Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Bo do obniżonych sprężyn trzeba mieć jeszcze sprawne amorki, a najlepiej utwardzone. Na początku założyłem spreżyny na ori amorki (które miały już nie wiadomo jaki przebieg). Często tarłem spodem; amorki szybciutko się skończyły. Po założeniu utwardzonych amorków i skróconych skoku o 25mm nie mam żadnych problemów z tarciem o podłoże.
  2. Spokojnie, kolega Vario_tech ma gwinta, więc obniżenie pewnie z -60. Ja mam -35/-35 i to już naprawdę kobylaste koleiny muszą być na drodze lub dziury, żeby przytrzeć osłoną, więc bez paniki.
  3. Jak wstawisz klatkę do środka to możesz kombinować z drzwiami bez ramek. Inaczej A4 złamie Ci się wpół na pierwszej dziurze - karoseria była od początku projektowana z ramkami okien, więc po ich usunięciu karoseria straci zakładaną sztywność.
  4. W moim przypadku pakietu w CU Direct jest o parę ładnych stówek niższy od LINK4. Na szczęście nie miałem konieczności nic likwidować, więc w tej kwestii się nie wypowiem.
  5. Ano. Może w pobliżu jest jakiś sklep, stacja benzynowa, firma, zakład itd. Czasami mają kamery, które łapią okolice i wtedy takiego cwaniaczka masz gdzieś.
  6. Miałem taki sam przypadek niedawno. Wyszedłem i na dzień dobry gościa opierdoliłem (zachował się jak idiota). Spisaliśmy oświadczenie (do winy się przyznał, a poza tym miałbym sporo świadków jakby zaszła potrzeba) i na malowanie zderzaka dostałem. Spróbuj znaleźć świadków. Może jakaś firma w pobliżu ma kamerę zamontowaną i mogła nagrać to zdarzenie...
  7. Tu jest link do strony Weitec'a http://www.weitec.pl/pokaz_produkt.php?idprod=119 Nic tu nie ma o silniku 1.6 - czyżby nie pasowały do tego jednego silnika? Sprawdź numery na swoich sprężynach i poszukaj na tej stronie. Poza tym koleś dał w opisie na aukcji, że pasują do Passata B5 - może zostały ściągnięte z Passata a nie Audi, a w Passacie tył się chyba różni od Audi, jesli dobrze kojarzę... ______________________________________________________________________________ Na stronie Weitec'a sprężyny do A4 i Paska mają dwa różne numery, więc prawdopodobnie masz sprężyny od Paska.
  8. Jeżeli poduszki silnika i skrzyni byłyby tak zużyte, żeby pukały, to musiałoby Ci raczej mocno trząchać silnikiem i skrzynią. Jeżeli brak takich objawów, to raczej bym odpuścił tą opcję. Ja słyszałem jeszcze, że amortyzator może "pukać na sztycy" (???) - tak to określił znajomy mechanik, ale szczegółów usterki nie znam.
  9. :gwizdanie: Więcej komentarzy nie oczekuj, bo ... glebę masz, fele conajmniej 17' masz, światła po lifcie, alu listwy w środku... LIPA - nie ma się do czego przyczepić A przepraszam, karzą Ci zmienić grill na ori, np. S4 No i może dokupić znaczki OOOO na fele. A tak wogóle to fajna furka
  10. Generalnie Beemki mnie się podobują :> Sam chciałem kupić BMW, ale akurat nie było mnie stać na model jaki bym chciał. Tył napęd to zarąbista sprawa, jak ktoś lub ale czy przeszedłbym z Q??? Chyba ciężko może być. Jeżeli bryczka Ci pasuje, to bierz.
  11. Chyba zmień mechanika, albo poszukaj wogóle mechanika, bo ten chyba nim nie jest. Amortyzator po zdjęciu to się raczej rozciąga/wydłuża. U siebie zmieniałem sprężyny przy ori amorkach, potem wymianiałem amorki na krótsze i żadnych problemów nie zanotowano. PS Jak masz samochód rozłożony, to może kup odrazu amorki twardsze i krótsze, bo ori Ci szybko padną na tych sprężynach - sprawdzone na właśnej skórze.
  12. A Nexen ktoś badał na własnej skórze? Klubowy sprzedawca opon je poleca (cena bardzo zachęcająca) i mam ochotę je wybróbować (17').
  13. Ciesz się, że wzięli tylko radio. Nie ma sposobu na zabezpieczenie samochodu. Jeśli wyciągniesz zamki to Ci zmasakrują karoserię, bo nie będą mogli otworzyć lub wywalą Ci szybę, a jak zacznie wyć to dla złości jeszcze drugą i zniszczą przy okazji wyciągania radia całą deskę. Niestety, takie jest życie.
  14. Mają 30 dni na wycenę i wypłatę odszkodowania, chyba że konieczne jest wyjaśnienie jakichś nieścisłości, wtedy mają obowiązek zawiadomić Cię na piśmie i wypłacić kasę w ciągu 14 dni od wyjaśnienia wszystkich okoliczności. W Twoim przypadku Ty dopełniłeś wszystko, więc nie pieprz się z nimi, tylko pisz pismo, że "minęło 30 dni od zgłoszenia szkody, przedstawiłeś wszystkie wymagane dokumenty i żądasz natychmiastowego uregulowania należności wraz z ustawowymi odsetkami. W przypadku dalszej zwłoki w wypłacie odszkodowania, podjęte zostaną dalsze kroki prawne". Pisemko wyślij mailem lub faxem i zaznacz, że oryginał wysyłasz dzisiaj pocztą za potwierdzeniem odbioru. Powinno coś pomóc.
  15. A jakie pismo im wysłałeś? Może faktycznie to pisemko poszło w kosz, bo komuś się nie chciało przeczytać. Może musisz wysłać im pocztą, albo spróbować porozmawiać z kimś kompetentnym (czyli jakimś kierownikiem).
  16. A może mocowanie amorków?
  17. i tym negatywnym akcentem można zakończyć dyskusję... G...prawda, ale fakt jest faktem, że Polskie społeczeństwo nie nauczyło się jeszcze bronić własnych interesów. Minie jeszcze trochę czasu zanim P... zacznie nam służyć, a nie ciągnąć z nas kasę - zresztą wszyscy doją z nas (kierowców) kasę.
  18. Tak, -35/-35 (Avant) i ładnie poszło w dół.
  19. Sprężyny mam akurat firmy Lowtec (podobne cenowo - mogę polecić), ale amorki mam MTS. Nie narzekam, ale nie mam za bardzo porównania.
  20. A możesz trochę naświetlić sprawę? Poza tym, sprawa mogła zostac przekazana do windykacji w międzyczasie - zanim Twoje pismo dotarło do właściwej osoby i może teraz wystarczy się wykonać telefon, aby wyjaśnić sprawę (???).
  21. MTSy mam ja i narzekać nie mogę, ale przelot to dopiero jakieś 5 kkm.
  22. ASO raczej nie ma takiej informacji, ale skoro na początku marca miał jeszcze wpisy z ASO, to ... raczej pewny. A od kogo i kiedy kupiłeś ten samochód, kiedy był wystawiony do sprzedaży ? Teraz to trochę za późno, aby się martwić czy był kradziony czy nie - trzeba było sprawdzić przed zakupem. W tej chwili proponuje wypić coś na rozluźnienie i olać ten temat, bo tylko sobie nerwy szargasz bez potrzeby pewnie.
  23. A sprawdź czy czasami już nie ma twardego dowodu w WK?! Może i sprawdzają legalność samochodu, ale informacji napewno nie mają przed wydaniem twardego dowodu, bo to trwa - ja twardy dowód dostałem w niecały tydzień od rejestracji. Rób rozrządy itp. i czekaj na spokojnie na twardy dowód.
  24. Mam Lowtec -35/-35 (Avant) i mogę polecić. Polecane badzo też są Weitec -30/-30, ale są droższe od Lowteca. Przyszykuj się na zmianę amorków (najlepiej utwardzone - ja mam MTS Technik), a najlepiej zamontuj komplet- nie będziesz musiał płacić dwukrotnie za zmianę. Po założeniu niższych sprężyn szybko ci siądą amorki (bo zakładam, że nie są nowe).

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.