Treść opublikowana przez konrad_A4
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
po VINie - widac na screenshotach z ETKI
-
[B5 AJM] Po wymianie uszczelki pod głowicą silnik nie uruchamia się
sprawdz ust. rozrzadu, btw - robiles na blokadach ?
-
[B5 AFN] Problem po wymianie płynu chłodzącego
chyba za krotka, albo za delikatna jazda
-
[B5 AFN] Strasznie trzęsie po jeździe na wyższych obrotach / Brak mocy
spoko, jezeli jeszcze raz sie przepali to dokladnie przesledz przewod czy sie czasem nigdzie do masy nie przyciera
-
[B5 AFN] Strasznie trzęsie po jeździe na wyższych obrotach / Brak mocy
do wszystkich tych zaworow/czujnikow dochodzi jedno zasilanie (12V) z bocznej skrzynki bezpiecznikow, sprawdz czy na zaworach masz napiecie po zaplonie (15) oczywscie bezpieczniki masz sprawdzone
-
[B6 AWX] jak ją odkręcić??? - przewód od Turbo
jak palcem nie byles w stanie ruszyc sztangi to tym bardziej jak podcisnienie mialo by ja sterowac - moim zdaniem grucha do wymiany, tylko uprzednio przed wyjeciem pomierzyl bym jej dokladna pozycje
-
[ALL B5] Wymiana przegubu zewnętrznego bez ściągania wahaczy
odkrecasz sruby (sa pewno typu Spline) na flanszy, nie trzeba spuszczac zadnego oleju i to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie, wziasc polos umocowac w imadle i dobrze uderzyc w wew. czesc przegubu. Moze w 2.5 polos ma przekrój rury, a nie pelnego preta i w tym przypadku sciaganie poprzez wkrecanie sruby raczej zawodzi
-
[B5 AHU] Audiczka zdechla i niechce odpalic,POMOCY!!!
ta u gory to od nastawnika pompy wtrysk.
-
[B5 AHU] Audiczka zdechla i niechce odpalic,POMOCY!!!
mozna np. sprawdzic zaworek odcinajacy paliwo N109
-
[B5 AHU] Audiczka zdechla i niechce odpalic,POMOCY!!!
sprawdz rozrzad czy sie nie rozjechal (tak jak piszesz propo klina), jak ok, to nastepnie jak juz ktos wyzej wsopmnial sprawdzilbym czy pompa podaje paliwo, poluzuj rurki od wtryskow, zakrec i sprawdz czy leci paliwo do wtryskiwaczy
-
[B5 1Z] poszukuje solidnego warsztatu od diesla w okolicy szczecina
>Tutaj< wjezdzasz do srodka i w prawo jak na cpn o ile jeszcze tam jest za rogiem bedziesz widzial pewnie jakis szyld
-
[ALL] diesel zasada działania zaworka zwrotnego w filtrze paliwa
- [B5 ADP] Dziwny dźwięk
albo wkład katalizatora został spieniężony przez porzedniego właściciela- [B7 BPW] Czyszczenie DPF-a
A moze niekoniecznie DPF jest zapchany ?.? Moze czujnik roznicy cisnien świruje, a sygnal z niego jest jednym z wazniejszych informacji dla ECU o stopniu zapchania DPF'a A z meeting'ów tudziez innych szkoleń- [B7 BPW] Czyszczenie DPF-a
jak palą się trzy kontrolki i ECU jest w awaryjnym - tylko VAS pomoze w duzym skrocie objasnienie w jak wyglada proces regeneracji filtra- [ALL B5] Zawieszenie A4 B5 z VW Passata B5/B6
to prawda ? tak- [B5 AFN] Brak mocy - dymi na czarno
pewny jestes, ze nie puszcza cisnienia na zewnatrz pod obciazeniem pomiedzy turbo - zawory dolotowe ?- [B5 AFN] Obserwacja sztangi turbiny (na VAG + silniku) w silnikach 1,9 TDI - vid
rzecz normalna pracy zaworu EGR na b. jałowym - poobserwuj grupe 3 w blokach pomiarowych- [B5 ABC] Ocencie wykres...
albo zegar zakodowany na 4 cyl. dlatego na wolnych stoi na 1100... tez mnie sie tak wydaje- [B5 AFN] Układ samopoziomowania nadwozia - WHAT DA FUCK ???
niektore A6 C5 tez mialy takie cos na tylnej osi- [B6 AVB] Sonda lambda?
owszem jest, tylko, jezeli silnik wyposazony jest w DPF- [ALL] Czy ktoś jeździ na zawieszeniu FK ?
Ja mam KW variant I i bardzo polubilem to zawieszenie- [B6 AWX] Czujnik Halla
małe fakty dla rozwiania wątpliwosci:- [B5 AFN] Turbo słabo ładuje.
mi to wyglada na problem z kierownicami, badz ze sztanga - za maly skok jak reka sie nie dociagnie sztangi do ogranicznika to osobiscie odrazu rwałbym turbo- [B6 AWX] Czujnik Halla
ja sie nie zgodze i powiem, ze jak padnie czujnik z walka to odpali biarac sygnal z walu korb. - dluzej zakreci, zeby wylapac faze w ktorej sie znajduje (wnikam narazie tylko w TDI) - [B5 ADP] Dziwny dźwięk