Treść opublikowana przez bin85
-
Nie działa tylna wycieraczka
Skoro nie działa przy testowaniu wyjść to obstawiam że manetka będzie działać, kolejna rzecz do sprawdzenia to połączenie MCE <-> wycieraczka
-
Nie działa tylna wycieraczka
Podłącz VCDS i zobacz test wyjść powinna być tam wycieraczka i spryskiwacz, działanie manetki również można podejrzeć w blokach pomiarowych
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Maska otwarta i włączony zapłon ale też nie zawsze mi się to pojawiało
-
Zachowanie rolki
Do sprawdzenia sprzęgło jednokierunkowe alternatora, jak jest uszkodzone to napinacz będzie tak latał, ewentualnie sam napinacz uszkodzony
-
problem z utrzymaniem temperatury
Sprawdziłem i mam też u siebie, ponownie również sprawdziłem w etce i jest też ten termostat ale jako jedna cześć z wężami. Jak wymienię dam znać czy coś się zmieniło
-
problem z utrzymaniem temperatury
Tak znalazłem w innym wątku na forum że jest właśnie takie coś w manualu a według ETKI tego niema. Sprawdzę u siebie bo też mi trochę temperatura spada.
-
Wymiana termostatu w Audi A4 B8 2.0TDI
To że temperatura spada aż do 50st to już sporo za dużo. Może termostat jest wadliwy sprawdź w momencie gdy temperatura zaczyna dochodzić do 90st czy chłodnica jest ciepła czy zimna, jeżeli jest ciepła to znaczy ze układ pracuje cały czas na dużym obiegu i termostat jest walnięty
-
problem z utrzymaniem temperatury
Coś chyba nie halo bo element nie występuje w B8, według ETKI w A3 i TT ponadto jest tylko w wersji z automatyczną skrzynią biegów, ponieważ znajduje się w obwodzie chłodnicy oleju dla skrzyni
-
Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?
Komunikat ze jest mało oleju nie jest usterką więc nigdy żadnego błędu nie będzie, gdyby na fisie pojawił się napis sensor to wtedy będzie błąd. Co nie zmienia fakty że czujnik może być uszkodzony. Ponadto samo otwarcie maski powinno kasować komunikat, może masz uszkodzoną krańcówkę zamka. Sprawdź czy jak maska jest otwarta to czy fis to pokazuje
-
Piszczący ręczny elektromechaniczny
Ja jednak rozebrałem zaciski i przesmarowałem i pomogło - zobaczymy na jak długo
-
Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012
ADS - uruchomione bez przycisku zmiany trybów, oczywiście wywala błąd - różnica jest wyczuwalna na kierownicy jak i reakcji na pedał gazu
-
Błąd sensora B1017 airbag i modułu J388 lewych tylnych drzwi
Według błędu to raczej czujnik zderzeniowy a nie poduszka, możliwe że ten czujnik znajduje się w drzwiach wtedy uszkodzenie wiązki drzwi wyjaśniało by oba błędy.
-
A4 B8 waga przód do bi xenonów
skoro nie masz z przodu to ktoś coś kombinował, nie pamiętam dokładnie z której strony ale po przekątnej, czyli jeżeli z tyłu jest z prawej to z przodu z lewej albo na odwót
-
Błąd sensora B1017 airbag i modułu J388 lewych tylnych drzwi
Sprawdź czy wiązka nie jest uszkodzona w gumie między słupkiem a drzwiami, co do airbag to również może być uszkodzenie wiązki/wtyczki/zasiedziałe styki lub uszkodzony czujnik
-
Filtr DPF a czujniki
Instrukcja jak wymienić czujnik https://www.dropbox.com/s/foa7qfd3ni24l2h/vw-wi___rl_A.pl-PL.A00.5A40.13.wi__63061233.xml_xsl%3D3.pdf?dl=0
-
A4 B8 waga przód do bi xenonów
Jakiej wagi?, chodzi Ci o czujnik poziomu? jest on przy dolnym wahaczu
-
Wypalanie DPF
nie trzeba skrzyni ruszać, to do wyjęcia skrzynie trzeba dpf odkręcić. poniżej instrukcja https://www.dropbox.com/s/hcu5l0kq9ljor8t/vw-wi___rl_A.pl-PL.A00.5A40.13.wi__63061222.xml_xsl%3D3.pdf?dl=0
-
Wypalanie DPF
Wyciągałem przy okazji robienia dwumasy, a co chcesz konkretnie wiedzieć ?
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Wyciągałem czujnik kilkukrotnie i nic się nie zapowietrza
-
Dziwny dzwięk po wymianie rozrządu w A4 B8 2.0TDI
Wydaje mi się że mam to samo, rozrząd robiony 14tyś temu komplet Contitech więc raczej samo się "nie naprawi"
-
AUX PROBLEM
Pewnie miał na myśli adapter bluetooth podłączany pod aux
-
Dwa problemy z audi po zmianie radia na nie-ori
No już chyba prościej się tego nie da wytłumaczyć. Do wyjść na tylne głośniki w radiu podłączasz ten adapter ( - zielony przewód do lewego głośnika "+" itd według opisu) natomiast chinche z przejściówki do subwoofera wpinasz do tego adaptera.
-
Dwa problemy z audi po zmianie radia na nie-ori
https://allegro.pl/adapter-wyjscie-na-wzmacniacz-2x-rca-konwerter-hq-i6933785359.html schemat podłączenia w opisie produktu
-
Dwa problemy z audi po zmianie radia na nie-ori
-Radio się kasuje bo pewnie w przejściówce sa na odwrót zasilania: po stacyjce z tym wprost z akumulatora. -Gdyby sygnał wzbudzenia wzmacniacza był niepodłączony to tył w ogóle by nie grał, ponadto znajduje się on w żółtej wtyczce. -Puste dwa piny to sygnały dla przednich głośników jeżeli są zasilane z zewnętrznego wzmacniacza np dla systemu BOSE, więc w twoim przypadku tak ma być -W przypadku nie oryginalnego radia podłączonego przez przejściówkę tył zawsze będzie grał cicho ponieważ sygnał wyjściowy z radia nie jest w stanie wysterować fabrycznego wzmacniacza. Nawet przy fabrycznym radiu tył gra ciszej. -Żeby tył grał głośno można zastosować adapter jak poniżej, wtedy wzmacniacz wysterowujemy sygnałem głośnikowym z radia
-
AUX PROBLEM
Sprawdź miernikiem przejście między gniazdem a mmi według poniższego schematu, Schemat też na 100% nie jest pewny bo połączenia są inne w zależności wersji mmi