Treść opublikowana przez soolek
-
Trasa do Chorwacji Południowa Dalmacja Makarska
Hehe, może zrobimy klubowy wylot to Chorwacji Byłem w tamtym roku (i jeszcze wcześniej 2 razy) i w tym ponownie mnie kobiety wyciągają, żeby tyłki posmażyć - Makarska, a konkretnie PISAK. Korki tylko w weekendy. Ja zazwyczaj wyjeżdżałem poniedziałek/wtorek i powrót w tych samych dniach. Najlepszy czas W-wa - Split/Makarska -> 20 godzin, w tym jakieś 4 godziny błądzenia po Słowenii, bo niektórym się chciało zaoszczędzić 30 EUR na winietę i jechać bokami (wylądowałem gdzieś na górze w lesie na żwirowej drodze, gdzie ledwo zakręciliśmy Paskiem). Droga powrotna Makarska - W-wa -> 16 godzin. Wyjazd zazwyczaj w godz. 14-15 i jazda nocką przez Czechy/Austrią/Słowenię = brak korków. A może ma ktoś jakieś sprawdzone namiary na okolice Makarskiej ??? W tym roku się trochę za późno obudziły pewne osoby i termin, który znalazłem nie bardzo mi odpowiada (dojazd i wyjazd właśnie w weekend ) Poza tym planuję wybrać się na jakieś Plitwickie Jeziora - może ktoś może podrzucić namiary na jakiś nocleg, albo cóś ???
-
[B5 AFN] Mocniejsze hamulce - co doradzicie ?
Kozi, wstaw "normalny" zestaw tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier (miałem w poprzednim aucie i bardzo sobie chwaliłem - przede wszystkim nie męczył się na mieście). Same klocki sporo dają - miałem Ferodo (nie wiedziałem o tym) a założyłem ATE i pogorszenie jest odczuwalne. Mam ten sam problem - zimowe 15' i postawię właśnie na powyższy zestaw.
-
[B5 ADR] Dibo's Rieger RS4 on 19 inch BBS LM
Dibo, kup puszkę czarnej farby (Hammerite na metal ), psiuknij te dywaniki, strzel fotkę, wstaw na forum ... i będzie spokój. Albo użyj PhotoShopa
-
[B7 BGB] Tein QSG80-CVAS2
Rozmawiaj z malik'iem. Ostatnio złożył właśnie Tein'a do swojej S4 B7, więc coś ci może doradzi.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
i spijać z sutka.... :slina: :slina: :slina: :slina: :slina: A jak ktoś już nie jest w stanie dosięgnąć do sutka ???
-
[B5 AAH] Jaki zestaw kupić tarcze+klocki ?
Na porządne hamowanie wystarczy zestaw tarcze brembo + klocki ferodo premier. Taki zestaw na miasto jest extra. Wielokrotne hamowanie na światłach i cały czas ta sama skuteczność. Dobra skuteczność. Nie jestem pewien, czy tarcze są tak dobre, ale klocki napewno. U siebie założyłem ostatnio ATE, a zdjąłem Ferodo (wcześniej nie wiedziałem, co takm siedzi) i osłabienie jest odczuwalne.
-
[B5 AAH] Jaki zestaw kupić tarcze+klocki ?
Polecam zestaw tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier/Premium (cen do Audi niestety nie znam, ale pisz do TOM77 - ma dobre ceny). Do siebie założyłem klocki ATE. Przy zmianie okazało się, że wcześniej były właśnie Ferodo. Niestety ATE dużo słabiej sobie radzi.
-
Się chłopaki popisali
Dobrze pacanom! Jak będę miał się pozbywać starego samochodu, to chyba popoluję na takich pi..pi...pi... - ciekawe jak się będą tłumaczyć jak wjadą mi w d...
-
Mustang Bullitt
Najpierw to chyba gleba, ściema, ściągnięcie oznaczeń?! Aaa, no i koniecznie pomaluj dokładki/zderzaki w kolor nadwozia. Ja pierd...fura kox.
-
[B5 AHU] Ile kosztuje wymiana plecionki ?
W Wawie też mi krzyknęli 250 za wstawienie rurku zamiast kata + wymiana plecionki. Póki chipa nie będę robił, to nie tykam tematu, bo szkoda kasy (jeśli plecionka i kat jeszcze żyją oczywiście).
-
[B5 AFN] Ile bezpiecznie można wyciągnąć z tego silnika w automacie i jak ?
Najlepiej będzie użyć Potem spokojnie sobie poczytać i będziesz wiedział WSZYSTKO. Proszę bardzo
-
Potrzebuję porady - co dla młodego chłopaka ?
Golf będzie oszczędniejszy i powinien być tańszy w eksploatacji (przednia zawieszka) - chyba, ze eksploatacja też będzie sponsorowana. Ja np. uwielbiam kombi, bo wrzucam tam co chcę i kiedy chcę, bez zastanawia się, czy wejdzie (parę lat wcześniej też tak było). A tak będą szczerym, to mając lat 18 cieszyłbym się z jakiegokolwiek samochodu. Ale wymaganie się zmieniają, więc może najlepiej dyskretnie wybadać jaki samochód mu bardziej pasuje.
-
[B5 AVG] Jak sprawdzić, czy pasek rozrządu był wymieniany.
Panowie, przy tej cenie rozrządu to wogóle nie warto rozważać innych opcji - wymiana i tylko wymiania. To podstawa przy kupnie samochodu z niewiadomego źródła. A przebieg 128kkm dla 9letniego auta uważasz riko za realny? To jest 14 kkm rocznie - diesele w Niemczech takich przebiegów nie robią. Wymieniaj i się nie zastanawiaj.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Wiem, wiem, że ja znowu nie o d... (sorry), ale może wspomożecie jakimiś namiarami na tłumikarza (najlepiej Targówek/Białołęka), gdzie dostanę ... dwie końcóweczki z Passata B6, diesel lub benzyna, ciemne/czarne I fotki poglądowe.
-
[B5 ALG] Audi A4 2.8 30V ALG
Przód OK. Z boku całkiem, całkiem. Tył -> masakra Czyli...wywal szybko te światła tylne i usuń oznaczenia modelu lub przyklej je w "normalnym" miejscu.
-
[ALL] 235/35/19 - jakie powinno być ciśnienie w oponach ?
225/40/18 W wulkanizacji nabili ok. 2.7 Zostawiłem 2.6 przód, 2.7 tył - jutro samochodzik będzie załadowany po dach.
-
[ALL B5] Klima napełniona 6 miesiecy temu i teraz leci ciepło
A ile czynnika Ci dobijają przy napełnianiu? Sprawna klima może przez rok "wydoić" chyba do 40% czynnika - jeśli śmigasz praktycznie non-stop.
-
[ALL B5] Nowe kółka dla mojej A4 - co myślicie o tym wzorze ?
wiem, wyrzucam 1BE i chce wrzucic n owy komplet. jak pisalem najwazniejsze zeby przod byl nizej np. -40/-30 i jeszcze na dodatek 2.8 quattro Z Lowteca zestaw do sedana był -35/-30, tylko nie pamiętam, czy akurat było do Q, bo chyba trochę insze tam są sprężynki. A może gwinta? Lowtec ma. Ja właśnie nabrałem ochoty, ale to dopiero jak nie będę wiedział co z pieniędzmi zrobić
-
[ALL B6] Dziwne dźwięki po zmianie na letnie
Niestety, ale tak bywa. U mnie szum był najbardziej odczuwalny przy 70-80 km/h. Przy 140 nie słychać było kompletnie nic, a co najlepsze było ogólnie ciszej, niż przy np. 90. Dziwne, ale z życia wzięte.
-
[ALL B5] Nowe kółka dla mojej A4 - co myślicie o tym wzorze ?
Sprężyny Lowtec (najtaniej-allegro-mam takie -35/-35), Weitec (dobre za rozsądną cenę), i ... cała reszta markowych. Koniecznie zmień amorki na twardsze i z krótszym skokiem - inaczej będziesz dwa razy rozbierał zawiechę, bo ori amorki szybciutku padają, jeśli nie są nófki sztuki.
-
[B5 1Z] Pływanie obrotów silnika
Janex, chyba Ci dużo za dużo pali. Te silniki przy normalnej jeździe mieszczą się w 6 litrach (bez ciągłego używania czerwonego pola oczywiście). Mój na klimie, trasa/miasto 50/50 zadowala się 6,3. Max co osiągnąłem to 6,9, a turbinka jest co raz przedmuchiwana, często też krótkie trasy, więc zimą samochód się dopiero co nagrzewał a już był wyłączany. Poszukaj na lokalnych spotach kogoś z VAG'iem i będzię coś wiadomo.
-
Zafoliowane tablice rejestracyjne
Oj, żebyś się nie oszukał. Już nie jednego z antenką na dachu zwinęli, więc tak ślepo bym w to nie wierzył. Rozsądek + oczy dookoła głowy i jakoś się żyje. Fakt, że rozsądek czasami zostaje w domu, a oczy bywają zmęczone ...
-
[B5 ADR] Dibo's Rieger RS4 on 19 inch BBS LM
Nie wiem czy zauważyliście ale jak klikniecie na zdjęcie to mimo że otwiera się Wam w nowym oknie to jest nadal małe. Dopiero ponowne kliknięcie na otwarte w nowym oknie zdjęcie powoduje załadowanie w pełnym rozmiarze. Fotki mają rozmiar 1024x768 także zderzak w miarę widać Widzieliście, widzieliście. Już całkiem taka noga nie jestem w tych sprawach. Chyba mój pracowy komp coś nie domaga, albo śpiący byłem :>, bo kiepsko widziałem. Teraz się przyjrzalem i ... nie jest źle, ale bym tą siatkę na coś innego wymienił ... tylko na co
-
[ALL B5] Nowe wahacze i amortyzatory - dudni na prostej drodze
No i masz odpowiedź !!!. Na 99% stawiam na poduszki amortyzatora czy łożysko - różnie to nazywają. Też popełniłem ten błąd w nieświadomości i zmieniłem same amorki, a potem mnie kur... strzelała, bo coś pukało - przeklinałem amorki, bo kupiłem twardsze ale tzw. no namy i podobno miałyby pukać na sztycy (???) Musiałem ponownie zapłacić (ale już innemu mechanikowi) za rozebranie amorków i wymianę poduszek. Teraz jest cisza, a morki są gites - ostatnio byłem na przeglądzie nie było się do czego przyczepić.
-
[ALL B6] Dziwne dźwięki po zmianie na letnie
Opony, opony, opony. Dzisiaje jeszcze jeździłem na 15' i zastanawiałem się, które łożysko wyje. Wieczorem założyłem nowy komplet 18' i ... cisza jak makiem zasiał. Fakt, że stare 15' były już prawie na wykończeniu, ale wydawały takie dźwięki, że szok.