Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[B5 1Z] stuki pomimo wymienionych wahaczy
Dzieki za informacje, W sumie przed chwila gosc na diagnostyce rozjasnil mi temat bo pytalem sie po mechanikach jeden mowil ze wahacze maja minimalne luzy ale to nie to stuka, drugi ze to gumy i przez gumy jest stukanie i rozwalilo mi katy, az w koncu pojechalem na diagnostyke i gosc mowi ze w A4 nie ustawia sie katow, tylko zbierznosc , i ze gumy nie maja nic do tego po posprawdzal na szarpakach mowil ze nic nie widzie ale po sprawdzeniu, recznie okazalo sie ze mam wybite po jednym tylnim gornym wahaczu z kazdej strony i to przez to sa stuki. Zalezy jakiej firmy wahacze wlozyles jesli jakiejs Made in Taiwan to moze sie tak dziac jesli cos lepszego to tak jak koledzy pisza jesli nie wymieniles łacznika stabilizatora to na nierownosciach dalej bedzie ci stukac, a czy wymieniales wszystkie wahacze czy tylko nie ktore.
-
[B5 1Z] stuki pomimo wymienionych wahaczy
Witam podlaczam sie pod temat czy stuki w zawieszeniu moga byc spowodowane zuzyciem sie tych gum nie wiem jak sie to popawnie nazywa, tych na ktorych opiera sie sprezyna i chyba amortyzator sa one przymocowane do nadwozia.I czy tez owe gumy moglu spowodowac to ze nie mam ustawionych dobrze katow.
-
[B5 AHU] Pompa wspomagania - wycie jak dzikie
Z pompy nie powinno nic cieknac, moze wymiana plynu pomoze
-
[B5 AHU] Pompa wspomagania - wycie jak dzikie
Wymien plyn kup litre Febi zielony mineralny koszt 21zl, pieni sie dlatego ze masz uklad zapowietrzony, moze ci sie to dziac przez to ze plyn jest juz wychodzony. Wymiana plynu nie jest skomplikowana mozesz to zrobic sam, na forum jest opis wystarczy poszukac, koszty niewielkie, a przynajmniej bedziesz mial pewnosc. To ze podnosi sie poziom plynu to normalne na zimny sliniku bedziesz mial mniej a na cieplym poziom sie podniesie.
-
Klocki hamulcowe Bosch
Bo sie zastanawiam jak dlugo to pojezdzi, i czy jest to cos warte, a przy zakupie sugerowalem sie firma, czy lepiej bylo by dolozyc pare zlociszy i zainwestowac w ATE
-
Klocki hamulcowe Bosch
Witam zwraca sie z prozba o opinie, czy klocki hamulcowe Firmy Bosch sa dobre, wiem ze firma ta w innych dziedzinach jest najlepsza, a w tym nie mam pojecia, ostatnnio kupilem komplet na przod za 180zl z czujnikami i na tyl za 130, wiem ze kazdy poleca klocki firm; ATE, FERREDO Pozdrawiam
-
Problem z nagrzewającymi sie kołami??
Przy malej predkosci moga sie, nie grzac a przy duzej to co innego obstawiam na zapieczone zaciski lub tloczki.
-
[B5 ADR] Skrzypieie podczas hamowania i nie tylko....
Skrzypienie moze byc spowodowane wieloma czynnikam, pierwsze sprawdz klocki tarcze i zacisk, jesli beda w porzadku szukaj przyczyny w zawieszeniu Nie da sie. Jest to czesc nie wymienialna, wymienia sie ja z calym wahaczem, ale juz pare razy widzialem na rynku zestawy naprawcze.
-
Czy ktoś wie co wzmocniono w silniku 1,8 T w porównaniu do 1,8 bez turbo ?
Tego jestem pewnien ze, napewno sa wzmocnione tloki i pierscienie to podstawa no reszta napewno.
-
[B6 AVF] Koło dwumasowe. Wymiana
Jasne ze wymien jak robic dobrze to raz i za jednym zamachem, bo wymienisz sama dwumase a za nie dlugo przyjdzie kolej i na sprzeglo wiec moja rada jest taka ze by odrazu robic wszystko raz a dobrze i nie rozkrecac po 10 razy
-
220 tyś kilometrów czy to dużo???
Wlasnie liczy jak auto wyglada jak jest zadbane jak chodzi, a nie przebieg
-
[B5 AHU] Kontrolka ABS zapala się po wymianie sprężyn
Potwierdza to co powiedzieli koledzy mechanik pewnie zruszyl czujnik od ABS, zdaza sie.
-
[B5 AEB] kontrolka temperatury wody
Tak to na pewno byla wina tego ze miales malo plynu na zakrecie sie przechylilo auto, i zapalila sie kontrolka. Dolej plynu i bedzie w porzadku.
-
argumenty Filtr paliwa
Tu masz dokladny schemat. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=12482.15
-
220 tyś kilometrów czy to dużo???
A czym sie przejmujecie auto jest po to, ze by jezdzic wiec musi miec przebieg, a nie po to zeby stalo w garazu, jesli sie dba i wymienia wszystko na bierzaco jesli zachodzi taka potrzeba to z przebiegiem ponad 300 tyś to wozik calkiem zywy, ja bym napewno nie cofal licznika chociasz jak na rocznik 1999 mojej niuni 185tys to duzo i do przebiegu jestem sto procentowo pewny ze, nie byl cofany ale, co tam wystarczy dbac, teraz juz mniej osob patrzy na przebieg przy kupnie bo prawie wszyscy cofaja.
-
argumenty Filtr paliwa
ok dzieki za informacje
-
Jakie śruby i nakrętki do wahaczy przednich, górnych
Najlepiej kup w Aso przynajmniej jestes pewny a koszt nie jest duzy. A co do numerow to sie zgadzaja bo ostatnio kupowalem
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Mobil napewno lepszy marka mowi sama za siebie ja, od poczatku jezdze na mobilu i nie narzekam, jezdzilem na syntetyku 5W40 ale przy ostatniej zmianie zmienilem na polsyntetyk poniewaz auto ma przejechane ponad 150tys.
-
argumenty Filtr paliwa
Zgadza sie wymiana filtra nie zmniejsza spalania, ale nie zaszkodzi wymienic moze to tylko pomoc, zeby syf nie dostawal sie do silnika. A przy okazji podlanczam sie pod temat mianowicie powiedzcie jaki jest koszt filtra, i czy bedzie jaki kolwiek czy trzeba specjalny,
-
Wahacz
Nie stety z karakowa nie jestem, ale wymiana wahacza oscyluje w cenie od 30 do80 zl zalezy gdzie, na forum duzo bylo o wahaczach w niektorych postach byly nawet ceny robocizny jezeli chcesz wiecej wiedziec to uzyj opcji "Szukaj" a znajdziesz wiele tematow dotyczacych wahaczy Pozdrawiam
-
Gdzie znalezc info o wymianie rozrzadu w ks.serwisowej?
Nie wiedzialem ze po wlosku, o rozdzadzie jest duzo na forum, ale ja tak jak pisale radzil bym wymienic. Pozdrawiam
-
Gdzie znalezc info o wymianie rozrzadu w ks.serwisowej?
Skoro masz ksiazke serwisowa na pewnej stronie pisze ci " Potwierdzenie prac dodatkowych" i tam w tabelce masz usamej gory wymiana filtra powietrza nizej wymiana swiec zaplonowych jeszcze nizej Wymiana paska wielorowkowego sa to paski od alternatora klimy pompy wspomagania czyli inaczej klinowe. Dalej masz wymiana paska zebatego jest to wlasnie pasek rozrzadu, jezeli jest zaznaczony krzyzykiem w polu tak to znaczy ze byl wymieniany na samej gorze masz date, i stan licznika. A pod spodem pieczatke, powinienes sobie poradzic ze znalezieniem. Ja bym na twoim miejscu odrazu wymienil po kupnie samochodu.
-
Antyradary ?
w sumie masz racje moim zdaniem najpierw powinny zrobic drogi takie jak w Niemcowni, puzniej zajac sie pijanymi kierowcami i wtedy pozmieniac glupie zakazy. Ale do tego bardzo dluga droga chyba w naszym pokoleniu sie tego nie doczekamy .
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy witamy nowego kolege
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy witamy kolege