Treść opublikowana przez konrad_A4
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
- [B7 BPW] Sonda Lambda 2.0TDi - jak zdiagnozować ?
syganal ten jest uzywany do efektywniejszej regeneracji filtra- [B7 BKE] Problem z porannym rozruchem
mozna jescze obserwowac oscyloskopem przebieg impulsow wypelniajacych, aby sprawdzic sprawnosci sterownika oczywiscie,ze mozna, ale nie powie ci to nic o poborze pradu przez swiece, mozna jeszcze sprawdzic oscyloskopem sygnal diagnozy ze sterownika swiec - sygnal ten leci z powrotem do ecu silnika przez co wie on ktora swiece moga nie domagac- [B7 BKE] Problem z porannym rozruchem
dodam jeszcze, ze najlepszy pomiar na sprawnosc swiecy jest poprzez Amp Clamp -gdzie wartosc sprawnej swiecy powinna wynosic ca. 15A- [B7 BKE] Problem z porannym rozruchem
nie polecam - mozesz spalic swiece Jak będzie długo grzał to może spalić. Ale tylko w ten sposób można sprawdzić poprawność grzania swiecy. Pomiary oporu są mało miarodajne. tylko pamietaj, ze to nie sa 12V swiece- [B7 BKE] Problem z porannym rozruchem
nie polecam - mozesz spalic swiece- [B7 BKE] Problem z porannym rozruchem
zmien mechanika, bo widac nie zna on zasady dzialania swiec zarowych w twoim silniku- [B6 BKE] Problem ze świecami żarowymi
i dzialaja przy innych napieciach,- [ALL B6] Jaki to silnik? rodzaj?
AKE- [B7 BKD] Ustawienie balansu
świetnie, to teraz powrocmy do pytania z pierwszego postu i powiedz mi co autor mial na mysli- [B7 BKD] Ustawienie balansu
no dobra kolego to powiedz mi co jeszcze jest napędzane łańcuchem poza pompą oleju w BKD?- [B6 AWX] Ustawiał ktoś samemu kąt synchronizacji???
ta śruba na wałku powinna byc dokrecona do wartosci 100 Nm jak dobrze pamietam. Żeby dygnac ten walek troszke sily trzeba uzyc, a mnie sie wydaje, ze u ciebie tak raczej nei jest i pierwsza puszcza sruba- [B7 BKD] Ustawienie balansu
w BKD? A BKD wychodzily seryjnie w A4? zauwazylem, ze w opisie jest on wpisany, ale uzanlem to jako omyłke. poza tym nie ma co dywagowac - najlepiej nie sam wlasciciel sie wypowie o co mu ta naprawde chodzi- [B7 BRD] DPF zapchany - 51 tyś. przebiegu
mi tez tak "falowała" wskazówka obrotów, po podłaczeniu kompa pokazało błąd zwiazany z zawrokiem przy turbinie, zmówiłem nowy (150zl) wymienili i jest git. Przy jakiej stałej predkośći wypalać DPF? najlepiej 60km/h 3-ci bieg - 'delikatny gazik'- [B7 BKD] Ustawienie balansu
moze chodzi o walki wyrównoważające- S4 w TVN Turbo w programie Moto ON
np. to, ze ten silnik ma turbo to troche odbiega od prawdy- [INNE] Silnik 2,0 tdi 140 KM w pasacie B6
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. W pasacie B6 2.0 TDI są wałki wyrównoważające. racja, moj blad sorka- [INNE] Silnik 2,0 tdi 140 KM w pasacie B6
Tak, ale w Passatach B5.5 , w B6 silnikni sa poprzecznie i o ile mi wiadomo walkow wyrownowazajacych w TDI - brak- [B5 AHU] Silnik zgasł w czasie jazdy - Problem rozwiązany.
czujnik polozenia walu G28 zapewne umarl Implausible signal - czyli cos jak sygnal niezrozumialy dla ECU- Jak oszukać drugą sondę lambda po wycięciu katalizatora - rozwiązanie
albo moze zrobic CAT test w BS grupa 46 jak dobrze pamietam :gwizdanie:- [B6 AVF] Plamy pod autkiem po postoju. Skąd ten wyciek?
zawsze lepiej, że woda leci na zewnątrz niż do środka- [B7 BLB] Koło pasowe na wale
zrzucasz pasek, sciagasz gumowa oslone, imbus 6 x 4 sruby, ew. blokujesz sobie kluczem 19 wal. w wzdluznym silniku byc moze trza troche wyjechac z przodem tego nie wiem na 100%, jak narazie robilem to tylko w poprzeczniakach- [B5 AJM] Bezpieczna granica dla silnika ?
Tzw. "słupek" albo Short Block lub też silnik bez osprzętu (goły) to wszystko co się mieści pomiędzy pokrywą zaworów a miską olejową czyli: - kompletna głowica, - układ tłokowo-korbowy, - blok silnika, - pompa oleju, smok, ... - miska olejowa, pokrywa zaworów, - rozrząd, pompa wody. u angoli short engine oznacza to jak podales wyzej za wyjatkiem głowicy no i zapewne rozrzadu- [ALL B7] Filtr cząstek stałych - problem powraca
przyjrzal bym sie czujnikowi roznicy cisnien na DPF , czesto sa z nimi problemy A jaki czujnik oni stwierdzili, ze jest wadliwy ?- [B6 AWX] Olej w zbiorniczku po wymianie głowicy
mozna jeszcze by sprobowac przeplukac VAGowskim detergentem G 052 188 A3 - [B7 BPW] Sonda Lambda 2.0TDi - jak zdiagnozować ?