Treść opublikowana przez soolek
-
Znaczenie ET Felgi
Z zasłyszanej opinii wiem, że opona 235 przy ET 35 potrafi przytrzeć błotnik przy wybojach. 225 przy tym ET już jest OK.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
http://www.youtube.com/watch?v=fy0JVXEQ1ko&NR=1
-
F1, Rajdy i Motorsport
Pierd ... szfaby Perfekcjoniści ... chyba w spieprzaniu wszystkiego.
-
[A5 BNA] Auto non stop ściąga w prawo
A ja stawiam na złe zmontowanie. Wystarczy, że jakąś "gumę" podkładkę, poduszkę itd. źle zamontują (co się zdarza niestety) i wtedy podczas jazdy skrzynia może być pochylona, może mieć lekko zmieniony kąt mocowania i to już może powodować ściąganie. (Kiedyś miałem jedną tuleję metalową zamontowaną wzdłużnie zamiast poprzecznie i koła przy pełnym skręcie przeskakiwały, ściągało do prawej - zbieżność ustawiana była ze 4 razy i wszystko OK). Skoro przed zmianą skrzyni było wszystko OK i zbierzność jest OK, to nie ma innego wyjścia. Chyba, że podczas pobytu w serwisie, ktoś gdzieś przypieprzył samochodem i zawiecha może być skrzywiona, ale to już raczej ostateczność, bo zakładam, że podczas ustawiania zbierzności zawiecha była oglądana.
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Czarne felgi są zarąbiste i popieram całkowicie. Dodatki, o których mówiłeś, dałbym w mat - połysl będzie się świecił jak psu ... na wiosnę.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Panowie, spokojnie. Patrząc wstecz pewnie nawet 90% treningów przed wyścigami BMW nie miało dobrych czasów, a potem ... było dobrze. Poczekajmy do kwalifikacji.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Sorry, że nie o d*pach, ale mam pytanie ... Czy ktoś ze spotowiczów ma może B5 na felgach 18', bo jakoś nie kojarzę? Cały czas biję się z myślami co kupić: 17' czy 18' ? Chętnie bym się przewiózł na takich kołach (na spociku), aby obadać organoleptycznie komfort/dyskomfort. PS Norbiego nie biorę pod uwagę, bo jakbym tam wsiadł, to zamiast kupić felgi musiałbym jak Ragga sprzedać auto
-
[INNE] Uszkodzenie sprężarki klimatyzacji podczas napełniania
Może jakiegoś rzeczoznawcę weź? Idź do kolesia, powiedz mu, że jest f.... itd. itp, bo nie napełnia się klimy na włączonym silniku (znajdź może jakąś instrukcję, gdzie jest to wyraźnie napisane). Powiedz mu, że niech płaci za naprawę, a jak nie to bierzesz rzeczoznawcę i wtedy będzie musiał dodatkowo ponieść koszty rzeczoznawcy, a w najgorszym wypadku koszty sądowe i Twojego adwokata, bo mu nie odpuścisz - dla zasady, nawet jak będzie to trwało latami, to tak mu utrudnisz życie, że jeszcze Cię po stopach będzie całował, żebyś mu odpuścił :> Warto spróbować.
-
[ALL] Jakie felgi
Do B5 wejdą także 19', a nawet 20' jak coś zmienisz w nadkolach (nie pamiętam dokładnie co). jorro - felgi z linka są OK, obejdzie się bez dystansu tak jak i przy ET 45. Wszystko rozstrzyga się o kwestie wyglądowe - ET 35 jest najbardziej wysunięte na zewnątrz, czyli wygląda najlepiej. I używajcie , bo temat wałkowany po raz n-ty.
-
[ALL] Jakie felgi
Na seryjny to stanowczo za dużo, bo będzie wyglądał jak allroad , chyba że ... masz fabryczne -20 mm (1BE), to wtedy da się znieść. Wadzić nic nie będzie - ni ma prawa
-
[ALL] Jakie felgi
bobek, skoro wiesz, że są ori i wychodziły z ET 43 i 45, to najszybciej byłoby zerknąć do wątku "Znaczenie ET" - tam jest tysiąc razy napisane, że ori ET do każdej A4 to 35 do 45. Szukanie naprawdę nie boli...
-
Znaczenie ET Felgi
Bierz ET40, jeśli Ci się za bardzo schowają w błotnik, zawsze możesz dorzucić dystans. ET 30 - przód może wystawać za błotnik. Do Audi generalnie podchodzi ET od 35 do 45.
-
[B6 AVJ] Dziwna praca skrzyni biegów
Myślę, że jakbyś użył znaków interpunkcyjnych i przeczytał to co napisałeś, a potem to poprawił na bardziej składne, to byłoby większe prawdopodobieństwo zrozumienia... Sorry za OT
-
Konkurs fotograficzny - prośba o oddanie głosu
Dopiero doczytałem Nie ma problemu, oddaj głos jeszcze raz jutro z innego komputera Ale mam nadzieję, że pobyt w SPA to nie radnka z Oniakiem
-
Konkurs fotograficzny - prośba o oddanie głosu
Done
-
[ALL] Kołysanie/bujanie auta po zmianie opon
A jeździłeś wogóle wcześniej na tych kołach, czy pierwszy raz? Ja jak przechodzę (na 15') z letnich na zimowe i z zimowych na letnie to zawsze pierwsze wrażenie jest tragiczne. Ściąga, wozi, buja itd. itp. Jeżeli leżały na boku, ym bardziej osobno, to przynajmniej teoretycznie nic im się stać nie powinno. Poza tym samochód zrobił się napewno twardszy, więc bardziej czujesz każdy wybój i nierówności, pofałdowania. To może właśnie wywoływać uczucie bujania. Jeżeli opony byłyby jajowate, to samochód raczej by podskakiwał - w końcu koła kręcą się bardzo szybko. Poczekaj jeszcze chwilę, może wrażenie zaniknie. Ewentualnie daj się komuś przejechać, może wyczuje coś.
-
[ALL B5] Jakie amortyzatory do zawiechy -35/-35 w Avancie->1.9 TDI AFN 110KM
Jeżeli mają już przelatane dziesiąt tysięcy (jak nie więcej), to zapewne padną szybciej niż później - wkońcu zmniejszasz im zakres pracy o 15 mm - amorki z 1BE nie miały chyba skróconego skoku. Są jedynie utwardzone (na 100% nie jestem pewien).
-
Odnośnie oferowanej pomocy przy zakupie auta
Jeżeli za nic nie musisz płacić z góry, to czemu nie spróbować. Ludzie oferują takie usługi, niektórzy je chwalą, ale czy akurta ten konkretny przypadek jest godny polecenia?! Ciężko powiedzieć. Poszukaj na forum, jest polecany koleś, który już pomógł w zakupie kilku osobom z forum - kontakt sprawdzony, więc może lepiej z takiego skorzystać.
-
[B6 AWX] Co sądzicie o felgach firmy EVO ?
Jeżeli chodzi Ci o EVO Racing, to właśnie będę takie kupował. Jeden z forumowiczów ma już takie, przelatane parę tysięcy i brak zastrzeżeń.
-
[ALL] Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie ?
Niestety, szczegóły grają dużą rolę - drugi samochód mam np. w AXA (Almera '96), bo było ponad stówkę taniej na OC. A za Audi na tych samych warunkach LINK4 krzyknął mi ok. 2000 Po prostu trzeba naprawdę wszystkie ubezpieczenia przejrzeć i wtedy można wyrwać dobrą cenę.
-
[ALL] Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie ?
Dla porównania: Zniżka 50% na OC + 10% na AC + pełny pakiet + zniżka za ubezpiecznie mieszkania + jakaś tam dodatkowa zniżka za ładne oczy = 1385 w CU Direct (samochód nie jest zarejestrowany w Wawie, ale też mazowieckie)
-
[RS4 B7] Audi RS4 Black | Mały update
Eeee nie kombi Furka megawyj...na.
-
[B5 ADR] Moja żółta strzała :) *DUZY UPDATE
Zarąbista
-
[INNE] Wystrzał opony przy 160 km/h - nowe opony przebieg ok 1500 km
No właśnie, media - jakby coś, to mów, że sprawa pójdzie do TURBO KAMERA w TVN Turbo, a jak się wkurzysz, to kupisz malucha za pińcet, pierdykniesz WIELKĄ antyreklamę na dachu i postawisz im na wjeździe Może poszukaj jeszcze jakiegoś paragrafu i "możesz oskarżyć ich o narażenie na utratę zdrowia i życia".
-
[INNE] Wystrzał opony przy 160 km/h - nowe opony przebieg ok 1500 km
A co w tym dziwnego?? Za każdym razem, jak zmieniam gumy mam na nie gwarancję.W tym wypadku Kolegi Ojciec kupił nowe auto, więc powinien zwrócić sie do swojego koncesjonariusza. Gwarancja na opony jest - nie jestem aż tak wyalienowany jakby się to mogło wydawać, żebym tego nie wiedział. Na myśli jednak miałem podejście ASO - w wielu przypadkach jest tak, że na dzień dobry spuszczają Cię na bambus. Opona jak wiadomo pracuje w bardzo ciężkich warunkach, można przejechać po wszystkim, czyli może zostać uszkodzona mechanicznie i wtedy "rozerwać się". Jeżeli serwis nie jest "normalny" czyli proklientowski, tylko jak niektórzy (żeby nie pisać większość) "dba o własną d*pę", to właśnie na uszkodzenie mechaniczne zwali całą winę i dodatkowo za to, że próbowałeś ich obciążyć odpowiedzialnością, karzą Ci zakupić dwie opony, bo "wedłg zaleceń producenta powinny być takie same opony na jednej osi" - taka niestety jest brutalna prawda, że po sprzedaży samochodu często mają Cię już głęboko gdzieś. Dlatego jeżeli nie ma pewności, że serwis podejdzie do sprawy jak powinien, czyli z pocałowaniem ręki wymieni oponę i przeprosi, warto może twardo podejść do sprawy i zrobić awanturkę (mało przyjemna forma, ale niestety czasami niezbędna) albo od razu do rzeczoznawcy.