Treść opublikowana przez arek87
-
[B5 AEB] Brak smarowania pomocy!!!
Tzn ja dodam ze w swoim aeb to samo mialem, wymiana pompy + panewki i wszystko na 100% grało. pozdrawiam
-
[B5 AEB] Regeneracja turbiny 1.8T AEB po chipie
regulowałem sobie sztange wg po wymianie gruszki i stwierdziłem ze jedyna regulacja słuszna to pozostawienie jej lekko naciągniętej. Skręcając na maxa wg prawie się nie otwiera a tym samym powodujemy brak regulacji. Jednoczenie zmiana naciągu wg(w rozsądnych przedziałach) nie powodowała zmiany doładowania więc nie wiem jak można podnosić boosta nie skręcając wg na maxa. (chyba ze o czymś nie wiem ) Na uchylanie się klapki ma wpływ sprężyna(jej sztywność) siedząca w gruszce. N75 porusza się w cyklu od ok 60% do 40%(standard boost) więc jest spory zapas zmian. 1,2 bara na k03--> niech się spece wypowiedzą o zywotności turbo Popękana część gorąca bierze się z tego że turbo zbyt gwałtownie się chłodzi po porządnym nagrzaniu(świeceniu np na żółto ) (jakbym gdzieś bzdurę napisal to proszę poprawić :> )
-
[B5 AEB] Brak smarowania pomocy!!!
odkręć ławę(oczywiście nie wyrzucaj jej tylko poluzuj) i te dwie śrubki za kołem zamachowym, musi wyjść
-
[B5 ADR] Wymiana hałasujących popychaczy zaworów (tzw. szklanki)
Jak najbardziej popieram
-
[B5 AEB] Kopci na ciepłym
A turbo nikt nie sprawdził jak silnik naprawiał?? dlaczego był silnik naprawiany??
-
[B5 AEB] Nie odpala zalewa się paliwem.
Możliwe żeby kolega "kiblos" nie miał immo?? czekamy na wydruk z vaga
-
[B5 AEB] Problem z turbo
podepnij manometr pod kolektor i zobacz co będzie pokazywał
-
[ALL] MAGNETYCZNE KORKI MISKI OLEJOWEJ - jakies opinie?
korek z magnesem mozna dopasować od innej fury, wystarczy znac wymiary ori tylko. jest tego mnóstwo do wyboru. w skrzyniach audi są korki z magnesem tylko zazwyczaj nic tam nie ma na filmiku widac ze magnes silny i ciekawe czy tak silne pole magnetyczne nie będzie zakłócać pracy czujników
-
[B5 AEB] Doładowanie po wymianie WG i założeniu home made Testpipa
bardzo ładnie, u siebie miałem tak samo , zadnych problemów i 0 przeładowań (jeszcze tylko przydałby się filmik od 4600 do 6000 rpm)
-
[B5 AEB] Czy klapka WG powinna byc luzna?
mi się wydaje że luz powinien być. u mnie był podobny jak u ciebie i 0 problemów wg również wymieniałem i wsadziłem z jakiejś k03 z 2004 roku bodajże. tu na forum kupiłem
-
[B5 ABC] Zakręty - kontrolka oleju
czyli 10w-40. przeważnie na zimnym silniku ciśnienie powinno być ok.
-
[B5 AEB] Świeci kontrolka oleju i zawory stukają
dokładnie tak, to samo miałem u siebie. profilaktycznie nowa pompa olejowa +panewki na korbowody
-
[B5 ADR] 1.8 oringi w obudowie filtra oleju
nie byl oryginal i być może dlatego dalej sie moczy ale na szczeście to wyciek mikro w porównaniu z tym co mi lecialo z pod napinacza lańcucha
-
[B5 ADR] 1.8 oringi w obudowie filtra oleju
wymiana tego oringu to jakies 5 minut, sam robiłem. prosta sprawa. jednak w moim przypadku nic nie dała dalej się moczy
-
[B5 AEB] Pomocy , nie odpala.
też myśle ze jakaś dziwna jest
-
[B5 APU] Jaka jest różnica w budowie silnika benzynowego 150 km a 180
chcesz 180 km jedziesz na chipa. chcesz zmienic turbo-> kupujesz k04 albo garretta + chipa itp. sama zmiana turbiny niewiele da bez zmiany programu
-
[ALL] a4 b5 1,8T 95 rok nie chodzi na pierwszy cylinder
moduł cewek, siedzi on na puszcze filtra powietrza. odpowiada on za rozkładanie rąk niedoświadczonych mechaników niestety troche kosztuje
-
[B5 AEB] Pomocy , nie odpala.
możliwa jest także usterka kostki w stacycje
-
[B5 APU] Jaka jest różnica w budowie silnika benzynowego 150 km a 180
różnią się turbinami, 150 km ma k03 , a 180 km ma k03s, większe doładowanie
-
[B5 AEB] Pomocy , nie odpala.
pompa nie chodzi jak zapłon włączasz tylko w momencie jak kręcisz rozrusznikiem. ja mam taką smieszną pompe co ją słychać jest właśnie
-
[B5 ADR] "Nowy" silnik a remont starego.
skoro przy takim zuzyciu oleju nie zauważyłeś za sobą siwego dymu to musi on gdzieś uciekać. a tak to polecam diagnostyke u jakiegoś fachury. nawet pokusiłbym się o zdjęcie głowicy i miski olejowej. wtedy bedziesz wiedział na czym stoisz
-
[ALL B6] Ciężko wchodzi 2-ka po nocy
mam podobnie. jednyny bieg jaki wchodzi z oporem po nocy. wystarczy ze raz wrzuce i objaw znika. ja miałem olej wymieniany w skrzyni i nic sie nie zmieniło. sądze ze jeśli to nie jest błachostka to nie ma sensu wydawać grubych pieniędzy
-
[B5 AEB] Padnięte pierścienie na tłokach przyczyną dostania się benzyny do oleju?!
mogą też wtryski puszczać majonez to norma przy tej pogodzie. chciałbym posiadać takie umiejętności w zasadzie to pierwsze słysze o uszkodzonych pierścieniach w aeb, chyba że ostre dożynki na sucho miał.wtedy pewnie turbo by się ukręciło i silnik by przestał chodzić zanim pierścienie by dostały
-
[B5 AEB] Szarpie przy pełnym gazie
zmierz ile ci turbo ładuje. ja stawiam, na przeładowanie. w ecu po takich kangurach powinien byc zapisany błąd przeładowania. jeśli n75 jest niesprawny elektrycznie to też będzie notka przy okazji zerknij też świece
-
[B5 AEB] Dziwny stukot-pytanie
tam jest zawór odpowietrzający zbiornika paliwa. on stuka tak śmiesznie i dosyć głośno dla pewności fotke wrzuć