Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B5 AFN, 1Z] Uszczelnianie Pompy
Obawiam się, że teraz to nawet nie ma sensu montować tej pompy wtryskowej ponownie do silnika bo ją chyba konkretnie rozwalili. Jesteś z Sosnowca więc przejedź się ze znajomym do Jasienicy k. Bielska-Białej i tam kupisz używaną pompę w idealnym stanie już za 400 zł a przy odrobinie szczęścia za tę samą cenę pompę 11". Jasienica to największe skumulowane punkty handlowe części używanych na Śląsku i praktycznie co posesja to kolejny skład części. Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu będę miał pompę 11" za 400 zł i turbo BRD za 800 zł. bo nie wszyscy tam kumają o co biega. Dla nich pompa z końcówką 107 D to to samo co z końcówką 107 J więc od razu kupię przynajmniej ze 3 sztuki.
-
[B5 AFN, 1Z] Uszczelnianie Pompy
Oh f*ck ! O czym ja myślałem pisząc tą brednię powyżej to nie wiem Oczywiście, że napędza ją pasek rozrządu. Sorry za zamieszanie i dzięki za szybkie sprostowanie darku
-
[B6 AWX] Dziwne zachowanie, opoznienie w czasie przyspieszania
taaak, przy turbo VNT Jak nie ma możliwości zlogować dynamicznie to najlepiej zacząć od dokładnego sprawdzenia wszystkich wężyków układu podciśnienia, które dochodzą do elektrozaworów N75, N18 i N239 oraz pozostałe elementy tego układu.
-
[B5 AFN, 1Z] Uszczelnianie Pompy
Niby dlaczego ? Przecież pompa wtryskowa nie jest napędzana paskiem rozrządu. Co do ustawień pompy to należy zawsze podejrzeć aktualną wartość kąta wyprzedzenia wtrysku i dawkę paliwa (silnik rozgrzany i jego temperatura nie mniejsza niż 80*C) po wymianie uszczelnień pompy i jej montażu do silnika.
-
[B5 AJM] Kapie olej
Pompa tandem to połączone ze sobą dwie pompy : paliwa i podciśnienia. Do jednej (tej zewnętrznej) dochodzi zasilanie paliwa z filtra paliwa a od drugiej (tej wewnętrznej czyli zaraz przy głowicy silnika) wychodzi wężyk z podciśnieniem do serwa hamulców z którego również wychodzi z trójnika wężyk zasilający w podciśnienie elektrozawory N18, N75 i N239. Tak wygląda pompa tendem zamontowana na Twoim silniku nad czujnikiem G62/G2 : http://obrazki.elektroda.net/75_1256101651.jpg a tak wygląda zdemontowana z silnika na rysunku : http://img196.imageshack.us/img196/6366/etkau.jpg i tam szukaj wycieku.
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
Masz tylko zbyt dużą dawkę paliwa w 001. Lepiej zmienić na mniejszą czyli na wartość 3,5-3,7 mg/skok. W 004 wkleił się ponownie log 003 i EGR pewnie zaślepiony. Poza ww. uwagami nie ma się do czego doczepić.
-
[INNE PASSAT] Problem z wtyczką
Wtyczka nowszego typu bo półokrągła a nie kwadraciak ale na trzy piny to może od czujnika G28 lecz wtedy wiadomo silnika byś nie uruchomił. W TDI nie ma zbyt wiele wtyczek 3-pinowych ale fakt foto bardziej w skali makro dałoby lepszy obraz na wtyczki w komorze silnika niż takie wycinkowe.
-
SPOTY w RYBNIKU - wiecej info w 1 poście
Ja też tak robiłem do czasu jak mieszkałem w domu jednorodzinnym z garażem ale już od 6 lat mieszkam na osiedlu i parkuję niestety przed blokiem a jakie to dało efekty to widać gołym okiem na moim Golfie - widok opłakany, porysowane nawet porcelanką szyby, że nie wspomnę o sznytach na lakierze od gwoździ i innych "specyfików". I weź tu teraz jedź sobie do lakiernika poprawić wizerunek auta a za chwilę wywalona na to kasa pójdzie w błoto bo znowu się komuś odświeżone auto nie spodoba tym bardziej, że policjanta Już przestałem się martwić wyglądem zewnętrznym mego grzmota i mam to gdzieś :gwizdanie: Nie wiem czy o tej godzinie mam Was powitać czy pożegnać bo Wy w większości dopiero wstajecie a ja za 30 minut idę dopiero spać po nocce więc zatem : hejka i narka
-
[B7 BLB] Nadtopione łopatki wirnika turbiny
Wg mnie to nie żadne nadtopienie tylko uszkodzenie mechaniczne przez ciało obce, które dostało się na wirnik z kolektora wydechowego. Lepiej jednak byłoby to widoczne gdyby zdjęcie było ostrzejsze.
-
[B5 AJM] Kapie olej
Bardziej mi to wygląda na ropę z pompy tandem.
-
[B7 BKE] EGR-jak sprawdzić?
ależ to jest również podciśnieniowy EGR a jedynie elektrycznie sterowana jest klapa gasząca.
-
[B5 AJM] Kapie olej
Przecież z takiego ujęcia nikt nie powie gdzie jest źródło wycieku.
-
[B7 BLB] Brak mocy, problem z odpalaniem turbiny.
Zawsze co mnie denerwuje to wspominanie o tym, że wywaliło błąd a nie zostaje podany jego kod w temacie. Jesteś pewien, że jest to błąd elektryczny czy też w opisie błędu stoi "malfunction" ?
-
[B6 AVF] Po wymianie rozrządu pojawil się błąd i dziwne logi
Odpięta wtyczka od N239 lub (co również się zdarza) uwalona cewka tego elektrozaworu i silnikiem telepnie przy gaszeniu bo klapa gasząca nie będzie reagować. ale która, ten błąd N239 ?
-
[B5 AJM] Logi i co z nich wynika
Z tych logów wynika, że prędzej czy później będziesz się musiał szykować do czyszczenia turbo.
-
[B5 AHU] Logi po zmianie wtrysków
Kąt wtrysku sobie teraz przyspiesz.
-
[B5 1Z] Prośba o ocenę/analizę logów !
masz nieszczelność w dolocie - w 011 turbo ledwo co a w 003 masa powietrza na full i jak słusznie kolega wcześniej zasugerował to właśnie od tego łącznika zacząłbym sprawdzanie.
-
[B5 AVG] Prośba o analizę logów
to poczekamy na te nowe dynamiczne ale jeśli 011 BS był robiony po wymianie tego pękniętego wężyka to nic to nie zmieniło - dalej jest nieszczelność.
-
[B7 BLB] Turbo - sposób na cieknącą rurę od turbiny
W BLB masz szybkozłączki i jeśli podcieka to wymień w nich oringi uszczelniające ale i tak enigmatycznie to opisałeś, że nie do końca wiadomo o co Ci chodzi.
-
[B6 AVF] Odma
Pierdoły !!! Są ponadto silniki TDI PD, które nie posiadają łapacza oleju nad zaworami np. 2.0 l TDI BPW a tam nie dość, że dmucha powietrze to jeszcze wali równo olejem na łapę jak się przytknie ją do wlewu.
-
[B5 AFN] Logi kopci na czarno
Sprawdzenie przepływki to logowanie dynamiczne grup 003 z 011 i 008 z 010 - wtedy ładnie widać jak mierzy przepływka. Jej wskazania są uzależnione od rzeczywistej wartości ciśnienia doładowania bo to turbo zasysa powietrze z dolotu poprzez filtr powietrza a przepływka tylko mierzy tę masę powietrza. Pomiar z przepływki jest widoczny zarówno w logu 003 (MAFactual) jak i w 008 (I.Q. via air mass). Jeśli turbo niedomaga to i przepływka będzie mierzyć mniej i odwrotnie - przy uwalonej przepływce turbo będzie się dłużej zbierać. W grupie 003 MAFactual ma być większe od MAFspecified czyli powyżej 850 mg/skok do 4000 obrotów a w 008 I.Q via mass ma być większa od I.Q. via rpm (torq). Małe P.S. Przemek jest zwolennikiem logowania grup pojedynczo a ja podwójnie
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
Auto źle nie jeździ Coś mi się wydaje, że moim ALH z 90 konikami spokojnie Cię objadę. Parząc na dawkę paliwa obcinaną przez przepływkę to powiedziałbym zupełnie przeciwnie. Zawsze proponuję w takim przypadku czyszczenie ew. rozwiercenie do czasu wymiany na nową.
-
[B5 AFN] Prośba analizy logów dynamicznych
Logi wyszły dobrze ale przypływka już niestety nie.
-
[B5 AFN] Logi kopci na czarno
Przykapca bo przepływka mierzy mniejszą masę powietrza. Albo filtr powietrza do wymiany albo przepływka do czyszczenia bezdotykowego np. spray'em albo jedno i drugie. Pozostałe logi OK z jedną uwagą - w silnikach czterocylindrowych na pompie wtryskowej nie loguje się grup 014, 018 i 023 bo nic one nie wnoszą. W dynamicznych mogły być jeszcze logowane grupy 000, 004 i 008. Wersja sterownika silnika w Twoim aucie nie obsługuje wskazań korecji na wszystkich 4 cylindrach. Trzeci cylinder jest traktowany jako wzorcowy (punkt odniesienia) i nie jest pokazany w grupie 013 a pole dot. cyl. 3 to w rzeczywistości wskazanie korekcji na 4 cylindrze.
-
[B7 BKE] PROSZĘ o analizę logów
Daj to auto w ręce kogoś ogarniętego w sprawdzaniu dolotu. Jeśli potrafisz wnioskować na podstawie logów to patrząc tylko w grupę 010 już widać, że wielkość masy zasysanego i zmierzonego przez przepływomierz powietrza jest absurdalna w stosunku do niskiego rzeczywistego ciśnienia doładowania a dzieje się tak jak powietrze doładowane w dużej części zamiast do kolektora ssącego trafia do otoczenia przez nieszczelność pomiędzy turbo a tymże kolektorem ssącym.