Treść opublikowana przez roman_tyk
-
1.8t Bex, engine check dziwny ryk -ROZWIĄZANY
podlacz kompa, pewnie zaplon wypadal
-
B6 DIVISION
okolo 12.5kg w porownaniu do OZ supperlega szerszej na 8j -> 7kg
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
normalnie zwężką haha
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Tak samo można powiedzieć o Panu Zbyszku co montuje 2 ukryte włączniki i tylko on wie gdzie one są i jak działają, pomimo tego ze takie zabezpieczenie jest powszechne. W takich wypadkach odpowiedzialność montarzystow kończy się na "prawidłowym zgodnie ze sztuka" montażem alarmu/zabezpieczenia, nikt nie gwarantuje ze auto nie zostanie skradzione. W najgorszym wypadku Pan Zbyszek musi tłumaczyć się na komendzie, tak samo wskazani mechanicy samochodu którzy grzebali przy nim przed kradzieżą i zostali wskazani i jest to rzecz normalna która się zdarza i każdy montażysta z tym się musi liczyć. Jeśli chodzi o moje zabezpieczenie, które wymaga użycia określonej sekwencji zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa istnieje "nikła" szansa odgadnięcia metodyki odpalenia auta, druga sprawa nikt nie mówi o tym ze auto ciągle nie może być odholowane. Obecnie w moim aucie testuje wersję rozszerzoną o: - możliwość awaryjnego odpalenia w przypadku popsucia użytych czujników w sekwencji, zlodziej nawet znająć tą metodę nie użyje jej - eliminacja jakiejkolwiek szansy na znalezienie sekwencji dla kogoś kto będzie wciskał wszystko jak się da + przypadkowe wciśnięcia
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
oj wierz mi z pewnością nie uruchomi auta awaryjnie, dlaczego to nie będę pisał to jest tylko funkcjonalność dla tych którym popsuje się jakiś przycisk i będą chcieli awaryjnie dojechać do mechanika w celu naprawy wymiany czujnika.
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Nie ma mozliwosci. Pomysl to sobie kazdy miec, z wykonaniem juz trudniej.
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
tak tylko ja..... ale bedzie mozliwosc w raize uszkodzenia ktoregos wlacznia/przelacznika uruchomienia awaryjnego
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Klient sam sobie wybierze sekwencje dla siebie dogodną, ktore przyciski, jak dluga przytrzyma ile razy kliknie itp. Niestety nie da sie tego tak programowac, to nie jest urzadzenie, kod dla kazdego kompilowany jest unikalny do sterownika w zaleznosci od sekwencji.
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
amory 1ba nie nadaja sie do zawieszen obnizonych.
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
DareQ zdziwiłbyś się ile błędów zawiera oprogramowanie boscha Tak czy siak przewidziałem takie ryzyka i jest na to zabezpieczenie w tym rozwiązaniu, testuje na stole na specjalnie przygotowanym stanowisku, w aucie mam od 2 tygodni. Pamiętajcie ze wszystkie modyfikacje tuningowe typu flat shift/ marchewy/lunch control/ zmiana map w trakcie jazdy to tez podobna ingerencja w oprogramowanie.
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
ostatnio na racing forum bylo k04tfsi za 2900zl z adapterem w zestawie juz po regeneracji na hybryde wieksza kolo 450ps. w tjuningach trzeba szukac okazji cenowych zeby na tym wyjsc. Przewody woda olej tez mozna zrobic taniej
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
...ale to ciągle auta seryjne ze standardowymi zabezpieczeniami. Wyobraźcie sobie ze samo b6 1.8T ma około 9 rodzajów rodzin oprogramowania z tego każde ma min 2 wersje, czyli około 20 rożnych wersji mojego softu antyTheft tylko dla jednej znanej sekwencji. To jest spora praca po mojej stronie i takie rozwiązanie nigdy nie będzie popularne albo nawet znane. Stworzyłem cos takiego, aby mieć zabezpieczenie u siebie w aucie przy okazji czegoś się nauczyć.
-
1.8T 150 KM na wtryskach z BEXa bez chip-u
troche na wtryskach bexa mozesz pojezdzic, ale nie przesadzaj. korekte trzeba zrobic
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Sterownik silnika to czarna skrzynka, komputer wykonujacy dzialania i instrukcje wedle tego co napisal bosch. Nie mozna z zewnatrz zmienic tego co robi w danej chwili, mozna podejrzec, mozna traceowac, mozna go ubic, mozna mu odpiac zasilanie...zagluszacze immo albo killery immo wylaczaja tylko immo, nie wylaczaja wykonywania instrukcji wedle programu. Specyfikacja sterownika me7.5 ma 1900 stron, sterownika med9.1 4000stron, ilosc funkcji nie miesci sie w glowie. Prosciej zlodziejowi jest isc do kolejnego auta niz zawracac sobie glowe tematem, albo funkcjonalnoscia bardzo niszowa na rynku. Tym bardziej ze te auta sa warte 15-40kzl. Komputery silnika w 1.8T rzadko się psuja, najczęściej padają tranzystory od wtrysków. Modyfikacja oprogramowania wykonana przeze mnie nie wpływa na jego żywotność. Nie znam żadnego złodzieja żeby spróbował mi ukraść auto.
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
mam to w planie
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
kazdy by chcial k04tfsi, aczkolwiek ja bardzo racjonalnie i zdrowo podchodze do tjuningow, przy obecnym moim setupie, nie wiem czy mi więcej potrzeba, jest dobrze i fajnie. Oczywiscie jakbym mial to wsyzskto robic drugi raz to posluchalbym medrca gregor10 i od razu zalozyl tfsi, aczkolwiek wtedy byly problemy z tymi adapterami itd
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Nie mam zadnego urzadzenia czytajcie dokladnie pierwszy post
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Drogi Zolti, wiem o czym mowie bo to co ja zrobilem w Polsce nikt nie zrobil, w europie jest tylko jedna firma która ma podobne rozwiązanie i wiesz mi rozwiązanie to jest tak zaawansowane ze nikt by tego nie robil za 260zl. Jest to bezpośrednie zmodyfikowanie oprogramowania boscha, instrukcji procesora, napisanie nowych funkcji w Assemblerze ktore wstrzymają działanie sterownika. Bez znanej sekwencji taki sterownik nadaje sie do kosza. Jak zlodziej przyjdzie ze swoim komputerem albo laweta to oczywiście odjedzie, nie mowie ze nie. Nie jestem montazystom alarmów, tacy spece nie znaja sie nad tym na czym ja sie znam, dlatego moje rozwiązanie jest nie do obejścia. A po twoim poscie moge wnosic ze to zewnetrzne urzadzenie gdzies wpinane pomiedzy komputer a licznik skoro ma "tryb serwisowy". Ja nie ingeruje w zaden sposob w samochod i jego elektryke, nie dotykam zadnego kabelka.
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
to co zrobil Ci ten Pan to nie jest modyfikacja oprogramowania, tylko cos co moze zlodziej usunac i odjechac (jakby mu sie chcialo).
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Nie ma takiej możliwości, bez sekwencji sterownik silnika nie ma wogole funkcjonalnosci dzialania silnika wiec odpalenie i jazda nei jest mozliwa. Jedynie laweta albo podmiana komputera bez immo.
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
ostatnie zmierzone to 263 aczkolwiek teraz zimno i cos tam jeszcze podrzucilem koksu to z 270 pewnie bedize
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
na razie nie przewiduje wsparcia dla tego sterownika.
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
na poczatku bylylem zniesmaczony bo bylo mocno twardo przejechalem tylko pare km po montazu. Ale przez nocy amorki sie ulozyly przejechalem wiecej i musze powiedziec ze niebo a ziemia, wybiera nierownosci, tlumi, auto jedzie jak po szynach co tu wiecej chciec. 17.12.2015 z nowosci: OZ Superlegger juz czekaja na wiosne a na nich naciagniete conti 5. Dodatkowo wpadl taki oto fajny systemik:
-
1.8T Quattro AVANT RED USA! 320/288 1BV, k03HYB 440cc, FMIC, TIP, DP - Powered by Gregor10
Wampir skad pomysl na te porownania, czyzbys szykowal sie na montaz k04tfsi? Szkoda ze nie ma porownania z jednego samochodu i dodatkowo filmikow i kosztow modyfikacji
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Jakby ktoś z właścicieli 1.8T byłby zainteresowany testami to zapraszam: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/342327-projekt-antytheft-blokada-uruchomienia-nie-do-zlamania/