Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Z zasłyszanej opinii wiem, że opona 235 przy ET 35 potrafi przytrzeć błotnik przy wybojach. 225 przy tym ET już jest OK.
  2. http://www.youtube.com/watch?v=fy0JVXEQ1ko&NR=1
  3. Pierd ... szfaby Perfekcjoniści ... chyba w spieprzaniu wszystkiego.
  4. A ja stawiam na złe zmontowanie. Wystarczy, że jakąś "gumę" podkładkę, poduszkę itd. źle zamontują (co się zdarza niestety) i wtedy podczas jazdy skrzynia może być pochylona, może mieć lekko zmieniony kąt mocowania i to już może powodować ściąganie. (Kiedyś miałem jedną tuleję metalową zamontowaną wzdłużnie zamiast poprzecznie i koła przy pełnym skręcie przeskakiwały, ściągało do prawej - zbieżność ustawiana była ze 4 razy i wszystko OK). Skoro przed zmianą skrzyni było wszystko OK i zbierzność jest OK, to nie ma innego wyjścia. Chyba, że podczas pobytu w serwisie, ktoś gdzieś przypieprzył samochodem i zawiecha może być skrzywiona, ale to już raczej ostateczność, bo zakładam, że podczas ustawiania zbierzności zawiecha była oglądana.
  5. Czarne felgi są zarąbiste i popieram całkowicie. Dodatki, o których mówiłeś, dałbym w mat - połysl będzie się świecił jak psu ... na wiosnę.
  6. Panowie, spokojnie. Patrząc wstecz pewnie nawet 90% treningów przed wyścigami BMW nie miało dobrych czasów, a potem ... było dobrze. Poczekajmy do kwalifikacji.
  7. Sorry, że nie o d*pach, ale mam pytanie ... Czy ktoś ze spotowiczów ma może B5 na felgach 18', bo jakoś nie kojarzę? Cały czas biję się z myślami co kupić: 17' czy 18' ? Chętnie bym się przewiózł na takich kołach (na spociku), aby obadać organoleptycznie komfort/dyskomfort. PS Norbiego nie biorę pod uwagę, bo jakbym tam wsiadł, to zamiast kupić felgi musiałbym jak Ragga sprzedać auto
  8. Może jakiegoś rzeczoznawcę weź? Idź do kolesia, powiedz mu, że jest f.... itd. itp, bo nie napełnia się klimy na włączonym silniku (znajdź może jakąś instrukcję, gdzie jest to wyraźnie napisane). Powiedz mu, że niech płaci za naprawę, a jak nie to bierzesz rzeczoznawcę i wtedy będzie musiał dodatkowo ponieść koszty rzeczoznawcy, a w najgorszym wypadku koszty sądowe i Twojego adwokata, bo mu nie odpuścisz - dla zasady, nawet jak będzie to trwało latami, to tak mu utrudnisz życie, że jeszcze Cię po stopach będzie całował, żebyś mu odpuścił :> Warto spróbować.
  9. Do B5 wejdą także 19', a nawet 20' jak coś zmienisz w nadkolach (nie pamiętam dokładnie co). jorro - felgi z linka są OK, obejdzie się bez dystansu tak jak i przy ET 45. Wszystko rozstrzyga się o kwestie wyglądowe - ET 35 jest najbardziej wysunięte na zewnątrz, czyli wygląda najlepiej. I używajcie , bo temat wałkowany po raz n-ty.
  10. Na seryjny to stanowczo za dużo, bo będzie wyglądał jak allroad , chyba że ... masz fabryczne -20 mm (1BE), to wtedy da się znieść. Wadzić nic nie będzie - ni ma prawa
  11. bobek, skoro wiesz, że są ori i wychodziły z ET 43 i 45, to najszybciej byłoby zerknąć do wątku "Znaczenie ET" - tam jest tysiąc razy napisane, że ori ET do każdej A4 to 35 do 45. Szukanie naprawdę nie boli...
  12. Bierz ET40, jeśli Ci się za bardzo schowają w błotnik, zawsze możesz dorzucić dystans. ET 30 - przód może wystawać za błotnik. Do Audi generalnie podchodzi ET od 35 do 45.
  13. Myślę, że jakbyś użył znaków interpunkcyjnych i przeczytał to co napisałeś, a potem to poprawił na bardziej składne, to byłoby większe prawdopodobieństwo zrozumienia... Sorry za OT
  14. Dopiero doczytałem Nie ma problemu, oddaj głos jeszcze raz jutro z innego komputera Ale mam nadzieję, że pobyt w SPA to nie radnka z Oniakiem
  15. A jeździłeś wogóle wcześniej na tych kołach, czy pierwszy raz? Ja jak przechodzę (na 15') z letnich na zimowe i z zimowych na letnie to zawsze pierwsze wrażenie jest tragiczne. Ściąga, wozi, buja itd. itp. Jeżeli leżały na boku, ym bardziej osobno, to przynajmniej teoretycznie nic im się stać nie powinno. Poza tym samochód zrobił się napewno twardszy, więc bardziej czujesz każdy wybój i nierówności, pofałdowania. To może właśnie wywoływać uczucie bujania. Jeżeli opony byłyby jajowate, to samochód raczej by podskakiwał - w końcu koła kręcą się bardzo szybko. Poczekaj jeszcze chwilę, może wrażenie zaniknie. Ewentualnie daj się komuś przejechać, może wyczuje coś.
  16. Jeżeli mają już przelatane dziesiąt tysięcy (jak nie więcej), to zapewne padną szybciej niż później - wkońcu zmniejszasz im zakres pracy o 15 mm - amorki z 1BE nie miały chyba skróconego skoku. Są jedynie utwardzone (na 100% nie jestem pewien).
  17. Jeżeli za nic nie musisz płacić z góry, to czemu nie spróbować. Ludzie oferują takie usługi, niektórzy je chwalą, ale czy akurta ten konkretny przypadek jest godny polecenia?! Ciężko powiedzieć. Poszukaj na forum, jest polecany koleś, który już pomógł w zakupie kilku osobom z forum - kontakt sprawdzony, więc może lepiej z takiego skorzystać.
  18. Jeżeli chodzi Ci o EVO Racing, to właśnie będę takie kupował. Jeden z forumowiczów ma już takie, przelatane parę tysięcy i brak zastrzeżeń.
  19. Niestety, szczegóły grają dużą rolę - drugi samochód mam np. w AXA (Almera '96), bo było ponad stówkę taniej na OC. A za Audi na tych samych warunkach LINK4 krzyknął mi ok. 2000 Po prostu trzeba naprawdę wszystkie ubezpieczenia przejrzeć i wtedy można wyrwać dobrą cenę.
  20. Dla porównania: Zniżka 50% na OC + 10% na AC + pełny pakiet + zniżka za ubezpiecznie mieszkania + jakaś tam dodatkowa zniżka za ładne oczy = 1385 w CU Direct (samochód nie jest zarejestrowany w Wawie, ale też mazowieckie)
  21. Eeee nie kombi Furka megawyj...na.
  22. No właśnie, media - jakby coś, to mów, że sprawa pójdzie do TURBO KAMERA w TVN Turbo, a jak się wkurzysz, to kupisz malucha za pińcet, pierdykniesz WIELKĄ antyreklamę na dachu i postawisz im na wjeździe Może poszukaj jeszcze jakiegoś paragrafu i "możesz oskarżyć ich o narażenie na utratę zdrowia i życia".
  23. A co w tym dziwnego?? Za każdym razem, jak zmieniam gumy mam na nie gwarancję.W tym wypadku Kolegi Ojciec kupił nowe auto, więc powinien zwrócić sie do swojego koncesjonariusza. Gwarancja na opony jest - nie jestem aż tak wyalienowany jakby się to mogło wydawać, żebym tego nie wiedział. Na myśli jednak miałem podejście ASO - w wielu przypadkach jest tak, że na dzień dobry spuszczają Cię na bambus. Opona jak wiadomo pracuje w bardzo ciężkich warunkach, można przejechać po wszystkim, czyli może zostać uszkodzona mechanicznie i wtedy "rozerwać się". Jeżeli serwis nie jest "normalny" czyli proklientowski, tylko jak niektórzy (żeby nie pisać większość) "dba o własną d*pę", to właśnie na uszkodzenie mechaniczne zwali całą winę i dodatkowo za to, że próbowałeś ich obciążyć odpowiedzialnością, karzą Ci zakupić dwie opony, bo "wedłg zaleceń producenta powinny być takie same opony na jednej osi" - taka niestety jest brutalna prawda, że po sprzedaży samochodu często mają Cię już głęboko gdzieś. Dlatego jeżeli nie ma pewności, że serwis podejdzie do sprawy jak powinien, czyli z pocałowaniem ręki wymieni oponę i przeprosi, warto może twardo podejść do sprawy i zrobić awanturkę (mało przyjemna forma, ale niestety czasami niezbędna) albo od razu do rzeczoznawcy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.