Treść opublikowana przez arek87
-
[B5 AEB] Problem z doładowaniem po wymianie prawie wszystkiego
taa, trzyma kolo 0,5 - 0,4 do jakis 4,6k obrotów a później jeszcze mniej. 6k jakies 0,25
-
[B5 AEB] Problem z doładowaniem po wymianie prawie wszystkiego
jesli na piątce przy 5k obrotów masz około 0,6 bara to cos za dużo jak dla mnie, wg mnie pomiar na trójce był poprawny(ładuje prawie tak jak u mnie), te wachania na 4-ce to coś dziwnego , natomiast na 5-ce juz przeładowanie było. wygląda że wg się przycina (suszarka z wozu)
-
[B5 ARK] Jak podkręcic turbinkę
1,5 bara to k03 nie da rady. w serii 0,7 max. najlepiej nowy soft zrobic.
-
[B5 AEB] Problem z turbem?! Co dalej?
uszczelki pod napinacz łańcucha rozrządu nie widze chyba że się schowała gdzieś. Co do oleju w coolerze to u mnie chyba by się jakaś ćwiartka uzbierała Ja jak wymieniam olej to zdejmuje wąż od ic i czekam aż wyleci reszta oleju dodatkowo leje do ic jakiś siuwaks w stylu benzyny ekstrakcyjnej i troche go myje. Nie wiem na ile ma to sens ale poprawia się moja kondycja psychiczna
-
[B5 ANA] Za co odpowiedzialna jest ta część 06B133619B ?
cała część służy do zmiany objętości kolektora dolotowego. jakie obroty masz na myśli?
-
[B5 AJL] Spadek doładowania
w sprawię dv radzę udać się do aso skody i kupić 100% taniej tą samą dv-ke (710N)
-
[B5 S4 AGB] Kilka pytań nowego do właścicieli S4
4. a co do świec to platynowe muszą być, np: NGK PFR6Q ~50 zł za sztukę
-
[B5 AEB] Problem z turbem?! Co dalej?
1,3 bara to przeładowanie, możliwe ze masz źle n75 podłączony co niestety sie zdaża. tym bardziej jeśli ci nie odcina przy takim doładowaniu. 1-chip jeśli jest to tylko w ecu. pod maską z prawej strony czarny box. 2- 1,3 bara =wastegate nie otwiera się 3-po prostu brudny filtr. jeśli turbo puszcza to bedzie olej w intelcoolerze. nie zdarzyło mi sie zeby było tam sucho w jakim kolwiek aucie z turbo
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
moim zdaniem chybiony zakup ,ale wyrezać się da tylko bedzie troche forsy kosztować
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
moim zdaniem, do subaru podejdzie albo zrób sobie coś takiego http://moto.allegro.pl/item766182382_bov_blow_off_valve_flansza_przejsciowka_turbo.html
-
[B5 ADR] Prędkości odcięcia na poszczególnych biegach
AEB, 4 bieg jakies 195km/h 3000-115
-
[B5 AGB] Szarpie podczas przyspieszania..
Nie cieszyłbym się aż tak bo jest duza szansa ze dwie ostatnie tez sie skończą.
-
[B5 ADR] Instalacja turbiny do 1.8
mam na sprzedaż 1,8t. nie ma problemu z ruszaniem ogólnie z 1,8 wolnossącego za dużo nie wyciągniesz
-
[B6 BEX] Problem z instalacją ciśnienie / podciśnienie w układzie dolotowym
jeśli masz jeszcze te ori przewody podciśnieniowe to lepiej wymień je. zdaża się ze nie widać gdzie są uszkodzenia. ale pozatym to dziwna sprawa. może przez n80-przewody dobre ale zaworek puszcza...
-
[B5 AEB] Problem z prędkościomierzem
czujnik siedzi w skrzyni biegów, nad lewą półosią. wkładany jed od góry.
-
[B5 AJL] Spadek doładowania
jestem za powstaniem tematu 1,8t . A co do wyjmowania turbo: u siebie wymieniłem gruszke bez wyjmowania turbo, wystarczyło tylko je odkręcić i przesunąć do przodu co daje całkiem niezły dostęp. zapewne gorzej jest jeśli jest klima
-
[B5 AJL] Spadek doładowania
prawdą jest ze sie da nawet wymienic gruszkę nie sciągając dolnej osłony silnika(chyba ze masz klime to wtedy są schody) , sprawdzic wg mozna równiez na postoju tylko latarka potrzebna jest
-
[B5 AEB] Problem z doładowaniem po wymianie prawie wszystkiego
ja tylko mam nadzieje ze ci sie turbo nie "przekręci" ogólnie jak nie musisz nie przekraczaj 0,7b. i sprawdz jeszcze raz czy dobrze masz podłączone podciśnienia do tego n75, najlepiej na spokojnie. skoro ecu zaczeło działać i odcinać to wg sie nie otworzyło wtedy kiedy powinno lub wogóle.
-
[B5 AEB] Ile dokładnnie oleju wlać?
4.3 to "prawie pod korek. 3,6 3,7 bedzie optymalnie, 4litry bedzie ciut nad max
-
[B5 AEB] Problem z doładowaniem po wymianie prawie wszystkiego
nie jestem w stanie zrozumieć co robiło twoje ecu przy 1,3 bara nawet nie szarpnął.... pozazdrościć bo u mnie to mało silnik nie wyleciał przy 1.0
-
[B5 AEB] Problem po odpaleniu i zimnym silniku
bodajże mieszanka na gazie musi być troche wzbogacona
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
Ja reznołem sobie tego "splittera by domjenick". Miałem stara sprawna dv. Użyłem takiego krućca co gazownicy montują pod wtryskiwacze. Wkręciłem go pod kątem około 30 stopni w strone tłoczka. Skasowałem średnie na fisie i w drogę: średnia po mieście ponizej 9 . Strzał z 0,2bara jest prawie tak samo głośny jak z 0,7 wiec nie trzeba cisnąć zeby sie polansować . Dźwięk wypełniał w 100% 4 pasmówkę . ogólnie za***iście i kosztowało mnie to tylko 20 minut
-
[B5 AEB] Czujnik cisnienia oleju ?
czujnik siedzi w okolicy filtra oleju. siedzi na nim 1 przewodzik. mozna go odkrecic kluczem 22 po uprzednim odkręceniu zbirniczka z plynem chłodzącym. Zmierz ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku i wtedy bedziesz miał pewność. cisnienie oleju jest monitorowane powyżej 1500rpm.
-
[B5 AEB] Czy ta turbina będzie pasować P&P ???
http://www.made-in-china.com/image/2f0j00EvoazqftoRkTM/Turbocharger-K04-25-26-.jpg chyba o takie chodzi
-
[B5 AEB] Bardzo duże spalanie
prawdopodobnie masz racje, wystarczy sprawdzic miernikiem na rozgrzanym aucie czy działa i diagnoza gotowa