Treść opublikowana przez Narcyz 35
-
[ALL B7] Rozrząd - kiedy wymiana
Aby rozwiać wątpliwości http://www.motofakty.pl/artykul/pasek_wymien_przed_terminem.html . Mnie kiedyś w Escorcie 1,8d strzelił po 50 tyś. niestety ze starości ( 7 letni pasek ).
-
[ALL B5] Co to jest??I jaka role spełnia?
W ADP nie ma.
-
[GOLF IV 1.6] Brak pracy na 3 tłoku
Ale ten błąd złapałeś na zapalonym silniku ? Jak na zgaszonym to tym się nie sugeruj. Szukaj też nieszczelności na układzie ssacym , jakieś pęknięcia na wężykach , nieszczelne uszczelki.
-
[B5 ADP] Jak naciągnąć pasek alternatora
To wymień napinacz.
-
[B5 ADP] Jakie sprzęgło do mojego auta ?
Ale zastanawia mnie dlaczego do 1,6 są dwumasy w sprzedaży ,skoro rzekomo te jednostki ich nie posiadają .
-
[B5 AHL] Ubywa płynu chłodniczego
Jeżeli to pierwsza kontrola stanu płynu od wymiany , to jeszcze bym nie panikował. Może jeszcze w układzie było coś powietrza i się odpowietrzył dlatego mogło ubyć. Proponuję dolać i obserwować czy sytuacja się powtórzy. Oby nie.
-
[ALL B5] Regulator napięcia, sprzęgło jednokierunkowego alternatora VALEO 120A
A ja myślałem że sprzęgiełko jest tylko przy dieslach.
-
[B5 AHL] Ubywa płynu chłodniczego
Najlepiej auto zostawić na noc na mrozie , wtedy wyjdą wszystkie nieszczelności układu chłodzącego.
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
Każdy wężyk także trzeba sprawdzić czy gdzieś na zagięciu nie zgnił i jest nieszczelny.
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
Wybij sobie z głowy że na niedrożnym katalizatorze jechałbyś 190 Km/h. Już od dłuższego czasu podejrzewam że coś nie tak ze sterownikiem silnika ewentualnie wiązką do wtryskiwaczy 3 i 4 gar ( obserwowałem podane informacje odnośnie ciśnienia w cylindrach ,zmiany wtryskiwaczy , świec , przewodów itp. ) a dopiero dzisiaj kolega @aron to zasugerował. Za wypadanie zapłonów bardzo często jest odpowiedzialna nieszczelność na układzie ssącym. Ale w tym przypadku to raczej nie to bo z tego co wyczytałem to jest wogóle zero reakcji.
-
[B5 ADR] Woda się gotuje - brak obiegu przez chłodnicę
Zrzuć górny wąż od chłodnicy i odpal auto , musi rzucić płynem . Tylko tak stwierdzisz sprawność pompy.
-
[B5 ADP] Szarpie przy zmianie biegów i lekkim dodawaniem gazu
Kiedy był wymieniany filtr paliwa ? Najpierw tego bym się czepił.
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
Nie na luzie ,tylko na biegu ze zwolnionym pedałem gazu przy obrotach powyżej ok 1300 i w zwyż. Ja to wziołem tak na mój rozum , musi być jakieś logiczne wytłumaczenie że silnik zgasł. Kiedyś w moim na pracującym silniku dmuchnąłem delikatnie w przepływomierz to od razu zakaszlał i zatelepało silnikiem. W tej sytuacji co autor tematu opisał wiemy że paliwo nie zostało odcięte bo nie hamował silnikiem więc przepustnica trochę powietrza przepuszcza. I wydaje mi się że sygnał z przepływomierza podał za dużo paliwa w stosunku do powietrza. Myslę właśnie że przy takiej szybkości przepchało trochę powietrza.
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
Że silnik zgasł to podejrzewam że Twoja wina. Przy tej prędkości auto na luzie (to brak wyobraźni niekiedy tragiczny w skutkach) ,zamknięta przepustnica a podmuch powietrza poprzez przepływomierz zwiększa dawkę paliwa i silnik zgasł. Poprostu go zalało. A teraz to niewiem czym to się mogło skończyć ? W pierwszej chwili pomyślałem o przedmuchu pomiędzy cylindrami , ale piszesz że kompresja OK.
-
[ALL B5] Pomocy Przepala Bezpiecznik POMPY
Może pompa kończy swój żywot ? Sprawdź czy wytrzyma bezpiecznik podczas jazdy na wysokich obrotach jak pompa zwiększa wydajność.
-
[B5 ADP] Problem z temperaturą silnika ale nie termostat
ADP to wielopunkt , a z wymianą pompy wodnej roboty w cholerę ( demontaż rozrządu włącznie ze zdjęciem koła zębatego pośredniego ) . Fakt pompa nie pracuje na pasku rozrządu , ale rozrząd ją zakrywa. Dzisiaj to przerabiałem bo wczoraj poszedł mi wirnik na pompie. Diagnoza zajęła mi 10 minut , auto zrobione i jest OK
-
[ALL B5] Problem z biegami
Wrzuć bieg ( oczywiście przy pracującym silniku ) wyjdź z auta i zobacz czy kręci się półośka . Jeżeli tak to przegub do wymiany.
-
[B5 ADP] Pęknięty kolektor wydechowy.
To chyba większość ma pęknięty , ja także ,ale nic z tym nie robię bo jest szczelny.
-
[B5 ADP] Paliwożerność
Dokładnie , ja pierwszy raz od 1,5 roku teraz spaliłem 10/100 a zawsze 8.1 litra. Też podejrzewam że dostawa kiepskiego paliwa. A jeszcze jedno , dlaczego każdy (w większości nie mając styczności z tym silnikiem )z góry zakłada że ADP takie smoki na paliwo ? Głównie zakładają tematy osoby mające jakiś problem z samochodem ale to nie znaczy że wszystkie ADP są złe. Ja bynajmiej swojego nie sprzedam w cudze ręce. A z tego co widze to właśnie silnik ADR jest dominujący pod względem awarii , ale nie twierdzę że są awaryjne bo są ich tysiące które śmigają tylko paliwo lać .A ja widzę tylko z problemy z tymi silnikami właśnie tu na forum i teraz bym mógł głosić wokoło że to najgorsze silniki audi , ale wiemy że to nie prawda.
-
[B5 ARG] Suchy bagnet olejowy. Nie zaświeciła się kontrolka .
Chyba nigdy malucha nie miałeś Bo wiedziałbyś że zaświeci jak autem zabujai smok z oleju się wynurzy. :>
-
[ALL B5] Woda się gotuje w zbiorniczku
Woda czy płyn ? Bo to ogromne znaczenie. Bo jak woda to się nie dziwię.
-
[B5 ADR] Za krótkie przełożenia skrzyni biegów
Dzisiaj sprawdziłem i stwierdzam że ADP jedzie 130 km/h w 4 osoby dokładnie przy 3950 obrotach.
-
[ALL B5] Wymiana klocków
Tych klocków nie polecam , ja założyłem z tyłu a jak hamuję to paskudnie trzeszczą ( piszczą niewiem jak to nazwać ) tak jakby były porcelanowe . Na przód niedawno założyłem angielskie SBS i te są super , cisza jak w kościele. I teraz muszę wymienić znowu tył po 3 tyś. przejechanych.
-
[B5 ADR] Przestawienie radia pod komfort
W B5 też się wyłącza , bynajmniej u mnie.
-
[B6 ALT] Błąd 17584 o co chodzi??
Ja bym sprawdził na dolocie czy jest szczelny ( fałszywe powietrze ) , ewentualnie sondę ale tę przed katalizatorem , bo gdyby wysiadła ta druga to nawet tego byś nie odczuł jedynie "check" by świecił. Co do drugiej sondy , zakładamy że katalizator jest sprawny.