Treść opublikowana przez soolek
-
[B5 AFN] Program - co powiecie o wykresie ?
Kumpel zrobił sobie dzisiaj program w Passacie. Ot tak się na poczekaniu namyślił - pojechał ogólnie sprawdzić samochód i ... po hamowni chciał więcej Passat B5 rocznik '99 AFN 110 KM z przebiegiem 160 tyś (przebieg bardzo prawdopodobny). Seria była ładna, a program lajtowy. Załączam wykres i chętnie poznałbym Wasze opinie, czy wszystko jest poprawnie.
-
Które wykupić ubezpieczenie ?
w CU Direct mam obecnie ubezpieczony i policzli mi wiecej o 400zl za przedluzenie polisy na nastepny rok (2500zl) To pogadaj dobrze z nimi. Mi też chcieli podwyższyć, bo rzekomo ceny napraw poszły w górę, ale trochę pogadałem i ... pani udzieliła mi "specjalnego rabatu" (taka ściema jak zwykle) i w sumie składka spadła o ponad 200 zeta w porównaniu do poprzedniego roku. Praktycznie każdy taki konsultant ma możliwość dawanania rabatów. Nad nim stoi jakiś kierownik, który też może coś dorzucić od siebie, ale tutaj już się trzeba trochę bardziej postarać w gadce (ja sobie odpuściłem, bo nie miałem czasu na pierdoły, a koniec ubezpieczenia się zbliżał).
-
Znaczenie ET Felgi
Koleś w aukcji pisze, że śruby i pierścienie są w komplecie, więc po zalicytowaniu podasz mu dane samochodu i powinien Ci właściwe dobrać. Rozstaw śrub to 5x112 i otwór centrujący 57,1 - tak dla wszystkiego. Powiedź mu, że będziesz zakładał dystanse 10mm (koniecznie, bo ET45 naprawdę kiepsko się prezentuje), to może od razu wrzuci Ci dłuższe śruby (jeśli zajdzie taka potrzeba).
-
Znaczenie ET Felgi
Coś słabo szukałeś. Są i 5mm. LINK
-
[ALL] Renowacja MAM8 - polerka, grafit, czarne ?
A kto powiedział, że nie pasuje czarne felgi do srebrnego. Czarne pasują do każdego koloru, pozostaje tylko kwestia zgrania czarnych felg z resztą dodatków na aucie, czyli listwy, grill itd itp powinny iść w czarny. MAMów w polerce jest w pytę - będzie miał kolejny zwykły, szary samochód, a tak masz możliwość być oryginalny i czuję przez skórę, że to będzie dobrze wyglądać, tylko jak już pisałem-> wierzch czarny, a boczki ramion i środek felgi w polerkę.
-
Znaczenie ET Felgi
Bierz ET 45 i kup dystanse 10-12 mm. Te skróty to otwór centrujący. W Audi jest 57,1, więc dostaniesz lub musisz kupic pierścienie centrujące
-
Znaczenie ET Felgi
Bierz ET35 - wygląda dużo lepiej (równo z błotnikiem). Sama mam takie fele w B5 (gleba 35mm) i nic nie trze a w B6 jest nawet więcej miejsca.
-
Które wykupić ubezpieczenie ?
Z powyższych nie mam pojęcia, ale sprawdź jeszcze CU Direct - mają czasami dobre ceny.
-
[ALL] Jakie felgi
RS4 w 17' zginą na Twoim samochodzie Jeżeli chcesz koniecznie 17', to weź model RS6 - te wyglądają całkiem dobrze.
-
[B6 AWX] Sprężyny do ori zawieszenia
Jeżeli amorki mają już trochę przelatane, to proponowałbym kupić niższe/twardsze, bo po obniżeniu ori bardziej dostają w d... i wymiana będzie x 2.
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Makki, przestań już łechtać nasze zmysły, bo może być ... wstyd
-
[ALL] Renowacja MAM8 - polerka, grafit, czarne ?
Nie, ale ja miałem na myśli, żeby zewnętrzną część zrobić czarną, a calutkie wnętrze srebrne czy chromowane.
-
[ALL] Renowacja MAM8 - polerka, grafit, czarne ?
Polerowane są wszędzie. Grafitowych lub czarnych jeszcze nie widziałem, więc stawiam na te opcje. Zastnowaić się tylko można, czy aby wnętrze felgi nie zostawić srebrnego, a pomalować samą zewnętrzną stronę
-
[B5 AFN] Mocniejsze hamulce - co doradzicie ?
Od ATE napewno lepsze będą klocki Ferodo Premium (sprawdzone na własnej skórze). Do tego tarcze Brembo - przynajmniej takie miałem w poprzednim samochodzie i było git. Teraz też planuję taki zestaw.
-
A4 vs V50
Panowie, Volvo to Premium - tak przynajmniej jest pozycjonowane. Niestety mamy globalizację i materiały wykończeniowe na tym cierpią. Nawet w Audi - na forum pisano, że niektóre materiały w A4 B8 są gorsze niż w B7 !!!
-
[ALL B5] Kupiłem moje pierwsze Audi - czy jest w nim alarm ?
Może taki, który nie reaguje na byle lekkie puknięcie. Ale sorry. Właśnie sobie przypomniałem, że na ruchy w środku też reaguję, bo ze dwa razy zostawiłem lekko uchyloną szybę i wył. Hmmm. Kiedyś jak go testowałem i siedziałem w środku, to nie wył W sumie ... u mnie jest i działa
-
A4 vs V50
Dodam jeszcze, że zanim kupiłem OOOO, miałem kupić V40 - to wprawdzie starsze auto, ale ... Obejrzałem kilka V40 (w tym 2.0 T 160 KM), a potem przypadkiem wsiadłem do A4 B5 (wcześniej nie brałem jej pod uwagę, bo była dla mnie za droga). I ... zacząłem szukać Audi. Zamiast wydać 18 tysi na V40 (jak planowałem), wydałem 28 na A4 - nie wiem skąd je skombinowałem, ale nie miałem innego wyjścia
-
[ALL B5] Kupiłem moje pierwsze Audi - czy jest w nim alarm ?
Od samego ruszania może się nic nie wydarzyć. Zostaw otwarte okna. Zamknij samochód. Odczekaj 30 sek do 1 minuty i otwórz wewnętrzną klamką -> powinien wyć. Na środkowych słupkach u góry powinieneś mieć czujki (takie kratki w rogach) - u mnie wyją po uderzeniu w ten słupek. I chyba też po mocnym uderzeniu z zewnątrz - tutaj nie jestem pewien, bo testowałem to dawno dawno temu.
-
A4 vs V50
Mimo, że to forum Audi, to BMW są chwalone i niejednokrotnie bardziej pożądane od OOOO. W sumie w takich pieniądzach mógłbyś zamienić na BMW. Jak Ci nie podejdzie, to pociułasz i kupisz znowu A.
-
A4 vs V50
Fakt. Ale tak rzuciłem okiem na Allegro i za te pieniądze to szału nie będzie. Tym bardziej w Volvo - kilka sztuk raptem wyrzuciło. Jeżeli masz zmienić na coś, tylko dlatego że będzie troszkę młodsze, to wydaje mi się to bez sensu. Chyba, że samochód Ci się sypie i trzeba się go szybko pozbyć, wtedy się sytuacja zmienia. Ale pamiętaj, teraz wiesz co masz i kupisz ... nigdy do końca nie wiadomo co. A jakbyś pociułał albo uruchomił może linię kredytową to mógłbyś mieć ... np. http://moto.allegro.pl/item629298256_audi_a4_3_0_tdi_quattro_bi_xenon_navi.html lub http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8059882 No chyba że np http://moto.allegro.pl/item630288727_audi_a6_2_5_tdi_quattro_180km_2004_rok.html
-
A4 vs V50
Przede wszystkim S60 jest trochę większe od V50. V50 jest chyba trochę mniejsze od A4 B7 (bo pewnie na taką byś zmieniał). Volvo to też niby klasa premium, ale od paru lat to OOOO jest stawiane za wzór w klasie premium. Ja bym pozostał przy Audi, a dla odmiany kupił sobie KWATRO Teraz tak się dopatrzyłem w jakiej cenie szukasz - odpuść sobie chwilowo zmianę. Pociułaj kasę, a potem trzepnij A4 B7 3.0 TDI Q - dopiero będziesz miał banana na gębie
-
[ALL] Różnica w spalaniu po zamianie na większe koła
A u mnie spalanie nie wzrosło, no chyba że o 0.2-0.3 litra - taka była różnica przy ostatnim tankowaniu. Stawiam jednak bardziej na prędkości, bo ostatnio trochę polatałem w trasach z grubymi prędkościami. W codziennym użytkowaniu brak jakiegokolwiek odczucia spadku dynamiki. A przeszedłem z kół 195/65/15 na 225/40/18 przy 110 KM.
-
[B5 AFN] Taki unikat na masce 3 str hehe :)
W planach felgi 17 najlepiej BBS czarne ze srebrnym rantem, zmiana lamp z przodu tylnie przyciemnic i nowy grill czarny bez znaczka a kiedy to wszystko zrobie to sam nie wiem Weź lepiej 18'. 17' będzie wygladała na strasznie małą przy takiej kolorystyce (wiem, co mówię, bo mam takie). Z grilla zdejmuj zbędne chromy, a najlepiej cały na czarno. tylko wtedy lusterka nie będą pasiły. Oznaczenia z tyłu też out.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
300-500 PLN coo za sam zderzak pełna polerka nadwozia na Robowash kosztuje 500 pln .. Lakierowanie całego elementu 300-350 Michał gdzie Ty sie serwisujesz adaho, podrzuć namiary na PW (lakierowanie za 300-350).
-
Trasa do Chorwacji Południowa Dalmacja Makarska
PISAK może nudny, ale mniej więcej o to chodzi. Zresztą teraz jedziemy w 7 osób, więc ... będzie wesoło. A te Plitvice to faktycznie gdzieś się chyba mija po drodze Muszę obadać temat.