Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Na razie żadne paragrafy Ci niepotrzebne, to nie odwołanie. Napisz, że dziękujesz za propozycję, ale na początek poprosiś o szczegółowy kosztorys. Papier złóż osobiście z potwierdzeniem dla siebie, jeśli Ci tak wygodniej.
  2. Nie musisz pisać odwołania. To nie jest wycena, to jest propozycja. Nie musisz się na nią zgadzać. Poprostu poproś o wycenę naprawy wykonaną przez rzeczoznawcę. Nie ma czegoś takiego jak "koszty są znacznie, stwarzające ryzyko przekroczenia ...". Wycena ma być z konretnymi kwotami za konkretne części. To jest ich obowiązek, aby przedstawić Ci wycenę. Poza tym masz możliwość wglądu we wszystkie dokumenty, czyli też w wycenę wartości auta - możesz sprawdzić, czy ujęli całe wyposażenie, quattro - to wszystko ma wpływ na wartość auta, a im wyższa wartość auta, tym droższa może być naprawa.
  3. 300 za element? W warszawie wołają na dzień dobry więcej, ale Jak dobrze poszukasz (od tego masz m.in. forum), zrobisz taniej i równie dobrze.
  4. Ceny w różnych rejonach kraju się różnią. Fachowcy też się różnią cenami i nie zawsze ten co robi drożej, zrobi lepiej. Ceny części podałem. A fachowca już musi sobie sam znaleźć i ceny urealnić. Nie sądzę, aby jednak malowanie wyszło drugie tyle, co zakładam.
  5. Błotnik 95 http://moto.allegro.pl/blotnik-przedni-prawy-audi-a4-b5-94-98-i1457691363.html Zderzak 350 http://moto.allegro.pl/zderzak-przedni-kompletny-audi-a4-95-99-okazja-i1483554825.html Lampy poliftowe komplet 360 http://moto.allegro.pl/audi-a4-99-01-reflektor-lampa-po-lifcie-nowa-l-p-i1461531920.html Maska 360, ale tej wymieniać raczej nie trzeba Mamy 1165 Za 800-900 chyba ogarnie malowanie 2-3 elementów? Założenie, że uszkodzone jest tylko to co widać na zdjęciach. Dlatego najpierw trzeba dokładnie obejrzeć auto...
  6. Yhy, bo coś o rysie czytałem. Poproś o szczególowy kosztorys - mają obowiązek Ci taki przedstawić. Jak przedstawią, to poproś o wypłatę tej kwoty. Nie mogą Ci kazać przedstawiać rachunków, bo powiesz, że nie chcesz naprawiać samochodu, tak będziesz jeździł, a oni muszą Ci wypłacić wartość szkody.
  7. PZU idzie na łatwiznę, bo pewnie nawet kosztorysu części nie zrobili. Ktoś rzucił cenę za jaką weźmie auto. Wyliczyli sobie wartość auta przed naprawą - z reguły jest ona niższa niż rynkowa. 10700 za quattro 7000 po wypadku - biorę od ręki A tak poważnie. Sprawdź najpierw co z tą klimą oraz czy coś poważniejszego oprócz blach zostało uszkodzone. Jeśli nie, to to co widać na zdjęciach zrobisz za 2000 ?! (nie wiem, co z tyłem, bo brak fotek). Ponadto poproś PZU o kosztorys naprawy - muszą naprawić samochód do 100% jego wartości.
  8. Kaźmierz Podejdź no do płota - chyba tak to leciało
  9. soolek odpowiedział(a) na moskal temat w Audi A4/S4/RS4 B5
    Zmień skrzynkę
  10. No widzisz, Papuga i nic nie gada (joke oczywiście). Sądzę, że napewno można w tej sprawie zrobić, a nawet wykryć sprawcę. Trzeba tylko wiedzieć kogo nacisnąć i w jaki sposób - wielokrotnie się o tym przekonałem, że nie można odpuszczać. Flaha, to pomóż koledze, i nam, co i gdzie powinien napisać, wysłać, aby sprawa ruszyła.
  11. Jest trochę możliwości. Możesz kupić ori 1BE (-20 mm) - na forum gdzieś jest jakie mają oznaczenia, czasami ktoś sprzedaje. Możesz kupić -30mm (bodajże Weitec oferuję takie obniżenie). Możesz brać np. MTS -40 lub inne. Wszystko zależy czego oczekujesz. W moim przypadku -35/-35 i twardsze amorki czasami już potrafią wkurzyć. Ale niektórzy jeżdżą na -60 i żyją (nie wiem jak, ale żyją). Na gładkich nawierzchniach jest ekstra. Ale na dziurach już trzeba uważać, aby spodem nie zaryć. Nawet na Mazurki lecąc w tym roku musiałem momentami ograniczać prędkość, bo ryłem dziobem w asfalt na "muldach".
  12. Trochę napewno lepiej, bo będę mniejsze przechyły.
  13. napij sie Bez faja to nie to samo Biedny Grześ
  14. Szkoda kasy na ASO. Teraz książkę ma każdy samochód, każdy ma 180 000 na budziku. Poza tym jak będziesz kiedyś sprzedawał samochód, nie będzi on już przedstawiał takiej wartości, aby klient chciał dopłacić za pewność książki z ASO. Jeżeli masz zdolności manualne, to rób sam. W necie napewno znajdziesz wykaz punktów, które się robi podczas przeglądu a sam napewno zrobisz to dokładniej niż ASO. Natomiast wszystkie części bierz na fakturki i trzymaj papierki. Na fakturkach wpisz sobie przebieg i datę. Plik takich faktur dla "normalnej" osoby będzie potwierdzeniem, co i kiedy było robione. Inny matoł i tak poszuka najtańszej opcji z książka serwisową Made In China i kilkoma pięczątkami.
  15. Biedaczek STO LAT Panowie!
  16. Sklep zoologiczny?
  17. Może zostać np. Posłem, jak Niesiołowski, a dotację unijną przeznaczyć na kampanię wyborczą w zbliżających się wyborach. A tak poważnie, to jedyny zawód, który przychodzi mi do głowy po biologii to nauczyciel. Co Twoja dziewczyna miała zamiar robić po studiach, jak się na nie wybierała?
  18. rozwiń bo nie mam pojęcia co to jest http://pl.wikipedia.org/wiki/Deratyzacja
  19. Deratyzacja?!
  20. Na razie nie wiadomo, czy świadek wogóle był przesłuchiwany. Ciekawe, czy wogóle przesłuchano właściciela auta? Jeśli tak, to czy dostał mandat za niewskazanie sprawcy? Tyle się o mówi o tych mandatach, więc ciekawe czy miało to miejsce. Poza tym fotoradar/prędkość to wykroczenie. Ucieczka z miejsca zdarzenia, to już chyba przestępstwo?! To już chyba pod inne paragrafy podchodzi, więc chyba inne działania powinny być podjęte przy wyjaśnianiu. Rozumiem, kiedy brak jest świadków, brak danych samochodu - wtedy innego wyniku bym się nie spodziewał. Ale tutaj zalatuje mi trochę olaniem sprawy. Ja sobie tylko teoretyzuje. Piszę, jak bym sam postąpił. Prawnikiem ani praktykiem nie jestem. Ale sprawa jest dla mnie conajmniej dziwna.
  21. Widział, sprawca i jego pasażer to mężczyźni w wieku studenckim. Zastanawiam się jak bardzo wiarygodne np dla policji mogą być zeznania pasażera w konfrontacji z zeznaniami świadka? To sprawdź ze świadkiem, czy Policja go przesłuchała. Jeśli znany jest samochód, właściciel, do tego świadek jest w stanie opisać osobę kierującą, to jak k... nie można ustalić sprawcy. Kiedyś mnie Policja wzywała, bo mam Nissana Almerą - a jakiś Nissan Almera spowodował stłuczkę i uciekł. Wzywali wszystkich właścicieli Almer z Powiatu chyba, żeby ustalić sprawcę, więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego w tym przypadku nie można wykryć sprawcy.
  22. Sprawdź ze świadkiem, czy go przesłuchiwali i czy on widział kierowcę (kobieta, mężczyzna itd). Jeśli go nie przesłuchiwali, to chyba bym pisał o wznowienie dochodzenia - nie wykorzystali wszystkich dostępnych źródeł informacji, które mogą mieć znaczenie w ustaleniu sprawcy. Z drugiej strony, zadaj pytanie/złóż skargę, dlaczego nie wykryto sprawcy, skoro jest znany samochód i jest naoczny świadek.
  23. Jak założysz do 15' to będzie LUX. Gorzej już jak założysz do 17-18' - wtedy czuć każdą dziurkę, fałdkę itd. itp. Ale jak będziesz miał dobre oponki, to zobaczysz jak ładnie się trzyma w zakrętach
  24. od czego zaczełeś ze taka kase na tym zarobiłeś? jezeli mozna zapytac? Nie trzeba dużych pieniędzy. Tylko trochę szczęścia i czasu. Ja zacząłem od 200 złotych - po 3 miesiącach miałem 8000 (zarobiłem trochę i następnie inwestowałem większą kwotę itd). Niestety zbyt duże ryzyko i po kolejnym tygodniu było 0. Ale jak to mówią NO RISK, NO FUN. (no money ) Ale właśnie się przymierzam do powrotu na rynek. Teraz już ostrożniej - aby na waciki miesięcznie doszło to będzie dobrze.
  25. Parodia jakaś. A Ty namierzyłeś tego klienta? Jeżeli tak, to odpisz im podając dane, jednocześnie wnieś skargę na działania Policji, a jednocześnie na brak działań, zaznaczajac w piśmie, że skarga zostanie też wysłana do wiadomości np. Komendanta Wojewódzkiego, czy chociażby Ministra SWiA. A świadek był przesłuchiwany wogóle przez Policję? Jeżeli nie masz jednak danych sprawcy, to też pisz skargę. Możesz do jakiejś gazety podrzucić temat. Niech się. k... wezmą do roboty.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.