Treść opublikowana przez marewel
-
[B5 AFN] Co myślicie o wahaczach Febi ?
Febi to nie jest zadna wysoka pulka,nawet powiem ze raczej niska i przereklamowana.I piszcie sobie co chcecie ja mam na co dzień do czynienia z ta firma i co nieco wiem. Dolozyc 400-600zl i kupic Lemfordera-najlepsze rozwiazanie.
-
Trochę sprzętu do pokoju
Mam jakiegos Samsunga ale 26'' i ma jedyna wade czyli slaby dzwiek wrecz beznadziejny,planowalem zakup 40'' ale jeszcze poczekam. Zalezy co rozumiesz pod pojeciem "oplacalne" bo za rok najnowszy model bedzie pare stowek tanszy.Mysle ze Samsung to jednak niezly wybór.
-
[B5 ADR] Sens stosowania paliwa 95/98 oktanów
Marewel jeździłeś kiedyś z wskaźnikiem EGT? Nie
-
[B5 AEB] Demontaż miski olejowej
Musisz odkrecic poduszki silnika i uniesc go dosyc sporo do gory.Silikon nie wystarczy,oryginalnie idzie metalowa uszczelka koszt okolo 100zl.
-
[B5 ADR] Sens stosowania paliwa 95/98 oktanów
98 na pewno nie szkodzi,ale tez nie pomaga.
-
[B5 ADR] Sens stosowania paliwa 95/98 oktanów
Wiecej oktan czyli wyzsza odpornosc na samozaplon.Co za tym idze mozna podnieść stopień sprezania dla uzyskania wiekszej mocy,stosuje sie takie zabiegi w sporcie gdzie paliwko ma okolo 110 oktan.Nie wiem co to ma wspolnego z kalorycznością.
-
[B5 AFB] Czy warto wyciągnać katalizator w 2.5TDI ?
Po kiego ci strumienica?Nie dosc ze nic nie daje to u mnie powodowala dziwne drzenie które doprowadzalo mnie to pasji.
-
[B5 AEB] Rozrząd do 1.8T Quattro
www.rozrzad.pl
-
[B5 AFN] Turbina od Passata do A4?
Ta jest z Paska b6 a on ma silnik poprzecznie wiec napewno podejdzie? W pasku b5 z silnika AFN jest taka sama.
-
[B5 ADR] Sens stosowania paliwa 95/98 oktanów
Moj byly 126p troszkę podkręcony,był strasznie uczulony na paliwo które kupowałem.Musiałem jeździć na 98,co prawda w całym mieście byly tylko 2 stacje które miały faktycznie 98,a reszta to tylko napis 98-wiec tu sie poniekąd zgadzam.
-
[B5 AHH] Wymiana tarcz i zacisków z 280 na 288?
Musisz miec napewno jarzmo czyli to cos do ktorego przykreca sie zacisk.
-
[B5 APU] Program ze 150KM na 180KM
180Km robisz samym softem,nic nie musisz zmieniac.
-
[ALL] Demontaż i montaż oryginalnej osłony zew. przegubu
Mozna zacisnąć obcęgami.
-
[B5 AHU] Dziwne cykanie po wciśnięciu sprzęgła
Moze to byc dwumas.
-
[ALL B6] Czym najlepiej to umyć?
Plyn kagera dostepny w Focie do mycia felg ewentualnie mozna zastosowac plyn do mycia silnika rowniez kagera,tylko zaden inny.
-
[B5 AEB] Po wymianie oleju zapala się kotrolka oleju co jakis czas.
Z twojej relacji wynika ze masz za malo tego oleju,ile ten mechanior ci go wlał? Na pewno nic ci sie jeszcze nie rozszczelnilo bo jezdzisz dopiero 3 dni.
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
Taki zestaw jest juz wyregulowany po to te sprezynki i podkladki,co nie zmienia faktu ze musi to zalozyc doświadczona osoba,a nie w domu przy uzyciu mlotka i przecinaka. Widze ze jesteś zawzięty i ostro mieszasz w temacie.
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
Sa komplety naprawcze czyli koncowki+sprezynki+podkladki zakladasz i jedziesz.
-
[B5 ADP] Jaka powinna byc kompresja na cylindrach 1.6
Najważniejsze jest aby ciśnienie bylo równe na wszystkich cylindrach,a ile ma tego cienienia to nigdy nie wiadomo po przyrządy czasem przekłamują.
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
Poczytaj troche na temat tej bzdury: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=75&start=0
-
[B5 AWT] Wąż podciśnienia zassany ?? głośniejsze turbo ?? ZAMKNĄĆ/USUNĄĆ
Zrob jakies zdjecia i podaj na forum.
-
[B5 AWT] Wąż podciśnienia zassany ?? głośniejsze turbo ?? ZAMKNĄĆ/USUNĄĆ
Dalej zaklada/drutuj ryjki mordki i sie później dziw ze cos ci pada powodzenia. :thumbdown:
-
[B5 AHH] Łożyska kół tylnych
Probuj dokręcać,bo to ze jest luz nie koniecznie jest wina łożysk.
-
[B5 AFN] Korektor siły hamowania
Nie ma korektora mechanicznego,jest za to elektroniczny zintegrowany z ABS.
-
AKN/AFB - różnice
Czy to ma bys odpowiedz na to czym sie roznia te silniki? AKN to podobno nowsza jednostka i spelnia nowsze normy euro niz AFB,bylo juz kiedys na forum.