Treść opublikowana przez soolek
-
[ALL] Zakup felg - kilka pytań technicznych
Jak już pisałem, nie byłem w stanie się tym zająć dzisiaj, bo byłem "niewstanie" - rozpocząłem sezon grillowy
-
[ALL B5] Moja Czarnulka 1.9 TDI 110KM
Piękna baza do dalszych modów ...
-
[ALL] Zakup felg - kilka pytań technicznych
Mam okazję kupić felgi w dobrej cenie, ale jeszcze ich nie mierzyłem na OOOO (jestem dzisiaj trochę "niewstanie"). Fele zostały przywiezione z USA. W tej chwili jeżdżą na Golf V GTI (200km). Oznaczenia jakie na nich znalazłem (mam nadzieję, że ostrość mojego widzenia była jeszcze dobra ). 19x8' opona 235/35/19 5x114,3 ET3/5 Koleś twierdzi, że Golf V ma rozstaw śrub 5x112 (jak OOOO) - też mi się tak wydaje, ale pewien nie jestem. Pytanie: - czy "amerykańskie oznaczenie ET 3/5 = ET 35, które spotykamy na naszych/europejskich felgach. - czy jest opcja założyć felgę 5x114,3 na rozstaw 5x112 ??? - żadnych przeróbek na felgach nie widziałem (ściagane przy mnie) - zakładając felgę 19x8' i oponę 235/35/19 - czy takie cóś nie będzie ocierać nigdzie w B5 ???
-
F1, Rajdy i Motorsport
Mało zawału nie dostałem podczas Q1 i Q2 Miejmy nadzieję, że jutro poprawi trochę miejsce
-
[B5 AFN] Klekocze na ciepłym
I po d*pie Kupując diesla, najpierw czyta się 10 przykazań. Niestety, człowiek uczy się na własnych błędach
-
[ALL] Napalony kupiec na moje fele - sprzedać czy zostawić ?
Wg. mnie możesz spokojnie sprzedać, bez opon skoro są nowe. Ten wzór jest niezły, ale już troszeczkę oklepany na B6. Jeżeli nie znajdziesz nic lepszego, to proponuję fele RS6 C5 - na B6 wyglądają zarąbiście. Zawsze to będzie jakaś odmiana, tym bardziej, że jesteś w stanie wyłożyć dodatkową kasę.
-
[All B5] Amortyzatory Niemieckiej Firmy SRL
Powiem tak, skoro zwykły Sachs kosztuje 150/sztukę, a ten kosztuje połowę tego, to chyba raczej nic specjalnego, co nie znaczy, że jest do kitu, ale raczej mało osób to wypróbowało. Ta nazwa mi się nawet o uszy nie obiła. Na googlu też bardzo nic nie ma o takich amorkach.
-
[B6 AWX] Jak zrobić żeby przód i tył auta były na tej samej wysokości ?
Nie wiem jak ori amorki, ale np. moje utwardzane mają regulowany pierścień, który można obniżyć i automatycznie d*pa idzie w dół lub górę.
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
S-line - zgadza się, ale tego jest już tyle...ale coś czuję, że na tym może się skończyć właśnie.
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
Wszelkie chromy, polerki odpadają - nie lubię tego. Wręcz przeciwnie - jestem miłośnikiem "black" i najchętniej bym założył bym coś ciemnego na koła, ale chyba efekt przy 17' będzie też nie za dobry.
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
Felgi były umyte (świeżo założone) i mój samochodzik też był umyty. Zdjęcie jest kiepskiej jakości, ale powiem szczerze, że nawet się nie starałem, bo na żywo też lepiej to nie wyglądało. Tzn. może nieźle, ale myslałem, że efekt będzie dużo lepszy
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
Mnie też się felga dalej podoba i to bardzo i na B6 Avant (mimo, że 17') wygląda extra, a tutaj ... nie powaliło mnie na kolana to zestawienie. Może z samochodem coś nie tak
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
W pierwszym poście wrzuciłem fotkę z przymiarki RS6 17' na mojej OOOO. I co teraz
-
Przekręcony licznik
Rozumie się, że na gębę to można ... Na umowie zazwyczaj wpisuję się przebieg - przynajmniej powinno. Do tego może jest ogłoszenie z przebiegiem lub zdjęcie z dnia zakupu itd. itp. I jeżeli się wczytasz w to co napisałem, to dostrzeżesz, że pisałem o przypadku, gdy sprzedawca zajmuje się fachowo sprzedażą samochodów - tutaj on jest ekspertem i ma obowiązek wiedzieć wszystko o samochodzie. W takim przypadku szanse na wygrane są dużo wyższe, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo i że sprawa jets wygrana... Jeżeli to zwykły handlarzyk, to oczywiście szanse marne lub żadne. Pewnie, niech damiancj usiądze i płacze tylko. Jeżeli wszyscy będziemy tak podchodzili do sprawy, to ten kraj dalej będzie popier... i każdy sprzedawca będzie Was robił w ch... ile wlezie, jeżeli nie bedziecie znali swoich praw. Owszem, niech płacze, bo powinien sprawdzić przed zakupem, ale być może ma szansę na wyciągnięcie jakichś pieniędzy. I póki jest szansa, to niech próbuje.
-
Przekręcony licznik
Przebieg oczywiście nie oznacze, że samochód jest zły i będzie się sypał, ale nich próbuje ściągnąć kasę - takich ciołków trzeba tępić
-
[B5 AVG] Po założeniu sprężyn Weiteca -30mm auto pływa
Jeszcze puka, ale podejrzeni padło na mocowanie/poduszki amorków, bo nie były wymienianie przy zmianie W przyszłym tygodniu mam zamiar do rozebrać, w celu wymiany, więc obejrzę przy tym amorki.
-
Przekręcony licznik
Jeżeli jest handlarzem, a do tego ma jeszcze działaność gospodarczą, to sprawę masz wygraną. Na nim, jako na fachowcu, ciąży obowiązek należytego sprawdzenia auta. On też ponosi odpowiedzialność za wszelkie ukryte wady tego samochodu, gdyż powinien zrobić wszystko aby znać historię samochodu - jako fachowiec powinien wiedzieć, że po VINie może sprawdzić przeszłość samochodu, tym bardziej że jest to prawie nowa sztuka. Poszperaj w internecie, znajdź jakiś paragraf, np. oszustwo, naciaganie itp. itd. Sypnij mu paragrafem, to zobaczy że nie ma do czynienia z laikiem i może trochę pomyśli. Wtedy ciągnij z niego kasę. Sądzę, że przy tej wartości samochodu możesz sobie pozwolić na wycenę u jakiegoś fachowca, na podstawie której będziesz miał realną utratę wartości ze względu na nieprawdziwy przebieg.
-
[B6 AVF] S4 schwarz pakiet-:) SPRZEDANY.
I teraz jest zaj...kur...biście (Sorry za wyrażenie, ale tego wymagała powaga sytuacji )
-
[ALL B5] Podnoszenie się szyb z tyłu
U mnie nigdy z tyły samo nie podjrzeżdżały do góry, więc więcej pomysłów nie mam.
-
W co kto gra (X360 & PS3) ?
A mnie Lambo (Gallardo) najbardziej pasi (z pełnymi modami) - jednak Qwatro to jest to! To czym tak śmigasz ???? Obecnie mercem i db9 ale to nie ta klasa co Viperek :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika
Widocznie Ci szybko ubywa oleju, ale 100ml to jest taka mała ilość, że na bagnecie możesz tego nie rozpoznać. Pomiędzy min. a max. stanem jest chyba pół litra różnicy. Dolej oleju na max (aż pod zgięcie na bagnecie) i wtedy zobaczysz dopiero jak szybko Ci olej ubywa.
-
[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
A ja bym się wstydził otworzyć klapę,i pokazać kawałek węża upierdzielonego z metra Rozumiem, że filtry, paski itp. tylko ze znaczkiem OOOO posiadasz?! Inaczej to przecież straszny obciach, jak ktoś otworzy maskę i zobaczy np. filtr MANNa, Knechta (o Fitlronie już nie wspomnę). Tak się zastanawiam wogóle, dlaczego jeszcze rozmawiasz z nami, skoro tak bezcześcimy markę Audi Wybacz . Przepraszamy za nasze postępowanie, ale jakoś zdrowy rozsądek nie pozwala nam kupić węża za 80 zł, skoro taki sam kosztuje 5 - coż, człowiek nie jest doskonały.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Napewno, a tłumaczyć chyba nie trzeba dlaczego. Muszę powiedzieć, że niektóre żarty są takie lipne, że szkoda to czytać.
-
[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
Jeśli dobrze rozumuje, to swoje 11-letnie Audi naprawiasz tylko w ASO ??? Kolego, nie bądź żałosny. Pewne rzeczy kupuje się tylko w ASO, bo mają dobrą cenę albo najlepszą jakość (np. termostat), ale nikt o zdrowych zmysłach nie wyda na taki sam wąż 80, skoro może wydać 5 złotych. Jeżeli kupisz odpowiedni wąż, to gwarantuję Ci, że w niczym nie będzie on odbiegał od ori, nooo..., poza znaczkiem oczywiście.
-
[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
Potwierdzam, też niedawno wymianiałem na "jakiś kawałek gumy" ze sklepu moto - średnicę tylko gościowi podałem i uciał mi kawałek