Treść opublikowana przez marewel
-
[B5 AEB] Turbina po regeneracji dodaje mocy, a za chwile szarpie autem.
Widze ze niezle drut mody stosujesz,jedz lepiej do jakiegos mechanika radze.
-
Kupno małego taniego samochodu - Ford fiesta ??
Corsa to rdzewiuch
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Teraz pomysl,skad ja moge wiedziec ze ty to nie ten co sprzedaje to szemliwo?Ponadto poogladales i nazwujmy to ze "wydaje ci sie ze oryginal",co innego jakbys powiedzial ze "przejechalem 100tys i jest git".
-
Kupno małego taniego samochodu - Ford fiesta ??
Fiesty 1.3 i 1.4 to padaczki.Wycieraja sie walki rozrządu po czym następuje brak mocy,gaśnie szarpie katastrofa,1.8D tez padaczka nie pali w zimie. Polecam VW polo.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Czyli nie ma zadnej pewnosci.Podobno sa w obrocie jakies odrzuty z serwisu.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Skad masz pewnosc ze sa oryginalne?
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja przejechalem 7tys i wywalilem to Meyle w p..du.Na meyle telapala mi sie kierownica,a na ory ze szrotu nic sie nie dzieje.Pozatym meyle montuje jakies za sztywne tulejki do banana dolnego.
-
[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??
Sprawa jasna,stary olej mimo ze 75w90 zrobil sie rzadszy.Mialem identyczyny przypadek w fiescie. Tak samo jak szklanki w silniku po wymiane nie stukaja na znimym,bo nowy jest zawsze gestszy.
-
[B5 AFN] Redukcja z 5 na 3 i... silnik kaput! Czy to normalne?
Chyba ze zaznaczył sobie czymś kolo zębate.Osobiscie wole zdjac dekiel o zluzować kolo,a walek zblokowac,ale czasem trafi sie gównozjad i nie chce zebym to robi bo wiąże sie to w wymiana uszczelki pod deklem a to koszt około 80zl. Serwisowo powinno sie zluzować kolo,nastepnie ustawic wszystko na znaki napiąć pasek i zakręcić kolo rozrządu.
-
[B5 AFN] Redukcja z 5 na 3 i... silnik kaput! Czy to normalne?
I to jest prawda.
-
[B5 AFN] Redukcja z 5 na 3 i... silnik kaput! Czy to normalne?
Kolo nie powinno sie odkrecic nawet gdybys zredukowal z 5 na 1
-
1.8T vs. 1.8 który lepszy??
Panowie kolega pyta co lepsze 1.8 czy 1.8T,a wy mu wtryniacie ze lepsze bedzie 1.9TDI zaoszczędźcie proszę takie wywody. Lepsze bedzie 1.8T,ale to bedzie zalezec w jakim stanie uda ci sie kupic.Ja poprzednio mialem 1.6 a wiedzac ze w 1.8 mocy tez jest nie za wiele to wybralem 1.8T tu zawsze jest opcja na 180km ja znowu zabraknie mocy.
-
[B5 AFN] Pękł pasek od klimy po 20 tyś.
Jak nie ma czynnika to sprężarka sie nie zamaczy.
-
[B5 AHU] Brak dwumasa w tym silniku - problemy
Chyba ze w twoim roku bylo jakies przejscie z jedno na dwumasa,dlatego w sklepie mogły byc rozbieżności. Ja w idzialem juz roznie cuda,wytwory druciarzy.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
A od kiedy Febi wytrzymują dłużej?Ja montuje wiele czeci z pod znaku febi,i jakosc ich jest bardzo slaba.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
O meyle pisalem wyzej,chcesz to bierz moim zdaniem to straszny szmelc,a te lemki to pewnie jakas podroba lepiej dolozyc 50 zl i kupic w sklepie.
-
[B5 AHU] Brak dwumasa w tym silniku - problemy
Zdaje mi sie ze ktoś założył tam jednomas,z 1Z.
-
[B5 QUATTRO] Olej w tylnym moście(mechaniźmie różnicowym)
A co to za olej, mozesz cos wiecej opisac o nim?? Wiem ze ciezko go kupic i gdzies wyczytalem ze mozna go zalac do dyfra,np BMW i w passacie b3 4x4,zamiast zwyklego 75w90.A czy jest lepszy czy gorszy,tego nie wiem.
-
[B5 QUATTRO] Olej w tylnym moście(mechaniźmie różnicowym)
Lub 75W125
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
Dmuchajac na zimne,chcialbym sie zaopatrzec w kawalek rury ktora bedzie pasowala w miejsce katalizatora,kiedy ten dokona zywota.Jak wiadomo katalizator w 1.8T jest zaraz za turbina,mozna go oczywiscie "wydlubac",ale nie chce zostawiac pustej puszki zeby nie bylo niepotrzebnych rezonansow. Zna ktos jakiegos speca co robi podobne rzeczy?Interesuje mnie cos podobnego jak na zdjeciu.
-
(B5 1Z) Logi - analiza + temat przepływówka
Nie przesadzaj bo to nie wielka odchyłka.Za male cisnienie doladowania to jest problem.
-
[B5 ADP] Wyciek oleju z silnika? Uszczelka, głowica... 1996r 1.6
Z doswiadczenia wiem ze zadko uszczekla glowicy wyrzuca olej,predzej uszczelka klawiatury bądź nieszczelna odma. Wymiana uszczelki glowicy+planowanie 300-400zl.
-
[B5 AHU] Wymiana sprzęgła i dwumasa kilka pytań??
Kup sobie specjalny przyrząd na allegro.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
TRW bylo montowane na oryginale w wielu autach WV,Audi,Renault,Nissan. Ale podobno teraz firma sie popsuła na co nie mam potwierdzenia.
-
[B5 AHU] Wymiana sprzęgła i dwumasa kilka pytań??
Zawsze mozesz ustawic "na oko".