Treść opublikowana przez marewel
-
[B5 ADR] Jaki olej do ADR ? syntetyk vs. semisyntetyk ??
Moim zdaniem mylisz sie i to bardzo,zaloze sie ze mowisz tak bo sam jezdzisz zna mineralnym.Wujaszek lal do poldka 5w40 mimo ze zalecany jest 15w40,nalatane mial 220tys a silniczek chodzil lepiej niz nie jeden po przebiegu 100tys do swojego 126p tez lalem pelnysyntetyk i napewno i chodzil jak zegarek.
-
[B5 ADR] Jaki olej do ADR ? syntetyk vs. semisyntetyk ??
Skoro jestes pewien przebiegu to nie ma co sie zastanawiac,tylko lac 5w40
-
[B5 AFN] czujnik oleju
Gasnie po zaplonie,zaswieca sie i piszczy gdy cisnienie brak na zapalonym silniku.
-
[B5 AFN] Pompa wody, a rozrząd
Skoro ty wymieniales ja razy wiecej odemnie i nie demontowales rozrzadu to zwracam honor.
-
[B5 AFN] Pompa wody, a rozrząd
Co z tego ze ja widac skoro i tak nie da sie jej wymienic bez demontażu przodu i rozrządu?
-
[B5 AFN] Pompa wody, a rozrząd
Chciales zaoczszedzic i nie wymieniles pompy?Trzeba rozbierac rozrzad.
-
[B5 ADR] Czy trzeba wyjmować silnik aby wymienić pompę oleju ?
Skoro ten mechanik nie umie tego zrobic to zmien mechanika/naciagacza.Poszukaj moje posty niedawno wyciągałem miske w passacie b5 bez wyjmowania silnika.Zaznaczam ze nie jest to proste,rece bola mnie jeszcze
-
[B5 AFN] Problem z hamulcem ręcznym
Grafitowy jest glownie do przegubow,do cylinderkow jest specjalny http://www.allegro.pl/item346496605_smar_do_tloczkow_i_cylinderkow_pulsar_najtaniej.html http://www.allegro.pl/item345622447_wurth_profesjonalny_smar_do_cylinderkow_hamulcow.html Oczywiscie polecam ten drozszy.
-
[B5 ANB] Gdzie kupić kompletny rozrząd i jaka cena ?
Ja kupiem na rozrzad.pl
-
[B5 ADR] Jak nie użytkowac silnika - smoła w silniku - przyczyna: olej mineralny
A silnikiem nie dzialo sie nic,popychacze nie stukaly,delikatnie słychać lancuszek ale napinacz trzyma twardo wiec tak zostanie,rocznik 1997. Koles kupil auto i zobaczyl pod korkiem sporo nalotu zapytal wiec mnie czy da sie cos z tym zrobic,wiec zrobilem a nie bylo latwo nagar twardy jak kamien 3h twardego mycia i skrobania.
-
[B5 AFN] Problem z hamulcem ręcznym
Czyszczenie cylinderkow+mechanizmu recznego+specjalny smar,ewentualnie wymiana linki ręcznego.
-
[B5 ADR] Jak nie użytkowac silnika - smoła w silniku - przyczyna: olej mineralny
Myśl co chcesz,moje zdanie jest takie ze minerał nie nadaje sie do żadnego silnika,nawet starego poloneza.Jest za gesty w zimie co utrudnia rozruch silnika,i nie wiem jak to nazwac wypala sie i powstaje smoła/osad jak ze zdjęć.Byc moze w tym aucie olej nie byl wymieniamy przez x lat tego nie wiem. Auto przyjechalo prawdopodobnie z niemiec przebieg nie znany(na liczniku 150tys),kupiony w komisie.Na poczatek plukanka silnika,olej 10w40+wymiana za 1000km.
-
[B5 ADR] Jak nie użytkowac silnika - smoła w silniku - przyczyna: olej mineralny
Prawdopodobnie mineral+wymiany raz na 3 lata
-
[B5 AEB] Napinacz hydrauliczny w AEB i rozrząd
Moze ten co kupiles to jakas nowsza wersja i mimo innego wygladu podejdzie do twojego silnika.Podobny przypadek jest z paskami rozrzadu starsze mialy kilka zebow wiecej,nowsze mniej a pasuja.Sruby smarujesz specjalna pasta/klejem zeby sie nie odkrecily i dokrecasz dosyc mocno,nie wiem jakim momentem na to robie na wyczucie.
-
[B5 AJL] Brak kompresji na 2,3 i 4 cylindrze
Bezkolizyjne glowice to juz przeszlosc,to nie opel kadet.
-
[S4 B5] Uderzenia przy zmianach biegów (Quattro)
Zaczyna robic sie podobna sytuacja jak z Honda mojego klienta.Przy skrecie cos chrobocze jakby przegub,zostal wiec wymieniony,nie ustalo,wymienione wszystkie tulejki,gumki,swoznie w zawieszeniu,SKRZYNIA BIEGOW - nie ustalo.Na koniec pojechal do ASO i stwierdzili ze to musibyc przegub a ostatni nowy byl wadliwy.Założyliśmy wiec cala półoś klijent sie przeejechal i stwwierdzil ze teraz do dopiero na******s Ja stawiam na złośliwość rzeczy martwych.
-
[B5 ADR] Jak nie użytkowac silnika - smoła w silniku - przyczyna: olej mineralny
Jutro mycie,czyszczenie zobaczymy co z tego wyjdzie.
-
[B5 AJM] modyfikacja na 145KM/350Nm wykres po wizycie w Jetronik'u
Ten wykresik jakis taki nie Rogalowaty. :no:Duzo niutkow przy malych obr skrzynia,sprzeglo mocno cierpi. Pewnie jakis nie przemyslany gotowiec.
-
[B5 AJL] Brak kompresji na 2,3 i 4 cylindrze
Napinacz. Skoro rozrzad przeskoczyl i nie masz kompresji na 3 cylindrach to masz glowice do roboty.
-
[B5 AJL] Dwumas - czy podpasuje od innego silnika ?
Z AEB powinno podejsc,twojego silnika moze nie byc poprostu w katalogu.
-
[B5 ADR] Czy warto montowac intercooler?
Nie warto,bo nie ma turbiny nie ma cinienia w doloce,nie ma tez wzrostu temperatury.
-
[ALL B5] Wymiana przegubu zewnętrznego bez ściągania wahaczy
Dokrec na full
-
[ALL B5] Wymiana oleju przy 300000 km - na jaki, bo nie wiem co było lane ?
Ja kupilem od niego: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=573622
-
[ALL B5] Wymiana oleju przy 300000 km - na jaki, bo nie wiem co było lane ?
Syntetic pomaga a nie zabija.300tys to duzo dla poloneza a nie dla audi.
-
[B5 ADR] Jak pracują stare silniki - video
Fakt zdjąć pokrywę zaworów to wielki problem.