Treść opublikowana przez soolek
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
Przestańce, bo mnie jeszcze namówicie Niestety codziennie pokonuję kiepskie drogi do pracy i obawiam się, że 18 mogłyby już tego nie wytrzymać ... i ja też
-
[B5 AHH] Silnik ciężko się uruchamia
A nie zauważyłeś jakiegoś wycieku pod samochodem lub na silniku? U mnie np. były sparciałe wężyki przelewowe i puszczał paliwko nimi. Po dłuższym postoju zapowietrzał się i ciężko odpalał (po około dobie). Po nastu godzinach postoju odpalał bez problemu.
-
[ALL B5] Zawieszenie tył stuki
No właśnie. Ja mam ten sam problem. Sam nie wpadłem na ten pomysł przy zmiane amorków, a mechanik ... teraz inny zarobi
-
[ALL B5] Zawieszenie tył stuki
Mocowanie amorka może pukać - pociągnik lekko za błotnik do góry. Jeśli będzie słychać stuk, to może być właśnie to.
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
18' cali też rozważałem, ale to chyba byłby szok dla mnie (a tym bardziej dla Audiówki) po przejściu z 15'
-
[B5 AKN] Problem z układem hamulcowym
Prawdopodobnie wariują czujniki ABSu z przednich kołach (skoro przy ruszaniu kołami na postoju też się dzieje). Sprawdź ich mocowanie, podłączenie...może trzeba przeczyścić. Dodatkowo użyj , bo sporo o czujnikach było i może znajdziesz jeszcze coś ciekawego.
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
Kowi - BIG THANKS Na fotkach S-line wygląda najlepiej (jak zawsze dobrze). RS6 całkiem całkiem. Dotz Silver odpada Dotz Black - no właśnie na fotce nie widać efektu, ale i tak 17' chyba by za kiepsko wyglądała.
-
Jak dotrzeć do firmy krzak ?
Możesz podciągnąć jakiś paragraf na to i zgłosić normalnie na Policję jako oszustwo, wymuszenie itd. itp. - może się okaże, że to kolejny seryjny oszust ?! US raczej Ci nie pomoże, ale możesz napisać donos do US i wtedy go napewno prześwietlą - o ile firma nadal istnieje... Ewentualnie, może ktoś z forum będzie się mógł rozejrzeć pod tym adresem - czasami wystarczy zapytać w "sklepie obok", kiosku lub Pani siedzącej w oknie. ______________________________________________________________________________________ Łysi wyjdą więcej niż dług, ale czasami warto się poświęcić dla satysfakcji. A może sprzedaj dług firmie windykacyjnej za 5 stów (nie mam pojęcia, czy jest to możliwe, ale można sprawdzić) - przynajmniej mu trochę życie uprzykrzą.
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
No właśnie liczę, że trafi się jakiś maniak VT i strzeli pracę , bo u mnie cienko z więdzą na ten temat.
-
[ALL B5] Avant - klapa tył - mocowanie rejestracji
Akurat z tym nie mam problemu, albo tego nie zauważyłem (raczej nie mam problemu, bo generalnie jestem przewrażliwiony)
-
Prośba o opinie - czy warto kupić poniższe felgi ?
Dokładnie, a kołpak wygląda prawie jak fela 16' - lepiej kupić kołpak
-
[ALL B5] Które felgi - pomóżcie
Drodzy Koledzy, Koleżanki, czas zakupić 17' do mojego paździocha i chciałem Was prosić o małą pomoc w wyborze, bo nie mogę się zdecydować. Generalnie jestem nastawiony na wzór RS6 C5, ale nie wiem czy będę dobrze wyglądały w rozmiarze 17'? Bardzo podoba mi się DOTZ Black, ale coś czuję że 17' to za mało dla tego wzoru. Poniżej fotka mojega Szaraka (niezby dobra, ale mam tylko taką z obniżoną zawiechą) - a może ktoś byłby tak miły i zrobił VT z poniższymi fotkami??? Dzięki uprzejmości kolegi Kowi87 dorzuciłem VT - WIELKIE DZIĘKI Mój Paździoch wzór RS6 C5 wzór S-line MAM 6 MAM MT2 DOTZ Daytona Black DOTZ Daytona Silver ____________________________________________________________________________________________________________________________ Na wtorkowym spocie, dzięki koledzie PIXI moja Audiówka została obuta w fele RS6 C5 17', i tak właśnie wyglądała (niestety zdjęcie z telefonu, więc jakość marna). Z przykrością muszę stwierdzić, że spodziewałem się lepszego efektu ;( Na B6 PIXIego wyglądają za***iście, a tutaj ... szału nie ma. No i mam zgryz teraz, bo nie wiem co kupić ____________________________________________________________________________________________________________ Dzisiaj nastąpiła kolejna przymiarka. Tym razem felga MRR Design GT1 Black. 19x8,5 ET 3/5 opona 235/35/19 CIEKAWOSTKA: rozstaw śrub 5x114,3 wszedł na Audiówkowe 5x112 bez żadnych kombinacji (rozwiercane otwory, przywałące śruby itd.) Teraz fotki (niestety ciemno już było i kiepskie miejsce, więc jakość do kitu, ale wygląd jest zaj...) Teraz to dopiero mam zgryz __________________________________________________________________________________________________________________________ Decyzje zapadły. Zamówienie złożone. Zrealizowane. Zamontowane. A oto efekty - jedno zdjęcie na szybko po montażu. Więcej po weekendzie w wątku o moim A4.
-
[ALL B5] Avant - klapa tył - mocowanie rejestracji
Zakupiłem już jakieś śrubki (na oko) i będę walczył. Muszę zniszczyć ramkę, żeby się dostać do gwintu - mam nadzieję, że WD40 trochę pomoże. Śrubokręt chyba nie pomoże - śruba już jest tak wyrobiona, że nie idzie. Zobaczymy
-
[B6 ALT] Wymiana sprzęgła - 5000 PLN
W serwisie nie robi sie takich - chyba, że lubisz wyrzucać kasę. Poza tym fachowość serwisów pozostawia sporo do życzenia - tam się wymienia wszystko i kompletami, bo szybciej i większy zarobek. Poszperaj na forum, poszukaj polecanego mechanika z Twoich okolic i sprawdź to raz jeszcze.
-
Naruszenie przepisów - karteczka za wycieraczkami - co z tym zrobić ?
biedny student w B6 habilitację może robi Chyba raczej rehabilitację
-
[B5 AFN] Moja a4 - wielka zagadka
Skoro został zezłomowany, to znaczy że mogło być jakieś buuummm lub poważna usterka, np. skrzyni automatycznej. Ktoś założył manual, przywrócił samochód do życia i ... teraz jesteś jego szczęśliwym (miejmy nadzieję) posiadaczem.
-
Naruszenie przepisów - karteczka za wycieraczkami - co z tym zrobić ?
Żadne upomnienie nie przyjdzie. To nie jest mandat - to jest wezwanie do złożenia wyjaśnień i przyjęcia mandatu. Jeżeli w ciągu 30 dni się nie stawisz, to automatycznie sprawa idzie do sądy w celu ustalenia sprawcy i nałożenia grzywny - zazwyczaj odbywa się to zaocznie, czyli bez wzywania Cię jako świadka (nie winnego). Tak przynajmniej w teorii. W praktyce może się udać, ale nie musi. Jeżeli pójdziesz tam z założeniem, że może się wykpisz, to możesz się rozczarować - trafisz na brunetkę/feministkę, która nie lubi "słodkich idiotek w mini" i przywali Ci najwyższy wymiar kary (teoretyzuję oczywiście). Wybór należy do Ciebie, ale jak to mówią "No Risk, NO FUN"
-
Naruszenie przepisów - karteczka za wycieraczkami - co z tym zrobić ?
Uchronić może Cię tylko i wyłącznie zbyt dużo roboty w Policji/Straży Miejskiej. Do bazy danych ma dostęp każda jednostka - nieważne jakie miasto. Fakt, że z miejscowej szybciej ściągną dane (telefon do starostwa), ale z innego miasta także, tylko pewnie wymaga to już więcej pracy, więc możesz liczyć na szczęście, ale może Ci ono nie być dane :>
-
Jaki jest roczny koszt eksploatacji A-czwórek ?
No fakt, też miałem podobną awarię - aku padł i u mnie po 9 latach A nowy Moll w temperaturze -20 stopni przez całą dobę podtrzymywał radyjko - a potem jak gdyby nigdy nic od jednego strzału zapalił autko :>
-
Jaki jest roczny koszt eksploatacji A-czwórek ?
Chciałeś koszta eksploatacji... Awaryjność - u mnie bezawaryjność, bo wymiany zawiechy nie można nazwać awaryjnością, tym bardziej, że była od nowości (prawdopodobnie) i po Polsze zrobiła jeszcze 40 tysięcy. Generalnie ani razu mnie nie zawiódł, a przebieg mam dość słuszny (jak większość pewnie, ale mój chyba nie kręcony )
-
[B5 AVV] Mój granatowy trumniak /zawias -35/ czarny grill - nowe fotki str.9
Na początek do zdejmij to coś z lusterka Reszta OK - ładna baza do dalszych modyfikacji.
-
[ALL B5] Syrena do ori alarmu i automatyczne domykanie szyb z kluczyka scyzoryka
Ale po co? W OOOO syrena jest właśnie charakterystyczna, inna niż wszystkie alarmy dookoła. Dzięki temu nie muszę co chwila latać do okna, żeby patrzeć czy to czasami nie mój.
-
[ALL B5] Avant - klapa tył - mocowanie rejestracji
Czy ktoś może wie, jaka śruba (rozmiar) służy do mocowania ramek/tablic na tylnej klapie? Chciałbym się wyposażyć w nowe przed wymianą ramki, bo stare się zapiekły i będę miał trochę jazdy z ich odkręceniem.
-
Jaki jest roczny koszt eksploatacji A-czwórek ?
Jeżeli rozmyślasz nad B4 i nie masz w zanadrzu wolnej gotówki, to weż B4. A4 jest niestety kosztowna, jeśli chcesz mieć wpełni sprawną. Ja np. wydałem m.in (to było w ciągu dwóch lat i nie wszystko): - rozrząd kompletny + pompa wody + wszystkie płyny + wiskoza + uszczelki = 2500 (zaraz po zakupie) - klocki przód 150 (ATE z klubowymi zniżkami) - tarcze i klocki + łożyska z wymianą 600 (dokładnie nie pamiętam) - komplet wahaczy na przód 1300 - amorki komplet P+T 600 (utwardzone MTS) - sprężyny 400 (niższe Lowtec) - olej Motul kilka razy już 160-200 - nabicie klimki ok. 150 - aku 450 Jeszcze trochę wydatków było, ale już nie pamiętam. Tanio nie jest ... ale coś za coś.
-
[ALL B5] Syrena do ori alarmu i automatyczne domykanie szyb z kluczyka scyzoryka
Alarm uzbraja się chyba dopiero po 30 sek., dlatego nie wyje od razu. Co do zostawiania szybra, to na lewym słupku na dole powinieneś mieć guzik, która odłącza czujki wewnętrzne - wtedy możesz zostawić uchylony szyber, szyby lub np. psa w środku - alarm będzie wył tylko po otwarciu drzwi.