Treść opublikowana przez szogun0
-
Przednie lampy problem!!
Tak to jest przy Valeo. Przy Boschu świecą obie żarówki naraz przy drogowych włączonych.
-
1.6 ADP - padł napinacz w rozrządzie.Czy układ kolizyjny??
1.8T ma po różnych stronach kolektory
-
Przedni slupek .... =/
W A4 nie zdejmowałem nigdy. A jak pisałem o 80-tce B4 to nikt nie mógł sobie poradzić, a takie to proste było.
-
Problem z kluczykiem dorobionym??
Tak myślę, albo jest źle zakodowany, a w takim przypadku zgłoś się z reklamacją do gościa, który ci dorabiał.
-
Problem z silnikiem 1.6 (powód - głupota właściciela)
Nie bardzo.
-
Wskaznik doladowania pokazuje -4...
Nie. W silniku AEB ma być 0,6 bezwzględnego.
-
Przedni slupek .... =/
Słupek A przy szybie czołowej? Jest na zatrzaskach.
-
CZY MOZNA USZKODZIC KOMPA podczas spawania
Warunki: Rozgrzany silnik ponad 85 stopni, Brak zapisanych błędów, Wyłączone wszystkie odbiorniki prądu. Włączasz zapłon 01 (silnik) 04 (basic settings) wybierasz kanał 098 Akceptujesz. Po kilkunastu sekundach powinno się pojawić OK. W momencie adaptacji zmieniają się wykresy poszczególnych linii. PS: U mnie nie działa (nie wiem dlaczego) , ale jakby u ciebie też były problemy to zrób tak: Odepnij kabel od przepustnicy, podłącz ponownie, włącz zapłon, nic nie naciskaj, gazu nie dotykaj. Będziesz słyszał silniczek nastawnika przepustnicy. Po tym czasie jak przestanie pracować, poczekaj jeszcze jakieś 30 sekund. Potem wyłącz zapłon. Powinno być OK. W czasie jak będzie się robiła adaptacja przepustnicy, możesz sobie obserwować jak się przechyla trzpień .
-
CZUJNIKI HALLA - gdzie sa umieszczone ???
Zmień sam czujnik, wyjdzie taniej, w granicach 150-200 PLN. U mnie jak w 80-tce zmieniał mi mechanik Halla, to nawet nie wyciągał aparatu.
-
[1.8 i 1.8T] Problem z adaptacją przepustnicy Vag-com-em
To może zapodaj filmik, bo mi po włączeniu nic się z wykresem nie dzieje, cay czas poziomo się przesuwa.
-
CZY MOZNA USZKODZIC KOMPA podczas spawania
Przyjedź do mnie, to zobacze, czy mój fejs radzi sobie u ciebie, bo u mnie miałem problemy. A jak sobie nie poradzi to znajdziemy inny sposób.
-
Problem z kluczykiem dorobionym??
Szogun tak jest to scyzoryk ale od nowych modeli nie ten prostokątny tlko ten co serszy jest na końcu gdzie grot sprawdzę to co pisaleiście moze zadziała Hehe. Bananek No sam takiego rezałem do mojej właśnie.
-
Vag 311-2 a 409-1
U mnie też krzaki się pojawiają i dlatego używam wer. 303. Ale ogólnie, to przeważnie i tak przechodzę do vwtool.
-
[1.8 i 1.8T] Problem z adaptacją przepustnicy Vag-com-em
Tej wersji nie sprawdzałem, ale jeśli tobie działa vwtool to i u mnie powinien. Może po prostu byłem zbyt niecierpliwy i nie czekałem wystarczającej ilości czasu. Chętnie zobaczyłbym proces adaptacji Vag-comem na takim silniku u kogoś. Najlepiej 2 takie autka podstawić i robić jedno po drugim dla porównania.
-
[B5 2.5 TDI 150KM] Problem z odpalaniem
Taak. A czasem wystarczy tylko tulejki uszczelniające w nastawniku wymienić i już się nie zapowietrza pompa. :razz: I nie kosztuje to 3000 ale jakieś 70 PLN za tulejki plus koszt roboty mechanika, który wie o co chodzi i zna się na tym.
-
Vag 311-2 a 409-1
No to się przekonasz jak podłączysz fejs i spróbujesz zrobić jakąś adaptacje, albo jak ci wyrzuci przy odczycie błędów brak opisów. W opcjach jest napisane, że wersja full, ale program i tak nie działa w ten sposób. :razz:
-
Problem z kluczykiem dorobionym??
Oczywiście, że nie jest mi obcy, bo średnio raz na rok blokuje mi samochód i nie mogę odpalić. Pomaga tylko wtedy wykasowanie błędów i dopasowanie od nowa ECU do Immo. Sprawdź jakie błędy zapisuje ci Immo w momencie, kiedy wsadziswz dorabiany kluczyk i nie chce odpalić. Jeśli 01176 to problem z kluczykiem. Jaki kluczyk dorabiałeś? Scyzoryk? Całkiem możliwe, że transponder w kluczyku jest zbyt oddalony od grotu. Ja kiedy dorabiałem sobie scyzoryk, to z gościem od kluczyków sprawdzaliśmy w samochodzie i jak przesunął transponder na koniec kluczyka to cewka go nie czytała. Po przesunięciu w pobliże grotu wszystko było OK.
-
[1.8 i 1.8T] Problem z adaptacją przepustnicy Vag-com-em
Na vwtool nie rusza. Pisze o braku możliwości przeprowadzenia. VAG-Com 3.11 też nic. Polski vag 2.1 to samo. Jeśli już uda mi się włączyć opcję adaptacji w vwtool, to nic się nie dzieje, nie słychać przepustnicy, nie zmienia się wykres, cały czas lecą linie poziomo. Nie wiem co się dzieje.
-
płyn w chłodnicy - kolor
Jeśli nadaje się do chłodnic aluminiowych to nie będzie problemu. Do zaworu dostaniesz się po zdemontowaniu zderzaka, jeśli ktoś nie wymienił chłodnicy. Niekoniecznie w twojej chłodnicy musi być ten zaworek.
-
Problem z kluczykiem dorobionym??
No problem ECU - Engine Control Unit: sterownik silnika. Kabelki poprawia się w kostce przy cewce odczytującej sygnał z transpondera w kluczyku. Jest ona zamontowana pod plastikiem przy stacyjce. Aby je poprawić trzeba zdemontować kierownicę i osłonę przełączników zespolonych pod kierownicą. Są tam dwa kabelki, jeden zielony i drugi czarny, w przewodzie ekranowanym folią aluminiową. Dochodzą do wtyczki, która jest podłączona do cewki Immo. Jeśli wystąpi przerwanie sygnału między Immobilizerem a sterownikiem silnika to w Immo zapisywany jest błąd 01177. W tym momencie zapisywany jest błąd w sterowniku silnika o numerze 17978 (informuje o zablokowanym sterowniku silnika przez Immobilizer). Po usunięciu ich i przeprowadzeniu dopasowania Immo do ECU powraca możliwość odpalenia samochodu. PS: Jeśli pokażą się wam te dwa błędy razem, a ktoś będzie was próbował przekonać, że to kluczyk jest nie OK to popukajcie się mu w głowę, bo popadł w rutynę i wszystkie błędy sprowadza do jednego. Za nieprawidłowe sygnały z kluczyka odpowiada błąd 01176. 01179 to nieprawidłowo zaprogramowany kluczy.
-
Vag 311-2 a 409-1
Bzdura. Fejs KKL działa z polskim vagiem 2.1. VAG-COM 409 działa z fejsem na Com-ie. Nie znajdziecie działającej witaminy do wersji 409-1, już o to Ross-tech się postarał. Mimo, że będzie pisało w opcji, że jest full, to przekonacie się po uruchomieniu, że jednak tak nie jest. Niczym się w praktyce nie różni ta wersja od 3.11-2. Zwykła przejściówka USB->COM daje radę z fejsem com i podłączeniem do portu USB, jedynie czasami mogą być problemy z połączeniem się z licznikiem np.
-
[1.8 i 1.8T] Problem z adaptacją przepustnicy Vag-com-em
Witam. W sobotę wyczyściłem sobie przepustnicę. I w związku z tym powstał problem. Żaden z 4 programów, których używam nie przeprowadza mi adaptacji przepustnicy. Przepustnica jest OK, bo urządzenia typu KTS i inne testery potrafią to wykonać, jednak programy komputerowe nie wykonują adaptacji. Już drugi interfejs sobie z tym nie radzi. Może po prostu po przełączeniu na kanale 098 na Ustawienia Podstawowe trzeba odczekać długi czas np 1 minutę, aby zaczęła się adaptacja :?: Oczywiście wiem, że do adaptacji musi być odpowiednia temperatura silnika i brak błędów zapisanych w sterowniku. Czy ktoś z was ma podobny problem z przeprowadzaniem adaptacji. Ile potrzeba czasu na przeprowadzenie tej operacji od momentu zatwierzenia procesu? Dobrze, że można przeprowadzić automatyczną adaptację bez użycia przyrządów, bo auto by nie jeździło.
-
Czy ktos wie jak sprawdza sie kompresje na cylindrach??
Zapodaje się trochę oleju do cylindrów, w ten sposób uszczelniając pierścienie. W taki sposób wykazuje, że nieszczelność spowodowana jest np. niedomykaniem się zaworów.
-
Problem z kluczykiem dorobionym??
Jeśli Immo blokuje ci ECU to nie ma nic do tego bateria pilota. Popraw połączenia kabli pod stacyjką, potem usuń błędy i dopasuj sterownik ECU do Immo.
-
adaptacja ECU - jak to zrobić ??
W ECU nie robisz adaptacji. Musisz zapisać odpowiednie kodowanie nowego sterownika. Jeśli masz wersję modelową 1998 r. to: Potem wchodzisz w licznik (17) -> Login (11) -> wpisujesz kod z kluczyka -> Adaptacja (10) -> Kanał 00 -> Potwierdzasz. Gdyby pytał się o nową wartość to wpisz 0. I to wszystko. Masz dopasowany Immo do ECU i możesz uruchamiać samochód. Jeśli masz starszy model, ze stałym kodem Immo to robisz tak jak wyżej, ale: Wchodzisz w Immo (25) -> Adaptacja (10) -> Kanał 00 -> Zatwierdzasz. W przypadku stałego kodu immo nie potrzeba do tej procedury Loginu!!!. PS: Najpierw spróbuj wejść właśnie w 25 (Immobilizer) to będziesz wiedział jaką wersję Immo masz.