Treść opublikowana przez konrad_A4
-
[B6 AWX] Wymiana Turba na BRD
no chyba, ze sie cos teraz zmienilo, ale jeszcze jak pol roku temu pracowalem w UK w serwisie to na MOT'ach jedyna opcja sprawdzenia spalin byl pomiar zadymienia, a kat przy tym raczej nie ma nic wspolnego
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
to ja moge zawitac swoim siwkiem
-
[B6 AVF] Poziomowanie bixenonów, pomoc w analizie błedów
no i po wszytskim nastawy podstawowe plus ustawienie lamp
-
[B6 AWX] Obroty zatrzymują się na 1100
albo woda na wtyczkach pod ECU
-
[B6 AVF] Zaślepienie i wyłączenie programowe EGR
tez
-
[B6 AVF] Rzuca przy rozruchu.
nie w AWX/AVF
-
[B7 BRD] Czy to jest padniety pompowtryskiwacz?
po co robic loterie ? ten blad ma sie do pierwszego wtrysku, tak samo jak do 3 pozostalych, to jest jedno wspolne zasilanie
-
[B7 BRD] Czy to jest padniety pompowtryskiwacz?
A tam, miernik w łape i sprawdz ktora ma przebicie do masy
-
[B7 BPW] Głośne stukanie w silniku
troche szukania nie zaszkodzi ? http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=106037.0;highlight=bpw+wa%B3ki http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142515.0;highlight=bpw+wa%B3ki
-
[B6 BRE] Jak skorygować kąt synchronizacji rozrządu w 2.0 TDI
da sie napewno, walki stoja, a obracasz samymi kolkami, tylko pytanie czy pozniej nie bedzie za ciasno na blokery
-
[B6 BRE] Jak skorygować kąt synchronizacji rozrządu w 2.0 TDI
po ustawieniu i 2 obortach walu bez cofania blokady ci wchodza bez problemu ? jak tak, to moze do korekty synchro zablokuj same walki, poluzuj śruby na fasolkach i dygnij walem (tyle, ze nie pamietam w ktora sktrone + w ktora -) choc moze nie jest to najlepsza metoda. osobiscie robilem tak jak jest wg elsy, czyli naciaganiem kolka od wydechowego i blokowaniu. moge cos ci podeslac, ale to dopiero we wtorek
-
[B6 BRE] Jak skorygować kąt synchronizacji rozrządu w 2.0 TDI
a dokladnie tak jak pisze w ELSIE ?
-
[B7 BRD] Wadliwe pompowtryskiwacze, nie można uruchomić silnika lub gaśnie
jest jeszcze cos takiego jak dobra wola producenta
-
[ALL B6] Problem z numerem VIN, pomóżcie!
VIN przypisany tez jest w sterowniku silnika i zestawie wskaznikow [immo], ale nie musi on sie pokrywac z prawda
-
[B5 1Z] Przy wciśniętym sprzęgle silnik lepiej wchodzi na obroty na jałowym
bo wlasnie w tym momencie masz punkt zal/wyl czujnika polozenia pedału sprzegla. postaram ci sie wyjasnic na przykladzie - jedziesz na 3 biegu powiedzmy ~3000obr, sciagasz noge z gazu z predkoscia swiatla - czy masz szarpniecie ? nie, bo ecu odcina dawke w sposob łagodny. ale gdy wciśniesz pedał sprzęgła dawka obcinana jest natychmiastowo. Inaczej mialbys problem z podwieszajacymi sie obrotami. spróbuj sobie delikatnie wcisnąć sprzęgło w punkcie którym łapie czujnik podczas jazdy i szybko odpuść pedał przyspieszenia
-
[B5 1Z] Przy wciśniętym sprzęgle silnik lepiej wchodzi na obroty na jałowym
a o czujniku położenia pedału sprzęgła F36 i jego funkcji panowie słyszeli ?
-
[ALL] Co to jest? oryginalny box do tdi?
http://www.bora-forum.de/index.php?showtopic=216
-
[B6 AVF] Odczuwalne drgania na wolnych obrotach plus pewien hałas
kółko alternatora do sprawdzenia
-
[INNE] VW Polo 9N 1,9TDI 101KM AXR
jak masz podwyższone obroty to spróbuj pociągnąć pedał przyspieszenia ręką do góry
-
[B6 ALZ] 16804 - Catalyst System - Neverending story
no mi wyglada na to, ze zabiles sobie kata, nowy pewno by rozwiazal sprawe, jego sprawnosc mozesz sobie sprawdzic w BS blok 34 o ile dobrze pamietam - trza trzymac na obrotach i rozgrzac kata by wykonac test sprawnosci
-
[B5 AJM] Problem przy dłuższej jeździe - rzegotanie w silniku - FILM
mnie również EGR
-
[ALL] VAS 5052 vs. VCDS 908
raczej nie ja, a serwis , tyle, ze to oryginal - koszt takiego to ponad 25kPLN ale masz racje, widzialem na digital-kaos jak ktos instalowal VAS-PC na laptopie
-
[ALL] VAS 5052 vs. VCDS 908
ale jako co? 5054A to tylko wtyczka na BT ja osobiscie pracuje na VAS 6150 https://erwin.volkswagen.de/workshop/englisch/index.htm?/workshop/englisch/docs_ase/h162810.htm opartego na Toghbook'u Panasonic'a CF-52 http://www.toughbook.eu/products-and-services/semi-ruggedized/cf-52 co prawda jeszzce go nie upuscilem, ale cholerstwo jest podobno wytrzymale
-
[B6 AVF] Jaki rodzaj silnika
tak a pisales ze po VINie wychodzi Ci AWX, pewnie masz jakiegos szczepa
-
[INNE] Rolka alternatora -jak wymienić?
jezeli ktos ma mozliwosc i alternator ma na zewnatrz to najlepiej jest strzelic u kogos z pneumata