Treść opublikowana przez wiki
-
A4 B5 AFN Czym grozi przypalone sprzęgło?
kolego nikt tu nikogo nie obraził, także spoko, tylko postepowanie w taki sposób ze sprzęgłem jest co najmniej nierozsądne, ale odnosnie zachowania na drodze to szacuneczek dla kolegi, choć nagrody za to nie dostał, wręcz odwrotnie
-
Problem z tylnymi tarczami hamulcowymi
moje tarcze z tylu wygladają podobnie, tzn. nie sa gładkie jak te z przodu tylko jak palcem przejadę w poprzek to czuć wyrażne nierówności ktore widać (i spowodowane jest to niedociążonym tylem), a te zaśniedziałe miejsca u kolegi na tarczy świadczą o slabym docisku klocka do powierzchni a to już jest nie dobrze, u mnie sa nierówności ale hamuje dobrze i cicho
-
[B5 2.8Q] 30V 193 KM Avant
kiery, wygodnego prawego łokcia i tapicerki ci zazdroszczę, ogolnie przyjemne auto aż milo popatrzeć na normalne A4 bo przed chwilą w tym dziale widziałem coś o czym szybko chcę zapomnieć
-
A4 B5 AFN Czym grozi przypalone sprzęgło?
rozumiem cię i to dobrze swiadczy o tobie ale po pojawieniu się pierwszego smrodku i pierwszego dymku lub czułeś że sprzęgło się sliska, trzeba było odpuścić i powiedzieć że zrobiles wszystko i wiecej sie nia da, ale nie ty dalej w sandał i dopiero odpusćiłeś jek już oddychać nie bylo czym jeszcze trochę i pewnie obydwu trzeba by bylo ciągnąć, a wyciągłeś go chociaz no cóz za glupotę trzeba płacić tylko nie obraź mi się
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
macie rację, jedynie to można przedobrzyć a nie poprawić, tak więc przechodzę na jedyny minus tego to to ze Valvoline nie jest tak ogólnodostępny jak Mobil podobnie ma sie rzecz z Motulem, są dostępne w FOTA i Intercasrsie dzięki
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
no to potwierdziliscie moje przypuszczenia, a teraz mam inny problem w związku z tym, a mianowicie: Valvoline jak i Elf zalecają do mojego silnika pełen syntetyk OW-30 a ja od 20 tyś. km leje półsyntetyk 10W-40 i w Niemczech wlasciciel na ostatnim przegladzie w BOSCH Service miał zalany 10W-40 a wcześniej nie wiem czym był zalewany. Przebieg teraz to 144 tyś.km. i troche się obawiam przejścia na pełen syntetyk aby nie rozszczelnić motoru. Zostać przy 10W-40 i nie kombinowć ? hmm... dodam jeszcze ze popychacze czasami lubia sobie pomlaskać poradżcie coś...
-
A4 B5 AFN Czym grozi przypalone sprzęgło?
nie ma się co tym chwalić że dym był taki że samochodu nie było widać, bo to swiadczy o twojej bezmyślności. skrociłeś żywot tego elementu, tak jakbyś przejechał kilkadziesiat tysięcy kilometrów, wiec sam wyciagnij wnioski ze swojego postepowania
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
panowie, smigam na Mobil S, ale mam ochote na zmianę nie pytajcie dlaczego bo sam nie wiem, tak poprostu może będzie lepiej...., zastanawiam się pomiędzy Valvoline a Elf - cenowo sa takie same, który byscie polecali, przebieg mam 144 tys. km a i bez odpowiedzi typu -" wie pan na Elfie to formuła I jeździ" - taka odpowiedź otrzymałem w sklepie i myślalem ze jajo tam zniosę, ach ci fachowcy :biggrin:
-
I urodziny Audi A4 Klub Polska - Wisła - 2-3-4 marca 2007
a ja biorę taka specjalną mega dętkę, tzn takie kolo dmuchane z uchwytami do zjezdzania
-
Dzisiaj świętujemy I urodziny naszego klubu
Hugo może opowiedziałbyś w skrócie, jak powstalo to forum, tzn. pewnego dnia co ... wstałes rano pomyślałes sobie a zciągnę sobie php BB,znajdę kawałek serwera i pobawie sie ...., jak zwerbowałeś pierwszych użytkowników ...... , dlaczego forum dot. samochodu....? prosimy o wycinek z histori ....
-
Dzisiaj świętujemy I urodziny naszego klubu
dziękuję za ciepłe słowa w stosunku do zielonych, a od siebie również chciałbym podziękować kolegom z loży vip oraz naszemu wspaniałemu szefowi HUGO za swój czas poświęcony temu forum, bo z moich obserwacji poświęca go naprawdę sporo a tu przecież jeszcze trzeba żyć i zmagać się z codziennością, naprawdę wyrazy uznania chciałbym również podziekować klubowiczom jak i użytkownikom tym przestrzegającym regulamin jak i go łamiacym, za każdy sensowny post, bo to wy, my jesteśmy tym klubem i każde słowo tu napisane je tworzy, także chłopaki i dziewczęta..... brawa dla wszystkich i pamiętajcie obserwujemu was
-
[B5 2.6 V6 Avant] Nowy na forum
ładne tylko brudne
-
[B6 1.9 TDI]moja nowa Czarna Beczułka i jej poprzedniczki...
eeee już przestancie wytykać, bo nikt tu zdjeć więcej nie wrzuci, przeciez to nie giełda ! ładne auto, lakier do poprawy bo to za poważna furka na takie babole, choć ja mam ten sam problem na swoim i te same elementy i kolor nawet - ciężko dobrać odpowiedni lakier żeby nie było widać a ta B5 zarąbista była
-
[B5 AFN] Czy to śmierć czujnika cieczy??
:eek: ori AUDI ! tak tanio,przecież coś około 80zł z uszczelką kosztuje :confused:
-
Domykanie szyb z kluczyka
potwierdzam miałem Golfa III 97r. i miałem domykanie i otwieranie szybek z kluczyka a w swojej A4 .... też to mam :twisted:
-
[ALL B5] Dziwne odgłosy z komory silnika
oprócz tych zaworków które wymienił pre_pl to moga być szklanki czytaj popychacze hydrauliczne, nie przejmuj sie tym, no chyba żeby nonostopa waliły a co do zapachu oleju stary to co ty chciałeś żeby lawendą pachniało, jak by ciebie rozgrzano do tej temp. i kazano ci sie ocierać o tyle rzeczy to napewno byś nie pachniał lepiej twój trzeci problem, to i ja miałem to samo tydzień temu, ale mam nadzieję że to pojedyńczy incydent był i bardzo jestem ciekaw czy ktoś to potrafi wyjaśnić hmmm ....
-
[B5 2.5TDI] przedstawiam moja A4 Avant 2,5 TDi @180ps
podoba mi się, ta soczysta czerwień fajnie wyglada
-
[B5 1.8] Moja Audiczka :-)
ładna seria, malutka kosmetyka i będzie ogień
-
[B5 95r. 1.6 ADP] Wymiana łożyska przedniego?
przy rozrządzie zderzak musi być zdjety no i chłodnice odchodzą na bok w całości - koniec OT a swoją drogą rozrząd to poważna sprawa i robota po omacku to ryzyko. a z łożyskiem to daj sobie spokój sam i daj ludziom zarobić
-
jaka temperature powinien miec silnik 1.8T Quattro AEB ????
podpiąć pod VAG, jeśli brak błędów czujnika i temp. na kanale 49 klimatronika pokrywa sie mniej więcej z wskazaniami VAGa to termostat do wymiany. czujnik i termostat kupuj tylko w oryginale bo zapłacisz 20-30 zł więcej ale unikniesz niespodzianek zamykam bo o temp. i termostacie to tu encyklopedia jest napisana, skorzystaj z FAQ w tym dziale
-
[A4 1.9TDI B5 110KM `96] Ona pojedzie do Wisły!
ładne auto, tylko dywany zmień, ja bym nie mógł z tym jeżdzić, ach i felgami sie zajmij, tu nie trzeba dużo roboty, pryskasz środkiem do felg czekasz chwilę i splukujesz, potem znów psikasz no i gąbka w ruch i felunek będzie lśnił nawet zimą
-
[B5 A4 97] pakiet S4 2.7 biturbo vs RS4 2006r.
wyglada świetnie, ale naklejka do zdjęcia, no i trochę bym go podniósł ogólnie auto dla indywidualisty bo ani to B5, ani B6 no i do B7 też mu daleko ale spoko auto
-
[B5 1.6] Moje autko, ale ....
18 tyś. dostaniesz (masz udokumentowany przebieg ?)
-
[B5 1.8] moja pierwsza oooo
przyjemne A4
-
[B5 1.8T Avant] Moja A4 1.8T...jeszcze na obcych blachach:)
ładniutki i ten silniczek, fajny