Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Jak już tak bardzo chcesz się licytować, to ... robiłem w tym ponad 5 lat, robię w podobnej branży. Większość dużych firm, światowych używa terminu wolumetryczna, ponieważ słowo wywodzi się z angielskiego. Powszechnie używa się wielu nazw: wolumetryczna, wymiarowa, gabarytowa, przestrzenna. Według mojej wiedzy jednak najczęściej wolumetryczna.
  2. To się nazywa waga gabarytowa a nie wymiarowa. Czytaj dalej, a dowiesz się, że fachowo to nazywa się "wolumetryczna".
  3. Ja mam zLine 18' ale dopiero ze 3 tygodnie/koło 1000 km, więc dużo nie powiem. W każdym bądź razie nawet na tyle w RWD nieźle trzymają na lekko mokrej jezdni. W dużym desczu jeszcze nie jeździłem. Są ciche. A na pewnoe nie są głośne.
  4. Właśnie. Mieszkanie to nie auto. Notariusz nie potrzebny. Co do ubezpieczenia, to masz oczywiście rację, ale przy przepisaniu OC składka może być/powinna/jest zazwyczaj rekalkulowana, czyli istnieje możliwość dopłaty, jeśli masz mniej żniżek, jesteś młodszy czy mieszkasz w większym mieście etc. Tak powinno się to odbyć. W praktyce bywa różnie, o czym sam się przekonałem nie dawno.
  5. ustawienia więcej informacje o urządzeniu "Numer wersji" - klikasz kilka razy aż powie dość potem we wcześniejszym menu masz opcje programisty Zmienilem wczoraj i ... tak jakby trochę szybciej chodził.
  6. Jesteś pewien, że musi to być notariusz? Tego też jesteś pewien? Polisa jest na auto, ale ryzyko kalkulowane wg. właściciela/kierowcy. Zmienia się właściciel to zmienia się ryzyko, zmienia się składka.
  7. A jak ma wykupić OC tylko na siebie, skoro Ojciec będzie w dowodzie Ojciec nie chce go mieć w ubezpieczeniu. Widocznie wie jak Syn jeździ Na zgłoszenie do US masz 2 tygodnie.
  8. Wszyscy naciągają. Czytaj ofertę bardzo dokładnie, bo potem wychodzi, że niby nie limitowane ale tylko połączenia w godzinach takich i takich albo za internet płacisz jak za zboże albo po miesiącu lub dwóch dowalają Ci jakieś płatne opcje, które musisz wyłączać sam o czym oczywiście Pani w salonie zapomni Ci powiedzieć.
  9. Jest mowa o wadze wymiarowej, czyli ewidentnie chodzi o wymiary przesyłki a nie o samą wagę. Wymiary przesyłki są przeliczane na kg według jakiegoś tam wzoru - jest to tak zwana waga wolumetryczna. Znajdź sobie wymiary tej paczki raz jeszcze przelicz cenę.
  10. Piszecie umowę darowizny (musi być jakiś papier). Kasy nie wysyłasz przelewem a już na pewno nie z opisem "za auto". Skoro darowizna, to za free. Kasę możesz dać Ojcu pod tzw. stołem albo puścić przelew z innym opisem (lepiej dmuchać na zimne). Z umową idziesz do wydziału komunikacji. Tablice zostają. Płacisz za nowy dowód + znaczki na tablice. Z nowym dowodem idziesz do PZU i przepisujesz sobie OC na siebie. OC trwa do momentu na jaki było wykupione. Oni kalkulują składkę od nową i dopłacasz różnicę w cenie. Ojciec po tym wszystkim idzie do WK - zgłasza darowiznę. Do PZU - zgłasza "sprzedaż". Zwracają mu za niewykorzystany okres AC tylko. Oszukiwania PZU nie polecam - mają duuużą bazę. Widzą teraz wszystko. Prędzej czy później dojdą, że im ściemniłem i za kilka lat jak już o aucie zapomnisz, to przyjdzie Ci wezwanko do zapłacenia różnicy + odsetki. ---------- Post dopisany at 13:55 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ---------- A ha. W urzędzie skarbowym musisz chyba zgłosić tą darowiznę - jakiś druczek się wypełnia podobno, ale szczegółów już tutaj nie pamiętam.
  11. Tak jak kolega napisał, jak wsadzisz za kółko jakiegoś małolata i zrobi dzwonka, to mogą Ci potem rekalkulować składkę (podnieść) za młodego kierowcę. Szkodę wypłacą bez problemu.
  12. vredesteiny są bardzo głośne , także odradzam bo miałem , ja bym wziął nokiany ale pirelli też są ok bo długo bieżnik wytrzymuje ale za to na mokrym noga ostro z gazu Kurde a gdzie bym nie czytał to wszyscy piszą że są ciche ... a Nokiany w miarę ciche i da się jeździć na mokrym ? moze nie sa jakies bardzo glosne ale do cichych nie naleza powyzej 70 zaczynaja o sobie dac znaki tak do 100 pozniej to juz ped powietrza i nie slychac zabardzo ja rowniez myslalem ze beda ciche niby 67dB tyle samo albo o jeden mniej niz w dunlopach a roznica na korzysc danlopa kolosalna za to dobrze sie prowadza Nokiany założyłem w zeszłym tygodniu na tył w RWD i ... jest cicho, na suchym trzymają ładnie. Po mokrym jeszcze nie jeździłem. W zeszłym roku kupłem na tył Yokohama AVS d550 i sprawowały się bardzo dobrze. Cicho, pewne prowadzenie itd. W tym roku przełożyłem na przód i ... RWD zrobiło mi się podsterowne Faktem jest, że tą cholerną podsterowność obserwuję rano na ciasny rondach/zakrętach jak jest ok. 8 stopni. Może jak temperatura skoczy, to się poprawi. Ale pierwszego dnia przeżełm szok, bo na zimówce 205/55/16 szedłem w zakręcie jak po sznurku a na letniej szerokiej gumie przód mi wyjeżdża
  13. Czy dostaniesz z ASO Audi to nie wiem. Musisz ich zapytać. Natomiast możesz teraz zadzwonić do firmy wynajmującej auta zastępcze, np. SIXT i zapytać dokładnie jak to będzie teraz wyglądało.
  14. Każde auto zastępcze jest za darmo, bo pełne koszty pokrywa ubezpieczalnia sprawcy. Na kasę od ubezpieczalni czeka się max. 30 dni - ustawowy termin. Skoro wypełniłeś papiery, to pewnie podałeś też numer konta, czyli w momencie otrzymania kasy na konto musisz zwrócić auto zastępcze wynajęte w wypożyczalni, chyba że ... w poniedziałek pojedziesz do ASO z wyceną, którą dostałeś z ubezpieczalni. Zostawisz auto na naprawę bezgotówkową. Wtedy ASO musi niezwłocznie wysłać swój kosztorys do ubezpieczalni a Ty dostajesz auto zastępcze na cały czas naprawy (niektóre ubezpieczalnie mają limity np. 21 dni) z ASO lub z wypożyczalni. Wklep sobie w internet "auto zastępcze z OC" i poszukaj firmy ze swojej okolicy, tam Ci powinni dokładnie powiedzieć co i jak. Oni na tym zarabiają, Ty też masz spokój, więc korzyść dla wszystkich.
  15. Samochód zastępczy możesz sobie wziąć sam. Są firmy, który się w tym specjalizują, np. Sixt lub Foxrent - zostawiasz im tylko upoważnienie a oni sami się rozliczają z ubezpieczalnią (właśnie z tego korzystałem). Auto możesz sobie wstawić na ten czas do warsztatu, zostawić upoważnienie do naprawy bezgotówkowej i .... Pytanie, czy wypełniałeś już papiery do ubezpieczalni i podałeś swój numer konta? I jak szybko warsztat może zrobić swój kosztorys i wysłać do ubezpieczalni?
  16. Z tych fulda wypada najlepiej w ostatnich testach. chopin, kup sobie 15 albo 16 i przestań kombinować. Ludzie Ci mówią co masz założyć a Ty dalej swoje kombinacje. Poza tym po co zakładać balona na 17'. I tak to nie będzie wyglądać i tak, więc lepiej kupić 16 - tańsze opony, większy komfort. Tyle. A ja wczoraj odebrałem Nokiany 15' i 18'. 15' - Made in Russia (żebym wiedział, że to od Cara Putina, to bym wziął co innego ) 18' Made in Finland. Wsio produkcja 2014. Dzisiaj 18' wpadają na auto - zobaczymy co to warte.
  17. Napisałem Ci wyżej (link) - Sylwek pracuje u Dobruckiego przy dworcu zachodnim.
  18. Ja powiem tyle, że ... Chińczycy też się szybko uczą, jak kiedyś koreańczycy i wcześniej japończycy, więc tak bardzo bym na nich nie psioczył. W tym roku w testach opon w czołówce znalazły się właśnie jakieś chińczyki i bodajże opony marki Point S (sieć warsztatów). Nie mogę teraz znaleźć tego testu. Osobiście kupiłem kilka lat temu nowe Nexeny N300 w rozmiarze 225/40/18 i - jak dla mnie świetne za tą cenę. Nigdy nie miałem na nich sytuacji nie przewidzianej. Sprawdzały się na mokrym i na suchym, także podczas bardzo szybkiej jazdy po "autobanach". 2 sezony sprawowały się idealnie (w sumie pewnie ponad 30 tyś przelotu). W trzecim sezonie pomimo sporej ilości mięsa już chyba guma straciła swoje pierwotne możliwości, bo czułem się na nich mniej pewnie ale nadal nie było strachu na nich jeździć. Więc jeśli ktoś ma zamiar kupić jakieś marne używane opony, to chyba lepiej rozważyć jakiegoś znanego już chińczyka, tym bardziej, że sporo firm jest nieznanych u nas, ale znanych na świecie: np. Nexen, Avon to bardzo znane marki w Stanach i GB. Z innych opon, które testowałem to: BF Goodrich G-profiler - dostałem używki z samochodem i złego słowa powiedzieć nie mogę. Yokohama db V550 (jakoś tak) - dwie sztuki w zeszłym roku kupione na tył do BMW i ... d*pa nigdy nie uciekła w sposób niekontrolowany. W tym roku kupiłem: 225/40/18 - Nokian zLine 2 sztuki do BMW - niezłe noty mają w testach a cena bardzo przyzwoita. No i marka premium w końcu 195/65/18 - Nokian Line 4 sztuki do Atrójki - czołówka tegorocznych testów. Zobaczymy jak się sprawią.
  19. Volkswagen Skoda Audi Serwis Warszawa | Dobrucki Auto Service Tam byłem chyba jeszcze na nieobniżonym, ale z tego co pamiętam, to chyba wjedzie każdym. A Arka Kuźni byłem obniżonym i bez problemu.
  20. Serwis Dobrucki - Toruńska przy Zachodnim i słynny już Sylwek - 170 kiedyś płaciłem albo Arka Auto Kuźnia - warsztat samochodowy, autoserwis, Warszawa Targówek 100 na jesieni i nadal chyba kosztuje
  21. Matko Bosko Kochano Jak tak, to musowo być. Adasia jeszcze za ucho złap i przyprowadź, bo się ostatnio omyka mocno
  22. Arkadia. Zimno jeszcze na Promkę.
  23. Kit Kat dla SGS3 & SGS4 Android 4.4.2 KitKat dla Samsung Galaxy S4 i Galaxy S III zadebiutuje jeszcze w marcu :: PCLab.pl
  24. Do wyłączania transmisji i Wi-Fi możesz sobie ściągniąć "przyciski na pulpit" ze sklepu.
  25. soolek odpowiedział(a) na kusiek temat w Inne marki
    Nie ponoć, bo już jest 4er GC. 4 GC https://www.google.pl/search?q=4er+gran+coupe&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=EjwoU_ucN8Pj0QH4-YEY&ved=0CCkQsAQ&biw=1280&bih=612 3 GT https://www.google.pl/search?q=4er+gran+coupe&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=EjwoU_ucN8Pj0QH4-YEY&ved=0CCkQsAQ&biw=1280&bih=612#q=3er+gt&tbm=isch

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.