Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[B5 AFN] Rozrusznik ledwo zapala
Przerobiłem kiedyś podobny przypadek chociaż w innym aucie. Po wyjęciu i rozebraniu szkoda było nawet tego składać z powrotem,kupiłem używany i było po problemie.Taniej kupisz rozrusznik z drugiej ręki jak zapłacisz za regeneracje .Regeneracja to dość spory wydatek,elektrycy się cenią.
-
[ALL B7] Szarpie silnikiem przy wciśniętym pedale w podłoge
Opisz to na forum a nie tylko na PW ,niech inni wiedzą co z tym zrobić.Pomagajmy sobie a nie róbmy tajemnic.
-
[B5 AFN] Nie działają Kierunkowskazy i wycieraczki.
Rozumiem żeby ją sprawdzić trzeba ją wymienić, czy jest inny sposób na sprawdzenie ?.[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 21:00_________________________________________________Doczytałem że może to być przekażnik o nr.370 tylko gdzie on się znajduje. pod kierownicą go nie znalazłem czyżby był na podszybiu?[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2010, 22:33_________________________________________________Po dalszych poszukiwaniach również na innych forach doczytałem się że ten przekażnik może mieć numer 377 ale nadal nie wiem gdzie go szukać.[br]Dopisany: 08 Czerwiec 2010, 00:33_________________________________________________Przekażnik o nr. 370 znajduje się na podszybiu w obudowie ECU. Nr 377 jest pod kierownicą dostępny po zdjęciu osłony.To na tyle co udało mi się ustalić. Kostka stacyjki wymieniona , problem istnieje nadal.Wygląda to następująco.Wchodze do auta odpalam silnik i wszystko jest ok. do momentu kiedy wyłącze silnik . Po ponownym uruchomieniu nie działają wycieraczki,kierunkowskazy,wentylator nagrzewnicy.Po wyjęciu kluczyka i odczekaniu około 5 min. i ponownym odpaleniu znowu wszystko działa.Co mam dalej robić i gdzie szukać ,może ktoś ma jakieś pomysły ???
-
[B5 AHH] Kontrolka air bag nie gaśnie
Jak chcesz mieć z tym spokój a problem tkwi pod siedzeniem w kostce ,to ją wytnij i polutuj przewody.
-
[INNE] VW POLO mojej Siostry - proszę o pomoc w rozszyfrowaniu kodu silnika po VIN
W bagażniku chyba pod wykładziną masz wlepe (naklejke) na której pisze wszsytko ,rodzaj silnika,wyposażenie i.t.d. Spróbuj tam albo na pokrywie rozrządu też jest kod silnika.
-
[B5 AHH] Kontrolka air bag nie gaśnie
Bez Vaga tego nie zrobisz ,musisz wiedzieć jaki pokaże błąd.Podaj go a wtedy dostaniesz rozwiązanie.
-
[B5 1Z] Dziurawa chłodnica
Poxipol tego nie będzie trzymał,zresztą w chłodnicy jest ciśnienie i go wypchnie.Spawanie plastiku ,jedż tam i to zrobią.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Troche za póżno się zbieramy do tego wyjazdu.Niestety odpadam, w sobote pracuje.W następny weekend wyjazd do Londynu na spotkanie rodzinne.Może to przełożymy i ustalimy jakąś date z wyprzedzeniem 3 tygodniowym ? ,co o tym myślicie ???
-
[ALL B7] Klakson nie działa
Klaksony są umieszczone po jednym z każdej strony przodu pod zderzakiem przednim.Żeby dostać sie do nich musisz zdjąć zderzak.
-
[B5 AFN] Nie działają Kierunkowskazy i wycieraczki.
W szukajce nie znalazłem dlatego proszę o pomoc.Nie działają kierunkowskazy , wycieraczki i nadmuch szwankuje.Bezpieczniki sprawdzone.Awaryjne sprawne.Od czego zacząć ???
-
[B7 BLB] Ciężko odpala na zimnym
Blokady do rozrządu blokują wał i każde koło rozrządu osobno.Coś musiało zostać spaprane skoro przed wymianą było ok.Nie wiem jak to ma wyglądać na Vagu niech wypowiedzą się fachowcy od Vaga.
-
[B7 BLB] Ciężko odpala na zimnym
Napisz jak było przed wymianą.Jeżeli przed wymianą rozrządu było ok. to wiesz co jest grane
-
[ALL B6] Demontaż boczka bagażnika (sedan)
Ten haczyk to dokładniej jest to blaszka o szerokości około 2cm.
-
[B5 AFN] Problemy z uruchamianiem AFN...
Jakby rozrząd przeskoczył kilka zębów na pewno zawory spotkałyby się z tłokami,uszkodzeniu uległyby zawory i popychacze .Silnik przestałby pracować na wszystkie cylindry i na pewno byś to zauważył.Z twojego opisu wynika że nic takiego nie miało miejsca ,więc chyba będzie dobrze.Oddaj auto do mechanika i powiedz mu co było przyczyną tego.Niech wymieni koło zębate na wale ,mocno je dokręci a gwint posmaruje klejem zapobiegającym odkręcaniu.Przerabiałem ten problem w Golfie 3.Zrobiło mi się identycznie jak tobie.
-
[B5 AFN] Problemy z uruchamianiem AFN...
Śrube na małym kole od wału należy posmarować klejem do śrub żeby się nie poluzowała bo lużne koło powoduje ścięcie tego małego klina .
-
[ALL B7] Rdza
Gwarancja jest na perforacje blachy to znaczy że do póki nie masz dziury wszystko jest ok .Raczej na pewno było coś robione.
-
[B5 AFN] Problemy z uruchamianiem AFN...
Czasami przy zaworku filtra paliwa potrafi zaciągać powietrze.Przy przezroczystych przewodach widać ,przy ori niestety nie.Na zaworku jest oring który może byłoby dobrze wymienić.
-
[B5 ADP] Brak ogrzewania
Szkoda że przy wymianie rozrządu mechanik od razu nie wymienił pompy wodnej.Ciekawe gdzie ucieka płyn . Jak odkręcisz korek od zbiorniczka wyrównawczego to zobacz czy z cienkiego króćca w zbiorniczku leci płyn, może ktoś w tym czasie kiedy zaglądasz do środka przegazować.
-
[ALL B7] Silnik dostaje drgania przy odpalaniu i tak ciągle ciepły czy zimny
Jak nie jest to tak bardzo uciążliwe to się przyzwyczaj i nie zwracaj uwagi na to :gwizdanie: bo w innym przypadku wydasz dużo kasy a rezultat może być różny . Ja się przyzwyczaiłem
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
Większość nie dawała mu szans na przetrwanie 4 rund ,dał rade do 10 rundy .Będzie z niego kiedyś mistrz.Walka była dobra
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Mi się podoba dobry plan
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Mowa o jednodniowym (wycieczka) dla rodziny a dla nas czas na pogaduchy :> . Jak się chce to się da :gwizdanie:
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Adrian a może dołączysz do następnego spotu ?.
-
[B6 AVB] Klepie po odpaleniu na zimno
Jeżeli masz zamiar je zmieniać to zrób to u innego mechanika niż tego który robi wielkie oczy jak odkręca korek wlewu oleju na pracującym silniku.
-
[B6 AVB] Klepie po odpaleniu na zimno
Przy tym przebiegu mają prawo klepać.