Treść opublikowana przez baskecior
-
[B5 AVG] Problemy z płynem chłodniczym
Zadziała. Przy ostrym bucie wygotuje się płyn i szlag trafi uszczelkę pod czapką. Nickolodeon: poszedłeś słuszną drogą- padający króciec to norma w silnikach R4 D/TD/TDI ...
-
[B5 AFN] Turbina a rozgrzewanie silnika przed jazdą
Gdybym przez moje miasteczko jechał 1000 rpm, nie zarobiłbym na bułki na śniadanie. Opla czy BMW z TDS`em nie chciałbym za darmo ... Co do ostatniego akapitu ... bez komentarza. Następny taki tekst wywalę do kosza, a za sugerowanie nieuczciwych praktyk przy sprzedaży można oberwać ostrzeżeniem ...
-
[B5 AFN] problemy z dynamiką
Wyjąc turbinę , rozebrać, wyczyscić kierownice spalin, złozyc i zamontować ponownie.
-
[B5 AFN] problemy z dynamiką
Zakładam się, że wahnięcia ma miejsce przy ok 2100-2300 rpm. Murzyn ma rację, :th:
-
[B5 AFN] Nagły spadek mocy???????
550 - masz do ustawienia statyczny kąt wtrysku - jest mocno przestawiony. Zrób logi z grupy 000 z właczonymi nastawami podstawowymi ( basic settings) i wrzuć na forum. 575 - masz zapieczone kierownice spalin - na poczatek rozruszaj sztange turbiny i przegoń auto na długiej prostej z butem w podłodze. Jesli masz możliwość - wrzuć logi z grupy 011 pod obciążeniem, zgodnie z filmem instruktażowym.
-
[B5 AFN] Turbina a rozgrzewanie silnika przed jazdą
Możesz - na własne ryzyko. Chodzi o to , aby łozysko turbiny zdazyło się wystudzić, nie chodzi tu o "świezy olej". Po ostrej jeździe powinieneś odczekać mimimum 1,5 minuty. Ja czekam ponad 2 ...
-
[B5 AJM] BRAK MOCY PO WYMIANIE śWIEC
Znów dowiadujemy się ciekawych rzeczy. 2 czujniki umiesczone w podstawie filtra oleju odpowiadają za informowanie ECU o prawidłowych ciśnieniach oleju. Pierwszy z nich - za niskie ciśnienie < 2500 rpm, a drugi za wysokie > 2500 rpm. Proszę nie pisać na forum niesprawdzonych informacji.
-
[B5 AFN] Przy jakich obrotach zmieniac biegi, by nie zajechac silnika ??
Optymalnie aby nie zabić żaluzji w turbinie, zmieniaj > 2500 rpm. Od czasu do czasu przepałuj go na długiej prostej, aby wypalić nadmiar sadzy z żaluzji, katalizatora i reszty dolotów. Cytat z przykazań: "3) czcij turbine swą i szanuj albowiem po dłuższej jeździe studzić ją bedziesz a na zimnym silniku niech noga twa nie odważy się buta mocno wciskać. Ciskać zaś musisz ciepłego potwora, bo PSJ nie lubi twojego traktora. Niemniej dobieraj żwawo buta wychylenie coby sprężarka dawała cisnienie, bo gdy prikazu tego nie zastosujesz kierownice w turbinie wnet zafastrygujesz" NIe wiem po co się produkowałem , skoro i tak nikt tego nie czyta
-
[B5 AHU] Jak deaktywować EGR VAGiem ??
Ja znam tylko opcję deaktywacji kombinerkami ...a o tej opcji w naszych starych klamorach nie słyszałem. :>
-
[B5 1Z] Dziwna sprawa - woda wewnatrz zbiornika paliwa?
Prawda.
-
[B5 AFN] Turbina a rozgrzewanie silnika przed jazdą
Panowie to już są teorie pana Kazia. Bzdury, bzdury. Nie pisz już więcej, proszę. Jeżeli chodzi o chłodzenie TDI to minutka, półtorej starczy. Akurat w tym konkretnym przypadku mcm00 ma rację. PSJ doprowadza do zabijania sadzami kierownic spalin a także dolotów EGR`a. Są przypadki , które leczy się ciezko lub w ogóle.
-
[B5 AFB] przykazania diesel ?
Tankuj na duzych stacjach i niekoniecznie vervę. Chodzi o to aby nie lać syfu. Mozesz uzywac zakresu do 4000 rpm nawet na zimnym silniku, ale deikatnie i bez ostrego wciskania pedału przyspieszenia. Pałowac silnik mozesz po osiagnieciu temp pracy , czyli > 80 st C.
-
[B5 AFN] Turbina a rozgrzewanie silnika przed jazdą
Oj, nowych rzeczy się dowiaduję ...
-
[B5 AFN] Jak poznać że turbina działa jak należy?
Podjedź do kogos w Wawie, kto ma pojęcie o prawidłowym wykonaniu testów dynamicznych i prawidłowej ocenie ich wyników. Wtedy dowiesz się czy twoja suszarka pompuje prawidłowo.
-
[B5 AFN] Dziura (ok 10 cm) w rurze dolotu powietrza do Intercoolera
Chwilowo zaklej power tape`m a docelowo zakup nową i załóż z kompletem nowych opasek.
-
[B5 AFN] Mój AFN`ek po lekkim chipku ;)
Spontany przez telefon są najfajniejsze ... :th:
-
[B5 AFN] Mój AFN`ek po lekkim chipku ;)
- [B5 AFN] Mój AFN`ek po lekkim chipku ;)
Nie, nic nie wibruje. Moment chciałem jak najniżej i wysoki. Lubię zabawę momentem i to mi odpowiada. Po modach sprzętowych pociśniemy go jeszcze bardziej PS: jaki moment masz u siebie ?- [B5 AFN] Mój AFN`ek po lekkim chipku ;)
W planach mam wymianę pompy i wtrysków na wydajniejsze i docelowo nieco więcej koksu, na razie zobiłem tyle ile bezpiecznie mogłem. Na dniach lekko podniesiemy jeszcze moment- [B5 AFN] Mój AFN`ek po lekkim chipku ;)
Zrobiłem sobie prezencik na gwiazdkę i: SERIA: WIRUS: Niestety moja pompka jest słabawa, więc nie daje rady wycisnąć z niej zbyt wiele na wysokich obrotach , stąd niewielka (na razie) moc. Priorytetem był moment i miał wynieść 300 Nm. Jest ciut więcej i autko już dało mi sporo frajdy (zwłaszcza na śniegu ) Możecie się teraz powyżywać. Hamowałem się na Maha podwoziowej (jedyna dla czterołapów w Łodzi) u Stefanowskiego.- [B5 AFN] spadek mocy na rozgrzanym silniku
To prawda. Niemniej calą prawdę powie analiza bloku 01, grupy 013 najapierw na zimnym a później na goracym silniku. Uszkodzona pompa wtryskowa niestety może generować podobne symptomy, tylko silniejsze... Z logami zapraszam ponownie na forum.- [B5 AFN/AJM/ATJ] Temp silnika max 73'C po wymianie termostatu
W ten sposób sprawdzisz tylko czy dana świeca nie jest spalona, a są jeszcze bezpieczniki, przekaźniki a to wszystko sterowane z ECU. Tak po krótce (żeby mnie o słowotok nie posądzono) : 2-przekaźniki,2-bezpieczniki,2-obwody, wszystko schowane w obudowie komputera (trzeba demontować wycieraczki i podszybie) Jeśli masz owe świece zakończone nakrętkami(kabel przykręcony do świecy) to: 1.Na wyłączonym silniku/zapłonie odkręć wszystkie 3 nakrętki z pomocą drugiej osoby pamiętając o warunkach obroty>850, temp.zew.<=0 ,temp.silnika <70' 2.pomocnik zapala auto (wszelkie zbędne odbiorniki prądu OFF) i depta po gazie tak około 1200-1500rpm 3.odłączając/dotykając zaciskiem do końcówki świecy sprawdzasz czy iskrzy pamiętając by nie dotknąć masy!!! W ten oto sposób sprawdzisz cały układ /układy [br]Dopisany: 21 Listopad 2007, 22:57 _________________________________________________Schemacik może komuś na coś... http://img146.imageshack.us/my.php?image=szmy9.jpg Ja zaś podpowiem inną , prostszą metodę: 1) Sprawdzić działanie świec, zgodnie z typ co opisałem powyżej. Jeśli sa sprawne, wtedy: 2) Użyć VAG`a i testu elementów wykonawczych , opcji: test przekaźnika niskich a następnie wysokich mocy grzania dodatkowego i na właczonej lampce oświetlenia kabiny sprawdzić obciążenie.- [B5 AFN] Świece Żarowe
Pytanie dotyczyło wpływu na spalanie (domyślam się że chodzi o spożycie paliwa), a nie na pracę ...- [B5 AFN] Świece Żarowe
2 x nie. Zleć to mechanikowi zanim je poukręcasz lub narobisz innego bałaganu ...- [B5 AFN/AJM/ATJ] Temp silnika max 73'C po wymianie termostatu
Wykręcić i podłaczyć bezpośrednio do AQ - to najpewniejszy sposób. - [B5 AFN] Mój AFN`ek po lekkim chipku ;)