę - jak bedze ciepły polać ja zimną wodą i spóbować odpalić - jeżeli zapali szybciej niż zwykle przy ciepłym to raczej pompka.
-
Spoty Olsztyńskie
no ja chyba będę musiał jakiś filmik sobie nakręcić z moją furką z tyłu dla spokoju jak dymi. Ale bądź co bądź to na prawdę ci dziś kopcił dość mocno. swoją drogą to coś powoli myślę o czyszczeniu egr'a
-
Spoty Olsztyńskie
no no Grzesiu ! niby 90 koników ale kopci jak by miał ich z 300 a tak ogólnie to ładnie się prezentuje twoja furka - chyba było ostatnio woskowanie coś mi się wydaje
-
[B5 ABC] Quattro i nierówno zużyte opony
a my tu piszemy tylko po to żeby właśnie mieć ich dużo (żadnych innych powodów ) nie obrażaj się ale te tematy które poruszyłeś są na samym wierzchu i pewnie też dlatego nie zabardzo chciało się komukolwiek pisać po raz milionowy o torsenie czy pierścionku abs. Wbrew pozorom na prawdę warto skorzystać z szukajki. Mimo co fajnie że opisałeś rozwiązanie problemu, bo nie każdemu się to zdarza a to zaleta. pozdrawiam
-
Spoty Olsztyńskie
no i nie udało mi się przyjechać ;( następnym razem to już w końcu powinienem się zjawić aj zapraszamy zapraszamy - w końcu my też się od czasu do czasu pokazujemy u passata :>
-
Spoty Olsztyńskie
oj się rozpadało... no Marek - przydałoby się odświeżyć datę następnego spocika
-
Spoty Olsztyńskie
hej Łukasz ! to co się nie chwaliłeś - trzeba było dać jakiego sygnału czy coś z tego. Dziś w drodze na dworcowej w tym korku zastanawiałem się nad moją klimą bo coś mnie zaczyna niepokoić - kombinowałem z obrotami i to dlatego nie zwróciłem uwagi. Z tym kopceniem to będę musiał zobaczyć co się dzieje - dzieki za uwagę. A tak swoją drogą to kiedy się pojawisz na spociku ?
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
no moje obawy o torsen'a biorą się z jego ceny, bo pewnie wiecie jaka jest ona wysoka oczywiście że inne elementy dostają w tyłek bardziej tak jak np pisze devastation. Torsen to wytrzymały mechanizm ale nie jest on niezniszczalny. Ja w każdym bądź razie nie uważam za dobry pomysł używania ręcznego przy quattro.
-
Spoty Olsztyńskie
najlepiej niejeden