Treść opublikowana przez pre_pl
-
[B5 2.8 AAH] Dymek z tłumika
jaki zapach ma ten "dymek" ? Normalne spaliny, czy też jakoś specjalnie gryzący ? Przypominam jordan233, że już poruszałeś ten temat dymu - rozumiem, że teraz istotą jest jego zmniejszenie
-
Specyfikacje olejów, normy VW
Klasyfikacje olejów Klasyfikacje lepkościowe dla olejów silnikowych: Klasyfikacja SAE (Society of Automotive Engineers) Klasyfikacja SAE dzieli oleje na podstawie parametrów użytkowych. SAE wyróżnia 12 klas lepkości: 6 klas zimowych oznaczonych liczbą i literą W: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W, 6 klas letnich: 20, 30, 40, 40, 50, 60. Klasy zimowe ustalone są według następujących cznników: maksymalna lepkość, jaką osiągnąć może olej w danej minusowej temperaturze graniczna temperatura pompowalności minimalna lepkość w temperaturze 100 °C Im niższa liczba przed litera W, tym olej może być stosowany w niższych temperaturach otoczenia. Np. 5W w temp. -35°C, 10W w temp. -30°C. Klasy letnie natomiast wg.: minimalna lepkość w temperaturze 100 °C maksymalna lepkość w temperaturze 100°C minimalna lepkość w temperaturze 150°C i obciążeniu ścinającym równym 106/sec (HTHS) Im wyższa liczba za literą W, tym w wyższych temperaturach otoczenia może być olej stosowany. Np. SAE 40 w temperaturze do +40°C. Klasyfikacje jakościowe dla olejów silnikowych klasyfikacja według ACEA -klasyfikacja europejska klasyfikacja według API - cywilna klasyfikacja amerykańska klasyfikacje według producentów silników, np. Mercedes Benz (MB), Volkswagen (VW), Volvo, MAN, Ford itp.. Specyfikacje olejowe grup VAG : VW 500.00 Jest to "stara" specyfikacja stosowana w silnikach zbudowanych przed rokiem 2000 (dokładnie do sierpnia 1999) Lepkość : SAE 5w-40, 10w-40 lub 20w-40 Olej taki może być użyty we wszystkich silnikach benzynowych i diesle'a, oprócz tych które posiadają odrębną specyfikację. VW 501.01 Kolejna stara specyfikacja, podobna do poprzedniej VW 500.00 Lepkość: SAE 10w-40, 15w-40 lub 20w-40 VW 502.00 Olej ten może być tylko użyty w silnikach benzynowych i jest rekomendowany do tych, które pracują w uciążliwych warunkach. http://www.vw.com/vwcom/content/objects/pdf/service_maint/engoil_gas.pdf Nie stosować w silnikach, które mają wydłużone okresy serwisowe, lub podlegają innym normom. Lepkość: SAE 0w-40, 5w-40 lub 10w-40 VW 503.00 Specyfikacja dla silników benzynowych o wydłużonych przeglądach (LongLife). Można stosować w Audi S4, lecz nie w Audi RS4, Audi TT, S3 Lepkość: SAE 0w-30 VW 503.01 Stosowany w silnikach benzynowych uturbionych Lepkość rating: 0w-30 VW 504.00 Najnowsza norma olejowa VW. Do silników benzynowych FSI i serwisem typu LongLife. VW 505.00 Do silników diesel'a przed rokiem 2000 (sierpień 1999) - bez pompowtrysków Lepkość: 0w-40, 5w-40 or 10w-40 VW 505.01 Do silników diesel'a z pompowtryskami (Pumpe-Duse, PD), które nie mają wydłużonego przeglądu (LongLife) Lepkość: SAE 5w-40 VW 506.00 Do silników diesel'a bez pompowtrysków, z wydłużonymi przeglądami (LongLife) Lepkość: SAE 0w-30 VW 506.01 Do silników diesel'a z pompowtryskiwaczami o wydłużonych przeglądach (LongLife) Lepkość: SAE 0w-30 VW 507.00 Najnowsza norma VW. Do silników diesel'a z filtrem cząstek stałych (DPF) oraz serwisem typu LongLife
-
[B6 3.0 ASN] auto szarpie podczas jazdy i hamowania
wiesz co... ja miałem kiedyś podobny efekt (w innym aucie) i to był jednak problem źle wyważonych kółek....
-
[B5 1.6 ADP] Jaki pasek rozrządu??? 121 czy 138 ząbków??
Masz rację, to wyjaśnia nam wszystko
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
Zamiast wymiany przepływomierza, wystarczyło zrobić najpierw to: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=39428#39428 Co już sugierowano szpakowi ..... Wiedziałbyś od razu czy to LMM, czy nie. Nawet sam możesz odpiąć.
-
[B5 1.6 ADP] Jaki pasek rozrządu??? 121 czy 138 ząbków??
to są silniki z Audi ? Nie z Passata czasem ?
-
[B5 1.6 ADP] Jaki pasek rozrządu??? 121 czy 138 ząbków??
tak myślałem, że szerokośc Ci pomoże Napisz po fakcie akie ceny, numery części, jak długo robione... Zawsze się przyda komuś....
-
Radio gamma funkcja galla
jest juz na megaupload.com ten manual : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=62049#62049
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
dla mnie miejsce też nie ma znaczenia... i tak codziennie robie trase Gdynia-Gdansk-Gdynia Ale dopiero 5 głosowało .... łłłłiiii, coś mało aktywni są ludzie z trójmiasta...
-
[B5 AJM] VISCO, chłodnica klimy
visco : 058 121 350 Od skody będzie pasować, ale numer inny. Do AWXa jest to samo.
-
Concert , CD-changer , kable, niewiadome przyciski
Żadnego ??? :diabel2: A tutaj ? : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4637 a tutaj masz jeszcze do Gamma : http://www.megaupload.com/?d=Q6RBFRUM (ale po niemiecku chyba)
-
Concert , CD-changer , kable, niewiadome przyciski
To jest albo Panasonic/Matsushita albo Blaupunkt. Po wyjęciu radia i sprawdzeniu S/N będzie można poznać producenta. Można do Twojego radia podłączyć cd-changer oryginalny, innych producentów poprzez adapter (ale jaki i jakie modele, nie wiem). AS , TP, CPS , RD , MODE . to są standardowe funckje w radiach, w które wyposażane są Audi. Obojętnie jaki manual znajdziesz - będą te same funkcje (albo naprowadzą Cie na odpowiednie działanie)
-
Co to za pokrywa w bagazniku ?
dojście do zbiornika paliwa (pływaka między innymi)
-
[1.9 TDI AVG] moc przybyła
no szkoda, że ten odkurzacz tak faluje 260Nm prawie do 3500 obrotów :diabelek: A to 'majtnięcie' w dół przy 1500, to co to ? Nie wolałbyś trochę to wybrzuszenie przed 2000, zrobić bardziej mniej strome ?
-
Zapalniczka cos nie bardzo ...
w dobre miejsce wciskasz ale nie pal
-
Niepelne cyferki na liczniku
może zimne luty ?
-
[B6 AKE] Potrzebuje info na temat 2.5 TDI 180 KM
fak ! AKE i 230 kuców :galy: normalnie madafaka respekt, te niemcy to "umiom" :582:
-
przelaczanie biegow na niskich obrotach
no mogą to być świece, filtry w jakim stanie (kiedy ostatnio zmieniane - ile kilometrów temu) Gazu oczywiście nie masz. Czy obroty są poprawne ? Czy może faluja ?
-
[B5 1.6 ADP] Jaki pasek rozrządu??? 121 czy 138 ząbków??
Ja tam w ETCE i w którymś cenniku online widziałem dwa 026 109 119 B z 121 ząbkami (szerokość 18mm) 06A 109 119 C ze 138 ząbkami (szerokość 23mm) Oba do 1.6 (ADP) I co Wy na to ? :582: :027: Tu masz kod silnika :
-
[AFN/AVG]chiptuning: jaka moc i moment
wszystko zależy od prawej nogi kierownika.
-
[B5 1.6 ADP] Jaki pasek rozrządu??? 121 czy 138 ząbków??
Narcyz 35, jeśli wiesz ile to powiedz
-
[B5 1.6 ADP] czyszczenie przepływomierza
Przy filtrze powietrza, ale jeśli nic się nie dzieje to nie grzeb... Łatwo zniszczyć, a to kosztuje (jak czyścić już kiedyś pisałem : właśnie tutaj ) trochę ten drugi rysunek jest dziwny... Ta 8 powinna być bliżej filtra powietrza (ten plastikowy dukt powietrzny prowadzi do filtra)
-
[ALL B6] Błędy klimatyzacji
no cóż, czas się chyba schylić w tym momencie :diabel2: :hihi:
-
[ALL B6] Błędy klimatyzacji
Czyli masz takie błędy: 00710 02C6 Motor klapy odmrażacza – V107 01810 0712 Motor klapy kontroli temperatury - prawy V159 V107 i V159 to tylko motory do sterowania klapami klimatyzacji Lokalizacja (co prawda na przykładzie Golfa V, ale na 99% jest tak samo): Bardzo często się zdarza, że te błędy sa spowodowane zabrudzeniami i standardowe czyszczenie pomaga. Demontaż V107 1. Rozłącz wtycznkę A 2. Wykręć śruby B 3. Wyjmij urzadzenie z mocowania C 4. Rozlacz dżwignię D z prowadnicy E Demontaż V159 1. Wyjmij przewód A 2. Odkręć śruby B 3. Rozłącz dźwignię C z prowadnicy D
-
[B5 1.9 Di 75KM AFF] tymczasowy zanik mocy
nie koniecznie ja mam AFN i u mnie LMM ma nr 074906461 tylko że to się chyba zmieniło na przełomie 1997/1998 Być może to regenerowany, widzę cene połowę mniejszą od cen dla tych co podałem. Jeszcze poszukam