Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. W związku z tym, że dzisiaj rozwiązałem problem ze wskazaniami temperatury, postanowiłem zebrać informacje z forum do kupy, aby inni mieli lżej, bo przekopanie się przez wszystkie informacje nt. temat jest bardzo czasochłonne (sprawdzone na własnej skórze) - tutaj wątek dla wytrwałych -> http://www.a4-klub.pl/smf/all_a4_termostat_i_czujnik_cieczy_chlodzacej-t4535.0.html Problem: 1. za niska temperatura 2. za wysoka temperatura 3. wariująca wskazówka temperatury (duże rozbieżność we wskazaniach na blacie) Mnie osobiście dotknął problem nr 1 - za niska temperatura na blacie (im szybciej lub ostrzej się jechało, temperatura spadała) Objawy: temperatura na blacie: poniżej 90 temperatura na klimie (kanał 49): 75-78 VAG: 17 instuments, grupa 003: 76 VAG: 1 engine, grupa 007: 47,7 grzejące kilka sekund świeczki przy temperaturze otoczenia powżej 10 stopni (przy pierwszym odpalaniu). Niestety w pierwszej fazie problemu nie dysponowałem VAGiem, więc postawiłem błędną diagnozę – termostat. Po wymianie termostatu (ori ASO) – sytuacja bez zmian. Dlatego zaprzęgłem w końcu VAGa i posprawdzałem powyższe wartości. Według informacji z tego wątku (termostat oraz G2/G62) http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html wywnioskowałem, że winny jest czujnik: rożnica we wskazaniach G2 i G62 (szczegóły w wątku). Dzisiaj wymieniłem czujnik i ... wszystko wróciło do normy-> wskazania na blacie, klimie i VAGu pokrywają się i wynoszą równe 90 (wahania od 89-92 zazwyczaj). Kilka przydatnych informacji: ori termostat w ASO + oring: ok. 130 PLN ori czujnik G2/G62 (dwufunkcyjny) 4-pinowy zielony + oring: ok. 109 PLN (numer czujnika 059 919 501 – według ASO jest czarny, ale fizycznie okazał się zielony; numer z literka A na końcu jest prawdopodobie do benzynowych silników) płyn G25 plus plus: ok. 23 PLN/1 Litr wymiana termostatu: 100 PLNów w Wawie :-( Czujnik znajduje się w tylnej części silnika, na rurze wychodzącej z bloku – wtyczka czujnika ma kolor niebieski. Załączam fotki – może trochę mało dokładne, ale zawsze coś: Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Wymiana banalnie prosta i szybka. Płynu ze zbiorniczka spuszczać nie trzeba (jak ktoś radził). Przy wymianie czujnika trochę płynu się wyleje – ok. 0,5 litra, więc trzeba ostudzić go, zanim przystąpimy do wymiany i mieć nowy czujnik pod ręką. Wyjmuje się go lekko, ale najpierw: zdejmujemy pokrywę silnika trzeba zdemontować oil-catch-tank, czy jak to się tam nazywa; nie wszyscy to chyba mają, bo mój wzbudził zdziwienie na spocie; aby go zdjąć trzeba odpiąć dwie opaski zatrzaskowe; u mnie nic się z niego nie lało, następnie trzeba zdjąć zawleczkę z wtyczki (jedna zawleczka zachodzi na dwie strony wtyczki) zdjąć wtyczkę (schodzi lekko) następnie trzeba zdjąć w dół zawleczkę z rurki, która trzyma czujnik (spokojnie, powoli, żeby nie spadła do silnika) szybkim ruchem wyciągamy stary czujnik i wpinamy nowy z już założonym oringiem. montujemy wszystko w odwrotnej kolejności uzupełniamy płynem (koncentrat + woda demineralizowana) ok. 0,5 litra I to chyba na tyle w tym temacie. Co do wymiany termostatu – także banalnie prosta, ale wymagany kanał/podnośnik, dlatego sam tego nie robiłem, więc szczegółów nie opiszę. Problem nr 2 – za wysoka temperatura. Nie miałem okazji go zgłębiać, ale po krótce to co wyczytałem: termostat się nie otwiera (wtedy wszystkie powyższe wskazania powinny być jednakowe) nie działa drugi wiatrak (mniejszy) lub drugi bieg tego wiatraka = padnięta wiskoza (załączenie drugiego biegu następuje chyba powyżej 95 stopni i jest wyraźnie słyszalne/odczuwalne) chłodnica (obiło mi się tylko o uszy, więc nie rozwijam tego punktu) Problem nr 3 – wariacje wskazówki. Różnice we wskazaniach na blacie oraz w 1 engine i 17 instruments. Do wymiany czujnik G2 (odpowiada za wskazania na blacie) czyli G2/G62 (jeden czujnik dwufunkcyjny).
  2. Żarówki kierunków wymień na srebrne (z allegro) - zginie pomarańcz-> całkiem inne auto się robi.
  3. TOM77 - pisz PW lub na maila (znajdziesz w jego wątku ogłoszeniowym)
  4. ABS Car -> http://www.abscar.pl/serwis/
  5. Tak przy okazji - ile mają dni na ustosunkowanie się do odwołania (bo nie chce mi się już grzebać w sieci)?
  6. soolek odpowiedział(a) na Reggi temat w Inne marki
    Szału ni ma, ale na szczęście wygląda lepiej niż się spodziewałem.
  7. Modelu Ci nie polecę, bo mój (Toshiba 40'sprzed 2 lat) już został wycofany. Poza tym porównywalny kosztuje 3700 chyba. Natomiast co do zakupu - w internetowych też mają zakupy na raty, a ceny duuuużo niższe (2 lata temu TV kupiłem za 6000, a w MM wtedy stał 7200 ). Mogę Ci polecić sklep internetowy z ząbek - kupiłem tam całe duże AGD do domu do siebie i ostatnio do teściów. Na terenie W-wy i okolic mają własny transport, więc nawet wniesienie mogą Ci ogarnąć (lodówka na 3 piętro = 50 plnów-> nie mieściła się do windy). Jakby co, to wal na PW, żeby reklamy nie robić.
  8. jak chcesz to możesz u mnie coś podłubać, bo ja nie mam czasu muszę podpicować furmankę bo czas się z nią pożegnać... Pamiętaj, że lampy masz przemontować do mnie, bo nabywca i tak ich nie doceni. A tak, na spotach będzie mógł przynajmniej część swojej furki pooglądać
  9. Furka fajna. Ledy na tył A kolega zawita kiedyś na Spocik Warszawski, bo chyba jeszcze nie widziałem
  10. Nikt Ci nie powie jednoznacznie, bo nikt zapewne nie jeździł na tych i na tych, żeby móc je bezpośrednio porównać. Nikt Ci też nie karze zmieniać opon - musisz się poprostu liczyć z tym, że jeśli będzie zima taka jak w tym roku, to na mniej odśnieżonych drogach będziesz tarł o grzbiety śniegu.
  11. O MTSach masz już trochę napisane na forum, użyj Gumę załóż 225/45/17 - to jest idealny zamiennik. Jak założysz na zimę 195/65/15 to możesz czasami trzeć, a napewno będziesz tarł jak będzie taka zima jak w tym roku. Opony 195/65/15 to balon, mniejsze ciśnienie, więc się bardziej miękkie - na fałdach jezdni jest większe prawdopodobieństwo przytarcia niż na 17'.
  12. Muszę sobie coś takiego wyrezać Fajna baza do modów-> TQ
  13. Możesz rozwinąć o tej pompie lub zapodać jakiegoś linka?
  14. Jest bardzo obszerny wątek o temperaturze, ale krótko: jeśli temperatura na blacie/klimatroniku różni się od tej na vagu, to walnięty jest czujnik G2/G62 (na podstawie info z forum). Ja właśnie dzisiaj zakupiłem takowy w ASO: numer 059 919 501 (4 pinowy zielony) do AFNa - cena 109 zeta z uszczelką. Chyba do Ciebie będzie taki sam, ale się upewnij.
  15. Amor nigdy nie ma 100% skuteczności. Nowe amorki mają 80-70% skuteczności. Według mojego jakiegoś tam krótkiego doświadczenia, to przy 50-55% trzeba wymienić, chcąc mieć pewnie prowadzący się samochód. Pod uwagę trzeba też wziąć różne maszynki - różnice dochodzą do 10% (w przeciągu kilku dni kiedyś mierzyłem na dwóch stacjach).
  16. Tego nie wiem, jeszcze nie pisałem. W jednym z linków ode mnie masz KNF kontakt, pkt. 3.3 masz namiar na sekretariat - zadzwoń i zapytaj, a potem wrzuć info tutaj oczywiście.
  17. Co się czepiasz Właśnie tak być powinno - bez linkowania, zbędnego klikania. Wszystko na tapecie.
  18. Jak odkręcisz śrubkę nad filtrem, to potem już powinno dać się wysunąć, czyli bez odkręcania tych "+".
  19. Felgi fajne, ale oklepane już troszeczkę. Wpadnij na B5 Battalion w Moja A4 B5 - jest sporo fotek, linków - znajdziesz jakiś niezły wzór dla siebie.
  20. U mnie ori miałem tak Ostatnio na eRSie patrzyłem i też było tak więc na 100% tak ma być, chyba że conajmniej 2 osoby źle założyły A w B6 to nie wiem jak, nie patrzyłem nigdy.
  21. Wiem, gdzie takie stoi (od paru miesięcy), bez opieki :gwizdanie: Leciutko puknięte prawym przednim rogiem .
  22. COOL. Koleś na mojej wsi ma takie cóś: 560SEC na felach AMG 19'. W ostatnim Auto Świecie jest opisane natomiast Audi V8 - z mojej wioski także. Muszę kolesia wyczaić i porządnie to obejrzeć któregoś weekendu. http://www.auto-swiat.pl/wydania,Audi-V8-Luksusowy-klasyk-dla-konesera,29370,1.html
  23. Mam ten sam problem. Rozwiązaniem chyba jednak będzie E36 (kompromisowym) Po głowie cały czas mi chodzi jeszcze coś takiego:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.