Treść opublikowana przez pawelwor
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Przekładka z licznika z analogowym zegarkiem bez cyferek (96) na cyfrowy zegarek, białe podświetlenie (00) 1. Czy trzeba pin 3 i 4 (terminal 15) z niebieskiej spiąć razem i dać pod pin1 niebieskiej, czy można jeden terminal wywalić? 2. j/w pin 9 i 10 żółta (terminal 30) do 23 niebieska? 3. Pin 1/2 żółta (terminal 58) idzie na pin 20 niebieska (terminal 58s), czy jak? (zakładając, że nasi tu nie byli i jest ori) 4. Pin 19 niebieska (terminal 58d) podłączyć go pod pin15 niebieska w końcu czy nie? (gdzieś było napisane coś o A6 i zew. potencjometrze) 4. pin 5 żółta (time output) - gdzie to podłączyć? 5. Pin16 żółta (Belt buckle wiring) wychodzi z rozpisek, że na pin27 zielona. Ale co to w ogóle jest, za co odpowiada? 6. Pin 18 i 19 (Terminal 31) - gdzie to podłączyć? Szyba napisał tylko na swoim schemacie "7/9/24". Mam rozumieć, że złączyć oba (lub wywalić jeden całkiem) i rozdzielić go na te 3 piny? 7. W wire - wiem, że to ma cośwspółnego z K wire (diagnostyką), ale za co on ogólnie odpowiada? Dziękuję za przyszłe odpowiedzi:decayed:
-
Montaż lampki podsufitki POLIFTOWEJ do przedlifta
Jeśli nie masz szyberdachu to sobie odpuść, nie zmieści się. W poliftowych dlatego właśnie masz w tym miejscu wypukłą podsufitkę.
-
[ALL B5] Po podłączeniu ori zmieniarki zakłócenia
Po podłączeniu tego kabelka do radia było jeszcze gorzej...
-
[ALL B5] Po podłączeniu ori zmieniarki zakłócenia
Odkopię temat, bo ciągle mnie to drażni i nie mogę w spokoju posłuchać głośniej muzyki... Przewód oczywiście jest ori z B6/B7, przy kostce 8pin wystaje z niego oddzielny kabelek masowy z pinem oczkowym, który przykręciłem bezpośrednio do budy (przy nogach pasażera). Jakieś pomysły?
-
Zmiana dzrzwi na polift
Może wziąłeś z B5, ale passata:decayed:
-
Zmiana dzrzwi na polift
Jak mogłeś kupić przedni kierunek z polifta, skoro on jest zespolony z lampą przednią?
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
wszystko jest w temacie, dwa sposoby podłaczenia zależnie od rocznika samochodu
-
A4 B5 lift avant nie działa podświetlenie bagażnika !!!
Pierwsze co to sprawdź miernikiem czy dochodzi napięcie do lampki, zakładając, że żarówki nowe wkładałeś.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Miałem na myśli, czy nie odpiąłeś przypadkiem wtyczki od silniczka klapki w obudowie parownika. Wtyczka jest niebieska albo czerwona jak miałeś wywalony cały tunel to widziałeś ją po prawej stronie, lekko w głąb kokpitu.
-
[ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
Chodzi o to, że przeciwmgłowe można włączyć tylko po włączeniu świateł mijania. Jest on chyba w żółtej kostce, nie pamiętam który pin i która kostka dokładnie, ale jestem pewien, że Witek pamięta, więc jego pytać Tak. dokładnie. Pin 2 w przycisku to dioda informująca, że przycisk jest włączony. Aha i ten znak zapytania na schemacie to pin 3. Również dobrze rozumiesz. Przewód szary z zielonym idzie dalej do bezpiecznika i dalej gdzieś tam.. Najprościej po prostu z przekaźnika pin 8 puścić z innymi przewodami, które idą z przekaźnika do przycisków, przewód i wlutować się do przewodów, które pozostały po starych przyciskach (powinien być grubszy, więc do tego z przekaźnika można wlutować oba pozostałe) lub jeśli trochę zdejmiesz izolację materiałową, to te dwa szaro zielone co zostały z przycisków połączą się w jeden (tak samo zresztą jest z podświetleniem, szaro-niebieskim) jednak ze zdzieraniem taśmy jest trochę zabawy). Oczywiście jak nie będziesz zdzierał taśmy to wlutuj się w odpowiedniej odległości od przycisków, żeby było wystarczające rozgałęzienie do samych przycisków.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Sprężarka nie ma nic do tego, przyciskiem wymusza się skąd ma wiać przecież. Wszystkie przewody wróciły na swoje miejsce, na odpowiednie piny? Wtyczka do silniczka jest podłączona? Usuń błędy i zobacz czy nie ma jakiś więcej niż te co wymieniali.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Sam robiąc zastanawiałem się nad tym, dlatego patrz też po kolorach przewodów:wink:
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Co samochód to inny problem Może nie te przewody przełożyłeś? U witka z tego co pamiętam przy testach regulacja działała. A tak na przyszłość, jak testujesz to nie przecinaj, a wypinaj je z wtyczki - łatwo je się odpina, a zawsze jak coś nie tak to można wpiąć z powrotem
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Robisz złym sposobem, nie masz A4 po I lifcie, tylko przed liftem. Nie podłączaj przewodu z tego silniczka, tylko przełóż te dwa co napisał jedrusa i ew. jak nadal będą problemy to odłącz masę z małej czarnej pin 4 ---------- Post dopisany at 17:33 ---------- Poprzedni post napisany at 17:31 ---------- Adaptacja wygląda tak samo, kodowanie możesz zmienić, ale nie musisz, dalsza część jest ważna. Możesz popróbować z innym kodowaniem, tylko zapisz sobie najpierw to co masz aktualnie, żeby wrócić do niego jeśli coś będzie nie tak.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Kostka siwo-fioletowa przy nogach kierowcy, pin zdaje się 4 (Witek potwierdź, bo nie pamiętam dokładnie). Tu znajdziesz tą masę, która załącza sprężarkę, przeciąć i dodać plus po zapłonie, np. z listwy nad nogami. U witka wystarczyło coś takiego, żeby rozwiązać problem ze sprężarką GNIAZDO BEZPIECZNIKA SAMOCHODOWEGO UNI (195) (2775298209) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ---------- Post dopisany at 14:25 ---------- Poprzedni post napisany at 14:12 ---------- Odnośnie adaptacji: https://sites.google.com/site/marcelcybulka/moto/vag/kodowanie-klimatronika-audi-a4-b5
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Jeśli chodzi o klimę do przedlifta (95-97) to spróbujcie przepiąć te dwa kabelki jak napisał jedrusa i dodatkowo wypnijcie brązowy z pinu 4 w małej czarnej i sprawdźcie czy działa.
-
[B5 ADR] Moje A4 Avant 1.8 125KM TAXI
Lampy valeo są na H4 i nie mają przeciwmgielnych w lampie, montowane do 97. Bosch robił już lampy na H7+H7 + przeciwmgielne w lampie, które montowane były w latach 97-98, stąd moje zdziwienie.
-
[B5 AFN] Czarny avant by Clinque, czarna skóra, xenon, gwint, AWX/216/FMIC A5/SOFT
Musiałem do prawej, żeby go jakoś upchać na tej wysokości, bo za zderzakiem im niżej tym mniej miejsca. Cooler u mnie jest jakieś 5mm od chłodnicy cieczy. Niestety przez to, że jest przesunięty nie włożę lewej kratki.. W hokeju kilka mocowań poleciało, ale na tyle mało, że trzyma się bez dodatkowych elementów wspomagających Prawdę mówiąc jakbym miał znowu wybierać, to wziąłbym jakiś chudszy intercooler.
-
nowa manetka brak kierunków. POMOCY
http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ahu-swiatla-drogowe-przekladce-lamp-h4-soczewke-xenon-19226/
-
[B5 AFN] Czarny avant by Clinque, czarna skóra, xenon, gwint, AWX/216/FMIC A5/SOFT
Trzeba mi było poświęcić tą belkę, bo u Ciebie wygląda to na prawdę dobrze. Chociaż tablica wiele wyjaśnia, dlaczego tak nisko
-
[B5 AFN] Czarny avant by Clinque, czarna skóra, xenon, gwint, AWX/216/FMIC A5/SOFT
Lepiej Ci się spasował ten cooler niż mi, chociaż ja nie chciałem ruszać wzmocnienia i jest trochę niżej.. Dół coolera jest równo z linią górną hokeja? Grubość 64mm?
-
[B5 ADR] Moje A4 Avant 1.8 125KM TAXI
To 98 rok i ma lampy przednie valeo?
-
[ALL] Dziwne chlupotanie/przelewanie wody
Jak nigdy nie robiłeś to 2 dni przynajmniej Cały kokpit w środku trzeba zdjąć.
-
[ALL] Dziwne chlupotanie/przelewanie wody
Nie chciało mi się, a i tak parownik musiałem wymienić
-
[ALL] Dziwne chlupotanie/przelewanie wody
Wymieniłem nagrzewnicę i minęło :-)